Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 12:37


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 lipca 2008, 22:08 
Vsem privet! Tut est kto znaet russkij
Do you seak Russian?
Obrazek
My Zuk


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 lipca 2008, 00:46 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Witaj :D
Ja nie za dobrze znam rosyjski, ale na pewno na forum znajdzie sie ktoś, kto zna.
Fajny Żuk :D - krasnaja maszina (dobrze napisałem? :wink: )
Pozdrawiam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lipca 2008, 19:40 
Znalazłem on-line tłumacz, korzystam im.
Moja maszyna 1989 lat, rodzonego w niej za mało, on wszystka jest przerobiona poprzednim gospodarzem.
Są zastąpione przyrządy na nasze rosyjskie, skrzynia biegów od samochodu "Gazela" ď˙ňłńňóďĺí÷ŕňŕ˙! Hamulcy od Wołgi są bębenkowe. Wszystko dobrze pasuje, bo przodek Zuk - nasze "Zwycięstwo"!
Ale niedawno u mnie zdarzyła się biada - klinował silnik (on jest rodzony). I nie znam jak teraz być :( :( :(


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 lipca 2008, 20:22 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 19:20
Posty: 1089
Lokalizacja: Bytom
Zdrastwuj !!
Krasnyj żuk :wink: Skolko żuków u Was jescio jezdit ?
Priviet !!

_________________
ŻUK SERVICE


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lipca 2008, 21:29 
U mnie ten jedyny. Oto wstał - i nie znam, gdzie zreperować :(
I w ogóle u nas ich za mało dlaczego to zostało :(
A wygląda dobrze, ponieważ niedawno odremontowany. Z przerażeniem przedstawiam, które zardzewiałe rozwody z jego polazły po zimie...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2008, 20:45 
a czesci do zuka / nysy sa u was w rosji shuriken nadal dostepne ? czy masz wiekszosc czesci w twoim zuku z wolgi i gaza 69 ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 lipca 2008, 10:52 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 02 maja 2008, 19:33
Posty: 53
Lokalizacja: Niepołomice
Ma fajne wyłupiaste ślepia ... a silnik podejdzie od pabiedy ... tylko, że tam jest dolniak.

_________________
www.nowahutatour.com


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lipca 2008, 07:19 
nysanek pisze:
a czesci do zuka / nysy sa u was w rosji shuriken nadal dostepne ? czy masz wiekszosc czesci w twoim zuku z wolgi i gaza 69 ?

Tłumacz í może tłumaczyć tekst:( Staram się domyślić się - ty o stój się częstszy zapytujesz? Ich nie ma, całkiem nie ma. Tylko jeśli znajdzie się żywa maszyna krwiodawca albo stawiać coś ojczyste


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 lipca 2008, 07:25 
Lajkonik pisze:
Ma fajne wyłupiaste ślepia ... a silnik podejdzie od pabiedy ... tylko, że tam jest dolniak.

Silnik od Zwycięstwa - to u nas rarytas nie mniejszy. To u was Warszawy montowano, a u nas Wołga Gaz-21, a z 1970 - Gaz-24. Teraz wypuszczają Gaz-3110, 31029 - to wszystko na bazie tej samej Gaz-24. Oto od ich części zamiennych luzem, to nie rzadkość, ale motor tam trochę inny, należy przerabiać umocnienia. Do tego ż u nas w Rosji bardzo ciężko w planie dokumentów, załatwienia zamiany - należy nazbierać kupę zaświadczeń i pozwoleń

Двигатель от Победы - это у нас раритет не меньший. Это у вас Варшавы клепали и клепали, а у нас Волга ГАЗ-21, а с 1970 - ГАЗ-24. Сейчас выпускают ГАЗ-3110, 31029 - это всё на базе той самой ГАЗ-24. Вот от них запчастей навалом, это не редкость, но мотор там несколько другой, надо переделывать крепления. К тому же у нас в России очень трудно в плане документов, оформления замены - надо собрать кучу справок и разрешений


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 listopada 2008, 16:20 
Wszystkim cześć po długej nieobecności! Maszynkę cichaczem robię. Motor zamienił na ZMZ-402, to takie na Wołgę teraz stawiają. Ile kosztowało - lepiej nie zapytywać. Motor jest dobry, ale gaźnik źle nadbudowuje się. Natomiast z remontem tego motoru u nas problemów nie ma.
Problemy u mnie z hamulcami - oni są słabe, bardzo słabe. Pokażcie prosi, jak ono powinno być najpierw? Interesuje główny hamulcowy cylinder (to na który pedał ciśnie), wzmacniacz hamulców. Prosto nie mogę zrozumieć, co że u mnie ...

Всем привет после долгого отсутствия! Машинку потихоньку делаю. Мотор поменял на ЗМЗ-402, это такие на Волгу сейчас ставят. Сколько стоило - лучше не спрашивать. Мотор хороший, но карбюратор плохо настраивается. Зато с ремонтом этого мотора у нас проблем нет.
Проблемы у меня с тормозами - они слабые, очень слабые. Покажите пожалуйста, как оно должно быть изначально? Интересует главный тормозоной цилиндр (это на который педаль давит), усилитель тормозов. Просто не могу понять, что же у меня стоит.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 listopada 2008, 18:28 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Może uda Ci się kupic hamulce od żuka na polskim allegro - www.allegro.pl

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 listopada 2008, 19:46 
Proponujesz mi coś kupić na waszym polskim zasobie?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 listopada 2008, 20:05 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Da, tu możesz coś pakupic : http://allegro.pl/search.php?string=%C5 ... gory=18834

Od Uaza chyba też wiele części można zamienic w Żuku.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 listopada 2008, 21:54 
Mnie nie zrozumiałeś. Po pierwsze, w Polsce chyba nie zmogę coś kupić z Rosji. Po drugie, od oryginała w mojej maszynie prawie nic nie pozostało. Kołowe hamulcowe mechanizmy stoją od Wołgi. Teraz tylko chcę dowiedzieć się, że u mnie stoi za główny hamulcowy cylinder - rodzony on albo nie wiadomo od czego. Prościej mówiąc, mi jest potrzebny foto oryginalnego hamulcowego systemu ZUK.
Ja do oryginalnego stanu maszynę robić nie planuję, szukam optymalne warianty przerobów z wykorzystaniem współczesnych detali, które u nas lekko dostać i które będą nowymi i długowiecznymi.
Jeszcze staram się zrozumieć, dlaczego u mnie słabe hamulcy, w czym problem.

Ты меня не понял. Во-первых, в Польше я вряд ли смогу что-то купить из России. Во-вторых, от оригинала в моей машине почти ничего не осталось. Колёсные тормозные механизмы стоят от Волги. Я сейчас лишь хочу узнать, что у меня стоит за главный тормозной цилиндр - родной он или неизвестно от чего. Проще говоря, мне нужны фото оригинальной тормозной системы ZUK.
Я в оригинальное состояние машину делать не планирую, я ищу оптимальные варианты переделок с использованием современных деталей, которые у нас легко достать и которые будут новыми и долговечными.
Ещё пытаюсь понять, почему у меня слабые тормоза, в чём проблема.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 listopada 2008, 22:25 
witaj,

Obrazek

pompa hamulcowa z ukladem wspomagania

Obrazek

zbiorniczki dla dwuobwodowego ukladu hamulcowego , pompa hamulcowa jest dwusekcyjna , kazda z sekcji polaczona jest oddzielnym zbiorniczkiem plynu hamulcowego


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net