Dzisiaj jest 29 marca 2024, 11:26


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 listopada 2018, 06:25 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 października 2017, 21:34
Posty: 117
Lokalizacja: Ślunsk!
Pojazd: 1997 A07 4CTi90
to wojtek polecał, przepraszam za błąd Piotrze!

Jeszcze nie mam nic, dopiero zamawiam zegary, dlatego na razie rozważania teoretyczne.

wiertanie miski odpada- wszystko było uszczelnione przy zmianie silnika

----------------------

dobra nie to mnie dziś sprowadza, niestety nie mam fot, potem zrobie
wraca temat
3 czujniki na obudowie termostatu

bo bede podpinał wode

Obrazek

-1 od frontu to na bank wskaznik na desce w zegarach, 1 pin, wnioskuje po tym jak mialem w zuku
-2 drugi prawie identyczny z boku, 1 pin :idea:
no i 3 ,z boku, mniejszy gwint, długi no i 2 piny

można przypuszczać że jeden z nich był do sterowania egr, tak wynika ze schematu

jezeli nr 3 to termowlacznik to nie wiem co by miał właczać.

aha- cała zagadka z powodu dodatkowego wiatraka- chciałbym go podłaczyć pod termowłacznik zeby był automat. Jak wywalam egr, to terowlacznk moglby byc w jego miejsce,ale nie wiem ktory to byl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 listopada 2018, 16:07 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 grudnia 2016, 19:26
Posty: 38
Lokalizacja: Lubin / Kraków
Pojazd: Żuk A07 Diesel, 1992r.
A jakie zegary zamawiasz, zdecydowałeś się już na jakieś? Pochwal się :D

_________________
https://www.facebook.com/ZukZukomir


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 listopada 2018, 21:48 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Czujnik z przodu i z boku, to jedno i to samo, bo są takie same, ale ten z boku daje sygnał do sterownika świec żarowych, żeby nie włączał grzania na ciepłym silniku.
A o jaki termowłącznik Ci chodzi? W układach z elektrycznym wiatrakiem, włącznik/czujnik jest z reguły w chłodnicy, jak zresztą było w żuku dieslu fabrycznie.Jak chcesz mieć "automat" i nie bawić się w dziurawienie chłodnicy, to przetnij wąż od termostatu do chłodnicy i wstaw tam metalową przejściówkę i w nią wkręć sobie włącznik termiczny do sterowania wiatrakiem elektrycznym.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 listopada 2018, 22:04 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 października 2017, 21:34
Posty: 117
Lokalizacja: Ślunsk!
Pojazd: 1997 A07 4CTi90
survival kit, czyli podstawy:

oil temp
oil press
volts
boost

Ewentualnie rozbudowa o EGT i temp oleju w skrzyni

Na poczatku chciałem wszystko cyfrowe, tajak zrobił Diesel
https://youtu.be/kh-I89EX61o?t=110
Ale jakoś nie czuje tego klimatu. No i dokladność wskazań która ma być ich siłą może być dyskusyjna w przypadku towaru z alixpress...

Ja jestem anologowy, mimo ze nie jestem taki stary. Choruje na VDO look, ale niestety Polsce sa dosyć drogie ,a na ali podróby nie są za ciekawe. Chciałem też od jednego sprzedajacego żeby wszystko leciało razem, chyba wezne teoto:

Obrazek

Fajna czcionka, podswietlenie bialym swiatłem ,a nie jakieś kolorki, jedynie ten cholerny karbon.... ale najwyżej zrobie sobie customowe tarcze...


no i bezsensu dublować water temp :/ zostawie tylko ten w lublinowskich zegarach. Chłodzenie na chłodnicy voyagerowej nie powinno już przysparzać problemów, ALE mam fajny pomysł- z układu włączającego dodatkowy wiatrak pociagne diode na deske, sygnalizującą włączenie wiatraka. Bedzie przy okazji sygnałem, ze jest bardzo ciepło ;)

Aha i zostawie seryjny czujnik ciśnienia oleju- nasz dawca miał zegary "pół premium", czyli w rogu zamiast wskaźnika jest kontrolka "konewki" z oleju, działa tylko on/off jak w prawie wszystkich współczesnych autach. Zostawie ją i zrobie z tego dodatkowe zabezpieczenie (przyznać sie kto stale patrzy na wskaznik ciś oleju w zuku... :P w poldku tak samo, zresztą nasz po zagrzaniu pokazywał że zaraz zarzniemy silnik :P) pociągne kabel w okolice tego dołozonego wskaźnika ciś oleju i dam diode migającą. Myślałem też zeby dać brzęczyk ,ale bedzie irytował jak trzeba bedzie zostawić na zapłonie.


