Dzisiaj jest 28 marca 2024, 17:31


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 lutego 2010, 17:58 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Po złożeniu pierwszego modelu Modelika Nysy 522 T zgodnie z instrukcją stwierdziłem, ze te modele są do bani i nie będę skłądać drugiego (milicyjna czekała w szufladzie). Z tego, co składałem wyszła taka pokraka....
Obrazek
Po niecałych dwóch latach Cezek zaprezentował tu na forum swój model i spowodowało to u mnie niejaki doping do złożenia drugiego modelu, który wciąż tkwił w szufladzie. Jakoś nie uśmiechało mi sie składanie milicyjnej Nysy, a towosa jednego (pokrakę) juz miałem. Postanowiłem więc na bazie opracowanego modelu MODELIKA zbudować model mojej Nysy, w wersji po remoncie :)
Zacząłem od ramy i silnika, składając wszystko o wiele bardziej precyzyjnie, niż w "pokrace" :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Ostatnio zmieniony 12 lutego 2010, 18:33 przez Marian, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2010, 18:32 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Tu wnętrze sklejałem:
Obrazek
Ale kurcze niebieskie jest... a ja raczej wolałem przemalować moją Nysę po blacharce, hmmm :roll:
Pare ruchow pedzlem i juz zielone jest :) Niestety włączniki i imitacje zaslepek oraz cięgien musiałem na nowo zrobić, tym razem 3D :D
Obrazek
Podłoga taka szara.. no to zrobiłem ,tak jak chcę, żeby było w mojej Nysie :
Obrazek
Widać tu też stopień do moich drzwi bocznych :) A stopnie kierowcy i pasażera tez przerobiłem i zrobiłem klapki skrzynek ;)

Kilka zdjęć podwozia, które w dużej mierze jest moją zasługą i projekt MODELIKA odegrał tu niewielka rolę, gdyz w tej kwestii było tu bardzo dużo przekłamań w stosunku do rzeczywistości.:
Obrazek

Układ wydechowy też cały sam musiałem zrobić (oprócz tłumika, który jest z MODELIKA), więc zrobiłem też ta blaszke, która jest przy wylocie, zeby bak sie nie grzał, kawalek tekturki nakeiłem :)
Obrazek

No i koło zapasowe wsadziłem ,takm, gdzie powinno być, a nie tam gdzie MODELIk wpycha, gdzieś do środka..
Obrazek

Dalej w sumie pozostało sklejenie nadwozia, w którym mało co zostało z modelu MODELIKA. Już we wnętrzu jest kilka przeróbek, np nadkole lewe, zrobiłęm to obniżenie na nogi kierowcy, i na czarno pomalowałem kawałęm nadkola i ścianki silnika jako imitację tej wyciąganej podłogi :)
Nadwozie to jedna wielka improwizacja i troche wyzwanie dla mnie jako początkującego modelarza :)

Obrazek
Obrazek
Ciag dalszy nastapi wkrótce :D

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2010, 19:11 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Nadwozie w MODELIKU było naprawdę fatalnie opracowane, więc musiałem pobrać wymiary z mojej Nysy i odwzorować wszystko jeszcze raz, co wbrew pozorom wcale nie było łatwe, ale okazało sie potem, że wyszło całkiem całkiem :) I tak na przykład cały tył musiałem na nowo opracować, dach nieco skrócić, przód też w sumie nie obył się bez przeróbek, aczkolwiek tam ku mojemu zdziwieniu zastosowałem całkiem dużo "oryginalnych" elementów z MODELIKA.
Obrazek
szkielet tyłu opracowany przeze mnie okazał się zadziwiająco dokładny i prawidłowy :)
Można było więc naklejać tapicerki :)
Obrazek
Obrazek
No i wreszcie trzeba było zacząć sklejać "oblachowanie" :D
Prezentuje wynik juz po pierwszej szpachli, bo wstydziłbym się widoku przed szpachlą :D
Obrazek
Druga strona już lepiej szła i ładniej wychodziła :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

