Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:52


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 10 kwietnia 2017, 05:25 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 lutego 2014, 10:15
Posty: 349
phinek pisze:
Wydra pisze:
... powinien sprawdzić obecność wszelkich sprzętów, które były wyposażeniem fabrycznym....


Oraz przeprowadzić apel dla regulaminowej ekipy strażaków, który winni w pełnym umundurowaniu zasiadać w regulaminowych miejscach bojowych :)

Wraz z apelem smoleńskim? A nie, to tylko przy pożarniczych kupionych z AMW.
O mamo, będę się smażył za taki komentarz tego dnia.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2017, 13:28 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 marca 2009, 23:42
Posty: 981
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: Lublin 3, Polonez Kombi
Jeśli przegląd przypada na 10 (a tym bardziej kwietnia) to obowiązkowo.
I "Czołem Panie Bartłomieju".

:D

_________________
Polecam Enkol - Społeczne archiwum transportu szynowego


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 10 marca 2019, 22:06 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
Ponieważ od ostatniego wpisu minęły prawie dwa lata, a na forum od tamtego czasu przybyło kilka strażaków, to chciałem zapytać jak przechodzicie przeglądy posiadając te auta na białych blachach? Można, czy nie można mieć pojazdu specjalnego pożarniczy/ambulansu uzbrojonego w sygnały na białych blachach - będąc osobą fizyczną? Czy WK przepisują takie przeznaczenie i charakter pojazdu na osobę prywatną?

Opinie są różne , nawet na forum diagnostów brak jednoznacznej odpowiedzi

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/11339-pojazd-stra%C5%BCy-po%C5%BCarnej-w-prywatnym-posiadaniu/

Interesuje mnie , jak to wygląda w rzeczywistości na stacjach diagnostycznych.

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 24 lipca 2019, 08:40 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Bzdury tam wypisują -jeden post jest istotny "Żaden przepis nie zabrania posiadania prywatnej osobie samochodu pożarniczego." - to jest podstawa, ale tylko jeżeli mówimy w kontekście przerejestrowania pojazdu już będącego pojazdem specjalnym pożarniczym, reszta na tamtym forum to pitolenie osób którym się wydaje – może poza wypowiedzią Pana z Łazarskiego. Odpowiadam na szybko, bo niezbyt mam czas, ale jak będzie Ci to potrzebne to odnajdę wszystkie podstawy prawne - tak czy siak, trzeba rozróżnić trzy tematy - pojazd specjalny, pojazd uprzywilejowany i podmioty które mogą korzystać z obu wymienionych.
1 - pojazd specjalny to taki który posiada wyposażenie do wykonywania specjalnej f-cji.
2 - uprzywilejowany wysyła sygnał ostrzegawczy świetlny barwy niebieskiej i dźwiękowy itp
3 - podmioty uprawnione do posiadania 1 nie są określone, ale do używania!!!! pojazdów 2 podmioty odgórnie określa rozporządzenie i dodatkowo minister SWiA może dać zezwolenie podmiotom nie określonym w rozporządzeniu.
4 - jest rozporządzenie określające warunki techniczne pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych policji, straży pożarnej (... i innych służb określonych jako podmioty uprawnione do używania pojazdów uprzywilejowanych) i ono spina w całość wszystkie trzy zagadnienia.

Tyle w teorii a teraz praktyka - na tamtym forum piszą że jakaś baba w WK nie chciała zarejstrować pojazdu specjalnego pożarniczego na osobę prywatną - świadczy o tym że jest niedouczona. Mój Żuk jest pojazdem specjalnym pożarniczym zarejestrowanym na mnie i musisz mi uwierzyć na słowo, bo nie chcę robić fot dowodu i wrzucać swoich danych osobowych na forum, ale tak mam i jest zarejestrowany na białe tablice. W związku z faktem, że Żuk jest pojazdem specjalnym pożarniczym w myśl przepisów może być wyposażony w koguty, ale ja jako osoba prywatna nie jestem podmiotem uprawnionym do używania pojazdu uprzywilejowanego więc koguty mogę mieć ale nie mogę ich używać. I teraz, w razie kontroli policji, mogą się czepiać że jest to pojazd uprzywilejowany - bo jest, a ja nie mogę takiego mieć - gówno prawda - mogę mieć ale nie mogę używać, a zgodnie z definicją pojazd uprzywilejowany jest wtedy kiedy wysyła sygnał świetlny barwy niebieskiej, sygnał dźwiękowy i ma włączone światła mijania - bez tego jest to zwykły cywilny pojazd i mogą go co najwyżej podziwiać.
A jeżeli chodzi o diagnostów to im nic do tego. Przyjeżdżam na stację, robię przegląd i badanie dodatkowe dla uprzywilejowanego za 51zł i wracam do domu. Tak to wygląda w praktyce. Oczywiście, teraz przepisy robią z diagnosty święte krowy i najpierw trzeba do Pana wejść, dać dowód, zapłacić a tamten zaczyna wymyślać i wśród diagnostów też trafiają się osoby intelektualnie upośledzone, ale na szczęście w większości przypadków chłopaki się znają. Argumentem Twoim dla diagnosty jest rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów, warunków technicznych pojazdów specjalnych i wymagania dla uprzywilejowanych – bo w tych obszarach diagnosta powinien się poruszać a jak zacznie wnikać w kwestie własności to trzeba go grzecznie acz stanowczo zapytać czy to oby na pewno wchodzi w zakres badania i niech wskazuje podstawę prawną jak jest takim znawcą.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Moderator: monterr07

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net