Dzisiaj jest 28 marca 2024, 17:34


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 04 grudnia 2011, 21:36 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 20 grudnia 2007, 14:40
Posty: 143
Lokalizacja: Nowa Huta
z przemkiem rozmawiałeś :wink:

_________________
Polscy rastamani jeżdżą polskimi samochodami.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 05 grudnia 2011, 14:08 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
5.12.1990 - 5.12.2011 - 21 lat w rodzinie :)
W środę, 5 grudnia 1990 roku, Tata, Babcia i Wujek z Ciocią wyruszyli z Sulejowa, Fiatem 125p w kolorze kości słoniowej w kierunku Poznania. Cel: kupno samochodu marki Tarpan. Po dojechaniu, okazało się, że na placu stało kilkanaście Tarpanów, jednak chcieli czerwonego. Zatem musieli czekać (jak to ciocia mówiła ''czekaliśmy cały dzień, ale odebraliśmy Tarpana prosto z taśmy''). Tym sposobem, za kwotę 58 mln starych złotych nasza rodzina stała się posiadaczem pięknego samochodu Tarpan 239D wyprodukowanego i kupionego w tym samym dniu.

6 grudnia 1990 roku Tarpan został zarejestrowany i otrzymał numer rejestracyjny PKD 2178.

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 grudnia 2011, 14:22 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 21:39
Posty: 301
Lokalizacja: JW
Gratuluję. Fajna Historia ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2011, 15:36 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Witam.
Dzisiaj Wujek dostał list z PZU. Opłata OC za Tarpana wynosi 613 zł, a za przyczepkę (Niewiadów 126e) 70 zł.
Szczerze, to myślałem że za Tarpana więcej zapłacimy (w tamtym roku chcieli grubo ponad 600 zł, ale zapłaciliśmy 443 zł, ponieważ Wujek powiedział, że przenosi się do innej ubezpieczali :D i znalazł się ostatni dzień promocji)

Pozdrawiam.

Już wkrótce podsumowanie tego rocznych zmian przy samochodzie, oraz spis rzeczy które udało mi się kupić ;)

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2011, 21:37 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Witam
W czwartek przed świętami, z samego rana poleciałem na pocztę. Czekała na mnie paczuszka od kolegi Maniek397, któremu z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie podziękować :) Polecam, na prawdę konkretny interes. Jeżeli macie emblematy Jelcz na sprzedaż bądź do oddania, zwróćcie się do niego bo je kolekcjonuje :D
A oto zawartość paczuszki:
Obrazek

Chrom piórka też mam :)
W sobotę wrzucę podsumowanie tego roku - jak się zmienił Tarpan, co zakupiłem/zdobyłem i jakie mam plany na nowy rok :)

Pozdrawiam

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 grudnia 2011, 21:27 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 czerwca 2010, 16:48
Posty: 3
Lokalizacja: Toruń
Nie ma za co :P.

C do emblematów Jelcz to naprawdę takich poszukuje, jeżeli ktoś takowy ma to proszę o kontakt.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 grudnia 2011, 23:00 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
WIELKIE PODSUMOWANIE 2011 ROKU

Witam

Tarpan w tym roku zawiódł nas na początku i na koniec sezonu. W kwietniu, kiedy mieliśmy nim wyjeżdżać, nie chciał odpalić. Wszystko prawdopodobnie przez wężyk od pompy paliwowej, który na zgięciu był dziurawy. Przez to, do układu dostawało się za dużo paliwa. Usterka została dopiero naprawiona w końcu czerwca, kiedy przyjechał wujek. Później sprawował się dobrze, nie zawiódł aż do października, kiedy to znów nie chciał odpalić. Prawdopodobnie wina rozrusznika, bądź akumulatora który mógł całkowicie się zepsuć (chociaż gdy pod koniec listopada szedłem po klucz do tarpana, z ciekawości włączyłem lampkę na słupku i o dziwo, zaświeciła, co by znaczyło że akumulator sprawny. Najbardziej zdziwiło mnie to, że po ponad miesięcznym postoju w zimnym garażu, akumulator miał choć cząstkę energii)

W czasie całego użytkowania (lipiec-październik) Tarpan przywiózł drzewo, zawiózł nasze bagaże i zapewnił nam nocleg na pielgrzymce czy nawet przez jeden dzień służył jako auto użytku codziennego, kiedy to dwa auta były u mechanika, a trzecie wziął brat do Łodzi. Wtedy też Tarpan rozwinął prędkość 90 km/h (nie przypuszczałem że rozwinie katalogową prędkość maksymalną :D )

I. Części, które udało mi się kupić/zdobyć
W tym roku wziąłem się ostro za poszukiwania literek i innych tajlii. Troszkę się wydało, ale cóż ;) Wcale nie żałuję wydanych pieniędzy.

