Dzisiaj jest 28 marca 2024, 09:22


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28 grudnia 2011, 19:16 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 20:59
Posty: 4
Lokalizacja: Pyrlandia
Edit: o rany to mój pierwszy post? kurczaki jestem tu dość często, że myślałem, że się przywitałem.

Cześć.

Koledzy, tak piszecie o Żukach, Nysach i Tarpanach a coś zdaje się że to nie były jedyne polskie dostawczaki.

Niestety nasze realia są takie, że samochody dostawcze nie są doceniane jako samochody "na potem" i są wołami roboczymi ujeżdżanymi do końca, no ale wracam do sedna sprawy.... prawie

Słowem wstępu.
Miał być Polski Fiat 125p kombi, byłem zachwycony (zresztą, dalej jestem), no ale kilka wozów jest w dobrych "ręcach" i czeka je przyzwoita emerytura - więc po co powtarzać schematy i utarte wzorce. Lepiej coś zrobić i zachować, czego jest stosunkowo mało w ładnym stanie i nie jest jeszcze wozem tak uznanym jak już obrastające w renomę PF czy Polonez "Borewicz". Przeglądając bezmiar internetu natknąłem się na to zdjęcie klik klik i wiedziałem, że to jest to - oczywiście, wpływ miały też amerykańskie pickupy i to jak tam są traktowane (te wiekowe).
Cóż pozostało zebrać fundusze na zakup i znaleźć odpowiedni egzemplarz (w miarę blacharsko zdrowy i nie złamany). Podejść było z 4-5 w ciągu półtora roku.
W lutym 2011 przeglądając standardowo pewien popularny serwis ogłoszeniowy natrafiłem na ładny egzemplarz za "normalne" pieniądze, który stał w Warszawie na Bemowie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szybki telefon do właściciela, szybki telefon do domu w celu uprzedzenia faktu dokonanego ;). Telefon do kuzyna, który często do Warszawy jeździł - o szczęście nie pojęte wyjeżdżał za 1h. Telefon zwrotny do sprzedającego, że klepię i jadę.
Godzina 17, oględziny samochodu, jazda próbna - biorę.
Powrót do domu to nie zła przygoda. Jazda samemu przez pół Polski, na autobanie 100 to max. z racji przełożenia mostu, jazdy na pusto i wielkiej budy na pace. Gdzieś pomiędzy Łodzią a Koninem zjazd na stację na postój. Po małej przerwie, wsiadam i tu następuje niezręczna cisza ...dosłownie. Auto daje "0" oznak jakichkolwiek funkcjonowania. Lecę na stację i wyjaśniam co i jak. Pan z obsługi był tak miły i poratował prostownikiem ... i w tym momencie następuje wielka konsternacja, Pan z obsługi po podłączeniu klem samochód odpalił, cała checa w tym, że prostownik nie został podłączony pod prąd. (dużo później się okazało, że przewód + się wypalił). Droga powrotna to już jazda na lekkim stresie co by do domu dojechać.

Pod domem stał jakiś czas, z racji spłukania się ;) więc jakąś chwilę nie jeździł, przez ten przewód +
Obrazek

Obrazek

Poprzedni właściciel przemalował tylną część nadwozia - niestety, więc kolor paki nie jest oryginalny.

Obrazek
zamontował też taki patent, w chwili obecnej tego już nie ma.

Obrazek
tu już bez zabudowy Atarex

Okres kwiecień - czerwiec to trochę użytkowe wykorzystania Trucka.
Obrazek
Z racji, że brat robi huśtawki no to zarobkowo użyczyłem wozidła.

W maju odbył się zlot FSO AK no i udało się dojechać w rejon Borów Tucholskich
Obrazek
Obrazek
by Krasik
na zdjęciu powyżej widać chłopaków w koszulkach zlotowych, motywem przewodnim był Truck, ukłon chłopaków w moją stronę za zamiłowanie i wybór samochodu "klasyczno-yougtimerowego"

Później był Poznański Drive It Day!
Obrazek
by Dominik Ostrowski
Obrazek
by Ruda
Obrazek
Cześć osób z DID i poznańskiej społeczności FSO - oł wtedy straciłem przerywacz kierunkowskazów - jazda ponad 50 km bez kierunków, później długie poszukiwanie odpowiedniego zamiennika - udało się dostać w Katowicach ;)
Obrazek

Czasem służy też jako dupowóz do pracy
Obrazek
Obrazek
lub jako transportowiec silników do malucha :D
Obrazek
no ale ostatnimi czasy więcej stoi niż jeździ.