No to teraz trochę o pyszczku :)
Też uległ moim modyfikacjom w stosunku do MODELIKA, ale z grubsza pozostał taki sam, jaki powinien być w MODELIKU.
Obrazek
Obrazek
a tu juz pomalowany :
Obrazek

Ktoś może sie dziwić, dlaczego malowałem niektóre elementy mimo, że jeszcze je potem szpachlowałem i doklejałem. Chodzi o to, ze niektóre były białe, niektóre niebieskie i po pomalowaniu niebiekiego ta zielona farba, ten zielony byz ciemniejszy, niz ten na bialym, a na bialym zostawalay prześwity bialego. Wobec tego, każdy niebieski element malowalem tuz po zamontowaniu, a białe również zaraz po pokryciu szpachlą. Tym bardziej, że na pomalowanym modelu lepiej było widać nierówności i wady, niz na niepomalowanym.
Reszta na kiedy indziej, bo znudziło mi się wrzucanie zdjęć :D

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2010, 20:50 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2007, 17:46
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
wariat , ty to masz cierpliwość , ja mam taką Rkę , ale nie mam takiej cierpliwości , jak zobaczyłem ilość części do wycinania to się położyłem odpocząć 8)

_________________
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'87
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'91
Polski Fiat 126p 650E FL Bielsko Biała '92
Romet Ogar 205 r.'91
Jawa 210 r.'80


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2010, 20:58 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
cierpliwość cierpliwością, ale przez zime nie można zapomnieć jak Nysa wygląda :D

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2010, 21:07 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
ja tez to kupilem , :arrow: w 2 minuty i do kosza poszlo :D strata czasu wole cos uciac diaksikiem albo pospawac niz dlubac z papierem :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2010, 22:26 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 września 2009, 21:11
Posty: 333
Lokalizacja: Kalisz
Piękna robota, już czuję że będzie ładnie. Ja znalazłem na fotosiku plany żuczka kurołapa, mam teraz trochę wolnego więc usiądę i zacznę kleić:). Chyba jest sporo prostszy niż nyska.
Obrazek

_________________
Jeśli wierzysz, że się uda, znajdziesz każdą "nieosiągalną" część!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2010, 02:34 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Przede wszystkim Żuk z "Małego Modelarza" jest dobrze opracowany i "skleja się sam" jako model, a Nyska z "Modelika" to mała makabreska i ma skopane proporcje - jełśi ma wygladać jak Nysa tzreba sporo samemu poprawiać.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2010, 11:25 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
oj racja, cały tył opracowany przez MODELIK nadawałsię do kosza, a przód też wymagał mojej ingerencji :twisted: Aje jakoś poszło, nie wyglada to źle, wrzuce reszte zdjęć może jeszcze dzis :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2010, 20:15 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Zgodnie z zapowiedzią wrzucam zdjęcia z końcowego przebiegu prac ;)
Po zrobieniu całej skorupy nadwozia, gdy jeszcze nie było drzwi trzeba było wkleić pierdoły do wewnątrz, tak więc w środjku wylądowały siedzonka tylne:
Obrazek

Potem, po "ostatecznym" malowaniu wkleiłem atrapę maski oraz reflektory i kierunkowskazy:
Obrazek

Również tylne lampy i odblaski trafiły na swoje właściwe miejsce:
Obrazek

Tylne lempy wydały mi się zbyt wyblakłe, więc pokolorowałem je jeszce raz oraz przykleiłem zderzaki :)Widać też siedzonka po drugej stronie :)
Na zdjeciu jeszce nie ma klamki wewnętrznej tylnych drzi oraz uchwytu, muszę to dokleić, ale to już kosmetyka ;)
Obrazek

Przyszła też kolej na kołpaczki siwe.. długo się biłem z myśłami ,czy to będzie ze sobą pasować kremowe felgi i siwe kołpaki z biało-zielonym nadwoziem i nadale nie jestm do końca przekonany ,ale chyba aż tak się nie gryzie ;)
Obrazek

