Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 18:30


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09 lutego 2015, 12:53 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 stycznia 2015, 21:17
Posty: 6
Witam serdecznie,

Posiadam Żuka A075J w wersji towos, tzn. blaszaka z ławeczkami i tapicerowanym wnętrzem części bagażowej. Niestety w dowodzie wpisane są tylko dwa miejsca. Podejrzewam, że poprzedni właściciel chciał go zrobić na VAT-1, ale nie dokończył tej procedury. Jak na złość najprawdopodobniej zdążył tylko zmniejszyć liczbę pasażerów.

Druga możliwość jest taka, że w pierwotnej wersji samóchód mail wpisane w dowodzie 7 miejsc + 350 kg, lub 2 miejsca + 850 kg i podczas wymiany dowodu na nowy typ postawiono właściciela przed wyborem "albo jedno, albo drugie - oba wpisy nie zmieszczą się w nowym dowodzie".

Rozmawiałem w wydziale komunikacji, podobno jeśli pierwsza rejestracja była na więcej osób to da się to odkręcić.

Dlatego mam pytanie, czy ktoś ma tę samą wersję, a jeśli tak to na ile miejsc samochód jest zarejestrowany?

Pozdrawiam wszystkich.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2015, 16:16 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 17:36
Posty: 817
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Żuk A-0701J i A-111J
no niestety dzisiejsze przepisy różnią się od tych w które obowiązywały za czasów produkcji ostatnich żuków.
wtedy obydwa zdania były prawdziwe składało się ławki i było 2 miejsca + 850 kg rozkładało ławki i 7 miejsc + 350 kg. dlatego samochód miał przeznaczenie uniwersalny.
już nie raz była dyskusja o tych przepisach poszukaj na forum

_________________
"Ozdobą wszystkich dróg jest lubelski żuk"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2015, 16:17 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
viewtopic.php?f=5&t=2526&hilit=zmiana+miejsc

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2015, 16:48 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Mnie zrobili tak samo w ciula,bo miałem w dowodzie też ciężarowy uniwersalny na 7 osób + 350kg, lub na dwie osoby i 890kg,no i się doczepili przy rejestracji,że tak się nie da i albo tak,albo tak.I nie ważne,że auto było tak homologowane. Ponoć "zmieniły się przepisy".


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2015, 18:32 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 stycznia 2015, 21:17
Posty: 6
kaczka pisze:
http://forum.polskiedostawczaki.pl/viewtopic.php?f=5&t=2526&hilit=zmiana+miejsc


Proponowany wątek przejrzałem, jednak po rozmowie w wydziale komunikacji mam informację, że podobno możliwe jest przywrócenie pierwotnej liczby miejsc, o ile wcześniej ją zmniejszono bez zmian konstrukcyjnych.

Dlatego pytałem: ile miejsc w dowodzie ma standardowo wpisane Żuk A075J.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2015, 19:40 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 17:36
Posty: 817
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Żuk A-0701J i A-111J
7 w instrukcji obsługi jest dokładnie wszystko opisane tam też sprawdziłem

_________________
"Ozdobą wszystkich dróg jest lubelski żuk"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2015, 21:53 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 stycznia 2015, 21:17
Posty: 6
Kahn13 pisze:
7 w instrukcji obsługi jest dokładnie wszystko opisane tam też sprawdziłem


Dzięki, ja niestety nie mam instrukcji od tej wersji.

Natomiast w necie znalazłem załączony dokument, sugerujący 9 miejsc. Potwierdza to również CEPIK 2.0. Swoją drogą, szkoda, że samochód źle skończył.

Niestety CEPIK nie rejestruje zmian tylko podaje ostatnie aktualne dane o pojeździe: ładowność, liczba miejsc, hak, gaz, itp. - wiem bo założyłem hak i po prostu pojawiły się dane dopuszczlnych masach przyczepy, bez informacji o dokonaniu zmiany lub jej dacie.

Czy ktoś jeszcze może potwierdzić lub zaprzeczyć, że a075j mógł być 9 miejscowy?


Załączniki:
ogloszenie.docx [13.54 KiB]
Pobrany 234 razy
HistoriaPojazdu_FS-LUBLIN_20150209_183946.pdf [110.22 KiB]
Pobrany 258 razy
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2015, 23:28 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Fabryka raczej towosów nie wypuszczała 9-cio miejscowych,więc wszelakie odstępstwa,to raczej twórczość właścicieli.Tylko mikrobusy A 18/A 118 były 9-cio miejscowe.Towosy,choć miały z tyłu ławki o całej długości auta,to jednak miały ograniczoną ilość miejsc.Istniały też wersje tzw. "Lux" które miały składaną kanapę za tylną ścianką grodziową,więc tam jeszcze mniej osób się mieściło.
Polecam obejrzeć 3-częściowy film na jutubie,który udostępnił kolega Parzuś,gdzie są pokazane wszystkie wersje żuków i proces produkcji.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2015, 08:42 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 17:36
Posty: 817
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Żuk A-0701J i A-111J
A072 był 9 miejscow. drugi to A0701 LUX którego jestem posiadaczem był 5cio miejscowy, a tak poza tym jak jest A-07 to generalnie są to żuki 7 miejscowe. najłatwiej tak jak buźka mówi, obejrzeć ten film bo nie wszystkich modeli są rysunki w instrukcji. tylko mam zawsze trudności, żeby go znaleść tu na forum czy na youtube.

