Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 11:12


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 grudnia 2013, 10:21 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Jak wspomniałem,kupiłem drugiego żuczka,więc założę tu temat,żeby nie pisać w tamtym.Benzyniak,furgon, 75000 km przebiegu.Troszkę zaniedbany jest,ale nie ma tragedii.Porobi się go trochę,jak mojego i będzie dobrze.Zakonserwowany był porządnie po kupnie,więc się trzyma w stanie praktycznie fabrycznym.lakier chyba akrylowy,bo się świeci nawet nieźle jeszcze,po tylu latach.
Ten z lewej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2013, 22:45 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 19:20
Posty: 1089
Lokalizacja: Bytom
Kolekcja się powiększa ;)

_________________
ŻUK SERVICE


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2013, 12:14 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Można tak powiedzieć.Niewielu jest takich "idiotów" jak ja,którzy dwa żuki trzymają.Ludzie to teraz co najmniej z politowaniem patrzą na mnie.Delikatnie mówiąc,to mają mnie raczej za debila,co to zamiast sobie kupić ducato,sprintera,czy inne porządne auto,to zbiera żuki z okolicy.Po prostu żal mi było tego auta,bo znam je od nowości,stało na początku u mnie w garażu,bo wujek nie miał gdzie trzymać,więc było prawie jak moje.A teraz wróciło na stare śmieci.Lepiej tu,niż na szrocie.A silnik jest dobry,więc mi posłuży.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2014, 14:15 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Obrazek
Tylko tyle na razie zrobiłem.Parownik przymocowany,akumulator przeniesiony,uruchomiony zawór od nagrzewnic i trochę to wymyte wstępnie.No i pozbyłem się pedału gazu,bo mnie to tradycyjnie denerwuje.Będzie taki sam jak w dieselku,z poldka.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 stycznia 2014, 21:14 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 21 listopada 2012, 20:22
Posty: 45
Lokalizacja: Wrocław
Jak mój ojciec się dowiedział, że kupiłem Nysę, to się załamał :D ale teraz powoli zmienia zdanie...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 stycznia 2014, 22:00 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
No bo w dzisiejszych czasach trzeba mieć ostro nasrane w głowie ( w pozytywnym sensie) żeby pchać się w takie auta.Każdy patrzy jak na dziada,albo chociaż jak na idiotę i z politowaniem kiwa głową.Ale po mnie to spływa jak woda po kaczce (nie po tym z naszego forum) Swojego dieselka sobie zrobiłem,porobiłem parę patentów usprawniających jazdę nim i jestem naprawdę mega szczęśliwy i jeździ mi się tym zarąbiście.Wszystko,co mnie zawsze w żukach denerwowało,zostało przerobione,lub zastąpione innymi elementami,jak fotele,czy deska rozdzielcza,lub nieszczęsny pedał gazu i teraz,to inna bajka,a w istocie,to ten żuk dalej jest żukiem i nie zatracił nic ze swojej tożsamości,o ile rozumiecie,co mam na myśli.Po prostu troszeczkę go unowocześniłem dla swojej własnej wygody.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2014, 15:45 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
buzka , w Polsce to normalne ze majac zuka czy nyse jestes uwazany za menela , przyjedz tu do Niemiec to co druga osoba bedzie ciebie z daleka juz witac :wink: w niemczech jak masz stare auto to jestes uwazany za kogos kto chce pokazac zabytkowy pojazd i oni to doceniaja ten wklad pracy twój i wszystko , mam nadzieje ze to w Polsce sie szybko zmieni , mi moja rodzina tez mówila ze ***** mieszka w niemczech a ma nyse , teraz sie zmienili i juz tak niemówia , ale na poczatku to byla tragedia.My mozemy sie smialo uwazac za normalnych ludzi z pasja :D browar za browarem wlewac w siebie i jest ok :mrgreen:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2014, 22:36 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 sierpnia 2012, 15:13
Posty: 117
Lokalizacja: Gdynia
To prawda trochę się zmienia, jak w 1994 r. jechałem swoim wówczas 30 -letnim Fiatem 1100 to uważali że jedzie jakiś biedak, a tera auto ma 50 lat, jest w super stanie to każdy robi fotki komórką. Ciekawe jaka będzie reakcja jak skończę Nysę?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 23 stycznia 2014, 17:09 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
buźka pisze:
Ale po mnie to spływa jak woda po kaczce (nie po tym z naszego forum)


haha :D :D 8)

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2014, 07:25 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 czerwca 2013, 13:23
Posty: 39
Lokalizacja: Wrocław
Też mam Żuka w tym kolorze tylko że mikrobusa 9 osobowego. Będę musiał go pomalować ale niestety był już kiedyś malowany i ma zamalowany numer lakieru. Widzę że u Ciebie to L-45. Mój znajomy twierdzi, że na moim powinien być L-47. Czy to możliwe, że były dwa odcienie niebieskiego?

_________________
http://www.zukiemprzezswiat.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2014, 07:48 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Były żuki typowo niebieskie i takie jak ten mój,czyli tzw. morska zieleń L-45.Spróbuj w tym miejscu popracować delikatnie nożykiem,lub jakimś rozpuszczalnikiem i numer powinien się pokazać.Żuki w latach 90-tych nie miały jakieś bogatej palety barw.Występowały białe,pomarańczowe,czerwone,zielone jasne,groszkowe L-10A (takie,jaki był mój diesel fabrycznie) żółte no i chyba to tyle z najpopularniejszych kolorów.Dawniej właśnie pamiętam,że nie wiedziałem,co oznacza ten symbol w tym żuku namalowany,a to numer farby.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2014, 09:09 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 czerwca 2013, 13:23
Posty: 39
Lokalizacja: Wrocław
Tego groszkowego mikrobusa w kolorze L-10A też mam :) Wiecie może jak przetłumaczyć L-45 na kolor Ral?

_________________
http://www.zukiemprzezswiat.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2014, 11:10 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
No nie wiem,czy taki kolor występuje typowo w palecie RAL,czy nie są to tylko podstawowe kolory.W każdym razie,bez problemu można dorobić taki kolor w każdej ilości,tylko taki akryl troszeczkę kosztuje,bo chyba gdzieś z 80pln litr,do tego utwardzacz itd.Ale dając na to lakier bezbarwny,to już mamy ładny połysk i możliwość spolerowania w razie potrzeby.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net