Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 04:46


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 grudnia 2010, 17:45 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 28 listopada 2009, 17:42
Posty: 4
Lokalizacja: Białystok
Żuk A-075D - 1993 rok, 130 tys km.

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 grudnia 2010, 17:46 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 21:39
Posty: 301
Lokalizacja: JW
Super super :D opowiedz coś nam jeszcze wklej więcej zdjęć ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Żuczek
Post: 19 grudnia 2010, 18:16 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 28 listopada 2009, 17:42
Posty: 4
Lokalizacja: Białystok
21.10.2009 roku koło miejscowości Tłuszcz w woj. Mazowieckim miałem do wyboru 2 żuki, jeden z 1995 roku z silnikiem S-21 +LPG, kolor żółty, a drugi z 1993 roku z silnikiem Andoria 4C90, kolor zielony. Obydwa kosztowały po około 1700 zł. Zdecydowałem się na silnik wysokoprężny, z racji tego, że spalanie ropy na trasie wynosi około 8 litrów. Przy zakupie na liczniku widniał przebieg 26767 km, domyślam się że było to 126767 km. Nie wymagał on żadnego wkładu finansowego, hulał aż miło.

Pierwsza awaria pojawiła się po około 3 tys. km, rozsypał się tłumik, który był strasznie skorodowany.Rozpadł się na 3 części. Na szczęście istnieje jeszcze Polmozbyt w Białymstoku i jest w miarę dobrze zaopatrzony w części do żuczków. Poza tym incydentem, żuczek mnie nigdy nie zawiódł w czasie jazdy. Jakieś 2 miesiące temu, przy odpalaniu silnika z głowicy wyskoczył wtryskiwacz i pluło ropą po całej głowicy. Okazało się że pękło jarzmo trzymające wtryskiwacz w głowicy (dziwne jak tak gruba stal mogła pęknąć, dziwili się także mechanicy u których znalazłem zapasową część).

Żuczek służy do przewozu drzewa dla sąsiadów, odbierał także makulaturę po sklepach spożywczych, woził meble i trochę materiałów budowlanych. Nie przeciążam samochodu, najczęściej korzystam z niego jeżdżąc po prostu to pracy, jazda żuczkiem daj mi większą satysfakcję niż jazda samochodem osobowym.

Aktualnie żuczek stoi od miesiąca, nie mam czasu aby wymienić podporę wału oraz muszę wymienić uszczelniacz na tylnym moście przy wale i uszczelniacz w skrzyni biegów.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 grudnia 2010, 21:24 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 20 grudnia 2007, 14:40
Posty: 143
Lokalizacja: Nowa Huta
to dobrze, że stoi, soli mu oszczędzisz :) mój też stoi, jutro go tylko ruszam, żeby mi tyłek na sylwestra zawiózł, ale pojutrze go myje karcherem.

_________________
Polscy rastamani jeżdżą polskimi samochodami.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net