------------------

byłem dziś w sklepie z tailami FSO spytać o termostat. No i mam dobry trop- jeden z tych czujników to może być ssanie! :o

a więc tak: każdy "z innej parafii"

Załącznik:
czujniki lublin.JPG
czujniki lublin.JPG [ 87.66 KiB | Przeglądany 4779 razy ]


na gazparts-ie znalazłem rozpiske elementów, pod każdym widnieje "czujnik temperatury cieczy"
:roll:

chyba bede musiał rozłożyć wiązke i to przemierzyć...

edit: sorry buźka pisałem jak odpisałeś. To też dobre ze swiecami :roll: i to by musiało być to, jeszcze ciekawi mnie czy z tego czujnika pochodzi też sygnal na pompe paliwa- do ssania, wyprzedzenia kata wtrysku, to o czym pisałem w "sprzetowym" gdy nie umiałem odpalić....
Pytanie czemu to wszyskto nie moze brać sygnalu z jednego czujnika....

Tak wiem, i ten zukowski na nic mi sie nie przyda- ma chyba gwint M20
Teraz jak jest foto- ten wąski BOSCH to by musial być z EGR. A że EGR wywalam ,to w to miejsce wstawił bym termowłącznik= nie trzeba dziurawić i robić przejsciówek.

btw- takie gniazdo to chwila roboty bo mam spore kawalki stalowej rury jak widzsz na foto. Ale jak mam fajnie nagwintowane gniazdo w obudowie to chciałbym go uzyć

Aha: to jest super sprawa:
http://delibra.bg.polsl.pl/Content/30357/BCPS_33667_1981_Przyrzady-pomiarowe-.pdf

Pafal FCTW-5, Temp. cieczy chłodzacej, typ termistorowy
Pafal FTWS-5 elektrowłącznik wiatraka (to o czym pisze buźka) typ bimetalowy

fajnie że ktoś to poskanował, swoją drogą tęsknie za takimi broszurami... teraz to zeskanuj sobie qr code smartfonem :?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 listopada 2018, 09:52 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 grudnia 2016, 19:26
Posty: 38
Lokalizacja: Lubin / Kraków
Pojazd: Żuk A07 Diesel, 1992r.
(PDF zarąbiaszczy!! :D)

Nie wiem, jakie funkcje mają czujniki w lublinie, bo ja mam silnik 4C90 oryginalny. Ale obudowę termostatu z Lublina, żeby móc więcej czujników zamontować ;P Mam zdublowany czujnik temp. wody.
Co do czujników temp. w żuku oryginalnie są M16x1,5 i takie też bym obstawiał w Lublinie, bo jak powiedziałem, obudowę termostatu mam z lublina i pasują. ;P

Jeśli chodzi o zegary, ja u siebie zamontowałem VDO look, w polsce fakt drogie, ale u chinczyka już nie. Kupiłem i działają, znaczy się jeden nie działa, to kupiłem drugi. Ryzyko wpisane w takie transakcje ;)

Proszę bardzo jak to wygląda i przykładowy link:

https://pl.aliexpress.com/item/2-52mm-U ... 5c0fiwfcYd

Załącznik:
2-52mm-Universal-Car-Czarny-Analogowe-Temperatury-Oleju-Temp-Gauge-50-150C-LED-wiat-a.jpg_640x640.jpg
2-52mm-Universal-Car-Czarny-Analogowe-Temperatury-Oleju-Temp-Gauge-50-150C-LED-wiat-a.jpg_640x640.jpg [ 101.23 KiB | Przeglądany 4768 razy ]


Załącznik:
2-52mm-Universal-Car-Czarny-Analogowe-Temperatury-Oleju-Temp-Gauge-50-150C-LED-wiat-a.jpg
2-52mm-Universal-Car-Czarny-Analogowe-Temperatury-Oleju-Temp-Gauge-50-150C-LED-wiat-a.jpg [ 110.94 KiB | Przeglądany 4768 razy ]


Ze swojej strony polecam, ładnie wyglądają, działają w porządku. Dostajesz z zegarem od razu czujnik, który musisz zamontować, na oryginalnym nie będą poprawne wskazania, bo nie zgadzają się charakterystyki! I to dosyć znacznie, różnica na poziomie 10-15 stopni ! Nie wiem jak z czujnikiem ciśnienia, ale też masz w zestawie ;)
Dostępne są też zestawy x3, które wychodzą już naprawdę tanio. Czujniki są na gwint NPT 1/8", zatem przejściówka M16x1,5 na NPT1/8'' i jazda... ;)
Zwracaj tylko uwagę jaki kolor podświetlenia kupujesz, bo są białe i żółte ;P

Jak chcesz zobaczyć jak się to prezentuje to są zdjęcia z mojego żuka na Fb, link poniżej. :)

_________________
https://www.facebook.com/ZukZukomir


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 listopada 2018, 11:11 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 stycznia 2018, 09:40
Posty: 170
Pojazd: Żuk 82
PDF faktycznie fajny ale jak zwykle nie ma podanych wartości i zakresów rezystancji. Zawiodłem się znowu :( trzeba samemu kombinować (zboczenie elektronika).

