Dzisiaj jest 28 marca 2024, 17:40


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2013, 21:11 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
chodziło chyba o to kiedy sytuacja miała miejsce, a nie kiedy nysa została wyprodukowana :?:

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 lipca 2014, 10:24 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lipca 2014, 15:59
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Żuk A11, Nysa 522R (doka)
Pozwólcie że odgrzeję kotleta :D
Nysa 92r., OC nie płacone z 8-10 lat. Chciałbym ją wyremontować i zarejestrować na siebie. Pytania mam dwa:
- Czy w razie rejestracji na mnie i opłaceniu OC grozi jakaś kara z UFG, czy sprawa się przedawnia? Słyszałem że po 5 latach nic już nie grozi, ale każdy pisze inaczej.
- Jeśli poczekałbym do ukończenia przez Nysę 25 lat, a następnie zrobiłbym opinię o unikatowości (bez rejestracji na żółte), to czy ew. kara by mnie ominęła? :) Wyczytałem tu że z opinią nie muszę mieć ciągłości OC, tylko czy zaległe składki się anulują?

_________________
Nysa 522 & ČZ 350. Duet doskonały. :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 lipca 2014, 12:39 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lipca 2012, 21:56
Posty: 229
Lokalizacja: Pomorze
Mi agent tłumaczył, że jeżeli przez 3 lata monity nie przychodzą z ubezpieczalni to nie powinno być żadnych problemów, idziesz normalnie ubezpieczyć do agenta i niczym się nie przejmujesz ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 lipca 2014, 15:09 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lipca 2014, 15:59
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Żuk A11, Nysa 522R (doka)
Dziękuję za odpowiedź. Nic do nas nie przychodziło, więc chyba mogę bez obaw brać się za auto co mnie bardzo cieszy :P

_________________
Nysa 522 & ČZ 350. Duet doskonały. :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 lipca 2014, 16:20 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Przed zmianą ustawy w bodajże 2004 roku (trzeba doszukać dokładnej daty), można było normalnie wypowiedzieć OC i nic nikomu do tego (oczywiście o ile pojazd nie uczestniczył w ruchu).

W przypadku nowszych polis - dwukrotne z rzędu nieopłacenie polisy skutkuje jej rozwiązaniem = maksymalne zadłużenie wobec ubezpieczyciela może wynieść sumę składki za okres 2 lat + odestki. / To tak na marginesie wobec "starszenia" zaległościmai za naście lat ;)

UFG nakłada kary za brak polisy OC w zarejestrownaym pojeździe... ale informacje komu i za co ma tą kare nałożyć dostaje od organów kontroli ruchu (Policja, ITD) lub od wydziałów komunikacji.
W praktyce oznacza to, że, jeśli musisz / chcesz iśc do wydizału komunikacji po nowy druczek dowodu czy przerejestrować pojazd na siebie, to idź tam już z wykupioną polisą OC. I tyle :)

Poza tym, już bardzo ogólna uwaga - jeśli na przykład 10 lat temu sprzedaliśmy nasz samochód znajomemu kolegi ojca, który to kupujący mieszka na stałe za granicą Polsk, a teraz auto mu się znudziło i traf chciał, że to my je odkupiliśmy, to polisę OC musimy mieć od dnia, gdy staliśmy się (znowu) właścicielem. Jeśli pojazd z jakichkolwiek względów nie został w tym czasie przerejestrowany / zarejestrowany za granicą, to dla przepisów celno- skarbowych traktuje się taki zakup jak zakup pojazdu w kraju.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 lipca 2014, 16:46 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lipca 2014, 15:59
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Żuk A11, Nysa 522R (doka)
Dziwny Mag pisze:
W praktyce oznacza to, że, jeśli musisz / chcesz iśc do wydizału komunikacji po nowy druczek dowodu czy przerejestrować pojazd na siebie, to idź tam już z wykupioną polisą OC. I tyle :)

Czyli kolejność: umowa K-S, nowe OC i do WK? OC przed podpisaniem umowy chyba nie będę mógł wziąć na siebie.

_________________
Nysa 522 & ČZ 350. Duet doskonały. :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 lipca 2014, 23:37 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Dokładnie tak, jak piszesz. Umowa K-S, w ten sam dzień zakup polisy (na podstawie umowy) - i jeśli Ci zależy - WK.