W marcu, kiedy sprzedawałem malucha po dziadku, przeszukując szafy postanowiłem zachować kilka części. Zostawiłem sobie chrom klamki (dziadek wymienił je na czarne), antenkę, wiatraczek elektryczny i kilka małych gniazdek i wtyczek. Później też dokupiłem nowe bębenki do klamek, wraz z kluczykami, ponieważ do tych po dziadku nie mam kluczyka.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Razem z bębenkami, kupiłem nowe migacze boczne (tak mnie jakoś wzięło po czerwcowej wymianie tylnych kloszy i przednich migaczy ;) )
Obrazek

Mając chromowane klamki, postanowiłem zrobić w Tarpanie resztę 'pakietu chrom'. W czerwcu Tarpan dostał posrebrzane klameczki wewnętrzne, zostało mi zakupić wycieraki... i kupiłem.
ObrazekObrazekObrazek

Wracając do klamek wewnętrznych, jedna z nich jest lekko przetarta, więc ostatnio okazyjnie nabyłem jedną, w miarę dobrym stanie wizualnym.
Obrazek

Trafiło się też kilka fantów do wnętrza
ObrazekObrazek

Chcę również zmienić moje radyjko, na takie z ładniejszą obudową, ponieważ mam zamiar je bardziej 'wyeksponować' we wnętrzu (obecnie jest z popękaną obudową, a skaj z deski rozdzielczej zasłania je - muszę to podkleić)
Obrazek

oraz co najważniejsze, literki.
Obrazek

Oczywiście nie liczę już tego co w samochodzie zamontowałem, czyli kloszy lamp zespolonych, migaczy przednich, znaczków i lampek z tyłu.

II. Wygląd zewnętrzny
Troszkę się zmieniło ;) Tarpan odmłodniał z tyłu, dostał nowy znaczek na przód i w kierownicę.
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek - bo swoich trzeba reklamować! :D


III. Plany
W nowym roku planuję zamontować wszystko co kupiłem, możliwe że z bratem przymierzymy się do przełożenia drzwi na pace na burtę, jak było w oryginale. Chcę także wypolerować maskę, na której troszkę wypłowiał lakier.

Z tego miejsca życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku, oraz żeby nasze zabytki miały się coraz lepiej :D A także, żeby wszelkie opłaty, oraz paliwo było coraz tańsze :P

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 stycznia 2012, 15:46 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Witam. :D
Dzisiaj dostałem prezent przed urodzinowy od Taty :) Najpierw znalazłem komplet dokumentów (dowód rejestracyjny, rachunek zakupu i jakieś rachunki PZU) od Pannoni dziadka :) Potem mi Tata przyniósł stertę papierów - kartkę na benzynę z nr rejestracyjnym Komarka, rachunki wpłat na Fiata, fakturę i umowę kupna tarpana wraz z późniejszymi rachunkami wpłat rat :D Na razie tylko rachunek z Tarpana, później może coś doślę :)

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lutego 2012, 19:55 
Zamontowałeś już napis TARPAN?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 lutego 2012, 10:59 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Montować będę na wiosnę, razem z innymi częściami. Auto wyciągnę z garażu, stanie sobie na podwórku i będę robił co trzeba :D

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lutego 2012, 19:58 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Witam.
Panowie, ostatnio udało mi się nabyć oryginalną plandekę do Tarpana za 150 zł. Nówka, przeleżała trochę w magazynie. Oryginalna - bo ma wszystkie zapięcia jak moja obecna :) Kolor granatowy.

