Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 22:43


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prośba o radę
Post: 27 grudnia 2012, 09:29 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 27 grudnia 2012, 09:18
Posty: 2
Lokalizacja: radom
Witam serdecznie wszystkich
Kieruję się do was z prośbą o radę. Zamierzam założyć działalność związaną z małym składem budowlanym, podkreślam małym, wykończeniówka i takie tam. Generalnie będę potrzebował auta dostawczego do przewozu materiałów, gratów itp. Aby zbyt dużych pieniędzy nie inwestować w samochód jak na dobry początek pomyślałem o żuku. Tani w eksploatacji, nie drogi a wiem że będę poruszał się tylko po mieście. Czy będzie to dobry wybór? Jeśli tak to z jakim silnikiem? Słyszałem od kogoś że silniki andoria są zaje...dobre ale znowu że w zimę kiepsko z odpalaniem jeśli nie garażowany. Myślałem również o Lublinie lub Fordzie Transicie ale sam n ie wiem... Pierwszą myślą był Żuk...stąd to pytanie do was, bardzo proszę doradźcie i napiszcie wszystkie za i przeciw.
Z góry dziękuję i pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2012, 13:45 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwietnia 2011, 10:00
Posty: 154
Lokalizacja: Śmigiel
Jeżeli autko ma być tylko do pracy to Żuka sobie odpuść. Do "wykończeniówki" to i polonez truck wystarczy(np. taki 1.9d LB-skrzynia 2,5m to i płyta gk wejdzie-prawie), jak coś większego to lublin- w porównaniu do żuka jest ciut lepszy bo ma 3 osobową kabinę i prymitywne(czytaj-trwałe)zawieszenie z przodu. Niemieckie wymęczone wypierdki w tym przedziale cenowym sobie odpuść, z zagranicznych to ewentualnie renault trafic 2.1d w wersji max-model z lat 1989-2000 - mało popularne i dlatego można tanio kupić całkiem dobre auto.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2012, 21:36 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
yogi ma racje , zuk to auto które wymaga grzebania czy to diesel lub benzyna.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 grudnia 2012, 08:43 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 27 grudnia 2012, 09:18
Posty: 2
Lokalizacja: radom
Dzięki za podpowiedzi. Polonez raczej odpada bo za niski. Lublin też chodził mi po głowie, można go kupić za w miarę przyzwoite pieniądze. A coś więcej ktoś powie na temat tych samochodów?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 grudnia 2012, 12:58 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwietnia 2011, 10:00
Posty: 154
Lokalizacja: Śmigiel
Gdybyś uparł się na Lublina to najlepszy będzie taki nie pordzewiały zbytnio i z silnikiem bez turbo - pali od 8 do 14 litrów na setkę w zależności od obciążenia. Doładowane andorie czyli 4ct90 palą 12 -17l - sprawdzone a nie wyssane z palca. Skrzynia biegów - lepsza jest ta made in Poland z "jedynką" do tyłu, dla odróżnienia koreańska KIA ma "jedynkę" do przodu,mowa oczywiście o skrzyniach 5-cio biegowych, zdarzają się 4-ki z pierwszych roczników. Duża średnica zawracania-irytuje w mieście. Co do awaryjności to trudno powiedzieć. są lublinki co się w trasę nie boją pojechać i są też takie co nie oddalają się zbytnio od mechanika :D . Podobno Lubliny III nie rdzewieją tak jak starsze modele, ale tego akurat nie jestem w stanie potwierdzić. Tak jak napisałem na początku szukaj zadbanego krótkiego(2.9t) lublinka I bez turbo, w razie czego lepiej wziąć przyczepkę i nie męczyć się przydługawą wersją 3.5t .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net