Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 14:04


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 19 stycznia 2008, 10:48 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 19:20
Posty: 1089
Lokalizacja: Bytom
Co do tego Ograniczenia to przeważnie wersje exportowe miały takie na liczniku, chodzi w tym oto że przy pełnym załadunku najbezbieczniej jechać do 70km/h

_________________
ŻUK SERVICE


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 stycznia 2008, 13:50 
warszawy pick-up tez takie liczniki mialy na czerwono byly te 70 km/h na szybce licznika :)


Na górę
  
 
Post: 19 stycznia 2008, 17:47 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 grudnia 2007, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Śląsk
PARZUŚ pisze:
żukmen'68 pisze:
Jednak przyszedł czas jego przejścia na zasłużoną emeryturę.

Tzn. ? Czyli dalej masz tego A-11-B i stoi w garażu ?


Niestety ja już go nie mam :cry: . Stoi pod plandeką u kolegi który chce go przywrócić do stanu używalności.

PARZUŚ pisze:
Dziwny Mag pisze:
Jak będziesz miał trochę czasu i ochoty, to wklej, proszę, zdjęcia pokazujące tył Żukusia, skrzynię, komore silnika pod maską, wnętrze pod deska rozdzielcza, nad szybą... no - wszystko :D

No to wyręcze choć troche właściela żukusia i wklejam foto skrzyni tego oto cudeńka
Obrazek
Jeżeli to jest wersja na export o czym zresztą świadczy malowanie, dekle i chociażby prędkościomierz to dlaczego wskażniki są po polsku :roll: WODA, PRĄD itp.


Parzuś dzięki za pomoc w zdjęciach :D . Co się tyczy wskaźników w języku polskim- zadzwonię do byłego właściciela czy coś w tym temacie wie. Żuk został zakupiony w Poznaniu (3 takie stały na placu w tej wersji export) był to odrzut (mój miał podobno włamanie, uszkodzoną szybę boczną i coś przetartego co miało go dyskwalifikować do wysyłki z kraju). Piszę to wszystko co udało mi się dowiedzieć przy zakupie, a jak było naprawdę może wiedzieć tylko NAJWYŻSZY.

zbychu77 pisze:
Dodam od siebie również troszkę spóźnione powitanie :? .

Witam serdecznie żukmen'ie :D . Przede wszystkim podoba mi się bardzo historia opisana przez ciebie w pierwszym poście :D . Przedmówcy powiedzieli już swoje opinie o A03 - zgadzam się w całości. Ze swojej strony mogę dodać jedynie, że Żuk jest.... hmm.... (naprawdę brak słów, żeby opisać jego wspaniałość :shock: ). Jak go tylko zobaczyłem, od razu skojarzył mi się z moją pierwszą w kolekcji, od jakichś 14 lat, instrukcją obsługi ze smutka z roku 1965 - ten sam klimat - patyna czasu, ale dobry stan :wink: .
Fajnie, że nawet A11 przeszedł już na emeryturę :D - widać olbrzymią dbałość o wytwory polskich inżynierów :wink: .

P. S. Co to za ograniczenie do 70 na prędkościomierzu i napis pod nim :?: Domyślam się, że chyba zostało to już usunięte, bo na nowszym zdjęciu tego nie widać :wink: .


Ja również witam, miło mi poznać :D . Jeżeli chodzi o ograniczenie do 70 jest tak jak było. Tak jak pisałem ja w tym aucie oprócz oprócz wymiany łożyska piasty, przetoczenia bębnów i założenia nowych okładzin nie wymieniałem niczego a już co gorsza niczego nie usprawniałem. :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 stycznia 2008, 17:53 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:06
Posty: 175
Lokalizacja: Gliwice
To fajnie, że ograniczenie zostało :D . Szkoda, że A11 nie jest już w twoim posiadaniu, ale kolega , wnioskuję, chyba także jest miłośnikiem - fanatykiem :wink: .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 stycznia 2008, 18:43 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 grudnia 2007, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Śląsk
zbychu77 pisze:
To fajnie, że ograniczenie zostało :D . Szkoda, że A11 nie jest już w twoim posiadaniu, ale kolega , wnioskuję, chyba także jest miłośnikiem - fanatykiem :wink: .


