Dzisiaj jest 20 kwietnia 2024, 00:58


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 marca 2018, 04:25 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 marca 2018, 22:12
Posty: 71
Dzień Dobry wam,

ahhh no trzeba naprawdę przefiltrować nawet i te „dobre” żuczki co się wybrało. Ile razy już myślałem ,,ohhh ten chyba będzie”.....a tu okazuje się ze lepiej zostawić. Oczywiście że najlepiej by było wpisać w wyszukiwarce żuka i ohhh jest hehe. No ale quada, motoru i auto tez szukałem i szukałem z cierpliwością aż się coś dobrego znalazło. A i tak za dwa tyg mam urlop więc będzie najlepiej jak wtedy sobie tez pojadę i zobaczę co i jak żuk w ogóle wyglada. No i da się tez trochę z organizować....a stąd to trochę ciężko.

A ten to też jakby całkiem nie zły co???..nawet możliwość transportu :D .

https://sprzedajemy.pl/zuk-a11b-1-wlasc ... nr51107552

Pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2018, 08:11 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2017, 14:06
Posty: 157
Lokalizacja: Ashford, Kent, UK
Pojazd: Żuk A151B
Wyglada ciekawie no I tanio.... Ja z UK nie ruszajac sie z domu kupilem juz 2 strazaki, przyjechaly na lawecie, wiec nie gadaj, ze trzeba koniecznie jechac I ogladac setki km..a sa w niezlym stanie wizualnym I technicznym- przeglady techn za pierwszym razem :-)
Opcja jest taka- albo wykladasz kase 5-7tys na zdrowego (w miare) I z malym przebiegiem (moj ma 25tyskm) strazaka albo podobne pieniadze za dobra pake. Inaczej na wstepie wydasz kupe kasy na remont silnika I blacharke.

_________________
Niestety zachorowal na:
- Covid 19 ( moze )
- Zuk A151B 1982'
- Robur 2002A 1973'
- K750 military 1971'
- 3x Simson SR2 1959-60
- Komar 1969'
- Honda Spacy 125 1994'


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2018, 16:52 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2049
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
buda szpachlowana wałkiem malowana, tylne gumy diagonalki. dziwne ze na łódzkich blachach z lat 90tych a sprzedawany w podkarpackiem, stos umów może być do tego

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2018, 16:59 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 października 2017, 17:05
Posty: 93
Pojazd: Tarpan 237, 1990
Powiem wam szczerze, znaleźć dobry egzemplarz w sensownych pieniądzach jest ciężko, są białe kruki - ale liczymy je w pojedyńczych egzemplarzach w skali roku...

Ja akurat jestem zwolennikiem podejścia drugiego - kupienie w miarę tanio egzemplarza który ma dobre rokowania.
Po co mi auto po kompleksowej blacharce, skoro i tak nie wiem czy była zrobiona ze sztuką - a sprzedawca przez to podbija cenę.
Jak zrobię silnik sam, to wiem co siedzi w środku :)

Tylko, że ja nie szukałem nigdy auta na zabytek, nie potrzebowałem więc tak jak Ty 100% oryginału i nie "musiałem" za to zapłacić.

Decydując się na Żuka, masz lepiej bo jest jeszcze na rynku kilka firm, gdzie kupisz elementy blacharskie... Ja do Tarpana mogę tylko szukać teraz używek... Tzn., przepraszam jest ostatnio na alledrogo oferta sprzedaży nowej kabiny, ale no jakby to powiedzieć cena trochę "elitarna"...

Grunt to znaleźć złoty środek - ustalić samemu czego oczekujemy w jakiej cenie.

_________________
Fabryka Samochodów Rakietowych POLMO


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2018, 17:06 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
combinat pisze:
P
Ja akurat jestem zwolennikiem podejścia drugiego - kupienie w miarę tanio egzemplarza który ma dobre rokowania.
Po co mi auto po kompleksowej blacharce, skoro i tak nie wiem czy była zrobiona ze sztuką - a sprzedawca przez to podbija cenę.
Jak zrobię silnik sam, to wiem co siedzi w środku :)



I ja tego samego zdania jestem :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2018, 21:00 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2017, 14:06
Posty: 157
Lokalizacja: Ashford, Kent, UK
Pojazd: Żuk A151B
Marian pisze:
combinat pisze:
P
Ja akurat jestem zwolennikiem podejścia drugiego - kupienie w miarę tanio egzemplarza który ma dobre rokowania.
Po co mi auto po kompleksowej blacharce, skoro i tak nie wiem czy była zrobiona ze sztuką - a sprzedawca przez to podbija cenę.
Jak zrobię silnik sam, to wiem co siedzi w środku :)



I ja tego samego zdania jestem :)


Tak, tylko Wy na tym zęby zjedliście i macie wszystko w 1 paluszku... my amatorzy techniki PRLu już nie bardzo.. :-)

_________________
Niestety zachorowal na:
- Covid 19 ( moze )
- Zuk A151B 1982'
- Robur 2002A 1973'
- K750 military 1971'
- 3x Simson SR2 1959-60
- Komar 1969'
- Honda Spacy 125 1994'


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2018, 04:58 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 marca 2018, 22:12
Posty: 71
Dzień dobry,

@hakin1 no prawda prawda i widziałem tez takie „gotowe” to stoją po 6000zł i więcej. Tylko ze jak mam naprawdę kupić za taką kasę to koledzy tutaj na początku już tez pisai....kupić sobie jakiegoś T3 lub podobne tutaj w DE i nie pierdzielic się z szukaniem i wożeniem z PL.

