Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 08:05


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 marca 2018, 16:08 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
tak bylem u Andrzeja , Ciezarówka z firmy przejezdzalem przez Gröningen zobaczylem Zuka i w Sobote pojechalem Nysa :wink:

viewtopic.php?f=1&t=3&start=330


w moim temacie nysy sa foty.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2018, 05:27 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 marca 2018, 22:12
Posty: 71
Ahhh to tak to wyglądało :) no własnie o tym mówił....
To ten żuk tam juz dobre 3 Lata tak stoi i stoi???...przecież on się z miejsca nie ruszył....w tym samym miejscu ja go oglądałem....tylko ze stan nie jest jął na zdjęciach tylko nie co gorszy....i jeszcze gorszy będzie....bo nie chce mi się wierzyć ze ktoś weźmie go za 8000zł O.o

Aleeee nyska to ci się udała :mrgreen:

AN? To ty z Ansbach jesteś @nysanek?

A jak to jest.....ten zielony żuczek dostałby zieloną plakietkę???....w sumie musiałbym znaleść kogoś kto by mi raz dał przegląd...a za dwa lata byłby następny przegląd...a wtedy to już 30lat minęło i ahoi jako Oldtimer :o


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2018, 11:14 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
tak z Ansbach

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2018, 15:49 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 marca 2018, 22:12
Posty: 71
Ahhh to jak kiedyś kupię czy będę miał żuczka to trzeba je postawić obok siebie :D

A już myślałem ze problem rozwiązany...żuka mogę mieć na polskich blachach przez rok....później będzie trzeba go przemeldować lub mieć nadzieje ze nikt się nie doczepi przez resztę miesięcy aż zyczek skończy 30lat....aaaale....zielonej plakietki nie dostanę.....a tu nagle kolega mówi ze leży jeszcze jedna plakietka u niego w aucie którą nikt nie użył :D.....hmmm ryzykowqc i wobei na żuczku nakleić???? :D ten zielony byłby wtedy juz gotów na otrzymanie historycznych blach...

Albo już go przemeldować....jeździć na niemieckich blachach i naklejka....i tez mieć nadzieje ze nikt się nie doczepi....hmmmm :/


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2018, 21:18 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2017, 14:06
Posty: 157
Lokalizacja: Ashford, Kent, UK
Pojazd: Żuk A151B
No chłopie chyba nie czytasz dokładnie. Wróc do pierwszego posta i mojego linka. Jezeli mieszkasz w DE to nie mozesz nim jezdzic na polskich blachach W OGÓLE...!! Jakie 12msc..

_________________
Niestety zachorowal na:
- Covid 19 ( moze )
- Zuk A151B 1982'
- Robur 2002A 1973'
- K750 military 1971'
- 3x Simson SR2 1959-60
- Komar 1969'
- Honda Spacy 125 1994'


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2018, 22:17 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 marca 2018, 22:12
Posty: 71
Czytam czytam.. ja bym nie rejestrowal wtedy na siebie tylko np. na wujka co wyjechal do PL i tam juz mieszka, ale co jakis czas przyjezdza jeszcze zeby zalatwiac jakies sprway. Tylko ze nic mi to nie da bo nawet na Polskich blachach potrzebna jest zielona plakietka. I tu sie wszystko konczy. Tylko ze chodzi mi po glowie go jednak juz przemeldowac...miec niemieckie papiery itd.... oczywiscie bez Plakietki...bo za stary na zielona... ale da sie zalatwic... tylko ryzykuje wtedy ze jaaaakby byla kontrola to trace punkt i 80€. Najlepiej to normalnie jest jakis Zuczek co ma 30 Lat albo i wiecej... i jest w dobrym stanie... wtedy sie przyjezdza...jedzie na przeglad oldtimera... i tylko miec nadzieje ze sie nie przyrabie do czegos i po sprawie :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2018, 22:28 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2017, 14:06
Posty: 157
Lokalizacja: Ashford, Kent, UK
Pojazd: Żuk A151B
NIemcy gorsze od Angoli.. Wg mnie marne szanse, szybciej Cie drapną.. Lepiej wg mnie wziasc tego Zuka na niemieckich blachach i go porobic, niz pieprzyc się z rejestrowaniem i tysiacem papierów poslkiego Zuka w DE... U mnie to wyglada inaczej, przegląd, wyslanie papierów i wszystko z przeciagu 2 tyg bez sprawdzania i wnikliwości.. ale to Anglia..

_________________
Niestety zachorowal na:
- Covid 19 ( moze )
- Zuk A151B 1982'
- Robur 2002A 1973'
- K750 military 1971'
- 3x Simson SR2 1959-60
- Komar 1969'
- Honda Spacy 125 1994'