Zobaczę czy jest fanatykiem jak żuk znowu zacznie funkcjonować :) .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 stycznia 2008, 19:11 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2007, 17:46
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
nysanek pisze:
warszawy pick-up tez takie liczniki mialy na czerwono byly te 70 km/h na szybce licznika :)
był taki licznik jakieś 2 miesiące temu na allegro 8)

_________________
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'87
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'91
Polski Fiat 126p 650E FL Bielsko Biała '92
Romet Ogar 205 r.'91
Jawa 210 r.'80


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2008, 19:24 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 grudnia 2007, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Śląsk
Wykorzystując dzisiejszą świąteczną pogodę, zabrałem żukusia z garażu na spacer. Uruchomienie zabrało 10 minut (nie był palony od listopada) prychnął, kichnął i stwierdził, że może jechać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Co najważniejsze udało mi się wrócić przed deszczem. :D
Przez zimę poprawiłem chromy na zderzakach i odświeżyłem detale alu ( wycieraczki, ramiona) napis żuk i znaczek fabryczny, zostanie tylko ramka wlotu powietrza i ramiona lusterek. Pozdrawiam wszystkich i życzę dalszych Wesołych Świąt. No i chłopaki jutro wiaderka w ruch :D
Postaram się wrzucić do you tube filmik z dzisiejszej podróży za jeden uśmiech xD


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2008, 21:41 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 grudnia 2007, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Śląsk
http://pl.youtube.com/watch?v=iXtPFYNVVYg
http://pl.youtube.com/watch?v=nW40ueseAZY
http://pl.youtube.com/watch?v=ZyA1cYq2h_4


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2008, 23:43 
:D twoj zuk to burza ciagnie do przodu 8) blachy ma zdrowe ze az milo patrzec :wink: powiem jeczcze raz ze gratuluje takiego pieknego zuka :D :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2008, 13:25 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:06
Posty: 175
Lokalizacja: Gliwice
Piękny, piękny... :D . No i widok tych błyszczących wycieraczek podczas jazdy - mniam :wink: .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2008, 13:38 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 19:20
Posty: 1089
Lokalizacja: Bytom
Wiem wiem znowu sie powtórze, ale ten żuk jest przepiękny :wink: nie moge sie doczekać żeby go ujrzeć na żywo :D

_________________
ŻUK SERVICE


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2008, 15:13 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 grudnia 2007, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Śląsk
Jak zwykle wszystkim dziękuję za miłe słowa skierowane pod adresem żuczka. Dzisiaj patrząc na pogodę za oknem raczej nie zdecydowałbym ruszać maszyny z garażu brrrrrrrr..
Przy okazji, zgłosiłem żuka do TVN TURBO do programu Legendy PRL, rozmawiałem z prowadzącym, Patrykiem Mikiciukiem wciągnął żuka na listę, ale przy okazji zapytał się, co mamy ciekawego (w kwestii motoryzacyjnej) na Śląsku z okresu PRL-owskiego. Nie dziwię się im jak wszędzie liczą koszty (jeden wyjazd-więcej tematów). Także prośba (Parzuś ty to szczególnie, bo jak dobrze krzyknę to mnie możesz usłyszeć :D ), kto jest ze Śląska a posiada ciekawą maszynę lub zna kogoś kto takową ma to niech daje namiar albo bezpośrednio do mnie albo do TVN TURBO. W ilości nasza siła.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2008, 17:20 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 19:20
Posty: 1089
Lokalizacja: Bytom
Poszedł Priv :wink:

_________________
ŻUK SERVICE


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2008, 17:38 
powiedz temu Patrykowi z tvn turbo niech przyjedzie do niemiec domnie wtedy nakreci odcinek o NYSIE 522 napisalem z duzych liter nysie bo to co on pokazywal do tej pory w tvn , nyski marnie wygladaly :?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2008, 18:15 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 grudnia 2007, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Śląsk
nysanek pisze:
powiedz temu Patrykowi z tvn turbo niech przyjedzie do niemiec domnie wtedy nakreci odcinek o NYSIE 522 napisalem z duzych liter nysie bo to co on pokazywal do tej pory w tvn , nyski marnie wygladaly :?


Tam jest chyba zasada kręcić program w promieniu 150 km od samej Warszawy co nie zawsze wychodzi na dobre dla programu. Towar Nysopodobny lub Żukopodobny i jest odcinek :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net