Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 11:03


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 grudnia 2014, 13:21 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 11 grudnia 2014, 13:15
Posty: 5
Witam jestem konstruktorem i muszę opracować temat Żuka dla mojego szefa- chce go zarejestrować na żółte blachy. niestety rama jest bardzo w złym stanie. Może ma ktoś rysunki ramy właśnie dla tego modelu i mógłby udostępnić?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 grudnia 2014, 19:12 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Hmm, nie miałem niestety jeszcze do czynienia z modelem A03. Wiesz może czy rama A03 różni się czymś od A13B lub A06B?

Od Żuka skrzyniowego ze "zwykłą" skrzynią (czyli A11B lub A16B) różni się na 100%, ale czy ten Żuk z błotnikami ma taką samą ramę, co te z zamkniętym nadwoziem?

Mam tutaj na zdjęciach ramę od mojego A 06B Zobacz sam fotki i porównaj ze swoją ramą, czy są identyczne, czy nie:

viewtopic.php?f=16&t=2487

Jeśli Twoja rama jest taka, jak moja, albo różni się bardzo nieznacznie (w mojej odciąłem np "kosz" z mocowaniami baku oraz te "ramiona" po bokach mam przycięte), to może się nie opłaca robić ramy od podstaw...
Jeden gościu w mojej miejscowości chciał mi sprzedać ramę od Żuka A06B - A 07B fabrycznie nową i nie używaną za 400zł. Rama jest oryginalna i bez żadnych przeróbek. Jeśli chcesz, to mogę tam do niego podskoczyć i zapytać...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2014, 07:32 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 11 grudnia 2014, 13:15
Posty: 5
Witam bardzo dziękuję za pomoc niestety nie jestem w stanie określić na Pana zdjęciach czy jest to t sama rama :( Dlatego mam pytanie, prośbę- czy jest możliwość zrobienia zdjęć ramy na sprzedaż? jeżeli się pokrywają z ramą która jest na warsztacie to byłbym zainteresowany zakupem tejże ramy.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2014, 12:28 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Witaj :)

To może zróbmy tak - z kŧórego roku jest "Twój" Żuk, na czym ma polegać remont - powrót do 100% fabrycznego stanu, czy jak? Wstaw najpierw kilka zdjęc tej ramy, którą masz - od razu zweryfikujemy, czy jest chociaz oryginalna - miałbyś wtedy wzór...
Jeśli to nie problem, przydałoby się ogólne kilka zdjec Żuka, rocznik, plan na efekt docelowy - wtedy na pewno będziemy w stanie pomóc skutecznie. :D

Rama na przestzreni produkcji nieco się zmieniała, sa rozmaite mocowania do pompy hamulcowej, amortyzatorów, resorów... W Żuku prawie każda wersja nadwozia ma nieco inne "dodartki" do ramy, a w kilkudziesięcioletnich dostawczakach potrafi byc wymieszane wsyztsko ze wszytskim, wymiany ram cyz podwozi na nowsze też były czymś absolutnie zwyczajnym...

Pozdrawiam! :D

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2014, 18:20 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
mocowanie tylnego zawieszenia w mojej ramie oraz pompy hamulcowej jest trochę widoczne tutaj:

viewtopic.php?f=1&t=2419&start=60

rama jest już z budą od... Nyski :mrgreen:

Tamta z tego, co pamiętam była chyba identyczna (choć głowy nie dam za to).
Najwyżej tam wpadnę po niedzieli, bo "na dziko" nie chcę włazić, żeby mnie za włamywacza nie wzięli :wink:

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 grudnia 2014, 08:46 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 11 grudnia 2014, 13:15
Posty: 5
Będę bardzo wdzięczny za pomoc (zdjęcia ramy). Szef chce aby żuk został zarejestrowany na żółte blachy jest to jego pierwszy samochód dostawczy w firmie. Niestety nikt nie jest mi w stanie udzielić szczegółowych informacji na temat ramy. mam tylko przerdzewiały wzór spod żuka.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 grudnia 2014, 12:26 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kolego - widać, że chcecie (ty, szef...) dobrze, ale niekoniecznie wiecie, "jak to ugryźć" ;) Gdyby były ogólnodostepne rysunki ramy - już by były na tym forum i każdy mógł by je znaleźć.
Zdjęcia ram Żuków są na forum w różnych tematach - wystarczy poszukać,poczytać... albo, co sugerowałem, pokazać "Waszego" Żuka - i wtedy wiadomo, o czym jest mowa - dostaniecie od razu informacje zwrotne. Na teraz nie wiemy nawet, ile faktycznie jest tutaj "Żuka w Żuku" :wink:

Jest dział "Nasze Żuki" - jest tam świetny Żuczek kolegi Żukmena i sporo zdjęć...

To, jaki jest rocznik Żuka, którego masz odbudować, też jest ważne. Oczekujesz pomocy, a nie podałeś ani grama informajci, które są bardzo istotne, aby można było pomóc. A03 może byc z drzwiami pod wiatr (dwie odmiany), moze być z drzwiami otwieranymi "normalnie" (też dwie pdostawowe "odmiany" związane z okresem produkcji...).

Masz pordzewiały wzór spod Żuka - pokaż tą zgnitą ramę - dowiesz się, czy jest oryginalna i czy w tym układzie wystarczy ją odtworzyć, czy też była juz zmieniana, przerabiana i trzeba znaleźc inną...

