Dzisiaj jest 29 marca 2024, 16:39


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Żuk A111-1991
Post: 02 kwietnia 2020, 08:28 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 listopada 2019, 18:30
Posty: 36
Lokalizacja: Sulechów
Pojazd: Żuk A111 1991r,
Cześć :D
Od listopada ubiegłego roku jestem posiadaczem żuka A111 z 91r.
Udało mi się go zakupić we Wrocławiu i dotrzeć nim aż 170 km na kołach do domu.
W momencie zakupu licznik wskazywał 55 tys km i jest to prawdopodobnie przebieg jak najbardziej prawdziwy.
Od momentu zakupu zdążyłem w nim już zrobić cały układ hamulcowy od razu z wymianą na samoregulujący. Poprawić instalację elektryczną i wyprostować i odmalować tylną belkę. Wymienić lampy przednie.
Jednocześnie mam z nim mały problem ponieważ nie ma on tabliczki znamionowej i nie mogę nigdzie znaleźć danych jakie powinny być na niej wybite. Może ktoś z forum posiada żuka w tej samej wersji i z tego samego roku i mógłby podesłać dane a najlepiej zdjęcia tabliczki znamionowej?

Zdjęcia żuka dodam w kolejnym poście wieczorem. :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2020, 09:42 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 listopada 2019, 18:30
Posty: 36
Lokalizacja: Sulechów
Pojazd: Żuk A111 1991r,
Pierwsze zdjęcie żuczka


Załączniki:
received_536078530504559[1].jpeg
received_536078530504559[1].jpeg [ 234.53 KiB | Przeglądany 11356 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2020, 10:11 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Były ze 3 różne typy tabliczek w żukach. W Twoim już chyba powinna być umieszczona na podstawie fotela kierowcy i wyglądała pewnie tak. Tabliczka z żuka 95 rok.
https://images90.fotosik.pl/341/a51c92405726871f.jpg
W moim 96 już jest całkowicie inna i ma napis daewoo motor poland, zamiast fabryka samochodów lublin.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2020, 10:26 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 listopada 2019, 18:30
Posty: 36
Lokalizacja: Sulechów
Pojazd: Żuk A111 1991r,
dziękuję za odpowiedź, szukałem i nie ma u mnie ani pod fotelem choć miejsca są , ani pod maska i najciekawsze, że nic nie wskazuje żeby kiedykolwiek była.
Zdjęcie tej tabliczki co dodałeś jest z żuka skrzyniowego z paką lublina?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2020, 15:07 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2019, 08:34
Posty: 149
Lokalizacja: Mysłowice
Pojazd: Junak M10 1963
Fajnie
Tylko mam pytanie jaka tylna belka?
Chodzi Ci o most?
Wymagał prostowania hmmm
Pozdrawiam i powodzenia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2020, 16:11 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Pewnie ta ze światłami - "zderzak" tylny - występuje w nowszych Żukach.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2020, 18:06 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2019, 08:34
Posty: 149
Lokalizacja: Mysłowice
Pojazd: Junak M10 1963
No fakt może chodzić o ten profil łączący podłużnice ramy na samym końcu.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2020, 18:37 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
mam piaskowego żuka z tego samego roku i tabliczka jest na 'piedestale' fotela kierowcy, jak sie drzwi kierowcy otworzy to widać jak byk. chyba jest taka sama jak ww tym 95r
przednie i tylne lampy sa bez kłopotu dostepne w Polcarze, w razie czego mogę kupic i wysłać, bo detalistom nie sprzedają.

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2020, 20:19 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Komarek pisze:
Zdjęcie tej tabliczki co dodałeś jest z żuka skrzyniowego z paką lublina?

To jest żuk A06, czyli wersja furgon, klasyczny, bez szyb bocznych. Od któregoś rocznika, albo 91, albo ciut wcześniej, na tabliczkach znamionowych nie podawano wersji nadwoziowej, a jedynie wersję silnikową. W tym wypadku H oznaczało silnik S-21, a 4C90 oznaczano na tabliczce literką J. We wcześniejszych rocznikach, przed latami 90-tymi, to chyba oznaczali odpowiednio B i D, a i nie wiem, czy w 91 roku jeszcze nie było tych oznaczeń, a później zmienili na H i J. Można kupić puste tabliczki "kolekcjonerskie" ale raczej nie będą chyba wyglądały identycznie z fabrycznymi. No i jak nabić znak kontroli technicznej?
Strucelsw pisze:
mam piaskowego żuka z tego samego roku i tabliczka jest na 'piedestale' fotela kierowcy, jak sie drzwi kierowcy otworzy to widać jak byk. chyba jest taka sama jak ww tym 95r

