Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:44


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Wiadomość
Post: 09 lutego 2020, 18:43 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
żaden tłumik z żuka nie jest przelotowy. tłumik końcowy z poloneza sprzed caro ma za małą pojemność i srednicę zeby dobrze tłumić, ten z caro ma gigantyczne opory przepływu i dżwięk wiadra, a srodkowy konstrukcyjnie ok, ale nie opłaca się go przerabiać właśnie ze wzgl na małe średnice rur. lepiej przerobic już ten tłumik nowego typu zukowski(niezależnie czy z diesla czy benzyny, da sie szybko i małym kosztem go poprawić.

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2020, 11:05 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Pisząc "przelotowy" miałem na myśli ten tłumik nowego typu, gdzie rura wlotowa jest z jednej strony, a wylotowa z drugiej. Ja wiem, że nie jest przelotowy, bo w środku są dwie, mijające się ze sobą rury. Miałem okazję się przyjrzeć w takim dosyć skorodowanym egzemplarzu. Z poloneza mówisz za mały? Pewnie tak, skoro tam silnik jest 1.6. A czy ma dźwięk wiadra, to bym dyskutował. Mój 1,6 GSI np. chodzi bardzo cicho. Ja nawet raz testowałem tłumiki z ciągnika C-360, bo tam rury są podobnej średnicy i na każdym chodził inaczej, oczywiście za głośno.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2020, 15:43 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
Marian pisze:
Poszukujemy też trapów, bo nasze "zmieniły właściciela" :(


Polecam "trapy" jak z linku poniżej . Są składane, poręczne, zajmują niewiele miejsca. Mogą służyć za koziołki, stolik, taborety , najazdy itp. Na Olx można trafić parę już za 100 pln

https://appsklep.pl/Rampa-najazd-skladany-do-1100-kg-p11431

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2020, 17:07 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Rozłożone: ładownośc 250kg... wiadomo, że na raz tylko jedną osią auto przejeżdża...ale nie przekonują mnie do Żuka :wink:

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2020, 18:12 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 lutego 2014, 10:15
Posty: 349
Te trapy ledwo nadają się do wjeżdżania wózkiem inwalidzkim na 3 schody...poważnie mam z takimi do czynienia w pracy. Samochodem bym po tym nie jeździł. Może wgniecione w ziemię pomogłyby wyjechać z grząskiego terenu. Ale do przejazdu nad wykopami, rowami, zapadliskami...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2020, 20:31 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
dźwięk wiadra to miałem na myśli metaliczny pogłos który się pojawia przy przyspieszaniu. ten tłumik tez można przerobić, podobnie jak żukowy. pogłos znika, jest ciszej a opory przepływu drastycznie maleją. Phinek moze coś na ten temat powiedzieć:) a to nie koniec mozliwości, przy całkowicie innym wsadzie osiągi bardzo rosną, bez wzrostu głosności. jest to taki element w poldku którego zmiana ma duży wpływ na jego dynamikę.
Żuk ma rurę wydechu 50, dopiero wylot z tłumika jest 40, ale spaliny są już rozprężone i schłodzone w tłumiku więc nie przeszkadza. załozenie przelotówki z poldka fi 43 bez wcześniejszego odprężenia tylko zadławi silnik, spadnie elastycznosć i wzrośnie głośność. w latach 90tych niektórzy koledzy usuwali srodkowy tłumik z fiatów/pn, efektem był tylko hałas, auto gorzej jeździło i strzelało.

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net