Dzisiaj jest 29 marca 2024, 00:34


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
Post: 31 maja 2021, 23:16 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Wrzuc w gogle grafika "szpilka piasty żuk" - jest sporo fotek; sa też reklamy podobnych szpilek - może coś Ci podejdzie długością.
Gwint to M14x1,5 - długość gwintowanej części, wystająca nad piastę, to będzie OKOŁO 28mm (teraz z pamięci; jutro mogę sprawdzic).

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2021, 06:44 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Widziałem. Gdzieś mi tam na początku wyskoczyły też zn"ząbkowanym" frezem i jakieś sześciokątne, ale już wiem. Niby od Transita są bardzo podobne, ale kwestia rozbija się o średnicę w tym miejscu gdzie są frezy. Bez demontażu pewnie nie dobiorę, ale może ktoś to ćwiczył..


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2021, 18:05 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 grudnia 2018, 21:06
Posty: 81
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Pojazd: Tarpan F233RS
Średnica pod radełko to 16mm + kilka dyszek samo radełko. Długość gwintu 26-28mm, cała szpilka z łbem około 46mm. Łeb ścięty z jednej strony

_________________
Isuzu Trooper 3.1LTD 1994r
https://www.youtube.com/channel/UC42YMf ... subscriber


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2021, 21:59 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
HA! Bóg zapłać dobry człowieku :) Dzięki wielkie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2021, 20:40 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Dobra, więc tak. Jakby ktoś ćwiczył temat szpilek to od Transita pasują ale się średnio nadają. Transit około 2000 roku i późniejszy - szpilki tył. Radełko pasuje, szpilka jest niecałe półtora centymetra dłuższa, ale gwint na szpilce nie sięga do końca, tylko kończy się około 7 mm przed końcem. Więc tak realnie szpilka jest raptem o kilka mm użytkowych dłuższą niż Lublinowa. Ma też zupełnie inny skok gwintu, więc jak ktoś się zdecyduje, to brać ze śrubami.
A tak, jakby to kogokolwiek interesowało :) to wznowiłem prace nad Żukiem - wreszcie :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 czerwca 2021, 17:20 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Pobawiliśmy się trochę ostatnio i Żuk dostał kompletny układ hamulcowy, układ chłodzenia i hydraulikę sprzęgła i spryskiwacze :)

Robiliśmy hamulce, przód giętkie przewody do fabrycznych uchwytów i dalej miedziaki które sami robiliśmy. Tyły identycznie, tylko jeszcze za pośrednictwem korektora siły hamowania - użyliśmy ustroistwa z Lublina, czyli tego samego który siedział w Fiacie 125p i Polonezie (przed Lucasem)

Obrazek

Jakby ktoś szedł w ten temat - to trzeba kupić końcówki do przewodów stalowych (lub całe przewody) dedykowane do wyżej wymienionych aut lub też do malucha, bo korektor ma niestandardowy skok gwintu i normalne przewody lub typowe końcówki do niego nie pasują. Ja kupiłem jeden stalowy przewód do malucha, bo był tani, rozciąłem go i założyłem końcówki na miedziaki.
Trochę nam ten układ krwi napsuł... ale da się to zrobić.
Suma sumarum - po zalaniu płynem i odpowietrzeniu układ jest szczelny i wszystko działa - test drive jeszcze nie był robiony, ale wszystko doskonale rokuje. Tak więc hybryda serwa z pompa chyba jest niezłym modem.

Pod maską zrobiło się już trochę ciaśniej

Obrazek

Zbiornik wyrównawczy z Poloneza 1.6 Plusa.

