Dzisiaj jest 29 marca 2024, 10:42


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 października 2016, 22:54 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Super! :D Fajnie, że idziecie do przodu.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 października 2016, 16:15 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 września 2016, 21:59
Posty: 292
Lokalizacja: Przystanek Oliwa
Pojazd: Lublin Autobus 1999
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.
Miło było z wami pobyć chwilę.

_________________
Świat jest do dupy ale życie jest cudem.
Opisanie świata moje


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 października 2016, 17:17 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Powiem Ci tak: "do zobaczenia" :)

P.S. Będzie znacznie dłuższy niż, "właściwy" tekst. Widać, że zdarzyło / zadziało się u Ciebie coś "mocnego" i nagłego i emocje wyskoczyły na pierwszy plan... to kiepski moment na tak zwane poważne decyzje - choć pewnie co się odwlecze, to nie uciecze. Ale ogląd faktów może się już zmienić ;)
O samym Lublinie nie miałem za wiele do powiedzenia, bo to dla mnie już "nowoczesność", ale z przyjemnością czytałem Twoje posty - przebija z nich fajne spojrzenie.
Serdecznie Cię pozdrawiam i trzymam kciuki za jak najlepsze dla Ciebie rozwiązanie!

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 października 2016, 17:46 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 września 2016, 21:59
Posty: 292
Lokalizacja: Przystanek Oliwa
Pojazd: Lublin Autobus 1999
Na pewno miło by mi było Ciebie poznać.
Jesteś osobowością tego forum, przyjaznym człowiekiem, każdy Twój komentarz jest wyważony, ale w sposób naturalny. Jesteś prawdziwym sympatykiem tego miejsca, bardzo tolerancyjnym.
Niestety nie przywitały mnie tutaj tuzy, typu Marian czy Diesel, od których mógłbym się tego spodziewać, bo to trochę wyższy poziom turystyki, który wspólnie uprawiamy.

Z forum się nie wypisuję, poczytywał będę. Pozdrawiam buźkę, który mi mile w pamięci zapadł również.

_________________
Świat jest do dupy ale życie jest cudem.
Opisanie świata moje


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 października 2016, 18:20 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
A czymże zasłużyłem na tak miłe słowa, szczególnie, że jakoś nie pamiętam, żebym się czymś wyróżnił.Staram się zawsze coś komuś doradzić i nikogo nie wyzywam, tyle.Nie jestem czynnym, zawodowym mechanikiem, choć w tym kierunku kończyłem zawodówkę, ale w zawodówkach, jak to w zawodówkach, szczególnie w latach 90-tych uczyliśmy się raczej czegoś innego %% :mrgreen: Nie mam żadnego pojęcia o nowoczesnych konstrukcjach, bo w tym nie siedzę i nie uważam tego za samochody szczególnie godne uwagi.Ot, takie wozidełka.Natomiast w temacie żuka, coś tam mogę powiedzieć, bo wychowałem się w tym aucie, odkąd pamiętam, był żuk.Nie mam dwóch lewych rąk i potrafię wszystko sam zrobić.To wszystko, co doradzam, to bardziej tak z własnego doświadczenia, niż z nabytej "książkowej" wiedzy.Jak się na czymś nie znam, to po prostu się nie wypowiadam, żeby nie wyjść na głupka.Są tu ludzie z naprawdę dużą wiedzą nie tylko w temacie żuka i pochodnych, ale ogólnie motoryzacji.Tak więc, jak komuś pomogę, to tylko lepiej, że moje wywody na coś się przydały. :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 października 2016, 18:27 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 września 2016, 21:59
Posty: 292
Lokalizacja: Przystanek Oliwa
Pojazd: Lublin Autobus 1999
buźka pisze:
A czymże...

Właśnie za to Ciebie polubiłem. Za strzępienie języka w nieswoim interesie.

_________________
Świat jest do dupy ale życie jest cudem.
Opisanie świata moje


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 października 2016, 23:58 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Ech, szkoda, że cały wątek i temat potoczył się w takim kierunku...
Gdybym miał uprawnienia (do aut powyżej 9 osób) i miał kasę to sam bym myślał nad zakupem takiego Lublinka...

