Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:23


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 15 lipca 2013, 11:01 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Monter, Monter - wyedytuj tego posta, bo straszne rzeczy nawypisywałeś :rotfl: :głupek: :peace:

-------------------------------------------------------------------

Witaj Primera! :D

primera pisze:
(...) 1983r (...)Najciekawszy jest jednak wygląd zewnętrzny!
Tarpan posiada nowy przód ale stare błotniki bez przetłoczeń zarówno z przodu jak i z tyłu.

Tak ma być.

primera pisze:
Klamki już nowe maluchowskie.

Tak może być.

primera pisze:
Obecny zderzak jest nieoryginalny, wspomniany pas przedni jest wymeniony też na taki z włókna szklanego ale już widać że nie oryginalny bo bez gniazd na kierunkowskazy z 126p

Nieoryginalny bo z włókna szklanego - choćby miał te gniazda ;) Bardzo wiele elementów nadwozi, zwłaszcza poszycia, było produkowanych przez rzemiosło z włókna szklanego - ale nigdy nie stosowane przez fabryki w Polsce jako elementy nadwozia.

primera pisze:
Znalazłem jednak zdjęcie jednego tarpana który ma chyba taką konfiguracje jak mój. Nie mogę sprawdzić pasa przedniego ale nie dostrzegam w nim przetłoczeń charakterystycznych dla pasów wykonanych z metalu w modelach 237
Obrazek

Jest tak, jak piszesz - to "bliźniak" Twojego :)

primera pisze:
(...) kupiłem samochód od syna pierwszego właściciela, dostałem do niego uszkodzony pas przedni widoczny na zdjęciu wydaje się że jest on oryginalny.

Wg mnie zdecydowanie tak. Mozesz to jeszcze dodatkowo zweryfikować choćby warstwami lakieru, slzifując delikatnie ten pas i jakiś inny element auta.

primera pisze:
Zależy mi na tym żeby tarpan był przywrócony do stanu fabrycznego nie wiem czy reanimować pas z włókna czy szukać blaszanego?

A jak myślisz? :mrgreen:
Przy czym od razu Ci powiem, że w razie konieczności da się ładnie zreanimować ten stary, który masz.

primera pisze:
Same błotniki wydają się oryginalne ale w 100% pewny nie jestem. Niestety oryginalnego zderzaka nie mam ale wydaje mi się że musiał być taki jak na ostatnim zdjęciu

Błotniki są oryginalne, takie, jak powinny być. Zderzak - tak, jak piszesz.

Podsumowując, masz bardzo fajnego Tarpanka, a do fabrycznego wyglądu potrzeba wymienić mu tylko ten pas przedni i zderzak.
:thumleft:

Pozdrawiam!

P.S. Przyłączam się do prośby Montera - załóż, jełśi to nie kłopot, temat o Tarpanku w dziale Nasze pojazdy dostawcze :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lipca 2013, 12:41 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Cholera, faktycznie przekombinowałem trochę i zacząłem tłumaczyć od dupy strony ;D Ale wiedziałem, że sprostujesz wszystko ;)

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lipca 2013, 23:34 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 14 lipca 2013, 09:49
Posty: 12
Lokalizacja: Lublin
Dzięki bardzo za zainteresowanie, opinie i sugestie! Żeby nie ciągnąć wątku w niewłaściwym miejscu postaram się założyć nowy temat gdzie jak mam nadzieję będziemy mogli dalej wymieniać się wiedzą, spostrzeżeniami i doświadczeniami.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lipca 2013, 09:19 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Ależ ten wątek właśnie po to tu jest, aby się wymieniać wiedzą i doświadczeniami z Tarpanami, aby było można ułożyć sprawdzoną historię tego auta ;) Jednak zapraszam do utworzenia osobnego wątku w dziale Nasze pojazdy - dostawcze, by było można pooglądać więcej zdjęć Twego auta i poczytać o zmaganiach przy remontach etc.

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lipca 2013, 22:59 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 14 lipca 2013, 09:49
Posty: 12
Lokalizacja: Lublin
Dziwny Magu
Trochę może niedokładnie opisałem kwestie pasa przedniego mojego Tarpana. Otóż zarówno ten obecnie założony jak i ten połamany zdemontowany (w moim domniemaniu pierwotny) są z włókna szklanego. Pas zdemontowany jak widać na zdjęciu ma przetłoczenia pod kierunkowskazy ze 126p.
Twoim zdaniem pas z włókna nie może być pochodzącym z pierwszego montażu. Nie drążyłbym tego tematu gdyby nie fakt że "blizniak" mojego tarpana ze zdjęcia ma na 99% także pas z włokna z przetłoczeniami na kierunkowskazy.
Czy to nie dziwny zbieg okoliczności tym bardziej że te dwa egzemplarze są taką dziwaczną mieszanką?
Może to zbyt szczegółowe rozważania i tak jak napisał Monter w Tarpanie nie jest to aż tak istotne.