@combinat&marian nie no ja tez z tych co wole kupić za dobre trochę mniejsze pieniądze a później sobie doszlifować żuczka i wiedzieć co zrobiłem. Tylko ze jak co to na blacharce „jeszcze” się za bardzo nie znam :D ale i tego nie wiem czemu miałbym się bać :D.....a już nie musi być koniecznie Oldtimer bo nysanek dobrze pisał....może być już z lat 90,91 lub 92.....przecież ten jeden lub de dwa lata się zarejestruje i wyceni i dokończy (jeżeli bedzie trzeba) na oldtimera i już :D.....problem tutaj w DE są te durne strefy gdzie żuczek już nie wiedzie.....ale znaaajdzie sie na pewno jakaś dobra baza :D

Np ten Sprzedam Żuk A11 rok produkcji 1981
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-zuk- ... t55VD.html :D

Dzięki wam za wszelką do tej pory pomoc i opinie co do żuczka :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2018, 08:06 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2017, 14:06
Posty: 157
Lokalizacja: Ashford, Kent, UK
Pojazd: Żuk A151B
No tak Lukpau, ale.. kupisz grata za 3200zl, przebieg 3x wiekszy niz strazaka, na 100% cos trzeba bedzie wymienic, od wydechu nieszczelnego, po swiece, kopulki, jakies gumy przy ukladzie kierowniczym, hamulce, blacharka (same materialy do przygotowania drogie), opony itp itd...
Jak to mowia ksieza- dycha do dychy I dzwonia kielichy- tak wiec z 3200 zrobi sie 2x tyle, a mysle, ze na przegladzie wyjdzie jeszcze wiecej bolaczek.. Jedyny plus tego, ze zdobedziesz doswiadczenia (albo sie zakopiesz I sprzedaz to ze strata..) Pozdr Mirek

_________________
Niestety zachorowal na:
- Covid 19 ( moze )
- Zuk A151B 1982'
- Robur 2002A 1973'
- K750 military 1971'
- 3x Simson SR2 1959-60
- Komar 1969'
- Honda Spacy 125 1994'


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2018, 08:21 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Co do aspektu finansowego - to dokładnie tak, jak napisał hakin. Zakup Żuczka za około 3 tyś to początek (o tyle, że w tej cenie idzie już wybrać i znaleźć dobrą, podstawową bazę na w pełni sprawnego "super Żuka"). Dopieszczenie go technicznie to będzie kolejne 1,5 tyś i następne 1,5 tyś porządne opony... Już masz 6 tyś. - tylko lekko rozłożone w czasie. Jak zdajesz sobie z tego sprawę, i chcesz Żuka jako Żuka, to luzik :) Jak chcesz Żuka bo jest "tańszy"... to tylko złudzenie. "Porównywanie" go z T4 czy Sprinterem można rozpatrywać tylko w kategoriach humorystycnzych :mrgreen: Tzn mam na myśli rozważanie zakupu Żuka a Sprintera wyłącznie w kontekście ceny. Żeby było tip top, kasa wyjdzie w miarę podobna... Więc podstawowe pytanie jest, czy szukasz "taniego" dostawczaka, czy szukasz Żuka, bo ma to być Żuk? :D

Ten groszkowy 81 - do obejrzenia, może być ok do jazdy - natomiast deska rozdzielcza jest od starszego (sprzed 76'), przełączniki na kolumnie w ogóle z innego auta - czy to "źle" czy "dobrze" to już sam określasz. Oświtlenie pozycyjne też jest pozafabryczne.
Ale jest już przygotowany pod rynek niemiecki - ma naklejkę "Hella sport" na szybie 8)
:wink:
Ej! Zobaczcie na jego wycieraczki - wot patent :shock: :D

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2018, 21:44 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 marca 2018, 22:12
Posty: 71
Witam,

no i pojechal zuczek moro (krowa) :D....ale coz... tak jak pisaliscie... to nie latwo znalesc cos dobrego...

