Dzisiaj jest 14 maja 2024, 01:12


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 kwietnia 2013, 17:34 
Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 17:05
Posty: 5
Lokalizacja: Legnica
Witam serdecznie forumowiczów!

Zaglądam tu od mniej więcej roku i już samo czytanie o Waszych maszynach sprawia wiele radości. Niemniej jednak sam zapragnąłem stać się posiadaczem polskiego dostawczaka. Wybór w poszukiwaniach padł na Żuczka - jakoś mocniej mi zabiło serce do tej falistej blachy ;).
I tu pojawia się mój problem z którym się do Was zwracam. Do tej pory poszukiwałem jakiegoś blaszaka z przedziału cenowego 2/3 tys. Teraz dostałem propozycję kupna Żukiety z 1985 roku, jeżdżącej, z dość mocno skorodowaną blacharką, zarejestrowanej, za 1300 zł. Perspektywa uratowania Żuczka przed dojechaniem na jakiejś budowie wydaje się szlachetna jednak z drugiej strony nie znam się na mechanice i większość prac musiałbym zlecać fachowcom. Chciałem żeby to autko pojechało ze mną na wakacje. Myślę że byłbym w stanie włożyć w jego remont około 2800 zł. Proszę poradźcie, brać czy czekać na jakiegoś "zrobionego".


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 kwietnia 2013, 22:24 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lutego 2009, 18:56
Posty: 67
Lokalizacja: Limanowa
żuków jest jeszcze troche , tamtego odpuść , zainwestuj w jakiegoś strażaka za 2 tysie kupisz ładnego z dobrą blachą i tysiaka włożysz na odświeżenie , ja za mojego dałem 1650 i blacha bardzo ładna , patrz na allegro i googluj za przetargami w gminach bo to już chyba ostatnie żuki są pozbywane z osp, jak coś mam namiar który dostałem w tamtym tygodniu ale nie wiem jaka kasa i jaki stan a ja mam już swojego ,

dodatkowo jak nie masz lat to masz fajne oc niskie mi wyliczyli przy +50 % za wiek 468 zł w pzu za rok dzieki wpisowi w dowodzie "specjalny pożarniczy" i członkowstwu w pzmocie.

pozdro


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 kwietnia 2013, 06:46 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5080
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Jeśli chcesz włożyć 2800 w "remont" to będzie to raczej odświeżenie, a nie remont, więc poleciłbym szukanie czegoś, co jest nie zgnite, bo blacharka najwięcej funduszy pochłania. Mechanikę za tą kwotę powinieneś doprowadzić do ładu (oczywiście nie mówimy o remoncie kapitalnym silnika, tylko całej reszcie, i ew. jakieś pierdoły w silniku)/.

Pozdrawiam.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 kwietnia 2013, 19:01 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
Dokładnie - jak przedmówcy. Jak planujesz nim jechać na wakacje to wyceluj 3 tys, i ciesz się żuczkiem w przyzwoitym stanie. Tanio kupiony złomek do blacharki zemści się szybciej niż myślisz. Studnia bez dna, albo jednorazowy wydatek grubo ponad 5 tys, zostawiony u blacharza.

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 kwietnia 2013, 20:42 
Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 17:05
Posty: 5
Lokalizacja: Legnica
Dziękuję za odpowiedzi! Odwiedliście mnie od pomysłu kupienia "złomka". Nie wpadłem wcześniej na pomysł z przetargami - wielkie dzięki!

Na korzyść tamtego Żuka przemawiało też to, że był homologowany na 8 osób i nie trzeba by montować pasów dla pasażerów.
Ktoś wie, czy można zmienić wpis w dowodzie o ilości miejsc przy zachowaniu tych oryginalnych żukowych ławeczek bocznych? Czy to wyłącznie kwestia "życzliwości rzeczoznawcy" ;).


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwietnia 2013, 18:52 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 17:36
Posty: 819
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Żuk A-0701J i A-111J
niestety ja kupilem ze wzgledu na stan zuka na 5 osob zarejestrowanego i nie dosc ze trzeba wnontowac pasy dla dodatkowych pasazerow to jeszcze samochod ma zmienione w dowodzie na osobowy troche wieksze oc w moim przypadku okolo 100 zl
dokladniej to opisze juz po doprowadzeniu tego wszystkiego do konca

_________________
"Ozdobą wszystkich dróg jest lubelski żuk"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwietnia 2013, 20:18 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5080
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Jak to wmontować pasy dla dodatkowych pasażerów? Jeśli wyszedł z fabryki 5 osobowy bez pasów i zostaje 5 osobowy to nie musisz mieć pasów. chyba, że chcesz na więcej osób rejestrować, to inna bajka..

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwietnia 2013, 20:40 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
Marian - chyba nie do końca tak jest. Jak byłem moją Nysą zarejestrowaną na 9 osób na przeglądzie, to mi diagnosta powiedział, że pasy są tylko dla 4 i na cztery osoby może mi zmienić przeznaczenie, też coś wspominał o zmianie na "osobowy" . Powiedziałem, że skoro z fabryki wyjechała bez pasów i tak została homologowana, to czemu po latach mam montować pasy i do czego mam je przykręcić (do desek)? Diagnosta mówił, że tamta homologacja nie ma nic do rzeczy i pojazdy wyprodukowane po którymś tam roku mają być wyposażone w pasy. Próbowałem się bronić wpisem w dowodzie , że jest 9 osób i tak ma być, niestety na pocieszenie poinformował mnie ,ze również jest niedopuszczalne boczne usytuowanie foteli i jak przyjeżdżają do nich Żuki, to zmieniają im wpisy na temat osób. Nie wiem ile w tym prawdy. Ja temat odpuściłem i "uciekam" w żółte tablice.

