Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:32


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 04 stycznia 2008, 14:06 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 września 2007, 12:13
Posty: 63
Lokalizacja: krakow
oc w pzu za sanitarke 198 zlotych rocznie przy 60% znizki :D :D :D :D :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2008, 11:34 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Co tak tanio :shock: :?: Jak to zrobiłeś :shock: :?:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 stycznia 2008, 12:15 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 września 2007, 12:13
Posty: 63
Lokalizacja: krakow
Robo pisze:
Co tak tanio :shock: :?: Jak to zrobiłeś :shock: :?:


w dowodzie jest wpisane pojazd specjalny, sanitarka
skonczy mi sie jak przerejestruje na normalny :( :( :(


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 czerwca 2008, 09:35 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 21 czerwca 2008, 12:20
Posty: 12
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Witam, mam pytanie dotyczące OC podczas remontu samochodu. Wiadomo - stoi w garażu i nie wyjeżdża ale według przepisow i tak powina mieć oc :). Nie wiecie jak to obejść żeby nie płacić oc za czas kiedy nyseczka stoi na kołkach??


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 czerwca 2008, 11:35 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Hm, w ogóle się da nie płacić? Gdyby się dało, coś bym wiedział, bo u mnie stała 8 lat w garażu, a jedyne co było bulone to OC właśnie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 czerwca 2008, 12:02 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 21 czerwca 2008, 12:20
Posty: 12
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
chyba że zabytek wtedy można wykupić chyba na jakiś okres :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 czerwca 2008, 16:21 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
tak jak piszesz-tylko na żółtych blachach mozna płacić okresowo-inaczej nie ma mozliwości nie płacenia wogóle. chyba że kupisz nyskę od kogoś kto da ci swoją polisę wraz z autem to wtedy możesz z niej korzystać aż do momentu jej wygaśnięcia.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 czerwca 2008, 18:19 
to powinni tak zrobic jak w niemczech ze okresowe/sezonowe rejestrowanie tez jest mozliwe na normalnych blachach, ja tak mam moja nyse zarejestrowana od 04 - 10 / 7 miesiecy w roku , troche czasu potrzeba i napewno w PL tez tak bedzie mozna , np. dla motocyklistow to jest praktyczne sezonowe rej. :wink: jak i rowniez dla takich jak my


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 czerwca 2008, 23:53 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Yachoo pisze:
Witam, mam pytanie dotyczące OC podczas remontu samochodu. Wiadomo - stoi w garażu i nie wyjeżdża ale według przepisow i tak powina mieć oc :). Nie wiecie jak to obejść żeby nie płacić oc za czas kiedy nyseczka stoi na kołkach??

Albo nyseczka musi mieć ponad 40 lat, albo mieć opinię uprawnionego rzeczoznawcy o zabytkowym / unikatowym / mającym szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji charakterze pojazdu. Jest to taka sama opinia, jaka musi być zrobiona, żeby w ogóle starać się o żółte blachy, ale można zrobić tą opinię i pozostać przy białych (tudzież czarnych, jeśli ktoś jeszcze ma) tablicach - do przerw w ciągłość OC upoważnia bowiem ta opinia, a nie kolor tablicy. Ważne jest jeszcze, chcąc zrobić przerwę w OC, żeby dotychczasową umowę wypowiedzieć przed jej końcem, inaczej automatycznie odnowiłaby się na kolejny rok.

Ewentualnie rozwiązanie z cyklu "historie zasłyszane pod sklepem" - słyszałem, ale nie próbowałem, nie wiem, nie znam się 8) Sprzedajesz obywatelowi X auto, zgłaszasz to do wydz. kom. (albo i nawet nie) i -koniecznie - do swojego ubezpieczyciela, robisz remont, po remoncie odkupujesz auto od obywatela X. Ty musisz mieć OC zapłącone w czasie, kiedy jesteś włascicielem. W czasie, gdy włascicielem był X OC to jego problem. A zeby nie było problemem, idealnie jest, gdy pan X jest niewypłacalny, wszytsko mu jedno, byle miał wazny dokument tożsamości - wszelkie dane muszą być prawdziwe... Formalnie legalnie...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 czerwca 2008, 11:27 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
TEż już słyszałem podobne historie :) Może i się nawet sprawdzzja, ale nie probowałem..
Czyli polskie prawo nie przewiduje czegos takiego, jak nieplacenie OC w czasie remontu, kiedy Nysa stoi przez załóżmy rok czy dwa w garazu i nie wyjezdza nawet na podworko ? :/

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 czerwca 2008, 11:53 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Dokładnie :( , chociaz są wyjątki :) .Kiedyś śmigałem garbusem 1303 i na czas remontu :cry: (ok roku) nie zapłaciłem OC . oczywiście dostałem chyba 2 wezwania ale jak już Garbi był sprawny udałem sie do PZU i panience pokazałem fotki auta . Hehe wymiękła i załatwiła sprawę OC wzorowo :safe:

Zgodnie z art. 23 ust. 1 ustawy z 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych posiadacz pojazdu mechanicznego jest obowiązany zawrzeć umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem posiadanego przez niego pojazdu. Obowiązek ubezpieczenia ma charakter bezwzględny i powstaje najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego. Posiadacz jest zwolniony z obowiązku ubezpieczenia samochodu z chwilą jego wyrejestrowania oraz w przypadku udokumentowania trwałej i zupełnej utraty jego posiadania w okolicznościach niepowodujących zmiany posiadacza i zmian w zakresie prawa własności (kradzież). Tak więc w opisanym stanie faktycznym nie jest możliwe zrezygnowanie z ubezpieczenia OC na czas naprawy samochodu.... :evil:

Najlepiej to wygląda jeżeli renowacji nyski podejmiesz sie zaraz po zakupie ,bez przerejestrowania . Po remoncie rejestrujesz ,nowa data na umowie , nowe OC .....i jazda :) .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 czerwca 2008, 18:03 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 21 czerwca 2008, 12:20
Posty: 12
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
właśnie dzwonilem do link4 wyjdzie mnie 949 zł na rok :/ mało nie mało wolałbym to włożyć w remoncik:D a nie oddawać łobuzom;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 czerwca 2008, 18:46 
PZU chyba najtansze dla nyski bedzie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 czerwca 2008, 19:02 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
PZU to najwięksi złodzieje :!: :!: :!: Samopomoc najtaniej ma - z tego co ja szukałem....

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 czerwca 2008, 10:46 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Znowu temat ożywa... PZU przy 70% zniżki to zdaje się 550 rocznie. Szukałem, ale jakoś taniej się nie da. Chyba, że ta Samopomoc, ale nie sprawdzałem, z tego co w necie kiedyś pisali to drogo i tak.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Moderator: monterr07

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net