Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 15:34


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 27 września 2013, 18:54 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
No dobra, ale czy ktoś przebije koszty ekonomiczne ??
100 km - 15 litrów
1000km- 150 litrów
10 000 km to jest 1500 litrów benzyny jak i gazu, bo te auta palą podobnie ( przynajmniej te które miałem tyle paliły)
Proszę nie marudzić że moja nysa pali 14 litrów a nysa kolegi 17, 15 litrów to jest średnia i wszyscy się zgodzą.
Skupimy sie zatem na 10 000 km, jest to ilość którą nietrudno osiągnąć.
Np dla mnie to trochę ponad pół roku jazdy nysą turystycznie.
W moim aucie instalacja ma 11 lat,!!! po zakupie wymieniłem co trzeba
koszty wymian niecałe 500 zł, wszystko zrobione na tip top.
Dalej :
1500 litrów paliwa to jest w przybliżeniu 8300 zł Pb95 a gazu ok 3500 zł
Czyli 4500 przepłacamy. Za tą kwotę mamy NOWY silnik s-21 ( widziałem jakiś czas do tyłu taki silnik za 3500zł) i kupe innych rzeczy, ale nie trzeba wymieniać nic w aucie tylko jeździmy dalej i dalej zarabiamy.
Jeśli instalacja jest np 3 letnia to możemy bez większego wkładu zrobić 50 tysięcy co daje różnicę 24 000 zł, a za taką kasę mamy wszystko nowe u mechanika, nie musimy sie paprać jak ktoś nie chce albo nie ma czasu itd. Mamy nową instalację LPG czy praktycznie nową NYSĘ czy ŻUKA.
Ja nysami na gazie jeżdzę od początku, nie miałem jeszcze problemu żeby mi nysa zimą nie odpaliła, żebym miał jakieś problemy. Gdzie chce to jade.
Fakt faktem, od czasu do czasu przejadę się na benzynie, żeby sie wszystko ładnie umyło, bo gaz lubi dysze pozaklejać, ale jak wleje 10 l benzyny to mi na rok wystarcza.
Nie jestem zbyt bogaty żeby wszystko ładować w nyse, instalacji jeszcze nowej nie zakładałem - ale mam zamiar.
Wtedy założe w miejsce zbiornika największą butlę jaka jest, a obok założe prowizorkę baku co by od czasu do czasu przepalić całość no i mamy zaoszczędzone miejsce na pace i nadal koło zapasowe, które czasami ktoś wywala kosztem zbiornika LPG.

Proszę pamiętać, że pod uwagę biorę moje auto które pewnie ma już najechane ze 200 000 albo więcej, i tutaj może się wszystko popsuć obojętnie na czym jeździmy.
Ale jak ktoś ma silnik po remoncie i nową instalację, to leje gaz, odkłada hajs np na inne części które musi wymienić i cieszy się z jazdy :D :D
pozdrawiam

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 listopada 2013, 12:57 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 czerwca 2013, 13:23
Posty: 39
Lokalizacja: Wrocław
zgadzam się z Tobą. Ja Żukiem zrobiłem w ciągu roku co najmniej 9 - 10 tyś km. Czyli zaoszczędziłem około 5 tyś zł przez 12 miesięcy (biorąc pod uwagę moje duże spalanie).

_________________
http://www.zukiemprzezswiat.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2014, 11:07 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 08 stycznia 2013, 13:22
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław-Sobótka
Mój strażąk jak go poustawiałem na czuja pali 19 lpg, 16 Pb, w raszie większej roboty - mam w Mietkowie i we wrocku mechaników kolegów w moim wieku/60+/- a jak będziesz miał drobne problemy - dzwoń podjadę.. jak go poprawiłem po poprzednikach to przez 2 sezony przeleciałem 19 000 km..bez awarii bez usterek zJAWA -601 75 93 81...

_________________
widzę, czuję,słyszę, starą maszynę nawet jak śpię....


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2014, 11:14 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 08 stycznia 2013, 13:22
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław-Sobótka
perak250 pisze:
Mój strażąk jak go poustawiałem na czuja pali 19 lpg, 16 Pb, w raszie większej roboty - mam w Mietkowie i we wrocku mechaników kolegów w moim wieku/60+/- a jak będziesz miał drobne problemy - dzwoń podjadę.. jak go poprawiłem po poprzednikach to przez 2 sezony przeleciałem 19 000 km..bez awarii bez usterek zJAWA -601 75 93 81...


Jak się zbudzę - to wsiadam i jadę tam gdzie widać,słychać i czuć starę maszyny...

_________________
widzę, czuję,słyszę, starą maszynę nawet jak śpię....


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net