Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:36


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 28 stycznia 2018, 17:48 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Wszystko fajnie, ale cały sęk w tym, że różne rzeczy możemy pisać i powoływać się na nie.

Chodzi mi o to, aby mieć KONKRETNY PRZEPIS W DOSŁOWNYM TŁUMACZENIU z prawodawstwa np. niemieckiego, czy czeskiego - "od deski do deski" - ze wszystkimi paragrafami itp. przetłumaczone tylko na polski.
Przepis prawny w całości - obowiązujący w danym kraju.

Jeśli coś wymyślimy "od zera" to ktoś "u góry" mógłby powiedzieć, że "to wydumka, że tak się nie da, że to nasze pobożne życzenia", ale jeśli ktoś by nam tutaj zaserwował konkretny przepis obowiązujący już w danym kraju, SPRAWDZONY i przetłumaczony na polski - to by był to już "GOTOWIEC" - gotowe rozwiązanie, które się już sprawdziło w jakimś kraju...
Takie coś "gotowego" można podesłać mojemu znajomemu posłowi i "rzucić temat dalej"
...i gotowe.

A wymyślać przepisy "od zera" to ja sam nie potrafię - bo nie jestem prawnikiem.
Rozmawiałem ze znajomym posłem jak wygląda to uchwalanie ustaw "od kuchni" i szczerze mówiąc można zdurnieć, jak się zacznie wgłębiać we wszystkie szczegóły i okoliczności, jakie mogą wystąpić "w normalnym życiu", które trzeba uregulować przepisami - przykład: ustawa: "mój dom moja twierdza" - słuchałem jak wyglądało, procedowanie i analizowanie wszystkich możliwych sytuacji, jakie trzeba było uregulować - "można zdurnieć od tego".
Jest taka zasada: "łatwo jest coś komplikować, ale trudno upraszczać"...
Dlatego najlepiej użyć jakiegoś "gotowca" przetłumaczonego na j. polski - tylko gdzie go znaleźć?

Deklarować, że: "jak coś zrobisz/cie to się pod tym podpiszę" to ja też bardzo chętnie :wink:
Tyle, że może wystarczy znaleźć odpowiednie paragrafy przetłumaczone i "cisnąć dalej"...

Tutaj sam coś sklecić nie potrafię - piszę z ręką na sercu - jestem tylko: belfrem, historykiem, dziennikarzem, a tutaj trzeba specjalnego "rozumowania/języka prawniczego", a to nie jest akurat moją mocną stroną...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2018, 14:22 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
Wygląda , że na razie spokój ......

https://motofocus.pl/informacje/nowosci/61385/bez-zmian-w-przegladach-technicznych-samochodow

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2018, 20:57 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 grudnia 2014, 17:51
Posty: 434
Lokalizacja: gdynia
Osobiście byłem u diagnosty i pytałem. Te super pomysły na szczęście nie przeszły.

_________________
Fiat 126p 97”
Nissan Cherry 83”
Fiat 126p i 125p 82”
Fiat 126p 77”
Niewiadow n126 75”
Trabanta 601 72”
Wsk 125 58”


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Moderator: monterr07

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net