Według mnie, to najlepiej, gdyby ten Lublin znowu stał się "autobusem" - np w jakimś stowarzyszeniu miłośników komunikacji... Przeglądałem kiedyś na "phototransie" temat tych Lublinów w tej wersji i wóz wydaje mi się już dość rzadki. Na moim terenie (a interesuję się autobusami) jeszcze nie widziałem na żadnej linii takiego Lublina. Inne marki (np Iveco) to owszem jako "busiki" często widzę, ale nie Lublinka...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 października 2016, 02:58 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 września 2016, 21:59
Posty: 292
Lokalizacja: Przystanek Oliwa
Pojazd: Lublin Autobus 1999
Dodałem kilka informacji w sprzedażowym poście.
Zestaw autobusowych "foteli" został zachowany, podobnie miejsca montażowe. Do turystyki rodzinnej zakupiony (i obecnie montowany) jest fotel z Mercedesa Vito (bardzo wygodny) - montowany tyłem do fotela kierowcy oraz rozkładana kanapa z z VW Multiwana T4. Montaż i demontaż zestawu banalnie prosty.

Zestaw autobusowy przewidziany był (dlatego zachowany) na wypady koleżeńskie/zespołowe. Jedyna modyfikacja, to rezygnacja z fabrycznego fotela kierowcy i ławki pasażerskiej prawej zastąpionej dwoma przednimi fotelami z VW Sharana, zdecydowanie poprawiajacymi komfort podróżowania.
Z fabrycznymi "plastikami" pasażerskimi (dwie podwójne ławki i jedna pojedyncza) Lublin zabiera 7 osób i na tyle zostanie niebawem przerejestrowany. W ten sposób stanieje podróżowanie nim po niektórych autostradach. Mam do niego jeszcze jedną podwójną ławkę (trzecia w zestawie) ale z niej rezygnuję (oczywiście zachowana zostanie).

_________________
Świat jest do dupy ale życie jest cudem.
Opisanie świata moje


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 października 2016, 17:34 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Elwood pisze:
Na pewno miło by mi było Ciebie poznać.
Jesteś osobowością tego forum, przyjaznym człowiekiem, każdy Twój komentarz jest wyważony, ale w sposób naturalny. Jesteś prawdziwym sympatykiem tego miejsca, bardzo tolerancyjnym.
Niestety nie przywitały mnie tutaj tuzy, typu Marian czy Diesel, od których mógłbym się tego spodziewać, bo to trochę wyższy poziom turystyki, który wspólnie uprawiamy.

Z forum się nie wypisuję, poczytywał będę. Pozdrawiam buźkę, który mi mile w pamięci zapadł również.


Chwilę mnie nie było na forum, a tu jakaś zawierucha! :)

Czuję się trochę wywołany do tablicy, ale nie czuję, bym jakkolwiek zawinił. :roll: Nie bardzo rozumiem żalu, czy pretensji - ostatnio skokami jestem na forum, nie jestem w stanie witać każdego użytkownika z osobna, mniej się udzielam w ogóle. Wiesz, musisz wziąć pod uwagę, że to jest forum, jest sporo ludzi, każdy różnie dysponuje czasem i życiem, każdy jest inny. I proszę, nie chowaj urazy. :)

Co do Twoich decyzji - myślę, że cokolwiek się wydarzy będzie to najlepsza możliwa rzecz, więc jeśli sprzedasz Lublina, będzie dobrze, jeśli nie sprzedasz i zostanie - też będziesz zadowolony :)
Tym niemniej, życzę powodzenia w realizacji takich, czy innych planów!

Marian.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 października 2016, 18:11 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 września 2016, 21:59
Posty: 292
Lokalizacja: Przystanek Oliwa
Pojazd: Lublin Autobus 1999
Nie ma urazy. To za mocne słowo. Gdyby na moim forum ktoś taki, jak Wy się pojawił, na pewno bym to zauważył. To zwykłe rozczarowanie, które zapewne stawia mnie w złym świetle, bo co ja tam mogę oczekiwać. Oczekiwałem entuzjazmu, wsparcia, bo to po prostu tak zwyczajnie fajne jest. Otrzymałem je od zupełnie innych osób dlatego tu zostanę.

