Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 17:43


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 13 czerwca 2021, 22:03 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Wydra pisze:
Z jakiego auta pochodzi ten zbiornik? Jak ma się on wagowo do oryginału (sam zbiornik, mocowania pomijam)

Lublin. 85 litrów. U mnie wycięliśmy te blaszki na których wisiał Żukowy bak, kupiłem oryginalne pasy do montażu zbiornika Lublina i dospawaliśmy do ramy solidne uchwyty. Jak chcesz, to masz w moim temacie wszystko. Prosta modyfikacja. Chociaż nie jestem do końca przekonany, czy u mnie zbiornik nie jest 100l.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 czerwca 2021, 08:18 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 lutego 2021, 22:07
Posty: 16
Lokalizacja: Polkowice/Kamienna góra
Pojazd: Żuk A07J
Ja w ogóle widzę że ty mega obcykany w przepisach jesteś .
To ty mnie lepiej powiedz, jak zmienić zapis w dowodzie rejestracyjnym o przeznaczeniu pojazdu, czyli z ciężarowego na osobowy. Mam w dowodzie wbite 5 osób, tyle też uważam za wystarczającą ilość do podróżowania, jednak mam również adnotację że jest to pojazd ciężarowy. Chciałbym zrobić z tego prawnie osobówkę, bo wiadomo koszta podróży, opłaty na promach, i oczywiście tańsze opony. Masz na to jakiś gotowy przepis?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 czerwca 2021, 19:06 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Ale musisz powiedzieć o co Ci dokładnie chodzi. Bo to co masz w dowodzie napisane mało się ma do kosztów podróżowania. Opony dobierasz po indeksie prędkości i nośności, a wszelkie opłaty np. prom zależne są od wielkości auta - promy to akurat długość. Jeżeli chodzi o opłaty drogowe to znowu DMC - z reguły do i powyżej 3,5t. Ale temat - powiem szczerze, nie mam pojęcia. Na szybko, jedyne co mi przychodzi do głowy to diagnosta. Co masz wpisane w dowodzie w pozycji "rodzaj pojazdu" a co w "przeznaczenie" ? Bo u diagnosty można zrobić badanie na zmianę pojazdu, ale nie wiem niby co miało by się zmienić - ładowność wykreślona jedynie i zmiana na osobowy, ale konstrukcyjnie nic.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 czerwca 2021, 22:42 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 lutego 2021, 22:07
Posty: 16
Lokalizacja: Polkowice/Kamienna góra
Pojazd: Żuk A07J
W rubryce rodzaj pojazdu mam wpisane samochód ciężarowy. W przeznaczeniu natomiast nie mam wpisane absolutnie nic.
Ponoć samochód który ma wpisane w dowodzie rejestracyjnym ciężarowy, musi posiadać opony z indeksem nośności c, czyli te wzmocnione. Co do kosztów podróżowania rzekomo samochody ciężarowe (nawet te do trzech i pół tony) podlegają wyższym opłatom. No i wreszcie ubezpieczenie-na ciężarówki niestety jest wyższe, zwłaszcza dla mnie(młody kierowca).


