Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 12:06


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 marca 2015, 21:48 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 02 lipca 2010, 22:52
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa
Nie jestem pewien, czy umieszczam temat we właściwym dziale, jeśli nie to przepraszam i proszę moderatorów o przesunięcie do właściwego.

Niestety wrzucam smutny temat, właśnie skradziono mi Żuka blaszaka, z którym wiązał mnie ogromny sentyment. Temat zakładam szukając pomocy - być może ktoś zwrócił uwagę na ulicy/na szrocie/gdziekolwiek, bo Żuk był mocno charakterystyczny.

Żuka skradziono pomiędzy niedzielą (22.03) rano, a wtorkiem (24.03) rano, najprawdopodobniej w poniedziałek lub w nocy z poniedziałku na wtorek, z ul. Stanisławowskiej w Warszawie (Praga Południe). Żuk (model A 075) w kolorze bahama yellow (czyli swojski pomarańczowy) miał znak charakterystyczny w postaci dwóch białych (obecnie lekko poszarzałych) pasów biegnących przez całą długość wozu, wykonanych z futra (co widać na załączonych zdjęciach). Nie miał również prawego lusterka, skradziono mi je kilka dni wcześniej. Numer rejestracyjny to WR7523J, VIN SUL00721JV0587364, silnik: diesel Andoria 2,4 l, rok produkcji 1997. Z mniej widocznych na pierwszy rzut oka znaków szczególnych: z tyłu Żuk nie miał oryginalnych ławeczek wzdłuż burt, ale dwa rzędy siedzeń (również widoczne na zdjęciu); pod przednią szybą, na desce rozdzielczej była maskotka - pies z kiwającą się głową; VIN nabity był nie na blaszce z przodu ramy (tzn. blaszka jest na swoim miejscu, ale pusta), ale za tylnym prawym kołem.

Podejrzewam, że złodzieje odholowali Żuka lawetą na złom, w zeszłym roku próbowano mi go właśnie w ten sposób ukraść. Niewykluczone jednak, że po prostu nim odjechali. Jeżeli ktokolwiek więc widział ostatnio takiego Żuka na lawecie, albo jadącego samodzielnie (ja nim nie jeździłem od co najmniej trzech tygodni), albo stojącego na szrocie, byłbym niezmiernie wdzięczy za kontakt. Każda, nawet najbardziej błaha informacja może się przydać. Za pomoc w ustaleniu miejsca pobytu Żuka - nagroda :)

Poniżej załączam zdjęcia Żukiety, ostatnie z wyprawy do Rumunii...


Załączniki:
Zenon_exterior1.JPG
Zenon_exterior1.JPG [ 91.88 KiB | Przeglądany 7997 razy ]
Zenon_exterior2.JPG
Zenon_exterior2.JPG [ 95.22 KiB | Przeglądany 7997 razy ]
Zenon_interior2.JPG
Zenon_interior2.JPG [ 36.95 KiB | Przeglądany 7997 razy ]
_100_1734.JPG
_100_1734.JPG [ 108.01 KiB | Przeglądany 7997 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2015, 07:11 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 23 marca 2015, 16:42
Posty: 33
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Cześć. Smutna wiadomość. Postaram się zajrzeć dzisiaj na złom w Pruszkowie i sprawdzić czy się coś nie pojawiło. Jeśli masz konto na fejsie udostępnij, tam zagląda bardzo dużo ludzi. Jeśli udostępnisz wyślij to też na moje konto, to może komuś z moich znajomych coś rzuciło się w oczy. Tu masz link do mojego konta https://www.facebook.com/misiekrasta .Pozdrawiam i życzę szczęścia w poszukiwaniach.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2015, 08:21 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 marca 2009, 23:42
Posty: 981
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: Lublin 3, Polonez Kombi
Jak zniknął na pradze to poecałbym wizytę na złomach w Rembertowie

_________________
Polecam Enkol - Społeczne archiwum transportu szynowego


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2015, 11:17 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 marca 2015, 12:54
Posty: 1259
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Żuk A07D 1996.31.12, 4C90
Świat się kończy. Ukradli zuka. W życiu nie myślałem, że ktoś będzie chciał żuka zawinąć. Współczuję.