Tutaj jeszcze zdjęcie przodu z wklejoną przednią szybą oraz zderzakiem :) Niestety w tym modelu okna mi zdecydowanie nie wyszły. W "pokrace" były o wiele lepsze.. No ale cóż i tak ten model chyba bardziej przypomina Nysę :lol:

Obrazek


No i przyszedł czas na odwlekane przednie zawieszenie.. :/ Na początku budowy modelu zrobiłem sobie sprężyny z gniazdem i amortyzatorem, które chciałem wykorzystać w budowie własnego zawieszenia od podstaw, zgodnego z rzeczywistością. Niesetty po ocenie moich umiejętności i technicznych możliwośći, doszedłem do wniosku, ze to, co bym sklecił na pewno by się kupy nie trzymało, a nie wiadomo, w jakich pozycjach bylyby przymocowane koła.. Dałem więc sobie spokój z własnym zawieszeniem. Postanowiłem zobaczyć, co jest warte to "zawieszenie" ze skręcanymi kołami z MODELIKA. Okazało się ,ze jest ono całkiem niezłe... po przeróbkach :D No więc przyciąłem tu i ówdzie, tam dokleiłem i wyszło coś dziwnego, gdzie papierowe zwrotenice skręcają się na drewnianych sworzniach :lol: Obciąłem i dokleiłem do tego moje spręzynki i wyszło zadowalająco :D

Moje spręzynki :
Obrazek

A tu sklecone z drewna, drutu i papieru "przednie zawieszenie" :

Obrazek

W sumie zarys mniej więcej przypomina rzeczywiste zawieszenie, widać dolne wachacze, sprężyny i kawałem przedniej balki :D
Obrazek

No i najwazniejsze, że koła się kręcą i skręcają, więc mozna było zrobić zdjęcie juz kompletnej Nysy skręcającej w lewo:

Obrazek

I to chyba na tyle, jak dokleje klamki i uchwyty wewnetrzne, to tez wstawie fotki :) Myślę, ze jak na mnie to model i tak wyszedł zadowalająco i nie razi :D

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 21:54 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Ja też swoje modeliki jak obejrzałem to się pomodliem za duszę autora, jak go spotkam. Leżą w ..... nie pamiętam gdzie - nie sklejone :killer:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 23:17 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 września 2009, 21:11
Posty: 333
Lokalizacja: Kalisz
Gratuluje, piękna!

_________________
Jeśli wierzysz, że się uda, znajdziesz każdą "nieosiągalną" część!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lutego 2010, 12:09 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lutego 2009, 17:07
Posty: 57
Lokalizacja: Bełchatów
PONY007 pisze:
Piękna robota, już czuję że będzie ładnie. Ja znalazłem na fotosiku plany żuczka kurołapa, mam teraz trochę wolnego więc usiądę i zacznę kleić:). Chyba jest sporo prostszy niż nyska.
Obrazek


PONY jakbyś miał orginalny egzemplarz Małego Modelarza taki jak na zdjęciu , to raczej go nie sklejaj . To jest już egzemplarz kolekcjonerski Małego Modelarza. I lepiej zachować go w całości w kolekcji.

Pzdr Jakub


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lutego 2010, 13:07 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 września 2009, 21:11
Posty: 333
Lokalizacja: Kalisz
Nie mam- tylko wersja elektroniczna w dodatku trochę niekompletna...

_________________
Jeśli wierzysz, że się uda, znajdziesz każdą "nieosiągalną" część!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 kwietnia 2010, 15:35 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2010, 15:11
Posty: 139
Lokalizacja: Sosnowiec
Stary,ja Ci radzę, kup sobie nyskę 521 KW z serii "Kultowe Auta PRL-u,ja zbieram całą kolekcję,super szczegóły i w ogóle,a do tego jeszcze gazetka! :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net