Dzisiaj jest 27 maja 2020, 23:55

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Słupek "A" - jest - ma postać pręta przechodzącego przez wnętrze uszczelki między czołową a trójkątną szybą. Od góry i od dołu gwintowany, z nakrętkami mocującymi + kontrą. Fajna gimnastyka - ale się da :D

Offline Wyświetl profil  

Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Pojazd: Nysa 522T 1990
Słupek A w Żuku to tak naprawdę słupek z zawiasami drzwi przednich :) W tym "trójkącie", o którym piszesz, tak jak napisał Przemek nie ma stałego słupka, jest "zbrojona" uszczelka :D

Offline Wyświetl profil  

Bywalec Nysa/Żuk Service

Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Dziwny Mag pisze:
Fajna gimnastyka - ale się da :D

Śmierdzi mi to mięsorzutami :)
Dzięki

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Pojazd: Żuk A15 1970
Nawiązując do slangu to wczoraj miałem świniobicie przy montażu szybek .
Skończyło się nawet na obcieciu pręta i dospawywaniu gwintu, który zerwałem w górnej części. W każdym badź razie trójkąty mam już zamontowane. Została mi szyba przednia - przewiduję dobijanie dziś wieczorem, ale jutro wolne to może coś na poprawę humoru w płynie przyjmę ;)

Offline Wyświetl profil  

Bywalec Nysa/Żuk Service

Ćwicz - najwyżej będę wracał od lakiernika przez Twoje podwórką z namiotem i bańką Bimbru :)

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Pojazd: Żuk A15 1970
Yupii - udało się zamontować! Najpierw trójkąty a potem przednia centralna. Bez użycia sznurka.

Pewnie byłoby nieco prościej złożyć całość, ale nie wiem czy bym nie wyzionął duchu przy montażu pręta w "zbrojoną uszczelke" - u mnie nieosiowo jest przygrzana nakrętka w górnej części i za cholerę nie mogłem go wkręcić.

Offline Wyświetl profil  

Gość Nysa/Żuk Service

Drewniany pisze:
Po co Panowie zmieniać przeznaczenie ze specjalnego na osobowy - jakie +/-?

A czy przypadkiem pojazdy specjalne nie wymagają droższej winiety zagranicą niż osobówka?
Coś mi kiedyś mignęło na złombolowym FB że któraś ekipa mandat dostała bo mieli na osobówkę wykupione, ale dawno to czytałem i mnie to wtedy nie dotyczyło to słabo kojarzę, dlatego pytam

Offline Wyświetl profil  

Bywalec Nysa/Żuk Service

Może kupili dla osobowego a nie dostawczego i stąd problem.

Offline Wyświetl profil  

Fanatyk Nysa/Żuk Service

Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Marian pisze:
W tym "trójkącie", o którym piszesz, tak jak napisał Przemek nie ma stałego słupka, jest "zbrojona" uszczelka :D

Ja to wywaliłem w pizdu. To taki pic na wodę, a odkręcenie tych nakrętek, to robota dla głupiego. Bez tego i tak szyba nie wyleci, a weź to później zakręć z powrotem. Że też nie wstawili tam małego słupka, żeby przednia szyba była na osobnej uszczelce. Lepiej było takie kombinacje robić, niż chwilę pomyśleć.
Pamiętam, jak lata temu mi szybę wywaliło, bo coś walnęło w czasie jazdy, w nocy. Na drugi dzień kupiłem szybę na złomie i pojechałem na jakiś tam warsztat, to żaden specjalista nie potrafił jej wstawić. Sami młodzi ludzie, co żuka nie znali. Dopiero przyszedł gość "starej daty" i wyjaśnił im co i jak. W domu, to bym se sam wstawił, ale to było 120 km poza domem.
A jak już o szybach. Spotkał się ktoś z wypukłą szybą przednią? Mam taki egzemplarz, była w moim dieslu, jak go kupiłem. Jak się spojrzało, to niby wszystko było ok, ale po wymontowaniu, ładnie było widać, że nie jest płaska. Widocznie jakiś wybrak. Założyłem inną, a ta leży.

Offline Wyświetl profil  

Bywalec Nysa/Żuk Service

Kiera ze stwora o imieniu Ursus C325 ma frezy które pasują do Żuka? Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Albo inaczej, jak się komuś biała kierownica do Żuka wala po strychu to chętnie przygarne.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.