Jednak nurtuje mnie ten pas przedni. Zastanawiam się czy to na przykład nie jest efekt okresu przejściowego miedzy 233 a 237 i montowaniem fabrycznie takich pasów z włókna?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lipca 2013, 00:39 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
No i masz rację! :D
Wcześniej o tym pasie nieco "gdybałem" :oops: - teraz sprawdziłem w książce napraw. Jest tam mowa o pasie przednim "laminowanym" - czyli jak bum cyk cyk jednak fabryka :shock:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 września 2013, 13:35 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 września 2010, 20:27
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
Po pierwsze chciałem powiedzieć, że temat ten jest bardzo przydatny. Dzięki zawartym w nim informacjom byłem w stanie nareszcie zrozumieć różnice pomiędzy różnymi wersjami produkcyjnymi Tarpana (chociaż różnice w wersjach produkcyjnych Honkera ciągle pozostają dla mnie zagadką ;) )

Jednakże jest jedna rzecz, która pozostaje niejasna: Jak oznaczane w nazwie pojazdu są różne wersje nadwozia? Widziałem parę "wariantów" oznaczeń: pełna nazwa (FSR Tarpan 233 Kombi), litera po numerze modelu (FSR Tarpan 233K, tu oczywiście dochodzą pytania jak się takie oznaczenie ma do wersji z silnikiem diesla, które miały literę D po numerze modelu oraz jak oznaczana jest wersja skrzyniowa), dwie litery po nazwie modelu (FSR Tarpan 233KO, ta wersja pochodzi ze skanów na pierwszej stronie tego tematu) oraz wersja podana przez monterr07 na drugiej stronie: FSR Tarpan 233/7k (najbardziej zagadkowa m. in. ponieważ nie mam zielonego pojęcia skąd w oznaczeniu cyfra 7 i czy mogła występować inna).

IMO wyjaśnienie tych wątpliwości powinno nam dać pełen obraz oznaczeń Tarpana. :)

EDIT: Właśnie się zorientowałem, że ta cyfra 7 pochodzi od modelu 237. :głupek: Jednakże dalej ważne jest pytanie skąd się wzięło oznaczenie rs dla wersji skrzyniowej skoro oficjalna dokumentacja dla Tarpana 237 określa ten typ nadwozia literami RO. No i jak te oznaczenia mają się do Tarpanów z silnikami diesla.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 września 2013, 17:32 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Miło mi, że tak uważasz :)

Co do oznaczeń modelów z silnikiem diesla - oznaczenia nadwozia nie było właściwie używane, bo tu sprawa jest prosta: 237D to nadwozie standardowe, czyli przesuwana grodź itd. ; 239D zaś to skrzyniowy. Tu jako ciekawostkę podam że na rachunku zakupu mojego Tarpana widnieje oznaczenie RS. Ale z racji tego, że te modele występowały tylko w dwóch wersjach i pod innymi oznaczeniami literowymi to raczej nie używano literek "S" "K" czy "RS" bo nie było sensu.

Co do oznaczeń wcześniejszych modeli, myślę że zarówno pierwsze litery jak i całe nazwy były używane zamiennie.

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 września 2013, 18:49 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 września 2010, 20:27
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
Dziękuję za odpowiedź.

Trochę mnie jednak dziwi, że mówisz, że 239D występował tylko w wersji skrzyniowej skoro we wcześniejszym poście pisałeś, że występuje w wersji skrzyniowej i standardowej.

EDIT: Filmik z Tarpanem w wersji Standard ze wszystkimi cechami zewnętrznymi wersji 239D:

https://www.youtube.com/watch?v=bLtQJ0ZgmKw


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 września 2013, 19:06 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Bo diesel w standardowym nadwoziu to 237 D :)

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 września 2013, 19:09 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 września 2010, 20:27
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
W taki m razie może warto wyedytować wzmiankę o wersji 239D ze standardowym nadwodziem w tym temacie na drugiej stronie i zalinkowanym tam temacie na FPM. ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 września 2013, 19:14 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Już wiem o co chodzi :) Poprawione. Oczywiście chodziło tam o diesla, że te występowały tylko w tych dwóch wersjach. Dziękuję za wyłapanie błędu ;)

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwietnia 2014, 14:22 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Tarpan 233 - pierwszy seryjny model Tarpana. Produkcję rozpoczęto w 1973 roku, a ostatnie egzemplarze schodziły z taśmy w 1983 roku. Samochód ten początkowo produkowano w jednej wersji czyli towarowo-osobowy z przesuwaną ścianą, dzięki której można było uzyskać 6 osobowy pojazd ze skrzynią ładunkową o długości 1,4 metra i ładowności 350 kg, lub 3 osobowy towarowy z 2 metrową skrzynią i maksymalną ładownością 575 kg.
Następnie wprowadzono 3 osobowego pick-upa. Samochód ten miał stałą tylną ścianę kabiny i metalową pakę, którą można było nakryć plandeką. Pierwsze egzemplarze wykonano już w 1975 roku a w listopadzie 1976 powstała trzecia wersja - kombi. Ta, podobnie jak Standard posiadała przesuwaną ścianę, a od podstawowego modelu odróżniała ją tylna cześć nadwozia. Mniej więcej w 1978 pojawiły się Tarpany skrzyniowe.

Tarpan był początkowo napędzany dobrze znanym silnikiem M-20, który następnie zmieniono na S-21. Od 1976 roku Tarpany wychodziły także z silnikiem 1,5 L z Polskiego Fiata 125p, a wersję tą oznaczano F-233. Spalanie każdej z wersji Tarpana utrzymywało się w granicach 12,5 litra/100km. Samochody z silnikami z Warszaw posiadały 3-biegowe skrzynie biegów i mostem o przełożeniu 5,125 a "fiatowskie" Tarpany wyposażono w 4-biegową skrzynię i most o przełożeniu 5,857.

Rama Tarpanów początkowo była spawana z profili omega.

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2016, 21:52 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Jasny gwint - w pierwszym poście tego wątku jest fotka mojego Tarpana, zanim stał się mój. Nie wiedziałem, że jest taki popularny ;)

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 września 2016, 02:57 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
A wiesz, że to też on jest na kubkach jakiejś firmy, która sprzedaje kubki z polskimi autami na aegro? ;)
Fotka jest moja, pstryknąłem go - pi razy drzwi - w okolicach 2005 r. jak szlajałem się po Wieluniu :)

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net