Wskaźniki z ali ładne czytelne, bez zbędnej dyskoteki. Tylko wszystko kwestią gustu. Nie mogę patrzeć na czarny prędkościomierz w żuku (ten mniejszy). Mam wrażenie że przesiadam się do ursusa c360 albo bizona :) (nie to żebym był jakimś estetą, po prostu do kompletu brakuje już tylko perkinsa i godziny za fajerą się przypominają). Nie, żeby to było coś złego, po prostu mi się źle kojarzy. Co by nie mówić VDOlook pasuje z racji że oryginalnie montowali właśnie te czarne prędkościomierze.
Mi się marzy wciśnięcie nowych zegarów do oryginalnych obudów żukowskich tak aby były w starym stylu.

Proponuję wpiąć kilka diod w szereg zasilania aby zmniejszyć napięcie do podświetlenia zegarków. Mogą być za jasne w nocy.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 listopada 2018, 13:46 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 grudnia 2016, 19:26
Posty: 38
Lokalizacja: Lubin / Kraków
Pojazd: Żuk A07 Diesel, 1992r.
Do regulacji podświetlenia nadaje się oryginalny Żukowski potencjometr ;D

_________________
https://www.facebook.com/ZukZukomir


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 listopada 2018, 13:51 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 stycznia 2018, 09:40
Posty: 170
Pojazd: Żuk 82
Za krótko w tym "biznesie", gdzie go szukać :D ?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 listopada 2018, 18:04 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 grudnia 2016, 19:26
Posty: 38
Lokalizacja: Lubin / Kraków
Pojazd: Żuk A07 Diesel, 1992r.
Nooo powinien być na oryginalnej desce rozdzielczej, taki potencjometr zwykły :D

_________________
https://www.facebook.com/ZukZukomir


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 listopada 2018, 23:24 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 października 2017, 21:34
Posty: 117
Lokalizacja: Ślunsk!
Pojazd: 1997 A07 4CTi90
a mam was polajkowane wojtek ,już jakiś czas temu :wink:

ps jaki macie wymiar kółek?

nasz https://www.facebook.com/chorzuk/ ale całość jest tak poł na serio, pół satyrycznie. Ja strasznie nie lubie FB, dawno temu skasowałem konto, robie to tylko dlatego ,że jakoś sie utarło że złombol musi mieć fanpage :?

Fb zarznął moje forum bmx-owe, teraz przy wprowadzeniu rodo zawaliło sie moje forum tuningowo-modelarskie. Forum złombola też ledwo zipie... ja tam tęsknie za forami i mam nadzieje że wasze nie zdechnie. Z checią tu też zagladam, bo widać że jest ruch i jakieś życie, a ostatnie dni bmx.pl to ghost town... :roll: a w najlepszych czasach nie nadążaliśmy z banowaniem ... :lol:

dobra ,ale nie o tym

na te które podesłałeś też długo patrzałem, ALE nie ma wersji boost :P długo kombinowałem, szukałem czy inny sprzedawca nie ma ,ale nic z tego. A te najlepiej mi sie podobają bo mają fajną czcionke...

a tak globalnie- u mnie zastój. jestem o włos od uczynienia żuczka jezdnym, niestety mam sporo roboty w robocie i nie mam kiedy czmychnąć żeby podospawywać gwinty do nowej ramki chłodnicy :roll:

-----------
a teraz coś z zupełnie innej beczki
Obrazek

z tego jestem słaby-woda,ciśnienia,odpowietrzanie :? czy w Andorii zbiornik przelewowy musi być wyżej niż chłodnica? np w imprezie mam długi pionowy zbiornik i wężyk do dna- gdy potzebuje płynu to sobie wciąga podcisnieniem. U mnie robi sie coraz ciasnej i zrobiłbym jakiś custrom. Tylko czy Andoriowski układ wciagnie samemu czy musi mieć ponad chłodnicą ? :idea:

Załącznik:
reservoir tank.jpg
reservoir tank.jpg [ 42.95 KiB | Przeglądany 4737 razy ]