Pod koniec listopada trafił do zimowego garażu .... wyczekuje ładnej pogody i "remontu"
W międzyczasie kompletuje różne części i zbieram większe fundusze na ukończenie dzieła.

Jakiś czas temu udało się dostać ładne, zdrowe drzwi do Trucka.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Podczas tych paru miesięcy wypłynęło kilka kwiatków typu zapchana pompa paliwa i pływający syf w baku, końcowy tłumik, zamek drzwi,

Trochę sucharskich danych:
zjechał z taśmy w Nysie z nr 7008
jak widać OHV 1.6 - poprzedni właściciel założył gaaas
przebieg hmmm .... licznik pokazuje ponad 70k, ale podobno jest o połowę mniejszy, podobno;)
Rocznik 1991, pierwsza rejestracja 06.06. 1991

Póki co to tyle.

Zdrów.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 grudnia 2011, 23:44 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Byś się przyczepką pochwalił :D
Polonez ładny, życzę Ci powodzenia w remoncie. Pamiętaj też o fotorelacji z przebiegu remontu :P

No cóż, jak dobrze pójdzie to za parę lat odwiedzę Ciebie i Michała i wasze pojazdy Tarpanem ;)

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 grudnia 2011, 00:10 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No no! Poldolot pierwsza klasa! To są te Polonezy, które podobają mi się najbardziej :) Świetny wybór! Mam jakieś prospekty reklamowe do niego. Wszystko jest na oldtimery.com:

http://oldtimery.com/index.php?option=c ... 7&Itemid=3

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 grudnia 2011, 16:00 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 20:59
Posty: 4
Lokalizacja: Pyrlandia
monterr07 pisze:
Byś się przyczepką pochwalił :D
Polonez ładny, życzę Ci powodzenia w remoncie. Pamiętaj też o fotorelacji z przebiegu remontu :P

No cóż, jak dobrze pójdzie to za parę lat odwiedzę Ciebie i Michała i wasze pojazdy Tarpanem ;)


Przyczepka nie zając, nie ucieknie (chyba), póki co jeszcze nie moja.
Ładny jest to fakt :P Fotorelacja jak najbardziej i obowiązkowo

Liczę i trzymam Cię za słowo, że się kiedyś pojawisz w tej naszej mieścinie

Marian15 pisze:
No no! Poldolot pierwsza klasa! To są te Polonezy, które podobają mi się najbardziej :) Świetny wybór! Mam jakieś prospekty reklamowe do niego. Wszystko jest na oldtimery.com:

http://oldtimery.com/index.php?option=c ... 7&Itemid=3


o jest ta strona której mi brakuje ;)
ale .... https://picasaweb.google.com/1144077393 ... Blueprinty :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2012, 01:26 
A ta szyba z tyłu budy, to fabryczna? Bo pierwszy raz takie coś widzę. Pozatym, ładny Poldek. :) Gratuluję udanego zakupu i życzę owocnego remontu Trucka. :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 marca 2012, 21:11 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Raczej fabryczna. Ja ze 2 lata temu spotkałem w Piotrkowie Trucka z taką nadbudówką. Chyba taka sama jak Pawła, tylko bez uszczelki.
Obrazek
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 czerwca 2013, 21:48 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 20:59
Posty: 4
Lokalizacja: Pyrlandia
Rany Julek, całkiem zapomniałem i o forum i o temacie ;)

Parch stoi, kwitnie i czeka ... może coś ruszę w tym miesiącu... ech te kochane pieniążki a ostatnio i czas.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lipca 2013, 09:24 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Pavel pisze:
Rany Julek, całkiem zapomniałem i o forum i o temacie


Najważniejsze żebyś o Polonezie nie zapomniał ;) :D

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net