_________________
Byliśmy na 2015/ 2016/2017
WOODSTOCK


~Pojazd wielozadaniowy stworzony z myślą o podniebnych wojażach, widziany przez niektórych nad strefą 51'

Zagorzały miłośnik bębnowego pisku - szanuj bęben - jedź poboczem
Czy widział pan, Panie władzo, by ktoś leciał bokiem, ŻUKIEM?!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2015, 14:39 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Powiem tyle: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2015, 15:22 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 02 lipca 2010, 22:52
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa
Majkiel1981 pisze:
Postaram się zajrzeć dzisiaj na złom w Pruszkowie i sprawdzić czy się coś nie pojawiło.

Dzięki, będę bardzo wdzięczny.

Majkiel1981 pisze:
Jeśli masz konto na fejsie udostępnij, tam zagląda bardzo dużo ludzi. Jeśli udostępnisz wyślij to też na moje konto, to może komuś z moich znajomych coś rzuciło się w oczy.

Ja nie mam konta na fejsie, ale ktoś z moich znajomych już wrzucił tam informację i chyba przesłał również na Twoje konto.

phinek pisze:
Jak zniknął na pradze to poecałbym wizytę na złomach w Rembertowie

Już objechałem wszystkie znane mi złomy na Białołęce i w Rembertowie, byłem też w Wołominie. Niestety bez rezultatu. W Rembertowie byłem na Strażackiej 39 i Chełmżyńskiej 180, są tam jeszcze jakieś inne?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2015, 15:29 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
...o kurcze - widzę, że miałeś fotele z autobusu (też się do takiego patentu przymierzam)

ale do rzeczy.

Może tym jakoś pomogę:

http://mapa.targeo.pl/warszawa/miasta

ewentualnie użyj podobnej wyszukiwarki - chodzi mi o to, abyś znalazł wszelkie punkty skupu w okolicy (Warszawa i okoliczne miejscowości) może będziesz mieć jakiś klucz do szukania, gdzie szukać itp.

Jeśli zgłosiłeś kradzież auta, to (nie wiem, czy to już jest wprowadzone), ale słyszałem, że ma być taki system, że jeśli gdzieś kamery monitorujące ruch na drogach wychwycą pojazd z bazy aut skradzionych, albo pojazd, który nie figuruje w rejestrze (bo ma np podmienione rejestracje), to wszczynany ma być alarm i najbliższy patrol drogówki ma pojazd zatrzymać... Nie wiem, jednak czy to działa, bo kiedyś był ten system testowany napewno...
Chociaż po aferze SKOK Wołomin, nie liczył bym na "bystrość ómysłuf" naszych mundurowych, ale próbował auto szukać na własną rękę...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2015, 17:02 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
WSZYSTKIE złomy, punkty skupu, a nie autokasacje. Żadna autokasacja nie przyjmie auta bez grama dokumentów.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2015, 20:15 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 28 sierpnia 2013, 17:39
Posty: 144
Lokalizacja: bielsko-biala
Bede czuwał w poludniowej polsce:) Mam taka rade, sprobuj odszukac w poblizu miejsca gdzie stal żuk, jakies stacje paliw albo wieksze zaklady ktore maja monitoring i poinformuj ich o zdazeniu, moze udostepnia ci wglad do zapisanych danych, (nalpiej pokaz jakis dokument z policji ze sprawa jest zgloszona czy cos),


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2015, 20:16 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2049
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
ja w piątek chyba będę na złomie na traktowej w Pruszkowie, zobaczę przy czołgu i na 3 maja-tam gdzie smutka-dolniaka mają na handel. 10 lat temu ukradli koledze tarpana na jelonkach, na dodatek z cennym ładunkiem:(

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2015, 08:11 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 marca 2015, 12:54
Posty: 1259
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Żuk A07D 1996.31.12, 4C90
Można wiedzieć (chociaż się domyślam), co na to policja? Nie szukali, bo to tylko żuk?

_________________
Byliśmy na 2015/ 2016/2017
WOODSTOCK


~Pojazd wielozadaniowy stworzony z myślą o podniebnych wojażach, widziany przez niektórych nad strefą 51'

Zagorzały miłośnik bębnowego pisku - szanuj bęben - jedź poboczem
Czy widział pan, Panie władzo, by ktoś leciał bokiem, ŻUKIEM?!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2015, 12:53 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 02 lipca 2010, 22:52
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa
Historyk1985 pisze:
...o kurcze - widzę, że miałeś fotele z autobusu (też się do takiego patentu przymierzam)

Tak, fotele pochodzą z Autosana, fajna sprawa i niedrogo (kupiłem je na szrocie za 10 zł/szt.)

