Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:14


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 listopada 2015, 23:07 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Zdjęcia nieaktywne. Wrzuć może po prostu na forum :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2015, 21:33 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 20:15
Posty: 192
Pojazd: Tarpan 237
No dobra teraz cos widac:-)? troche nie terminowo ale zdjecia sa :-)) dzisiaj musialem przymierzyc ta przyczepke do wozu, niestety moj hak na sruby jakos nie chce pasowac do tej belki tylnej i wtedy nie da sie zaczepic. musze wykminic jakies mocowanie do tej kuli zeby byl odstep od paki, ma ktos foto jak seryjnie wygladal hak w tarpanie???

przyczepa jest do osobowki przystosowana i gosc obrocil os nad resor a nie pod jak w org, ale jak patrze to praktycznie jest rowno i nie wiem czy to odwracac

jak jechalem beta i ona byla wieksza jak auto to taki byl opor ze szok wiec nie chce zeby czyczepka byla wieksza niz tapczan

ale i tak jest fajna! teraz tylko zbierac hajs na renowacje

zostaly 2 kwiestie - tylne lampy nie sa ORG tylko takie typowe przyczepowe, moze ktos ma na sprzedaz wklady ?? no i felgi tez musze zmienic na takie tarpanowskie, ogolnie mam plan na 6 takich samych felg ale zrobic jest z kapslami takie jak syrenowe i pierwszo modelowe bedzie grac:D? calosc na niebiesko a felgi biale albo jakies kremowe

zastanawiam sie tez nad tym aby je troche poszerzyc o cal dwa zeby te opony 185 nie byly wklesle a tym samym troche sie odsadzi felge i beda lepiej nadkola wypelnione :-)


Załączniki:
5.JPG
5.JPG [ 44.62 KiB | Przeglądany 9248 razy ]
4.JPG
4.JPG [ 44.08 KiB | Przeglądany 9248 razy ]
3.JPG
3.JPG [ 75.2 KiB | Przeglądany 9248 razy ]
2.JPG
2.JPG [ 43.82 KiB | Przeglądany 9248 razy ]
1.JPG
1.JPG [ 76.45 KiB | Przeglądany 9248 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2015, 22:38 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 marca 2009, 23:42
Posty: 981
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: Lublin 3, Polonez Kombi
Po mojemu to lepiej jakbyś przywrócił pierwotną wysokość przyczepki, to się lepiej będą linie brył komponować. Ew. możesz pokombinować nad tym, aby zmienić plandekę tak, aby miała tą samą wysokość co w Tarpanie... i tak dobrze by wyglądało, jakby obie plandeki były z jednej serii a nie tu niebieski a tam zielony...
No i z takich fantazji... jakbyś ogarnął temat tylnych lamp, to można by zrobić przyczepce taką instalację, że nawet byś miał światła cofania na niej :)

A tak po za tym to gratuluję zakupu.

_________________
Polecam Enkol - Społeczne archiwum transportu szynowego


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2015, 22:53 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 20:15
Posty: 192
Pojazd: Tarpan 237
nie no docelowo wszystko ma byc nowe i tiptop ale jeszcze droga dluga przed nami :-)) na przyczepce nie da sie nic pokminic z plandeka bo stelaz jest ORG i niebardzo da sie go przerabiac a nei chce mi sie skracac tych rurek, musze zrobic hak i przeniesc ta os i wtedy porownac wysokosci, w kazdym razie wolalbym zeby byla te 10 cm nizsza niz wyzsza


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 10 listopada 2015, 00:10 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 marca 2009, 23:42
Posty: 981
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: Lublin 3, Polonez Kombi
No to porównaj proporcje czy to na zdjęciu, które sam wrzucałeś czy też z FB:
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56C4E242
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 9d273b4015

Maksymalna wysokość plandeki na przyczepie powinna zgrywać się z wysokością plandeki na Tarpanie.

U Ciebie plandeka na pewno jest jakaś nie teges, bo zachodzi mocniej na boki... więc czy stelaż jest oryginalny... nie wiem - pogadaj z Robo - porównajcie swoje przyczepki

_________________
Polecam Enkol - Społeczne archiwum transportu szynowego


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 10 listopada 2015, 21:15 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 20:15
Posty: 192
Pojazd: Tarpan 237
w ogole to sprzedajacy to niezly frik, mial syrene malucha, czesci do duzego fiata i fajna shl oraz dzika :-) wszystko pokazal i poopowiadal a gosc prawie emeryt takze niezle zakrecony! :-)

Mowil ze pracowal w jakies firmie drogowej i mieli 3 takie przyczepy, zukiem wozili człowieków a do przyczepy szpadle i grabie i ogien takim zestawem :-)) jak to wszystko sie rozpadlo to odkupil ta czyczepe i tak mial..choc nic nia nie ciagal :roll:

stelaz na bank jest fabryczny, plandeka raczej nie, dziwi mnie tez tylna burta ze nie ma napisu, no i ktos przerobil swiatla- to musze poprawic bo te mi nie leza, dolna czesc tam gdzie tablica tez jest zaspawana, w sumie nie wiem czy to robic otwierane bo i po co...?

fajnie ze ktos tez ma zestaw ;-)) jest tu na forum?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 listopada 2015, 00:22 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 marca 2009, 23:42
Posty: 981
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: Lublin 3, Polonez Kombi
Robo zdaje się jest z tej fajnej ekipy zwanej "Nasz Tor" - łap jego

_________________
Polecam Enkol - Społeczne archiwum transportu szynowego


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 listopada 2015, 17:35 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Przyczepki zwykle miały burtę bez napisu. Prawie zawsze.

