Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 19:35


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17 października 2008, 14:48 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 grudnia 2007, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Śląsk
Dla wszystkich miłośników FSC Lublin:

Obrazek

link do strony wydawnictwa:http://www.polihymnia.pl/sklep/index.php?products=product&prod_id=330

Książka napisana przez byłego pracownika fabryki. Dużo ciekawostek i anegdot. Polecam.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 kwietnia 2009, 18:06 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 grudnia 2007, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Śląsk
Witam wszystkich żukomaniaków. Nareszcie wiosna!!! Można ruszać na majówkę żuczkami :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwietnia 2009, 20:38 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
żukmen'68 pisze:
Dla wszystkich miłośników FSC Lublin:

Obrazek

link do strony wydawnictwa:http://www.polihymnia.pl/sklep/index.php?products=product&prod_id=330

Książka napisana przez byłego pracownika fabryki. Dużo ciekawostek i anegdot. Polecam.


Tą ksiazkę mam (Czesław Matuszek, wieloletni redaktor naczelny pisma „Głos FSC”) ale też mam inną z okazji 40 lecia FSC Lublin :) w etui z miejscem na ,,medal,, :) Jak dla mnie obie pozycje są dobre merytorycznie ,szkoda ze nie pokusił sie nikt o wydanie książki o FSD NYSA :(

Man nadzieję że kiedyś będzie mi dane zobaczyć Twojego smutka na żywo . Powala !!
Jak zwykle prośba o wiecej fotek i detali :) pozdr...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 kwietnia 2009, 22:26 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 grudnia 2007, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Śląsk
amadeo pisze:
żukmen'68 pisze:
Dla wszystkich miłośników FSC Lublin:

Obrazek

link do strony wydawnictwa:http://www.polihymnia.pl/sklep/index.php?products=product&prod_id=330

Książka napisana przez byłego pracownika fabryki. Dużo ciekawostek i anegdot. Polecam.


Tą ksiazkę mam (Czesław Matuszek, wieloletni redaktor naczelny pisma „Głos FSC”) ale też mam inną z okazji 40 lecia FSC Lublin :) w etui z miejscem na ,,medal,, :) Jak dla mnie obie pozycje są dobre merytorycznie ,szkoda ze nie pokusił sie nikt o wydanie książki o FSD NYSA :(

Man nadzieję że kiedyś będzie mi dane zobaczyć Twojego smutka na żywo . Powala !!
Jak zwykle prośba o wiecej fotek i detali :) pozdr...



Mam też taką nadzieję, że kiedyś pojawię się Żuczkiem w Twoich okolicach. Może na takiej imprezie jak ta:http://morski.org.pl/forum/viewtopic.php?t=1540
Co się tyczy fotek to postaram się zrobić ich więcej :) pozdr...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 kwietnia 2009, 08:11 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Zapraszam :) i do mnie i na rajd ( jak zwykle udany) !! pozdr...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 kwietnia 2009, 20:46 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 19:20
Posty: 1089
Lokalizacja: Bytom
amadeo nie martw sie, jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to żuczka zobaczysz na zlocie w Nysie :wink:

_________________
ŻUK SERVICE


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 czerwca 2009, 20:50 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 grudnia 2007, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Śląsk
Żuk na "Zlocie" w Chudowie 24.05.09.
Jedyny dostawczak na imprezie. Miło było sobie posłuchać jak dziadek wnusiowi tłumaczył, że to to blaszane to Polska kiedyś produkowała. Znowu ktoś inny ile tym zjeździł w WPHW i ile to dawało mu się lewej benzyny na "dolniaku" skręcić. W skrócie więcej takich imprez :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2009, 00:45 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 grudnia 2007, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Śląsk
Witam wszystkich po długim okresie ciszy. W dniach 19-21. 10. 2009 przebywałem służbowo w Lublinie. Wybierając się tam zaplanowałem sobie żeby zajrzeć, na Mełgiewską 7-9 i zobaczyć, co pozostało z byłej Fabryki Samochodów Ciężarowych. Zaciągnąć języka w sprawie przyfabrycznego muzeum i ogólnie pozbierać informacje, które będzie można zaprezentować na naszym forum.
Po wpisaniu do GPS adresu fabryki udałem się na wycieczkę :D .
Po krótkiej podróży dotarłem i nareszcie zobaczyłem na żywo to, co zawsze chciałem zobaczyć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przyzakładowa przychodnia:
Obrazek

