Dzisiaj jest 28 marca 2024, 20:29


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17 grudnia 2017, 12:01 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 11 grudnia 2017, 20:56
Posty: 13
Pojazd: Audi A4 :D
Witam :)
Posiadam przyczepkę do tarpana. Kupiłem ją bez papierów i bez tabliczki znamionowej (dlatego w umowie wpisany jest tylko model). Czy po remoncie będzie możliwość zarejestrowania na żółte blachy? Kiedyś czytałem, że w pojazdach zabytkowych można dorobić tabliczkę i zarejestrować. Może ktoś miał podobny przypadek :)
Pytam, ponieważ nie wiem, czy warto wykładać pieniądze na jej remont a potem nie móc jej użytkować


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2017, 12:29 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
:D teoretycznie nie powinno być żadnego problemu w zarejestrowaniu takiej przyczepki. Po uzyskaniu opinii biegłego :D i wykonaniu białej karty ( lub samodzielnym wykonaniu białej karty wraz ze stosownym opisem - możesz to zrobić gdy jesteś właścicielem :D i masz wykształcenie techniczne ( wyższe) ) składasz wniosek do WKZ i tyle 8) . Teoretycznie, bo poszczególne WKZ prezentują "swoje" podejście :shock: . Na szczęście nie ma regjonalizacji i możesz wpisywać pojazd do ewidencji w dowolnie wybranym urzędzie WKZ. Ze swoich doświadczeń polecam bardzo szerokim łukiem omijać urząd w Krakowie. Bardzo merytorycznie rozmawia sie np. w Lublinie ( co nie znaczy że nie wymagaja spełnienia wszystkich wymagań) czy też w Szczecinie.

pomijam oczywiście kwestie przegladu w Okręgówce czy uzyskania tabliczki zastępczej bo w porównaniu z wpisem do ewidencji zabytków to są technikalia 8)

Powodzenia :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2017, 13:19 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 11 grudnia 2017, 20:56
Posty: 13
Pojazd: Audi A4 :D
Dzięki :D Nie wiedziałem, że kartę mogę zrobić sam- wykształcenie mam idealne z tym co napisałeś :) Czyli ruszam z remontem :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2017, 17:24 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Zamiast robić pełną procedurę wykonania tabliczki zastępczej, często łatwiej jest dokładnie obejrzeć pojazd przy remoncie - w jakichś dziwnych zakamarkach czy pod inną blachą zwykle udaje się odnaleźć doskonale zachowaną oryginalną :mrgreen: Czy na pewno jest od takiego typu pojazdu, można tą znalezioną porównać z tabliczkami kolekcjonerskimi z alegro :wink:

P.S. @Sukiennik - gdzie jest jakiś zapis, że aby samodzielnie móc wykonać białą kartę, trzeba mieć wyższe techniczne? To jest gdzieś zaisane wprost, czy wyinterpretowane?

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2017, 18:24 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 11 grudnia 2017, 20:56
Posty: 13
Pojazd: Audi A4 :D
Tabliczki nie ma (jest miejsce po niej). Prawdopodobnie ktoś oderwał, żeby nabić na inną przyczepkę i mieć zarejstrowaną


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2017, 18:48 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Zgaduję, że nie bawi Cię humor abstrakcyjny, a bardziej dosłowne gagi? :wink:

https://allegro.pl/kategoria/czesci-sam ... t-1-2-1003 - tylko akurat do D233 nie ma 8)

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2017, 19:09 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
Dziwny Mag - z tym wyższym technicznym to powszechna interpretacja stosowana w WUKZ pomimo, że zapis prawny wprost o tym nie mówi.

" - karta może być opracowana przez rzeczoznawcę samochodowego z listy Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, eksperta z listy ekspertów dziedziny motoryzacji i oceny pojazdów zabytkowych rekomendowanej przez Zespół Porozumiewawczy Ekspertów ds. Pojazdów Zabytkowych KPSRS lub właściciela pojazdu, o ile posiada wystarczajaca wiedzę w tym zakresie i mozliwości techniczne."

źródło strona intern. WUKZ Lublin


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2017, 20:42 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 11 grudnia 2017, 20:56
Posty: 13
Pojazd: Audi A4 :D
O ja głupi :lol: Dopiero zrozumiałem :)
Chyba jednak zostane przy opcji nadania nowych numerów :) a nie szukania tabliczki pod lakierem 8)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2017, 21:03 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 11 grudnia 2017, 20:56
Posty: 13
Pojazd: Audi A4 :D
No to jeszcze jedno pytanie. Sukiennik napisałeś o wpisie u WKZ. Tutaj fragment ze strony lubuskiego (mojego) WKZ:
Po przyjęciu prawidłowo wykonanej karty (rzetelny opis pojazdu, umieszczenie numerów pozwalających na jednoznaczną identyfikację pojazdu, użycie papieru o odpowiedniej grubości - min. 200 g/m2) WKZ włącza ją do wojewódzkiej ewidencji zabytków, wydając jednocześnie stosowne potwierdzenie.
Nasuwa się pytanie jak umieścić numery do "jednoznacznej identyfikacji" skoro ich nie mam?
Sorki za natłok pytań ale jeszcze nie rejestrowałem nic bez tabliczki :)
Może umieścić tabliczke typu SAM i nabić jakikolwiek numer, żeby przyczepka była "identyfikowalna" a potem ewentualnie zmienić tę tabliczkę (po zarejestrowaniu już jako d-233)?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2017, 22:30 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
numery na przyczepce oraz tabliczkę zastępczą nabiją/otrzymasz w okręgówce. Twoja rola to przepisać je do bialej karty bez błędów :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2017, 22:08 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 20:15
Posty: 192
Pojazd: Tarpan 237
albo kupic druga przeczepke za 700 zl :-)))


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Moderator: monterr07

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net