Dzisiaj jest 24 lipca 2019, 10:55

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Pojazd: Nysa 522T 1990
Szanowni koledzy :mrgreen: Żeby nie było, że opuścił mnie duch Nysy :D W trakcie inny Nysowy projekt, powiedzmy, bardziej rokujący i bardziej na moje możliwości. A towoski nie mam gdzie trzymać, szkoda, by dalej się marnowała, więc myślę, że znajdzie lepszego właściciela, który sie nią zaopiekuje. Generalnie, można zajrzeć do tematu o niej -> viewtopic.php?f=1&t=481 ale tutaj pokrótce opiszę co i jak w pigułce:

Mechanicznie tam większość ogarniete, do dopieszczenia, a tak serio - silnik nominał, głowica po remoncie, nowe zawory i gniazda twarde do benznyny bezołowiowej, gazu nie miała i nie ma. Nowy aparat zaplonowy, kable, świece. Nowy wał napędowy, nowe sprzęgło (tarcza +docisk), skrzynia IV po regeneracji, kompletny nowy układ hamulcowy na samoregulatorach (przód, tył), nowe przewody sztywne i elastyczne, pompa i serwo, ładowanie 14V na wolnych, alternator super ładuje, pompa paliwa po regeneracji, nowy wydech, nowe przewody paliwowe i ogarnięta elektryka. Kompletny remont zawieszenia przedniego i ukladu kierowniczego, brak luzów. Więc naprawdę, tam niewiele zostało. Układ chłodzenia (węże chłodnicy powymieniac, bo ciekną i przednią nagrzewnicę) i gaźnik ogarnąć, bo chyba przytkany lekko. A, i w tylnym moscie lozyska półosi tez nowe. Tylko to tez, wiadomo, nowe było pare lat temu wszystko, potem stało pare lat. Ale odpalilem, przejechalem kawałek do przodu, do tyłu, zahamowalem.. wszystko wygląda, że działa ;) Silnik odpala całkiem rześko.
Blacha kiepska, klasyka jak na Nysę, praktycznie wszystko od linii podłogi w dół do wymiany, łącznie z profilami kratownicy podłogi i częścią profili kratownicy ścian (wszystko co pod podłogą). Wiadomo, że to się wiąże i tak z wymianą całych boków. Więc potrzeba profili, boków, drzwi (chyba, ze te ratować to tylko blachę na nie), przednich błotników, stopni (stopień tylnych bocznych drzwi mogę dorzucić), nadkoli przednich, pasa przedniego i maski. Podszybia nawet spoko wyglądają, a jak ściągałem kiedys szybe to zdrowe bylo. Tylko to wewnętrzne (półka pod szybą) przegnita na wylot, ale to płaski arkusz blachy w sumie.

Bez targowania to dorzucę parę fajnych nowych blach do niej i drugie prawie kompletne wnetrze, z tapicerkami i tylnymi fotelikami.

WAŻNE: Auto jest zarejestrowane na białe blachy, ma opinię rzeczoznawcy o unikatowości, więc nie ma obowiązku ciągłości OC, co za tym idzie - nie ma aktualnie OC ani przeglądu, bo i tak stała.

Cena jaka mnie interesuje, ze względu na wkład, na dokumenty,na części które dorzucam i na to, ze nie chcę, żeby poszła na cześci na innego żuka czy warszawę to 4500zł.
W razie pytań, zainteresowania, dzwonić: 609449555

Załączniki:
Nysa 10.jpg
Nysa 10.jpg [ 382.28 KiB | Przeglądany 138 razy ]
Nysa 9.jpg
Nysa 9.jpg [ 320.3 KiB | Przeglądany 138 razy ]
Nysa 8.jpg
Nysa 8.jpg [ 184.61 KiB | Przeglądany 138 razy ]
Nysa 7.jpg
Nysa 7.jpg [ 226.79 KiB | Przeglądany 138 razy ]
Nysa 6.jpg
Nysa 6.jpg [ 174.81 KiB | Przeglądany 138 razy ]