Co do kolorów - osobisci ebiałe felgi do mnie nie przemawiają, są paksudne, zwłaszcza przy niebieskim aucie ;) Z kolei kremowe to "esencja epoki" i pasują do każdego koloru nadwozia :)

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2015, 20:45 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 października 2012, 20:10
Posty: 85
Lokalizacja: Warszawa
Niektóre przyczepki miały napis. Na mojej był. poza tym przyczepki oprócz Antoninka były produkowane również w innych zakładach np w Złotowie. Moja przyczepka jest już prawie skończona, praktycznie podwozie jest już zregenerowane i pomalowane. Zostało tylko polakierować budę.
Wkrótce pokażę cały zestaw


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2015, 21:50 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 20:15
Posty: 192
Pojazd: Tarpan 237
Ta co jest na olx bez papiera jest wlasnie ze zlotowa i ma napis, jest niby w lepszym stanie niz ta moja ale tez kombinowana, bo plandeka podwyzszana, kufer, jakis stopien z tira, dzwonilem po nia ale odpuscilem bo teraz papier to 700-800 zl, a ta jest OK pod tym wzgledem

dzis obrocilem jej os i faktycznie jest lepiej w stosunku do wozu ale koza straszna sie zrobila i do osobowki juz sie nie nadaje, na tej podstawie policzylem jak ma byc hak w tapczanie no i wyszedl, jak wyszedl nie mialem innego pomyslu na zamocowanie, ciekaw jestem jak byl seryjnie mocowany

na dodatek dzisiaj mialem slaby dizen w warsztacie to zajalem sie walem, mialem urwana podpore i wywalony krzyzak przy moscie- udalo sie naprawic, wydech zrobilem juz wczsniej ale chyba musze go przeniesc na druga stroje(wylot) bo beda sie pruc na przegladzie ze w przechodniow dymi :twisted:

no i tak to, mechanike mam ogarnieta w wozie, zostala blacharka, nei jest najgorzej ale trzeba robic generalke z podloga, teoretycznie z wiosna mam zaklepany termin zobaczymy co sie wydarzy: -)))

grubych wiesci na ten rok tyle, jeszcze wrzuce fotki jak woz z przyczepka zaczepiona wyglada i pewnie przejade sie w kolo komina zeby posluchac jak woz jedzie bez jeczacej podpory :-))


Załączniki:
wydech.JPG
wydech.JPG [ 41.09 KiB | Przeglądany 9172 razy ]
podpora.JPG
podpora.JPG [ 45.28 KiB | Przeglądany 9172 razy ]
krzyzak.JPG
krzyzak.JPG [ 58.72 KiB | Przeglądany 9172 razy ]
hak.JPG
hak.JPG [ 44.33 KiB | Przeglądany 9172 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2015, 09:24 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 marca 2015, 12:54
Posty: 1259
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Żuk A07D 1996.31.12, 4C90
Mogę prosić o więcej zdjęć wydechu? Czy taki wydech - pasowałby do Żukiszcza? Pomijam mocowanie, ale czy 4c90 go nie zapcha i byłoby ewentualnie ciszej ?

_________________
Byliśmy na 2015/ 2016/2017
WOODSTOCK


~Pojazd wielozadaniowy stworzony z myślą o podniebnych wojażach, widziany przez niektórych nad strefą 51'

Zagorzały miłośnik bębnowego pisku - szanuj bęben - jedź poboczem
Czy widział pan, Panie władzo, by ktoś leciał bokiem, ŻUKIEM?!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2015, 16:14 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Tam jest wydech jak w benzynowym Żuku + dodatkowo ktoś wstawił tłumik na fabrycznie prostym odcinku rury od kolektora do oryginalnego tlumika :) Wygląda to jak tłumik końcowy 125p / polonez... - atom - potwierdzisz albo zweryfikujesz? :)

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 listopada 2015, 10:10 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 20:15
Posty: 192
Pojazd: Tarpan 237
dokladnie, spostrzegawczy :-) wzialem ten zukowski tlumik lepszy troche ale i tak bylo glosno wiec dorzucilem jeszcze ten fiatowski i teraz na prawde jest cichutko

ogolnie to nawet zdalby egzamin ten od razu z wylotem typu nysa ale i tak bede go chyba przekladal na druga strone :-) wczoraj jezdzilem musze zdjecia zgrac :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 listopada 2015, 18:55 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 marca 2015, 12:54
Posty: 1259
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Żuk A07D 1996.31.12, 4C90
Myślicie że w dziełku byłoby ciszej? Czy zapchałby go sadzą?

_________________
Byliśmy na 2015/ 2016/2017
WOODSTOCK


~Pojazd wielozadaniowy stworzony z myślą o podniebnych wojażach, widziany przez niektórych nad strefą 51'

Zagorzały miłośnik bębnowego pisku - szanuj bęben - jedź poboczem
Czy widział pan, Panie władzo, by ktoś leciał bokiem, ŻUKIEM?!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 listopada 2015, 21:14 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 20:15
Posty: 192
Pojazd: Tarpan 237
ale czemu chcesz akurat taki tlumik?? przeciez jest milkion innych, ten ma mala srednice, mozna przeciez zaadoptowac od jakiegos innego dostawczaka albo wiekszego diesla


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net