Osiedle przyfabryczne:
Obrazek

Ogólnie całe otoczenie fabryki to dziesiątki firm, hurtowni itp. powstałych na majątku byłego FSC/FS/DMP. Wejście na zakład ozdobione jest tablicami typ zakaz fotografowania, pokaż przepustkę bez wezwania itp. Wchodząc na bramę otrzymałem informację od ochraniarzy, że coś tam słyszeli o muzeum przyfabrycznym, ale że tyle się dzieje na zakładzie, że nawet nie wiedzą czy jeszcze istnieje. Dostałem od nich wskazówkę żeby udać się na recepcję w budynku dyrekcji i tam się dopytywać i załatwić formalności związane z wejściem na teren zakładów, jeżeli oczywiście się uda.
W tym momencie w mojej historii zaczyna się zbieg wielu sprzyjających okoliczności w skrócie ogromny fuks i szczęście. Zaczyna się od miłej pani w recepcji, która podeszła ze zrozumieniem do zakręconego gościa (dotyczy to oczywiście mojej skromnej osoby), który przyjechał 300km oglądać jakieś muzeum. Podała mi wszystkie możliwe numery telefonów do osób, które mogły mi pomóc. Rozmawiałem, więc z biurem syndyka DMP, w którym dowiedziałem się, że niedawno sprzedali oni 3 hale (na jednej z nich znajduje się sala ekspozycyjna z interesującymi mnie pojazdami huurraa) firmie DZT Tymińscy Sp.j. (o samej firmie później) i to od nich zależy czy dadzą mi zgodę na wejście na zakład. Ucieszyłem się już prawie widziałem siebie jak oglądam kolekcję, jednak telefon do DZT trochę ostudził mój entuzjazm. Dowiedziałem się, że owszem DZT Tymińscy przejęli m.in. kolekcję aut od DMP, ale o tym czy będę mógł wejść musi zadecydować sam dyrektor Tymiński a właśnie ma spotkanie biznesowe i to potrwa. Miałem poczekać i zadzwonić ponownie za jakieś 20 minut. Czekając na ponowne połączenie się z dyrekcją DZT do recepcjonistki zadzwonił telefon i z rozmowy wywnioskowałem, że dotyczy ona mojej osoby. Usłyszałem tylko, że ktoś zaraz po mnie przyjdzie. Zdziwiony czekałem może jakieś 5 minut jak zjechała winda i wyszła z niej moja „przepustka” w osobie Pana Marka Leonkiewicza jak zdążył mi się przedstawić. Nie czekając na żadne wyjaśnienia zostałem zaproszony do wejścia na zakład, ucieszyłem się, że nie potrzebuję żadnej przepustki.
Zdziwiło mnie jedynie, że Pan Marek nie wdając się za bardzo w szczegóły zmierza w konkretnym kierunku, zdążyłem jedynie zapytać się go czy mogę zobaczyć konkretnie halę montażu Żuków. Pan Marek zapewnił Mnie, że będę mógł ją zobaczyć, bo tam się właśnie udajemy, co ważniejsze zgodził się żebym mógł robić zdjęcia, chociaż na jego twarzy ukazał się cień niezrozumienia. Po dosyć szybkim marszu weszliśmy na hale montażową Żuka później Lublina.

