Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 21:16


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21 lipca 2014, 18:20 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2014, 08:31
Posty: 541
Lokalizacja: Warszawa
Czy ktoś dokonał może instalacji szyby przesuwanej (takiej jak w drzwiach), w tylnych otworach w Żuku A07? Zalezy mi na wstawieniu takowych na tyle auta. Czy to sa takie same jak te z drzwi? Jak je zainstalować w miejscu stałych szyb z tyłu?

_________________
Pozdrawiam

Piotr "Diesel" Biegała

www.lezuk.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2015, 18:04 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2015, 02:11
Posty: 36
Lokalizacja: Darłowo
Pojazd: fsc żuk a07
robiłem przymiar i niby pasują ale trzeba by mieć drzwi jako dawce żeby był ten szeroki próg na podparcie aluminiowej ramki wyciąć wspawać i da rade


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2015, 19:14 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Inny sposób mocowania jest i trzebaby trochę przerobić, albo zamontować takie okno odwrotnie, w sensie to, co w drzwiach jest na zewnątrz, to na pace musiałoby być w środku.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2015, 20:57 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
W zwykłych szybach bocznych rant,na którym siedzi uszczelka znajduje się idealnie na środku otworu,a w szybach drzwiowych ten rant jest bardziej z boku,od strony wewnętrznej drzwi.Teraz,żeby to zrobić dobrze,trzeba by wyciąć ten orginalny rant z bocznych otworów,żeby została równa powierzchnia dookoła i wspawać cieniutki kątownik od wewnętrznej strony,oczywiście zachowując odpowiednie wymiary,żeby cała ramka z uszczelką siadła szczelnie w otworze i nie wystawała na zewnątrz.W samochodach,które posiadają (jak by to nazwać) wewnętrzną ściankę z tyłu nadwozia,czyli dodatkowe wzmocnienie boków nadwozia od środka,jakby lustrzane odbicie poszyć zewnętrznych jest łatwiej,bo obie strony blachy tworzą ładne otwory zamknięte z obu stron i jest tam do czego spawać,natomiast w wersjach furgon A06 lub towos A07 z dzieloną tylna klapą i wysoką ścianką pomiędzy przedziałem pasażerskim a kierowcy,boki tylnej części kabiny są pojedyncze i nie mają wzmocnień wewnętrznych.Szyby są tam osadzone tak samo jak w tych tapicerowanych wersjach z podwójną ścianką,ale siedzą tylko na jednej blaszce.Żeby osadzić te szyby drzwiowe,trzeba by było to dodatkowo wzmacniać od wewnątrz,bo po prostu nie ma do czego przyspawać rantu uszczelki,bo otwór jest o połowę węższy.
Może trochę namieszałem,ale chyba każdy wie,o co chodzi.
No i najważniejsza sprawa,to nie wiem,czy otwory nie mają innych wymiarów.Innymi słowy,czy szyba boczna z uszczelką nie jest mniejsza/większa od szyby drzwiowej kompletnej z uszczelką.Jakoś mi się coś przypomina,że przykładałem kiedyś szybę boczną w ramkę drzwi i rewelacji nie było,bo była chyba mniejsza.Mam na stanie gołe drzwi i kilka szyb z uszczelkami,a także same ramki boczne wycięte na złomie z żuka,to sprawdzę.
Dwa zdjęcia do zobrazowania sytuacji.
Podwójna ścianka,występująca najczęściej w wersjach tapicerowanych.Większość chyba taką ma.
http://olx.pl/oferta/zuk-a07h-fs-lublin ... 7EyrH.html
Pojedyncza ścianka,to akurat dziwny wytwór,bo była w wersjach przeszklonych,ale tylną klapę miały dzieloną i wysoką ściankę pomiędzy przodem i tyłem.Tu ktoś wpadł na pomysł usunięcia..
http://img20.staticclassifieds.com/imag ... -a07d-.jpg
Tutaj szyby siedzą tylko na pojedynczej blasze i więcej jest zabawy z wstawieniem.Z takiego żuka właśnie wyciąłem sobie te ramki okienne z tyłu.Był to dieselek z 95 roku,na podwieszanych pedałach itd. ale właśnie bez tapicerek z tyłu,jedynie na drzwiach,suficie i w kabinie i miał dzieloną klapę.Ale najciekawsze,że miał oba te słynne schodki.To były chyba jakieś zubożone wersje towosów,bo miały ławki itd. ale strasznie surowe wnętrze.
A wracając do tematu,to krąży po necie słynne zdjęcie mikrobusa z góralami i ma z tyłu te przesuwne szyby.
Kolego Piotrze (jeśli tak mogę) po co Ci te szyby suwane?Chyba tylko na kłopot w postaci nieszczelności.Jedyne,co mogę tu poradzić najlepiej,to coś w rodzaju orginalnych szyb bocznych,ale zamykanych do góry,jak w każdym aucie.Z tym akurat nie było by większego problemu,bo nie ma tam klamek,ani żadnych elementów,które by przeszkadzały w swobodnym opuszczeniu takiej szyby ( nie wiem,jak ta belka wzmacniająca,do której przykręca się boczne ławki). Sam myślałem o takim patencie,ale w przednich drzwiach,tylko trzeba by było inaczej rozwiązać kwestię zamków i klamek,które przeszkadzają.Stąd już prosta droga do elektrycznych szyb. :mrgreen:
A druga opcja,to szyby uchylane,widziałem nawet coś takiego ostatnio w nowym sprinterku z dubelkabiną.Do zrobienia bardzo prostym sposobem,tylko pewnie trzeba by było dorabiać nowe szyby z wyciętymi otworami na zawiasy itd. coś jak w szyberdachach,bo jakoś ta szyba musiał by się otwierać.Pomyśl o tym,zamiast pakować się w te super szczelne szyby drzwiowe.Ko jak kto,ale Ty poradzisz sobie z czymś takim sprawnie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2015, 07:16 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2014, 08:31
Posty: 541
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki Buźka za wyczerpujący elaborat;-) O tą szybę pytałem przed zeszłorocznym Złombolem, w końcu ich nie założyłem i okazało się że były zbędne;-) Auto okazało się izotermiczne, nie nagrzewało się tak jak się obawiałem.

Pomysł z przerobieniem szyby na uchylaną jest ciekawy i zgłębię go w najbliższym czasie. Dzięki za podpowiedź.

_________________
Pozdrawiam

Piotr "Diesel" Biegała

www.lezuk.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2015, 07:53 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Ha,nawet nie zwróciłem uwagi,że post z 2014 roku.Widzę nowe,to wchodzę.Ale i tak doradzam jak mogę.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net