@Dziwny Mag...wiesz... nie musze od razu kupic gotowego... tak jak juz mowilem, ja sie nie boje kupic cos co bedzie cza poprawic, naprawic lub ustawic. wolalbym aby zuczeck mial przynajmniej blache dobra a nie zeby byla taka jak przy tym strazaku lub przy tych innych gdzie myslalem ze dobre i ladne a tu bylo po prostu szpachlowane. nie nie na pewno nie chce zuka bo jest tanszy... wtedy bym zalozyl hak do auta i kupil przyczepke...Szukam Zuka bo chcialbym miec Zuka...a Zuka lacze z tym kiedy bylem maly i wszedzie byly na ulicach lub na osiedlu :D ... aha no i ojciec jezdzil zawodowo zukiem :D

naprawde nie chodzi mi o to zeby bylo tanio...no i juz nie musi byc oldtimer :D moze byc i mlodszy :D

no te oswietlenia moga byc do bezpieczenstwa wiec przejdzie nawet w TÜVie :D

https://www.olx.pl/oferta/zuk-a-11-b-ni ... 062b95cb84

hmm tez niby w dobrym stanie.... prznajmniej dla kogos kto sie nie zna :D albo zamienie na przyczepke :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 marca 2018, 17:59 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
https://www.olx.pl/oferta/zuk-1983-orgi ... 013af310f3

realny stan , mial zaprawki zrobione , klasyczny Zuk :)

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 marca 2018, 19:14 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2049
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
ten blaszak 83 bardzo fajny. stargować i brać

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 marca 2018, 19:33 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Tak sobie przeglądam ten wątek od dłuższego czasu i nabieram pewnej obawy...

Jest takie chińskie przysłowie:
"Kto szuka konia bez skazy - ten zawsze chodzi pieszo"

Znam paru takich, co szukali "fajnej Nyski w atrakcyjnej cenie" - to raz gadali, że "stan auta go przeraża" to zaś gadali "że cena jest z kosmosu" i... minęło już 5 lat i nadal żadnej Nyski nie mają...

Jedna skrajność jest taka, że można się napalić i kupić truchło, gdzie "utopisz się z remontami"
Druga skrajność zaś jest taka, że można przeglądać i przeglądać ogłoszenia i zastanawiać się tak w nieskończoność i żadnego Żuka nie kupić...

Nigdy nie masz 100% pewności, że szajsu nie trafisz. Trzeba nieraz zaryzykować, potem konsekwentnie "wziąć na klatę" wszystkie nieprzewidziane okoliczności i doprowadzić temat do końca... Bo można tak "utkwić w przeglądaniu ofert" na zawsze...

Ładny stan może się sprzedać "na pniu" i nikt nie będzie czekał, ale też cudów z Żukiem się nie spodziewaj. Musisz najzwyczajniej w końcu zaryzykować i któregoś kupić i do dzieła :wink:

Części zamienne blacharskie do Żuka to póki co dzisiaj jeszcze nie problem - większość części do Żuczka trafisz jak nie wcześniej, to później... 8)

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 marca 2018, 21:39 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 sierpnia 2016, 22:04
Posty: 259
Pojazd: Lublin 3Mi
Jesteś pewien, że chcesz polecać takie zakupy części blacharki do żuka koledze z Niemiec? Gdzie on to będzie u siebie szukał? Czy z każdą pierdołą będzie jeździł po Polsce?

Ja jestem właśnie na etapie remontu blacharskiego mojego starszego lublinka. Części blacharskie to nie problem - można włożyć między bajki. W praktyce okazuje się, że zdobycie niektórych elementów graniczy z cudem, albo po prostu się nie da. A lublin to przecież dużo młodszy samochód od żuka. To, że od czasu do czasu pojawiają się jakieś klamoty wcale nie oznacza, że nie ma problemu ze zdobyciem części. Ja akurat chciałem to zrobić dobrze, kupując oryginalne elementy jeśli się dało.

Tak swoją drogą, do autora wątku. Jesteś absolutnie przekonany, że chcesz kupić Żuka? Miałeś okazję się przejechać jakimś egzemplarzem? Ja na Twoim miejscu poszukał bym raczej jakiejś ładnej Type 2, T3. Mi osobiście T3 jeździ się dużo lepiej niż moimi lublinami, a co dopiero żukiem. Co by o nich nie mówić, nie są to specjalnie komfortowe samochody do użytkowania na codzień. I nie chodzi mi tutaj o nie wiadomo co, ale głupi brak zamka centralnego przy samochodzie, który się często otwiera może doskwierać. A gdzie tu mówić o takich luksusach jak wyciszenie wnętrza podczas jazdy ;)

_________________
Pozdrawiam, Tomek
Daewoo Lublin 3 3524 2000r, Andoria 4cT90-1MEA 90KM
Intrall Lublin 3Mi 3524 2006r, Andoria 4cTi90-1BE 102KM


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 marca 2018, 10:23 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
niemieckie T3 tez nienalezy do super dostawczaka , siedzi sie na przedniej osi , silnik wcisniety z tylu , lacza blach tez lubia szybko korodowac.

zdecydowal sie na Zuka bo to auto dla faceta z jajami :mrgreen: i jak ma byc klasyk Zuk to taki do 1990 r gdzie jeszcze pedal hamulca i sprzegla w podlodze :wink: komfortu niepotrzeba, na codzien niebedzie napewno uzywac Zuka , na zloty oldtimer i do transporu jedno-sladów.

napewno ma rodzine w PL która moze zakupic niektóre czesci do Zuka , z tym najmniejszy problem.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net