Historyk1985 pisze:
Jeśli zgłosiłeś kradzież auta, to (nie wiem, czy to już jest wprowadzone), ale słyszałem, że ma być taki system, że jeśli gdzieś kamery monitorujące ruch na drogach wychwycą pojazd z bazy aut skradzionych, albo pojazd, który nie figuruje w rejestrze (bo ma np podmienione rejestracje), to wszczynany ma być alarm i najbliższy patrol drogówki ma pojazd zatrzymać..

Taki system w Polsce to chyba jeszcze sci-fi, ale nawet jeśli by był, to niestety w tym wypadku niewiele by dał. Kradzież zauważyłem we wtorek rano, zanim informacja o Żuku została wprowadzona do policyjnego systemu było już wczesne popołudnie, więc złodzieje mieli wystarczająco dużo czasu żeby spokojnie dowieźć Żuka na złom/do dziupli.

Dziwny Mag pisze:
WSZYSTKIE złomy, punkty skupu, a nie autokasacje. Żadna autokasacja nie przyjmie auta bez grama dokumentów.

Niby nie przyjmie, ale jednak ktoś kradzione samochody rozbiera. Większość autokasacji pewnie jest uczciwa, ale zdziwiłbym się, gdyby wszystkie działały całkowicie na legalu. Ze złomami racja, tam pewnie jest większa szansa. Przy czym kłopot polega na tym, że na dużych złomowiskach często nie da się ot tak wejść na plac i porozglądać.

morchun93 pisze:
Mam taka rade, sprobuj odszukac w poblizu miejsca gdzie stal żuk, jakies stacje paliw albo wieksze zaklady ktore maja monitoring i poinformuj ich o zdazeniu, moze udostepnia ci wglad do zapisanych danych

To oczywiście już zrobiłem. Pech polega na tym, że chociaż na Żuka patrzyły dwie pobliskie kamery, to żadna z nich nie zapisuje obrazu... (jest tylko podgląd na żywo). W tej chwili sprawdzam jeszcze monitoringi w dalszej okolicy, ale na razie bezskutecznie.

zokolic pisze:
Można wiedzieć (chociaż się domyślam), co na to policja? Nie szukali, bo to tylko żuk?

Na policji było bardzo sympatycznie, tylko naczekałem się niemiłosiernie. Ale panowie, mimo pewnego zaskoczenia, okazali zrozumienie, zgłoszenie oczywiście przyjęli i Żuk jest oficjalnie poszukiwany. Przy czym jeśli chodzi o możliwości policji w tym zakresie, to jestem - mówiąc oględnie - umiarkowanie optymistyczny.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2015, 14:29 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 marca 2015, 12:54
Posty: 1259
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Żuk A07D 1996.31.12, 4C90
Pogodna rezygnacja. Zastanawia mnie motyw. Chcieli go tylko na złom? Czy części? Żuka bardzo łatwo upłynnić. Rozebrać na części i sprzedawać jako "pozostałości z garażu". Myślisz że weźmie udział w rabunku stulecia? Czy posiadał coś szczególnego ?

_________________
Byliśmy na 2015/ 2016/2017
WOODSTOCK


~Pojazd wielozadaniowy stworzony z myślą o podniebnych wojażach, widziany przez niektórych nad strefą 51'

Zagorzały miłośnik bębnowego pisku - szanuj bęben - jedź poboczem
Czy widział pan, Panie władzo, by ktoś leciał bokiem, ŻUKIEM?!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2015, 20:37 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 23 marca 2015, 16:42
Posty: 33
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Cześć, odwiedziłem dziś dwa złomy ale bez rezultatu. W środę będę miał chwilkę czasu to może jeszcze gdzieś zajadę. Podaj mi linka lub maila do osoby która to udostępniła na fejsie,bo nic nie otrzymałem.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2015, 23:20 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:39
Posty: 160
Lokalizacja: Katowice
jak to mówią modry polak po szkodzie , a wystarczy zainwestować półtorej stówki----> http://allegro.pl/lokalizator-gps-gsm-g ... 02770.html a wątpie żeby któryś złodziej kradnąc tani samochód zabezpieczył się na tą okoliczność , montując zagłuszacz sygnału. Mam nadzieję że stoi gdzieś porzucony i się odnajdzie .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net