Hala montażu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hala jak widać nie tętni życiem (Syndyk DMP zatrudnia jedynie 15 pracowników), ale za to jej wielkość poraża. Na zakładzie środkiem lokomocji pomiędzy wydziałami są zakładowe Lubliny.
Obrazek
Robiąc szybko zdjęcia (przepraszam za ich jakość) zdziwiłem się, że Pan Marek cały czas gdzieś podąża zrozumiałem, że cały czas idziemy do miejsca, w którym mają znajdować się eksponaty przyfabrycznego muzeum. Udaliśmy się na piętro hali, szliśmy ciemnymi korytarzami.
Obrazek
W końcu dotarliśmy - gdzie DO WYŁAZU NA DACH i tutaj coś mi już nie grało, ale pomyślałem sobie, że Pan Marek chce mi pokazać halę z większej perspektywy.
Obrazek
:shock:
I na całe szczęście dla Mnie, (kto wie gdzie jeszcze musielibyśmy się wdrapywać) do Pana Marka zadzwonił telefon, w słuchawce dało się usłyszeć dosyć kategoryczny głos, że na recepcji oczekuje na Niego zniecierpliwiony ktoś, kogo niewątpliwie zająłem miejsce, czyli właściciel firmy szklącej okna. I w tym momencie szczęście dalej mi sprzyjało Pan Marek widząc mój entuzjazm zaproponował mi żebym zaczekał na niego z jakieś pół godziny a on w tym czasie załatwi szklarza. Oczekując na Niego starałem się nie próżnować:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Przyznam się szczerze, że spacerując po zakładzie nie do końca czułem się pewnie. Nie posiadałem żadnej, przepustki z nerwów zapomniałem nawet, kto mnie wprowadził na teren zakładu. Na szczęście po 20-30 minutach wrócił Pan Marek i zaproponował mi, że oprowadzi mnie po halach, które są jeszcze we władaniu Syndyka DMP i firmy DZT Tymińscy (prezes firmy został poinformowany o mojej bytności i zezwolił na wejście do hali z samochodami z przyfabrycznego muzeum).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No i mały "smaczek" kolekcji:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Jak widać udało wejść się do środka prototypu i zasiąść za jego sterami. Zdradzę że mam z tego krótki filmik (wnętrza 43) jednak zmęczenie daje się we znaki i c.d.n. jutro.


Ostatnio zmieniony 27 października 2009, 10:25 przez żukmen'68, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2009, 08:15 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Tylko Ci Krzychu pozazdrościć :D
Faktycznie miałeś dużo szczęścia ale entuzjasci tak już mają :) . Prototyp rewelka .nareszcie wiecej szczegółów :) . Zdradź prosze ile tam stało produktów FSC i jakie ? czy zdradzili plany na przyszłość z ta kolekcją? .pozdr...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2009, 09:49 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 września 2009, 21:11
Posty: 333
Lokalizacja: Kalisz
Stary, rządzisz!

_________________
Jeśli wierzysz, że się uda, znajdziesz każdą "nieosiągalną" część!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2009, 11:15 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lutego 2009, 10:18
Posty: 437
Lokalizacja: Skąd Inąd
:shock:
ja pierdziuuuu
Ale Ci zazdroszczę
A czy wiadomo jakie plany ma ta firma odnośnie eksponatów

_________________
www.facebook.com/blachoterapia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2009, 12:15 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 grudnia 2007, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Śląsk
Obiecany film ze środka 43:
http://www.youtube.com/watch?v=uwkmaLFJu2o
:D

Jeżeli chodzi o kolekcję jest ona dobrze zabezpieczona, miejmy jednak nadzieję, że firma DZT Tymińscy po okresie organizacyjnym pomyśli o stworzeniu możliwości szerszej prezentacji tych modeli jak i samej części montażowej fabryki, bo naprawdę warto!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2009, 12:57 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 września 2009, 21:11
Posty: 333
Lokalizacja: Kalisz
To teraz na wycieczkę do FSO i szukać Syreny Sport!

_________________
Jeśli wierzysz, że się uda, znajdziesz każdą "nieosiągalną" część!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2009, 16:02 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 19:20
Posty: 1089
Lokalizacja: Bytom
Jeszcze raz gratuluje takiej wejściówki na zakład :wink:

_________________
ŻUK SERVICE


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2009, 22:00 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Ożesz :shock: Tylko pozazdrościc, naprawde gratuluje samozaparcia :) Sam bym chętnie zobaczył takie muzeum. Szkoda, że w Nysie nie ma czegoś takiego, a ciec nawet nie jest chętny do rozmowy... :/

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net