Skąd mniej więcej jesteś / jak daleko możesz pojechać obejrzeć inne egzmeplarze Żuków, na pewno zachowane w oryginale? Tak też da "się załatwić" co nieco :)

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 grudnia 2014, 13:53 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Kolega Dziwny Mag ma rację. Jakby co, to ta rama na sprzedaż za 400zł znajduje się obecnie w miejscowości Dobrodzień. To jest w województwie opolskim na pograniczu z województwem śląskim. Mniej więcej w połowie drogi z Częstochowy do Opola :wink: Jeśli np masz kilkaset kilometrów do mnie, to już do tych kosztów musiał byś doliczyć koszty przyjazdu i ściągnięcia ramy do siebie. W przypadku ramy nie musisz mieć lawety, a jedynie ciężarówkę lub dłuższą przyczepę. Rama waży ze 130kg więc można ją podnieść "w paru chłopa". Moje podwozie z Żuka wieźliśmy na zwykłej przyczepie ciągniętej przez Forda Transita 8)

No ale właśnie pytanie podstawowe. Musieli byśmy widzieć Twoją ramę no i czy by Ci się opłaciło jechać po to podwozie, a może da się jakoś Twoją ramę zregenerować... To jest praktycznie temat rzeka...

no i właśnie, pytanie też o pozostałe części, czego jeszcze potrzebuje ten Żuk. Może gdybyś jechał ewentualnie po ramę, to może by coś przy okazji udało Ci się znaleźć w okolicy lub po drodze i przy okazji transportu ramy, załatwić jeszcze jakieś potrzebne części dla tego Żuka...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 grudnia 2014, 17:48 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2049
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
A czy przypadkiem Monterr nie robił ramy od podstaw do żukiety? On powinien wiedzieć co i jak.

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 grudnia 2014, 20:54 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
:mrgreen:
Monter robił... najpierw pod V6, potem pod bodajże V8... montowane centralnie - i zdecydowanie nie byl to pojazd na żółte blachy :wink:

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2014, 13:37 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 11 grudnia 2014, 13:15
Posty: 5
Ja jestem z Podkarpacia dokładnie z krosna - odległość nie gra roli jeżeli chodzi o dojazd. nie potrzebuję żadnych innych części bo już są skompletowane(ewentualnie jeszcze drzwi bo też są strasznie przegniłe). Ramę jako też posiadamy ale bardzo przegniłą. jeżeli chodzi o drzwi to kuro-łapy (otwierane pod wiatr) Niestety rocznika dokładnie nie mogę ustalić nie ma papierów na niego. Opieram się tylko na słowach szefa że to jest model A 03. Dlatego najbardziej przydatne byłe by mi zdjęcia ramy obiecanej przez Historyk-a 1985. jeżeli po zdjęciach zweryfikuję że to ta sama rama nie będziemy się zastanawiać tylko ją zakupimy. Dlatego jeszcze raz proszę o zdjęcia jeśli jest to możliwe z góry dziękuję za pomoc.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2014, 14:39 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Hmmm, no to dobrze - jak chcesz ramy, to chętnie pomogę :D
Tyle, że teraz to zaś muszę poczekać kilka dni - do odwilży, bo ta rama jest na strasznym "wygwizdówku" :mrgreen: no i szkoda mi tam się męczyć pieszo, jak i osobówką, no a rowerem, to się zakopię teraz w zaspy... :D

Pierwotnie sam myślałem nad jej kupnem, ale szkoda mi było jej przerabiać do zainstalowania nadwozia z Nyski, poza tym jak miałem do wyboru ramę za 400zł, a wrak Żuka za friko z dobrą ramą, to wybrałem to drugie :wink: Mam nadzieję, że jeszcze tam jest ta rama no i dogadam się z tym gościem, bo strasznie ciężko się z nim gada... Jak załatwię to i owo, to wrzucę fotki ramy na forum i postanowimy, co dalej z tym fantem :D

Pozdrawiam:)

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2014, 14:45 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 11 grudnia 2014, 13:15
Posty: 5
Odwilż ma nastać tuż tuż:)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2014, 15:01 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
...wiesz odwilż odwilżą, ale podstawowa kwestia, to obecny właściciel ramy - gościu ma "trudny charakter" tak to nazwijmy. Gdyby rama była moja, to bym mógł Ci ją obiecać "na bank", ale jak nie moja - to już ode mnie nie zależy wszystko. Rama leży od lat oparta o mur kurnika, albo jakiejś wielkiej "przemysłowej" stodoły. "Wygwizdów" jest taki, ale gdyby nie to odludzie, to by już dawno ktoś tam "posprzątał"...

No a co do "wygwizdówków" to właśnie w takich miejscach można znaleźć jeszcze różne ciekawe rzeczy. Przy żadnej "głównej" trasie tego miejsca byś nie znalazł. Znają je tylko miejscowi no i może też dlatego dłużej się tam coś uchować...

Mam nadzieję, że się uda, bo sam wiem ile frajdy może sprawić taki "wóz z innych czasów" :mrgreen:

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2015, 18:14 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 14 maja 2010, 22:47
Posty: 89
Lokalizacja: podkarpacie
Witam kolegę z krosna,chętnie pomogę i jestem wstanie udostępniając ramę z żuka A-03.
proszę o kontakt 605 512 588

a czyżby chodziło o tego żuka??

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net