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2018, 22:54 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 marca 2018, 22:12
Posty: 71
Nooo niestety....gdyby nie patrzyli tak ostro na to to bez me i be bym przywiózł tego zielonego. Ale coś mi się zdaje ze zaryzykuje i zarejestruje go na niemieckich blachach i już....stracić to tylko mogę 80€ i punkt....a przecież nie chce go do użytku jak chleb :D....tylko tak jak już mówiłem do transportu skuterów.....a jak tak pomyśle to ostatnio to w ogóle nie widzę nawet byle jakiej kontroli. A do tego co nie znają to się nie wtrącają...
Wiem to po tym bo miałem quada z Chińską „sportową” rurą....to głuchy nawet słyszał ze to nie dozwolone...a nigdy nie zatrzymali....nawet jak wjechałem w kontrole...to pytał się czy mam prawko i tyle było :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2018, 11:27 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
masz PW Lukpau.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2018, 17:46 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
Lukpau pisze:
Czytam czytam.. ja bym nie rejestrowal wtedy na siebie tylko np. na wujka co wyjechal do PL i tam juz mieszka, ale co jakis czas przyjezdza jeszcze zeby zalatwiac jakies sprway. Tylko ze nic mi to nie da bo nawet na Polskich blachach potrzebna jest zielona plakietka. I tu sie wszystko konczy. Tylko ze chodzi mi po glowie go jednak juz przemeldowac...miec niemieckie papiery itd.... oczywiscie bez Plakietki...bo za stary na zielona... ale da sie zalatwic... tylko ryzykuje wtedy ze jaaaakby byla kontrola to trace punkt i 80€. Najlepiej to normalnie jest jakis Zuczek co ma 30 Lat albo i wiecej... i jest w dobrym stanie... wtedy sie przyjezdza...jedzie na przeglad oldtimera... i tylko miec nadzieje ze sie nie przyrabie do czegos i po sprawie :D



zielona plakietka masz na mysli Umweltplakette ? tego i tak Zuk nigdy niedostanie bo niema katalizatora , mozesz go zarejestrowac sezonowo moja nysa jest na 7 mies. w roku obecnie zarejestrowana od 04 do 10 , oplata pojazdu jest mniejsza wtedy. No i ubezpieczenie to Ci polecam zebys zrobil wycene tego auta kosztuje to 120 euro przyjedzie Rzeczoznawca , i jak wyceni na 4000 euro to wtedy mozesz to swiadectwo przedstawic twojemu ubezpieczycielowi ( stan 2008 rok ) jezeli twój ubezpieczyciel akceptuje przedwczesne ubezpieczenie jako Oldtimer , np. Zürich Versicherung jest dla posiadaczy oldtimerów pomocna i takie wczesniejsze szacowania pojazdu akceptuje , twój Zuk jest Youngtimeren ale ubezpieczenie bedzie mial Oldtimer , miesiecznie wychodzi to na 11 euro .Dlatego dobrze jest teraz kupic Zuka w dobrym orginalnym stanie wtedy wartosc jego bedzie wyzsza i masz wiecej szans na wczesniejsze przejscie do ubezp... Oldtimer .

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2018, 20:13 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
A jeśli to ma jakieś znaczenie, to ostatnie roczniki Żuka (nie wiem, czy już nie od 1996...) wychodziły fabrycznie z katalizatorem. Tak, tak, silnik S21 i katalizator.
Także istnieje katalizator dedykowany do takiego pojazdu - pytanie, czy założony do starszego rocznika "narusza oryginalność"? ;) I czy jest faktycznie coś by ułatwiał...

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2018, 21:04 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
slyszalem otym katalizatorze , ale to najbeidniejsza wersja cos jak taki G-kat jak to bylo pod koniec lat 80 i do polowy lat 90 , tak ze to tez niebedzie idealne , jedyne co to sezonowa rejestracja , to jest dowolne minimum 3 miesiace o ile sie niemyle :)

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2018, 21:42 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 marca 2018, 22:12
Posty: 71
Faktycznie....czytam własnie o tym kiedy auto jest youngtimer. I własnie dowiaduje się ze nie ma już tego znaczenia ,,youngtimer”. Można jedynie tylko wymeldować (w tym przypadku żuka) i wykupić na niego ubezpieczenie gdzie mogę później załatwić czerwone numery. Aaaale...wtedy nie ma ze jeżdżę sobie każdego dnia czy coś....tylko wtedy jak np. Będę jechał na jakieś zjazdy, na przegląd, na próbę, albo do warsztatu. Auto musi mieć wtedy między 20 a 30 lat....

Kuzwa tak skomplikowane to w tym Deutschlandzie jest ze hej....raz jest znaczenie ,,youngtimer” później Nie ma....ale już przynajmniej wiem ze w całe tak zle nie wyglada z tym zarejestrowaniem.

@Nysanek: zrobie to tak jak napisałeś.....tylko jak narazie gość się nie odzywa
Od tego pięknego zielonego żuka.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 23 marca 2018, 06:58 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 marca 2018, 22:12
Posty: 71
Dzień dobry i miłego dnia życzę,

Chłopcy...co sądzicie o tym żucxku???..,

https://www.olx.pl/oferta/zamiana-zuk-a ... payuW.html

Widzę ze koła tylne nie są oryginalne (chyba) i po lewej stronie jakby paka do wymiany zgadza się? Aha i przód nad zderzkamiem do robienia. Ale tak to ładna nawet dokumentacja papierów....no i stoi blisko Żagania skąd pochodzi ojciec i bracia. Mają tam znajomych i rodzine. Mają tam swoich mechaników i warsztaty gdzie mógłbym oddać żuczka do poprawki....no i oczywsice nie jest to aż tak daleko dla mnie....nie muszę kombinować jak jechać do żuka i po niego....Aha no i cena tez w sumie spoko....tamten kosztuje 3500zł a ten tylko 2700zł.....w sumie oszczędził bym tutaj na drodze, żuku, i jego odebraniem.

Dobrze myśle czy nie? Do Żagania dałoby się nawet wyskoczyć co weekend z wujkiem :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 23 marca 2018, 07:52 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
Dzien dobry , za kopie Niemieckiego Brifu Zuka A11B mówi sie dziekuje .

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net