Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 15:48


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 29 października 2009, 12:50 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 grudnia 2007, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Śląsk
Ciąg dalszy relacji :D

Ostatni żuczek który zszedł z taśmy produkcyjnej:
Obrazek Obrazek

Żuk "strażak":
Obrazek

Honker i ogólny widok (szczerze to nie jest jakaś pokaźna kolekcja):
Obrazek Obrazek

Więcej wisi na ścianach sali ekspozycyjnej:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek

W czasie rozmowy z Panem Markiem okazało się, że jest synem inż. Konstantego Leonkiewicza zastępcy głównego konstruktora FSC inż. Stanisława Tańskiego. Ojciec Pana Marka przyczynił się m.in. do powstania Żuka i co najważniejsze kierował pracami na prototypami z rodziny 40-tek oraz maszyn rolniczych produkowanych przez FSC.
Po zakończeniu wizyty na sali ekspozycyjnej udaliśmy się na najstarszą halę FSC (tam były montowane licencyjne GAZ-51) na której prowadzi się montaż i lakierowanie Honkerów.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zwiedzając tereny byłej Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie naprawdę jeszcze można przenieść się w czasie (może to są ostatnie chwile, kiedy czuć w tym miejscu klimat lat PRL dotyczy to zwłaszcza hal montażowych). Lata przemian gospodarczych odbiło już trwałe piętno na większej części zakładu, część hal została przejęta i prowadzona na nich jest produkcja związana z motoryzacją. Światełkiem w tunelu jest przejęcie przez firmę DZT Tymińscy Sp.j. (więcej informacji tutaj: http://www.dzt.com.pl/ ) budynków montażu, lakierni, narzędziowni oraz ośrodka badawczo-rozwojowego. Wraz z majątkiem trwałym firma została nabywcą praw do produkcji ostatniego w pełni polskiego wytworu motoryzacyjnego, jakim jest pojazd Honker. Można tylko trzymać kciuki za powodzenie we wdrożeniu do produkcji modelu Honker II.

Na zakończenie chciałbym serdecznie podziękować Panu Markowi Leonkiewiczowi za stworzenie możliwości realizacji marzenia, jakim było zobaczenie byłej FSC Lublin od środka.

Dzięki koledze Parzusiowi, który dał mi cynk, że w Archiwum Państwowym w Lublinie odbywa się ekspozycja dotycząca przemysłu ciężkiego na Lubelszczyźnie następny dzień również miałem ciekawy, jednak tam już nie wolno było robić żadnych zdjęć dlatego mam tylko to jedno:
Obrazek


Ostatnio zmieniony 29 października 2009, 20:52 przez żukmen'68, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 października 2009, 19:31 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Heh myslałem ze to już koniec a tu widzę jeszcze coś na deser :twisted:
Szczerze zazdroszczę Ci razem z nysiarzami :twisted: (bo oni nie mają takich pamiątek po FSD)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 października 2009, 20:47 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Kto nie ma, ten nie ma, ja mam żywą pamiątke w postaci wujka w Nysie :D I kupa zdjec, prospektow, czesci do Nysek od wujka z piwnicy i kolegach wujka mających pełne piwnice i garaże częsci wywleczonych z FSD kończąc :D :lol:

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 października 2009, 23:16 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Dobra, dobra - części to ma prawie kazdy, kto je potrzebuje :wink:
Żukmen - szczerze gratuluje wycieczki, a przede wszystki głeboki ukłon i podziękowanie, że dzielisz się tymi zdjeciami z innymi!!! :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 października 2009, 10:48 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 grudnia 2007, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Śląsk
Dziwny Mag pisze:
Dobra, dobra - części to ma prawie kazdy, kto je potrzebuje :wink:
Żukmen - szczerze gratuluje wycieczki, a przede wszystki głeboki ukłon i podziękowanie, że dzielisz się tymi zdjeciami z innymi!!! :D


Dziękuję za zainteresowanie wątkiem, cała przyjemność po mojej stronie :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 października 2009, 23:03 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 17:36
Posty: 817
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Żuk A-0701J i A-111J
również gratuluje:) troche mi glupi ze mi sie nie udalo tam dostac choc szukajac nowego zuka poznalem iżniera z OBR-u i mocna mnie zastanowilo co oni tam robia skoro nie produkuje sie samochodow w nastepnym tygodniu spotkam sie z nim poniewaz planuje z tata dokladniej przyjrzec sie jego zukowi widzialem go tylko przez chwile ale ma podobno 15 tys przebiegu.
P.S. srebny Żuczek jak zjechał z taśmy miał jeszcze wycieraczki(patrz zdjecie Kultuwe auta PRL-u nr 19 Żuk A07) ;d

_________________
"Ozdobą wszystkich dróg jest lubelski żuk"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 listopada 2009, 20:06 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 kwietnia 2009, 19:50
Posty: 66
Lokalizacja: Wrocław
żukmen'68 pisze:
Dzięki koledze Parzusiowi, który dał mi cynk, że w Archiwum Państwowym w Lublinie odbywa się ekspozycja dotycząca przemysłu ciężkiego na Lubelszczyźnie

Ach ten Parzuś to musi mieć informatora - takie informacje ;D :rotfl:

No cóż. Szczerze gratuluje wycieczki po muzeum i fabryce :wink: Cieszę się, że byłeś na wystawie
:thumright: .Oczywiście dziękuję za świetną relację poparta cudownymi fotkami :peace:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lutego 2010, 16:45 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lutego 2009, 17:07
Posty: 57
Lokalizacja: Bełchatów
żukmen'68 pisze:
Dla wszystkich miłośników FSC Lublin:

Obrazek

link do strony wydawnictwa:http://www.polihymnia.pl/sklep/index.php?products=product&prod_id=330

Książka napisana przez byłego pracownika fabryki. Dużo ciekawostek i anegdot. Polecam.


Witam.

Czy ta książka jest jeszcze gdzieś normalnie do nabycie, czy już tylko z drugiego obiegu ?

Pzdr


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2010, 20:17 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 grudnia 2007, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Śląsk
Podobno jest jeszcze do dostania w lubelskich księgarniach. Więcej szczegółów zna kolega Parzuś.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net