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2018, 00:36 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 grudnia 2016, 19:26
Posty: 38
Lokalizacja: Lubin / Kraków
Pojazd: Żuk A07 Diesel, 1992r.
Chorzuk u mnie jest również polubiony, a jakże! :D
Co do forów to ja już jestem pokoleniem Facebooka... Wkurza mnie niemiłosiernie, ale też okazuje sie niezbędnym, a wręcz przydatnym do pewnych celów... Choćby komunikacja i błyskawiczna wymiana informacji na studiach. ;P
Co do zegarów - poszukam jak będę miał chwilę czegoś z boostem, może nie dokładnie to, ale coś prawie identycznego, zobaczę... Zegary fajne, bo proste, klasyczne, a i cena normalna, w końcu 30zł za zegar z czujnikiem to nie taki zły deal...
Ja z żukiem stoję aż do... Ferii zimowych, albo majówki. Tak to jest jak studia w jednym miejscu, a żuk w drugim... No co poradzić.
Generalnie specjalista nie jestem, ale mogę powiedzieć, co wiem. W oryginalnym układzie żukowym mamy w chłodnicy korek. Ten normalny, na górze którym wlewamy do chłodnicy płyn. Z tego korka wychodzi kruciec na zbiorniczek wyrównawczy. W momencie, gdy w układzie robi się gorąco i ciśnienie osiąga wartość zbyt duża (książka mówi chyba o 0,49kPa, ale nie pamiętam dokładnie), wówczas korek popuszcza wody przez kruciec do zbiornika. Gdy ciśnienie spada to zasysa spowrotem. Zatem jeśli zamontujesz tak jak oryginał, to będzie działać, jeśli zamontujesz poniżej krućca,to będzie działać, ale gdy wezyk będzie do dna i będzie zanurzony w cieczy. Wtedy, tak jak w Twojej imprezie, ciecz zostanie normalnie zaciągnięta do układu. Warunek tylko taki że wężyk musi być stale zanurzony w cieczy żeby nie ssał powietrza.
Takie jest moje zdanie, tak bym zrobił, ale mogę się mylić, krytyka mile widziana, może się czegoś nauczę :D

A, co do kółek to felgi 16, opony 195x75. I możesz swobodnie mi mówić na ,,ty,, ;p

_________________
https://www.facebook.com/ZukZukomir


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2018, 22:00 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
jeśli andoria ma korek chłodnicy taki jak żuk benzyna, to możesz dać zbiornik jak w subaru. byle nie był niżej niż chłodnica.

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 04 grudnia 2018, 00:58 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 października 2017, 21:34
Posty: 117
Lokalizacja: Ślunsk!
Pojazd: 1997 A07 4CTi90
hej Pany, sorry za cisze, jak bedzie chwila to napisze

żuk jest już o krok od bycia jezdnym. Na ścisłość pozostało zalać płynu chłod.

ale zanim to zrobie chce dac nowy termostat i przy okazji za jednym zamówieniem- termowłącznik wentylatora

Pany pytanie jest Jaka temperatura? szukam takiego żeby pasował w stary otwór w obudowie czyli M16 (otwór po boschu) lub M20 (otwór po APE) (jutro zmierze jeszcze raz)

znalazłem Valeo do Volvo 80-85'C
Fae toyota/lexus 85-90'C

jaki przedział celować? Termostat jest bardzo niski 74' ,ale chyba 80-85 to za mało? Bedzie cały czas dmuchać pewnie...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 04 grudnia 2018, 19:56 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
ten drugi wystarczy. optimum toby był od favoritki 82-87C, ale on jest z gwintem m22x1,5, nr kat EPS 1 850 017
optymalny dlatego, że termostat o początku otwarcia 74C ma pełne otwarcie w temp. 81-82C.

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2018, 00:12 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 października 2017, 21:34
Posty: 117
Lokalizacja: Ślunsk!
Pojazd: 1997 A07 4CTi90
Hej

jestesmy blisko wykonania planu minimalnego na 2018, być może jutro sie przejade kawalek

https://www.youtube.com/watch?v=yYOQ9oSU02c

Udało mi sie poprowadzić bajecznie krótkie rury do IC.
Kolanko redukcyjne 45' allegro-> nierdzewka z 1.9dci -> gumowy "obszyty" Kia CRDi -> intercooler Pajero -> Gumowy + stalowy ,fantazyjnie gięty, Ford TDCi -> Redukcja allegro -> (+flansza kolektora wymieniona na taką bez otworu na EGR)
= zero lag 8) a w stalowym fordowym tylko zrobic dziurke i gwint na wskaźnik doładowania, wypada od razu pod deską

Nie daje mi spokoju "trąbka" dolotu do turbo. Jest tu znowu jakaś "termodynamika gazów cieplarnianych" :P brana pod uwage, że wlot do turbo ma jakieś 30mm a trabka ma ok 45? Robi sie Venturi dzieki temu?
Mam tylko takie foto
https://archiwum.allegro.pl/oferta/rura-dolotu-powietrza-daewoo-lublin-iii-2-4-td-i5070850287.html

może sie podpytam na subarowym, generalnie chodzi o to że cieńszą rurke bedzie prosciej pociagnąć,ale strat mocy też nie chcemy...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net