Wrublin zostaje u mnie, bo go po prostu nikt nie kupi. Skumałem to ostatecznie, kiedy zajrzałem na forum kolegi w dział "sprzedaż", a to forum giganta przeprawowego.
Nie potrafię być takim desperatą, jak jego koledzy... Może dlatego, że ciągle mam dwie sprawne ręce i zredukowałem marzenia.
Mało tego. Jego wartość podnoszę do 37000zł. On, czyli Wrublin już pieje z radości, ale w ten sposób nie kupi sobie mojej symapati. Sprawdzę go w terenie i się okaże.

Tu zaś zajmiemy się obszarem, w którym to forum bryluje i chwała mu za to.
W związku z tym mam pytanie:
- czy rozstaw śrub kołach w 15-tkach i 16-tkach w Lublinie jest taki sam? Znaczy, czy mogę je zamiennie stosować?

_________________
Świat jest do dupy ale życie jest cudem.
Opisanie świata moje


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 października 2016, 19:42 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 listopada 2015, 09:31
Posty: 317
Pojazd: DMP Lublin 3324 Groszek
Możesz.
A co? ATeki 15 tańsze niż 16"? ;)
Jak kupowałem do Groszka w wakacje, to było nienormalnie czyli odwrotnie - kiedyś nawet chciałem przejść na 16" ale teraz mi się nie chciało dokładać kilku stówek dla oszczędności rzędu 30PLN na oponie.

_________________
pozdrrrawiam! :)
zbYszek http://www.zbychewka.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 października 2016, 22:43 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Przy czym, a nuż widelec komuś sie takie info przyda ;) - rozstaw otworów na szpilki / śruby w felgach lublinowych jest taki sam jak w Żuku / Nysie / Tarpanie, Honkerze, GAZie 69, UAZach 469 itp, GAZ 21 i 24 Wołga, Suzuki Vitarze... O tyle, że otwory centralne bywają różne i nie w każdą stronę pomiędzy w/w można żolnglować bez drobnej ingerencji (ale "problem" robi tylko ewentualnie otwór centralny).

Edycja:
P.S. Warszawa i Syrena - jak najbardziej też, pominąłem je w zaistniałym kontekście, bo wawkowe felgi sa "delikatne", a syrenkowe za małe (ze względu na ET) na dostawczaki ;)

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 19 października 2016, 08:50 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 września 2016, 21:59
Posty: 292
Lokalizacja: Przystanek Oliwa
Pojazd: Lublin Autobus 1999
Całą litanię Maga chyba da się jeszcze rozszerzyć w takim razie o Syrenę i Warszawę. Z tego, co się dowiedziałem, to do felg starego Honkera nie ma co nawet podchodzić.
Na 15-stkę osadzisz większego "balona", co ma wpływ na jazdę w terenie i w ogóle dostępność opon do 15-tek jest większa i tańsza.
Poza tym spróbuj kupić 16-stkę do Lublina w oryginale Zbiegusku. W ogóle nie są dostępne nawet na rynku wtórnym.

Edycja:
Pytanie, rozstaw szpilek, to jedno ale jak jest z zaciskiem hamulcowym na przodzie (ET)?

_________________
Świat jest do dupy ale życie jest cudem.
Opisanie świata moje


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 20 października 2016, 19:44 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 25 listopada 2015, 19:14
Posty: 121
Lokalizacja: Wierzbna/Świdnica
15 i 16 lublina zamienne mam oba rozmiary felg do mojego ,na 15 mam zimę na 16 at.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 października 2016, 04:29 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 września 2016, 21:59
Posty: 292
Lokalizacja: Przystanek Oliwa
Pojazd: Lublin Autobus 1999
Jest jeszcze jeden niuans, który generuje cenę opony. To indeks nośności. Nie sprawdzałem tego modelu opony, który mi podałeś Bartosz, ale (raczej) jestem pewien, że nie jest on zgodny z minimum fabrycznym (więc zgodnie z przepisami).
Podobnie jest z felgą dla 3,5T.

_________________
Świat jest do dupy ale życie jest cudem.
Opisanie świata moje


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net