Dzisiaj jest 28 marca 2024, 13:27


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09 września 2018, 11:25 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 grudnia 2017, 22:55
Posty: 34
Lokalizacja: Toruń
Pojazd: Żuk A07J, 4C90, `96
W zasadzie od początku moje autko ma taką przypadłość, coś grzechocze w silniku. Na wolnych obrotach są to rytmiczne postukiwania, przy wyższych obrotach dźwięk "przyśpiesza" i zlewa się z pracą silnika i jest nie do odróżnienia od reszty dźwięków. Miałem okazję jechać innym Dieslem i praca silnika była inna, bez tego dźwięku. Zawory wyregulowane, zalany olej to 15w/50 Motul 4000 Motion. Ciśnienie oleju przeważnie ponad 0,2 mPa (zakładając, że środek skali to 0,2 właśnie), auto dość zrywne, nie kopci. Co jest przyczyną tego dźwięku? Czy to nieprawidłowość?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2019, 21:44 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 grudnia 2017, 22:55
Posty: 34
Lokalizacja: Toruń
Pojazd: Żuk A07J, 4C90, `96
Witam raz jeszcze, po czasie doszedłem do wniosku, że to może być panewka. Dźwięk startuje, gdzieś 15-20 sekund po uruchomieniu silnika, wiec to takie dość charakterystyczne dla tej usterki. Najchętniej wymieniłbym komplet panewek głównych i korbowodowych, by mieć to już z głowy i nieco "odświeżyć" silnik. Pytanie tylko, jaki to w zasadzie jest koszt. I czy z tym "stukaniem" mogę póki co tak jeździć, bez ryzyka , że doprowadzę silnik do kompletnej ruiny? A szkoda by było, bo silnik wydaje się być w naprawdę dobrej kondycji, praktycznie nie kopci i jest zrywny, ma moc, odpala w największe mrozy i wcale nie trzeba długo go grzać. Jakieś 15-20 sekund przy temp. poniżej -10 wystarczało by ruszył. Proszę o jakieś porady jak podejść do tematu. Pozdrawiam.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net