P.S.

_________________
"Ozdobą wszystkich dróg jest lubelski żuk"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2015, 10:39 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Proszę bardzo,filmy są :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=kaa7SfHRjD8
https://www.youtube.com/watch?v=5y0hG5dcClc
Ten trzeci bardziej o Lublinach.
https://www.youtube.com/watch?v=ynD_fkTap_o
"Wygodne pedały hamulca i sprzęgła" Tu racja,ale o gazie nie wspomnieli :mrgreen: W ostatnich lublinach były już podwieszane,jak w osobówkach.Mnie to zawsze denerwowało w Żukach.Trzeba było strasznie nienaturalnie stopę wyginać,no chyba,ze ktoś cały czas do dechy ładował,to było dobrze 8)
Kahn,czym się właściwie różniły A 072 od reszty 07-mek?jak dla mnie,to niczym.Ogólnie,to jeszcze 10 lat temu,gdy nie było tyle zachodnich zabawek,a więcej żuków,to często przyglądałem się dokładnie różnym egzemplarzom i różnie wyglądały.Choćby nawet miały różnie wykonane tapicerki tylnej części.Jak wiadomo,A 07 nie posiada ostatniego okna z tyłu,a mamy w tym miejscu podwójną blachę,z uwagi na konstrukcję całej części ładunkowej,oczywiście tylko w wersji z tapicerką części ładunkowej,bo w zwykłych A 07 jest tylko jedna blacha,jak w A06 i normalnie okna,bez tapicerki na dole.No i właśnie widziałem raz żuka,który miał elegancko zrobioną tapicerkę w miejscu tego ostatniego okna,gdzie była ta podwójna blacha.Jeden jedyny,którego spotkałem z czymś takim i raczej nie samoróbka.Tyle tylko,że była czarna,a nie biała/kremowa jak w górnej części nadwozia.Różne mutanty wychodziły,więc i takie coś być mogło.Na aukcjach w necie widziałem też np. A 07 właśnie w wersji z wysoką tylną ścianką,gdzie fabrycznie ta ścianka była tapicerowana,już dermą oczywiście i był tapicerowany cały tył,choć te wersje nie posiadały tapicerek.Niedawno,jak pisałem o żuku dieslu na złomie i go troszkę oskubałem,to właśnie była taka wersja przeszklona,ale z pojedynczą blachą na bokach i wysoką ścianką tylną,zwykły A 07 i tapicerki miał tylko w kabinie i na drzwiach,no i oczywiście sufit,ale z tyłu ktoś już wcześniej wydarł.Jak widać,różne konfiguracje były.
Znalazłem tą aukcję
http://olx.pl/oferta/zuk-100-oryginal-CID5-ID6Ok4P.html
To jest radosna twórczość właściciela?Możliwe,choć i na tym filmie zdaje się coś takiego widziałem.To niby 86 ale zewnętrznie wygląda na 96.


Ostatnio zmieniony 10 lutego 2015, 11:01 przez buźka, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2015, 10:56 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 17:36
Posty: 817
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Żuk A-0701J i A-111J
5:07 w drugim filmie jest pokazane, że miał ławkę na tej ścianie grodziowej między kabiną, a przedziałem towarowo-osobowym oraz miał tą ścianę grodziową za ostatnim oknem oraz miał bagażnik dachowy na stałe.
takie detale jak tapicerka i model to mogą odbiegać od reguły, z wielu czynników, poza tym jak ktoś coś sobie życzył to mu to zrobili.

_________________
"Ozdobą wszystkich dróg jest lubelski żuk"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2015, 11:11 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
No tak,tylko to nie jest wersja lux,bo tamta ma składaną kanapę.Ten to jeszcze inny mutant,dla brygad,jak to tam mówią.No i on akurat ma tapicerowaną ściankę,ale i z innych powodów.No i całkowicie oddzielony tył od środka i przodu.
Od 3:05 jest zwykły A 07 i on ma właśnie pojedynczą ściankę przy oknach i dzieloną tylną klapę.no i brak tapicerki.Najuboższa wersja.Taki był właśnie na złomie.
Od 3:33 jest właśnie ten "Lux"
Wydaje się,że tych wersji było naprawdę sporo,ale raczej widywałem tylko podstawowe.Ciekawe,ile wyszło mikrobusów?Ja u siebie już tego nie widuję.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2015, 13:11 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 17:36
Posty: 817
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Żuk A-0701J i A-111J
w instrukcji są trzy modele z dopiskiem Lux:
A074 5 osób
A075 7 osób
A0701 składana kanapa 5 osób

niestety konstruktorzy żuków są a emeryturze mam tylko styczność z konstruktorami Lublinów, przy okazji postaram się dotrzeć i zapytać o tą ściankę między kabiną a przedziałem ładunkowym. Choć myślę, że to wersje Lux miały tą niższą, a pozostałem wyższą. Przy niższej można zamontować fotele lotnicze itp.
A ten A072 to miał taki duży przedział pasażerski dlatego był otapicerowany, a dopiero za tą ścianą za ostatnim oknem był, przedział towarowy całkowicie oddzielony

_________________
"Ozdobą wszystkich dróg jest lubelski żuk"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 lutego 2015, 15:41 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 stycznia 2015, 21:17
Posty: 6
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Sadzę, ze z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę przyjąć, że A075J powinien być samochodem 7 miejscowym.

Pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net