No bo w tych rocznikach właśnie tam powinna być. We wcześniejszych, montowali tabliczki na ścianie bocznej kabiny, z lewej strony, patrząc od przodu, pod nagrzewnicą, gdzie najczęściej montuje się parowniki do gazu. Bardzo niefortunne miejsce. W moim starym żuku z 78-go roku, właśnie tam była, a właściwie, powinna być, bo śladu po niej nie było. Widocznie musiał być wymieniany ten element i ktoś nie dopatrzył. W tamtych czasach przeglądy nie były tak restrykcyjne, bo dzisiaj taki numer nie przejdzie.
Link do strony z tabliczkami
https://www.panrolnik.pl/kat/9/zuk-fscfs.html
Mają taką, jak na moim zdjęciu, ale takiej, jak ja mam w żuku, to bardzo nie widzę. Niby jest taka sama, ale moja ma (miała) takie złotawe literki nadrukowane, a tu widzę czarne. Moja tabliczka jest nieczytelna, bo dziwnym trafem wyblakła całkowicie i widać tylko to, co jest nabite. Mam teraz przez to problem z przeglądem. Tam na tej stronie oferują niby nadrukowanie nowego druku na oryginalną tabliczkę, ale trochę się boję takie coś wysyłać. Jak na złość, takiego już kupiłem z taką tabliczką.. Ktoś miał drzwi otwarte 24/7, że wyblakła od słońca?
Ja mam tabliczkę dokładnie taką, jak ta.
https://images89.fotosik.pl/341/0d59e4fd5374cd27.jpg
Tu nawet też jest z diesla, bo nabite J. U mnie cały druk jest wyblakły i widać tylko nabite cyfry.
Mają tam na stronie taką, ale druk jest koloru czarnego i nie dodrukowane jest jeszcze to, co powinno, czyli dopuszczalne obciążenie osi przód/tył. Ona tam jest opisana niby jako do lublina, więc może dlatego.
A tu znów tabliczka tego typu, ale z czarnym nadrukiem i trochę innymi oznaczeniami, mianowicie "01H".
https://images90.fotosik.pl/341/c721f9bf0ff35529.jpg
Pochodzi z mikrobusa A1801 i widocznie musi być z końca produkcji, skoro się różni. Ciekawostka, jak w mikrobusach oznaczana jest ładowność, bo to pojazd do przewozu ludzi i niewielkiego, umownego ładunku. Koledzy, którzy mają "autobusy" mogą zweryfikować u siebie.
Ciekawe, jaką miał ten ostatni żuk, bo w tej paczce jego zdjęć, wrzuconej na forum, tego nie było. Zapewne nie wolno otwierać drzwi w eksponatach, co?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2020, 21:11 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Mogła wyblaknąć od chemii do mycia, te napisy to jakaś anoda zdaje się, a to się daje chemią ściągać. Nie wiem jak w kontekście tabliczek aluminiowych i anody, ale ze stali oksyda schodzi kwasem, więc przypuszczam, że tutaj anoda zejdzie zasadą :mrgreen:

EDIT: Czyli taka tabliczka: https://www.panrolnik.pl/towar/1303/lub ... onowa.html

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2020, 21:34 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Niby taka, ale to jakaś strasznie marna podróba. Wygląda, jakby była wydrukowana na kartce, a nie aluminiowej blaszce. Te inne modele wyglądają zdecydowanie lepiej. Jak pisałem, niby mogą zrobić nowy nadruk na starej tabliczce, bo w sumie, to co za różnica dla nich, skoro wymiary są te same? Tylko trochę strach wysyłać coś takiego, bo jak zginie, to już całkiem dupa.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 kwietnia 2020, 07:47 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 listopada 2019, 18:30
Posty: 36
Lokalizacja: Sulechów
Pojazd: Żuk A111 1991r,
CZESIO1958 pisze:
Fajnie
Tylko mam pytanie jaka tylna belka?
Chodzi Ci o most?
Wymagał prostowania hmmm
Pozdrawiam i powodzenia

Chodzi mi o ta ze światłami chociaż chyba powinienem ją nazwać zderzakiem :D
Strucelsw pisze:
mam piaskowego żuka z tego samego roku i tabliczka jest na 'piedestale' fotela kierowcy, jak sie drzwi kierowcy otworzy to widać jak byk. chyba jest taka sama jak ww tym 95r
przednie i tylne lampy sa bez kłopotu dostepne w Polcarze, w razie czego mogę kupic i wysłać, bo detalistom nie sprzedają.

Udało mi się zakupić "pakiet" części do żuka i w nim były nowe przednie lampy razem z tymi mocowaniami, jeszcze z logo zelmot i na żarówki H4. Lampy tylne zakupiłem na alledrogo jesienią, te co były w nim już nie nadawały się do reanimacji. Zostało mi tylko ogarnąć obudowę lampki podświetlenia rejestracji. Dziękuję za chęć pomocy w zakupie lamp :)
Wieczorem dodam kilka zdjęć i trochę bardziej opisze mojego żuka.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwietnia 2020, 01:56 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Trochę się tu wtrąciłem... 8) Mam nadzieję, że głowny zainteresowany rozumie, dlaczego :twisted:

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwietnia 2020, 20:23 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 10 października 2019, 18:41
Posty: 20
Pojazd: warszawa 223
Żukinsyn z Wrocławia? z jakiej dzielnicy był kupowany?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2020, 10:43 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Dziwny Mag pisze:
Trochę się tu wtrąciłem... 8) Mam nadzieję, że głowny zainteresowany rozumie, dlaczego :twisted:
Że co, że ja ? :roll: Przepraszam - Next time dam wykrzyknik 8) jest ok?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net