Piszę, że jeśli zależy - bo pojazd do poruszania sie po drogach musi być zarejestrowany, musi mieć OC i ważne badanie techniczne. Także np jeśli tablice rej. są czytelne a w dowodzie jest jeszcze miejsce na pieczątki z przeglądów, to można obciąc nieco (lub odroczyć w czasie) koszty wszystkich "ceregieli" z WK. Słyszałem też :mrgreen: że innym powodem takiego postępowania bywa chęć zachowania ładnych, pasujących do klasyków, czarnych tablic rejestracyjnych :wink:

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2014, 08:41 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lipca 2014, 15:59
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Żuk A11, Nysa 522R (doka)
Moje tablice są już białe, ale z rejestracją nie chcę się śpieszyć. Zastanawiam się też czy warto brać na siebie teraz OC, czy najpierw doprowadzić do ładu i dopiero wtedy spisać umowę. Nie mam pojęcia ile czasu zajmie mi odbudowa, a skoro stała tyle lat, to chyba kary w międzyczasie nie dostanę :D
Jeszcze raz dzięki za pomoc, bardzo mnie uspokoiliście.

_________________
Nysa 522 & ČZ 350. Duet doskonały. :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2014, 11:28 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
No odbudowa trwa zazwyczaj "dłuuugo". Więc jeśli "nic nie woła jeść", to lepiej nie ruszać tego, żeby nie śmierdziało. Póki wóz nie nadaje się do jazdy po drogach, to nie masz się co wychylać przed szereg...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2014, 15:46 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lipca 2012, 21:56
Posty: 229
Lokalizacja: Pomorze
Kilka samochodów już zarejestrowałem nawet w ten sposób, że nie było przez np. rok polisy a umowa k-s była spisana dawno temu, jakoś nikt nie psioczył z tego powodu i nie miałem żadnych nieprzyjemności.Agenci straszą ludzi z tym ubezpieczeniem od razu w dniu umowy, tylko, żeby zawrzeć jak najszybciej z nimi OC, takie moje zdanie na ten temat ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2014, 21:29 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Historyk1985 pisze:
No odbudowa trwa zazwyczaj "dłuuugo".


eee, tam - u mnie z Syrenką dopiero piąty rok stuka ;)

Historyk1985 pisze:
Więc jeśli "nic nie woła jeść", to lepiej nie ruszać tego, żeby nie śmierdziało. Póki wóz nie nadaje się do jazdy po drogach, to nie masz się co wychylać przed szereg...


Dla 100% pewności, aby nic nie śmierdziało z OC to najlepiej kupić do obudowy pojazd ponad 40 letni - wtedy może stać na legalu ze względu na swoją "historyczność". Niestety z Nysami w takim wieku może być ciężko, w sensie zakupu...

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2014, 19:45 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 września 2012, 17:19
Posty: 60
Lokalizacja: łódzkie
wczoraj przyszedł ubezpieczyciel i skasował całe 470 zeta w Hestii


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 sierpnia 2016, 20:47 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
Polecam ciekawe artykuły odnośnie ubezpieczeń "zabytków" .

https://www.mfind.pl/akademia/polisa-oc-2/ubezpieczenie-samochodu-zabytkowego-7-rzeczy-ktorych-musisz-wiedziec/

Punkt 6 jest bardzo ciekawy :!:

https://www.mfind.pl/akademia/slowniczek-ubezpieczeniowy/pojazd-historyczny/

https://www.mfind.pl/akademia/abc-likwidacji/ubezpieczenie-auta-zabytkowego-likwidacja-szkod/

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2016, 07:34 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 grudnia 2014, 17:51
Posty: 434
Lokalizacja: gdynia
Dobre

_________________
Fiat 126p 97”
Nissan Cherry 83”
Fiat 126p i 125p 82”
Fiat 126p 77”
Niewiadow n126 75”
Trabanta 601 72”
Wsk 125 58”


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 sierpnia 2016, 21:02 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Dziś zwiedzałem dwa przybytki PZU (w pierwszym ajent poległ) celem przeniesienia polisy OC z Tarpana na nowe numery rejestracyjne. Przy okazji wyszły mi kilka ciekawostek:
- w danych PZU mój Tarpan jako rodzaj paliwa miał wpisane diesel (prawdopodobne)
- pojemność 1000 ccm, czyli jeden literek (to już mistrzostwo ;))
- u pierwszego ajenta standardowo wyliczona polisa na podstawie pojemności to ponad 1000 zł z pełnymi zniżkami (ała, ała)
- ale u drugiego ajenta dowiedziałem się, że skoro Tarpan jest w dowodzie rejestracyjnym pojazdem ciężarowym to tutaj OC jest liczone od ładowności - wychodzi już w okolicach 500zł (uff ;))
- suma, summarum nic nie załatwiłem, takich danych nie można zmienić od ręki w oddziale, zostały wystawione wnioski na korektę danych. Nowa polisa będzie do odebrania dopiero końcem sierpnia - tyle dobrze, że w wydziale komunikacji nie czepiali się, że polisa nie jest przepisana na nowe numery...

Czyli jak się nic nie zmieni to kolejna polisa (bo tą już w połowie opłacił poprzedni właściciel) to powinno być 30% z 500zł.

Trochę offtop - czym poza innym sposobem liczenia OC charakteryzuje się zapis, że jest to pojazd ciężarowy?

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Moderator: monterr07

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net