Aby nie tracić miejsca pod maską, zbiornik płynu do spryskiwaczy wrzuciliśmy pod "nadkole"

Obrazek

Zbiornik z Golfa 5tki lub Audi A3 (8P chyba) - tylko pompka zmieniona na "jednostronna" - od sedana. W tych VW jest tak, że pompka ma 2 wyjścia na płyn, ale tylko dwa przewody zasilające prąd. Jak się podłączy jeden do plusa a drugi do minusa to pompka startuje i leje płynem z jednego wyjścia, następnie jak się zmieni bieguny to wali z drugiego, kręcąc się w drugą stronę :), więc jak ktoś ma życzenie zamontować sobie spryskiwacz tylnej szyby, to mam takową pompkę.
Dziura w błotniku na przelotkę od zbiornika
Obrazek

I komplet

Obrazek


I rada dla kogoś kto to będzie robił - przy takim układzie jak u mnie, dałem ciała, bo powinienem ten zbiorniczek dać po prawej stronie. teraz będę miał trudniej z filtrem powietrza do silnika.

Po prawej jeszcze nic nie wkładaliśmy, bo będziemy modzić jakąś nagrzewnicę.

Całość uzułełnił zbiornik płyny do wspomagania - też z Poloneza.

Oczywiście nie wszystkie zdjęcia były robione "finalnie" - mocowanie zbiorniczka na płyn, ze zdjęć jest tymczasowe - na potrzeby przymiarek, poniżej zbiornika zrobiliśmy osłonę z blachurstwa, żeby nie waliło bezpośrednio z w niego z koła.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 czerwca 2021, 06:41 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 listopada 2018, 08:12
Posty: 14
Pojazd: Żuk 1970
Co daje korektor siły hamowania zamontowany w ten sposób? bo we Fiacie 125p jest on zamontowany do karoserii i połączony z tylnym mostem za pomocą ramienia (kawałek pręta), który koryguje siłę hamowania w zależności od tego jak auto ''nurkuje'' przy hamowaniu (jak auto nurkuje to jest zmniejszane ciśnienie na tył żeby kół nie zablokowało).


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 czerwca 2021, 06:47 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Bez drutu nic nie daje - słuszne spostrzeżenie. Drut nie jest jeszcze podłączony, bo na tym etapie nie ma to sensu. Samochód nie ma jeszcze amortyzatorów z tyłu i nie jest obciążony. Jak zrobimy zabudowę, to wtedy będziemy podpinać do mostu.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2021, 09:42 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Mam pytanie, nagrzewnica taka jak Żukowa, ale mniejsza gabarytowo. Konstrukcja wiatraka taka jak w Żuku, czyli płaski z tyłu a nie okrągły, tak jak w obecnych konstrukcjach i idealnie byłoby jakby była wydajniejsza. Kojarzy ktoś taką konstrukcję?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 sierpnia 2021, 21:08 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
korektory można dać przewodowe,oplowskie, bezwładnosciowe, mniej rzeźby i gwint 10x1 a nie 10x 1,25 jak we fiatach( i miedzy cyl. przednimi zuka-więc nie taki nietypowy;)

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 05 sierpnia 2021, 17:46 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
To co zrobiliśmy na chwilę obecną wygląda dobrze, bo drut fiatowski idealnie sięga do mostu i jest tylko kwestia żeby go odpowiednio zamocować, żeby wszystko działało. Ale to zrobimy jak auto już się dociąży. Chyba że nie będzie działać, wtedy będę myślał nad innym rozwiązaniem :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 września 2021, 11:22 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Pomocy...
Uszczelka szyby przedniej do Żuka. Muszę zdjąć szybę do malowania, moja uszczelka przypomina bardziej plastik niż gumę i boję się, że jak zdejmę, to już nie włożę. Zanim zdejmę szybę, chce mieć nową uszczelkę, dzwoniłem do kilku sklepów, ale jest lipa. Wyskakują mi jakieś uniwersalne, ale tak na dobrą sprawę nie wiem czy któraś się nada.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 września 2021, 22:28 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
https://m.olx.pl/d/oferta/fsc-zuk-uszcz ... Dnw2b.html
Ta jest ok?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net