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 kwietnia 2013, 11:04 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5080
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Wg mojej wiedzy nie jest to prawdą. Trzeba by dokładnie szukać w przepisach. Ja nie miałem problemu z diagnostą, nikt nic nie mówił.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 kwietnia 2013, 12:08 
Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 17:05
Posty: 5
Lokalizacja: Legnica
Widać co diagnosta to inna interpretacja przepisów :P. Zdaje się że jeśli będę zwiększał liczbę pasażerów to trzeba będzie zamontować już dla wszystkich, nie tylko tych dodatkowych. Gość na tym forum (klik) zmagał się ostatnio z tym problemem.

Cytuj:
Ale po krótce co trza zrobić(zakładając, że żuk 2 osobowy):
- montujemy siedzenia tak, że muszą być zamocowane do ramy (mogą być bokiem do kierunku jazdy jak i tyłem)
- pasy - tradycyjne trzypunktowe także mocowania wyprowadzone do ramy. Wyjątek jeśli masz rząd 3-miejscowy to środkowy może mieć biodrówki.
-okna-każdy pasażer na wysokości głowy musi mieć okno (dlatego w naszym pojawiły się dodatkowe 2 sztuki )
-tabliczka znamionowa-musi być przy zmianie konstrukcyjnej. Ja jej nie miałem więc dostałem od diagnosty zaświadczenie o jej braku i na podstawie takiego dokumentu w Wydziale Komunikacji dali mi skierowanie do OSKP na wydanie zastępczej tabliczki znamionowej. Jeśli macie czytelny VIN to nie trzeba tabliczki ale kto ma czytelny VIN w Żuku


Więc z tego co mówi lbs5 nie mam co patrzeć na ile rejestrowany przy bocznych ławeczkach bo i tak mogą się doczepić :(. Zostaje szukanie strażaka i montaż jakichś foteli i pasów.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: 29 grudnia 2014, 23:04 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 08 stycznia 2013, 13:22
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław-Sobótka
tomekk pisze:
Widać co diagnosta to inna interpretacja przepisów :P. Zdaje się że jeśli będę zwiększał liczbę pasażerów to trzeba będzie zamontować już dla wszystkich, nie tylko tych dodatkowych. Gość na tym forum (klik) zmagał się ostatnio z tym problemem.

Cytuj:
Ale po krótce co trza zrobić(zakładając, że żuk 2 osobowy):
- montujemy siedzenia tak, że muszą być zamocowane do ramy (mogą być bokiem do kierunku jazdy jak i tyłem)
- pasy - tradycyjne trzypunktowe także mocowania wyprowadzone do ramy. Wyjątek jeśli masz rząd 3-miejscowy to środkowy może mieć biodrówki.
-okna-każdy pasażer na wysokości głowy musi mieć okno (dlatego w naszym pojawiły się dodatkowe 2 sztuki )
-tabliczka znamionowa-musi być przy zmianie konstrukcyjnej. Ja jej nie miałem więc dostałem od diagnosty zaświadczenie o jej braku i na podstawie takiego dokumentu w Wydziale Komunikacji dali mi skierowanie do OSKP na wydanie zastępczej tabliczki znamionowej. Jeśli macie czytelny VIN to nie trzeba tabliczki ale kto ma czytelny VIN w Żuku


Więc z tego co mówi lbs5 nie mam co patrzeć na ile rejestrowany przy bocznych ławeczkach bo i tak mogą się doczepić :(. Zostaje szukanie strażaka i montaż jakichś foteli i pasów.

_________________
widzę, czuję,słyszę, starą maszynę nawet jak śpię....


Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2014, 11:51 przez perak250, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Re:
Post: 29 grudnia 2014, 23:28 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
perak250 pisze:
tomekk pisze:
[...]

Proszę o nie krzyczenie (Caps Lock) i pisanie bardziej logicznie, bo, bez urazy, ten słowotok wiele nie wnosi, a ma ton niezbyt przyjazny. Zanim coś napiszesz - pomyśl. MOD


Ten typ tak ma .... :?

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: 30 grudnia 2014, 09:44 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 grudnia 2014, 17:51
Posty: 434
Lokalizacja: gdynia
Marian pisze:
Jak to wmontować pasy dla dodatkowych pasażerów? Jeśli wyszedł z fabryki 5 osobowy bez pasów i zostaje 5 osobowy to nie musisz mieć pasów. chyba, że chcesz na więcej osób rejestrować, to inna bajka..


Ja mam 522 zarej. Na 8 osób z pasami tylko z przodu, tz. Ze nie mogę przewozić pasażerów?

_________________
Fiat 126p 97”
Nissan Cherry 83”
Fiat 126p i 125p 82”
Fiat 126p 77”
Niewiadow n126 75”
Trabanta 601 72”
Wsk 125 58”


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2014, 10:29 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5080
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
A ilo osobowa wyszła z fabryki? Jeśli to towos i miał 8 osób od zawsze w dowodzie, to 6 osób na pace nie musi mieć pasów. W zależnośći od rocznika 2 z przodu powinny mieć.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2014, 17:48 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 października 2014, 10:15
Posty: 37
Howk!
Czekam na wynik końcowy ten dyskusji :P
Mam nysę, w dowodzie 5 miejsc i ani jednego pasa :P
Ma mocowania po pasach w szoferce :(
Przeglądy normalnie przechodziła w straży (ja jestem przed swoim pierwszym)
I słyszę dwie szkoły, jedni mówią, że mi nie przejdzie przeglądu a drudzy, że bez problemu bo "pojazdy z przed 93, które fabrycznie nie miały to nie muszą" moja 89 i jestem bardzo ciekaw....

Tak swoją drogą to czy nie zainteresują się, że w dowodzie ma "samochód specjalistyczny pożarniczy"???


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net