Pozdrawiam :)

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 marca 2012, 16:16 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Witam.
Jeżeli dobrze pójdzie, to w sobotę wyciągnę Tarpana z garażu i zacznę pracę :) Do środy wolne mam, więc będą trzy dni spędzone z Tarpanem :D Mam nadzieję, że zrobi się ciepło i wyjdzie słońce. Fotorelacja będzie z każdego dnia pracy ;)

Pozdrawiam :)

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2012, 19:14 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Wiosenne porządki cz.1
Dzisiaj, ok. godziny 12:30 Tarpan wyjechał z garażu w zaprzęgu 101 koni... mechanicznych. Wyciągaliśmy go na hol dlatego, że gdy ostatnio odpalaliśmy Tarpana (październik) coś się 'ztegowało', dymek i już nie chciał odpalić, więc nawet nie próbowaliśmy go odpalać. Po drugie, nikt by się nie dostał do kabiny, oczywiście oprócz mnie :D Jak tarpan zimował wydać na zamieszczonych zdjęciach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rano wstałem, posprzątałem wszystko z pod i sprzed samochodu, podpiąłem linkę i poczekałem aż Mama wróci z pracy. Następnie Mama cofnęła pod sam garaż Oplem, (wcześniej wspomniane 101 koni ;) ) ja wskoczyłem za kierownicę, a brat mnie kierował (chociaż sam też sobie bym poradził, wcześniej ustawiłem odpowiednio lusterka).
Obrazek

Już miałem zacząć myć Tarpana, ale Brat zaproponował: ''chodź przymierzymy burtę''. Po wstępnym przymierzeniu wyglądało to mniej-więcej tak, a hak rolniczy wbrew moim oczekiwaniom zbytnio nie przeszkadza.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Potem Brat chciał zobaczyć plandekę, więc odpięliśmy pinezki, sznurek też i opuściliśmy płachtę (była podwinięta).
Obrazek
Obrazek

Taa... ''przymierzyć''. Po krótkiej naradzie skończyło się na tym, że zdjęliśmy plandekę całkowicie, zwinięta trafiła do garażu i zabraliśmy się za zdejmowanie płyt.
Obrazek
Obrazek

Zabraliśmy się za dach. Ja z oczkową dziesiątką wykręcałem nakrętki, nie wszystkie się jednak poddały. Pomyślałem, że i tak to mi się nie przyda, więc zrywamy ;-) Po 5 minutach wyglądało to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Potem czas na przednią ściankę. Złożona z dwóch warstw płyt, gdzie pierwszą odkręciłem śrubokrętem, drugą potraktowaliśmy tak jak dach ;) (na zdjęciach druga warstwa)
Obrazek
a kuku ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W tym momencie zrobiliśmy przerwę na jakieś 2 godziny :)
Następnie próbowaliśmy odkręcić płyty boczne - tutaj był większy problem z niektórymi śrubami, nie które poddały się przy kluczu, były takie które trzeba były śrubokrętem, oraz takie cholery, gdzie trzeba było wiertarki. A i to nie zdało do końca egzaminu ;)
Po odkręceniu śrub, użyciu siły pozbyliśmy się tylnej ściany...
Obrazek
Obrazek
oraz progu :)
Obrazek
Na koniec przymiarka burty oraz ćwiczyliśmy wchodzenie na pakę z zamkniętą burtą :P
Obrazek

Ogólnie dzisiaj Tarpan zajął jakieś 3,5 roboczogodzin :D Używaliśmy śrubokrętów, kluczy, wiertarki, przydała też się piłka do metalu.

A teraz zabawa w znajdowanie różnic :D
Obrazek
Obrazek

No i tak, miałem myć Tarpana, skończyło się jednak na rozbrajaniu burty :)

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2012, 20:03 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwietnia 2011, 19:24
Posty: 209
Lokalizacja: Włocławek
Pojazd: Škoda 105l '82
Z chrom wycieraczkami - klasa 8)
A tak właściwie to po co rozbieracie tą pakę ? Myślę że plandeka + te dykty były mocniejsze, a i z drzwiami garażowymi z tyłu dobrze wyglądał, no nic, czekam na końcowy efekt co tam wymodzicie :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2012, 21:22 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
No wiem, w naszym zamierzeniu miał być powrót do oryginału. Mam nadzieję, że wszystko się uda, połowę roboty mamy już za sobą i że struchlałe deski wytrzymają tą "kurację" ;) Ogólnie, zastanawiam się czy nie wymienić desek w burach bocznych. Przydałoby im się.

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net