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 czerwca 2021, 23:58 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Co do opon, to pierwsze słyszę. Nie twierdzę że tak nie jest, ale pierwsze słyszę. Te wszystkie Fiaty CC VAN i SC VAN - tak modne (za względu na VAT) parę lata temu, były rejestrowane jako ciężarowe i też musiały mieć opony C? Myślę że po rozmiarze i indeksie nośności dobierając gumy, nie znajdziesz innych niż C - ale nie sprawdzałem. Więc tak kolego - jedyne co Ci mogę poradzić, to pojedź na jakąś okręgowke i pogadaj z diagnostą, najlepiej znajomym ( z którym będziesz to później robił) jak on widzi temat. Co do zasady rodzaj i przeznaczenie pojazdu zmienia się w wyniku wprowadzonych zmian w pojezdzie i na podstawie opinii diagnosty wydział komunikacji dokonuje zmian w dowodzie. Ale u Ciebie nie będzie żadnych zmian, więc podejrzewam że będzie ciężko - bo niby co ma diagnosta napisać, dlaczego zmienia się rodzaj pojazdu? Bo Maggajwer tak chce - może nie przejść :) Więc trzeba pogadać z diagnostą, lub nawet kilkoma i dowiedzieć się, co muszą mieć, żeby to opisać. Ale jest jedno niebezpieczeństwo - jeżeli dokonuje się zmiany rodzaju lub przeznaczenia pojazdu to docelowy (osobowy w Twoim przypadku) musi spełniać wymagania na dzień "dzisiejszy" dla rodzaju którym się staje. Więc może się okazać że pasy, zagłówki etc. Więc o tym też z diagnostą pogadaj- czy podpisze pod tym co masz aktualnie, a nie każe Ci notować AirBagi. Ja pogadam po niedzieli ( jak nie zapomnę) z takim kumatym diagnostą i zobaczę co mi powie. Ale to, czego jestem pewien na 100% - dokumentem określającym zmianę rodzaju pojazdu jest opis zmian, od diagnosty - tego nie przeskoczysz. Na podstawie tej opinii wydział komunikacji wystawia nowy dowód. Jeżeli diagnosta powie np
- panie, wstaw pan dwa okna i zrobimy osobówkę, to też może chcieć fakturę od firmy która to robiła - warsztat z PKD45 20. Nie musi jej chcieć, ale na wszelki wypadek miej na podorędziu warsztat, który to ma i Ci zrobi.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2022, 22:36 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 lutego 2021, 22:07
Posty: 16
Lokalizacja: Polkowice/Kamienna góra
Pojazd: Żuk A07J
Hej! Nie było mnie tu z rok, ale prace przyniosły efekt! Żulesław dotarł nad morze, i nawet wrócił!
Łącznie 1400km w tydzień. Nie myślałem że to tak przyjemny w prowadzeniu pojazd, jednak prędkść powyżej 90km/h jest uciążliwa dla uszu, pomimo wygłuszenia.
Póki co parę zdjęć jak wygląda obecnie, nie jest niestety ukończony w 100%, jednak dał radę, i to jest najważniejsze.


Załączniki:
żuk4.jpg
żuk4.jpg [ 437.86 KiB | Przeglądany 1651 razy ]
żuk1.jpg
żuk1.jpg [ 596.23 KiB | Przeglądany 1651 razy ]
żuk3.jpg
żuk3.jpg [ 413.64 KiB | Przeglądany 1651 razy ]
żuk2.jpg
żuk2.jpg [ 424.39 KiB | Przeglądany 1651 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2022, 12:09 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No, wygląda światowo! Ja akurat trochę nie rozumiem fenomenu felg z Vitary do Żuka, ale co kto lubi ;)
Pokaż więcej zdjęć z przygotowań! :) Jak wygląda od spodu finalnie, jak w środku, jakie patenty w nim zastosowałeś :) A podróży gratuluję, każdy kilometr przebyty Żukiem cieszy, wiem to z autopsji :D

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2022, 18:45 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 lutego 2021, 22:07
Posty: 16
Lokalizacja: Polkowice/Kamienna góra
Pojazd: Żuk A07J
Czy światowo, czy nie, wygrał plebiscyt na malowanie(czytaj 2ga połówka aproved "tygrysek").

Czy ja wiem czy fenomen? Są względnie tanie, łatwo dostępne, i wyglądają całkiem spoko na tym aucie, zwłaszcza z oponami nadprofilowymi. No, może poza lewą tylną, bo wydech poprowadziłem niefortunnie, i cała okopcona...

Będzie lepsza pogoda to wlezę, choć tam jeszcze nic nie zakonserwowane do końca, brak czasu.
Ale muszę wleźć, bo coś się tarabani przy określonych prędkościach, i nie wiem czy to wydech, czy flansza skrzyni wali o ramę, bo oczywiście nie zrobiłem wcięcia... Brak czasu...

Mój nik to powinien być "brak czasu" :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net