Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:32


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 grudnia 2018, 16:08 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Kahn13 pisze:
Z tego co wiem inni ubezpieczyciele to normalnie zgodnie z przepisami o pojazdach historycznych udzielają zniżek na OC, wiec albo 40lat wystarcza albo opinia o unikatowości wiec chyba nie ma co tak rozpaczać na tym PZU.


O zniżkach w iinnych towarzystwach to nie wiem - jedyne co mam sprawdzone to fakt, że te pojazdy nie wymagają ciągłości OC i mogą być ubezpiezpieczane na okres krótszy niż rok. Pytałem kiedyś jednak o polisę na 3 miesiące i wyszła drożej niż cały rok ze zniżką pzmot.

Kahn13 pisze:
Niesmaczne to jest, że to tak z dnia na dzień i to przed końcem roku, gdzie stare auta z reguły zaczynają nowy okres ubezpieczenia od 01.01


To jest nie tyle niesmaczne co wręcz obrzydliwe. Rozumiem, że mogło to być nadmiernie wykorzystywane, ale obwarowania były takie, że szkoda z winy posiadającego polisę ze zniżką skutkowała anulowaniem tej zniżki w latach kolejnych, więc naciągacze byli dość szybko eliminowani...

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2018, 10:25 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
Nie wiem na ile jest to potwierdzona oferta, ale od marca możliwość preferencyjnego ubezpieczania zabytków ma już Compensa

http://www.ubezpieczenia.radwanice.com.pl/compensa-pakiet-oldtimer/

Nie wykluczone, że takim nieprzemyślanym ruchem , PZU strzeliło sobie w kolano i podobne promocje w niedługim czasie zaoferują również konkurencyjne towarzystwa. To dla nas byłoby całkiem korzystnym rozwiązaniem.

Na tą chwilę , jedynym sensownym (jak mi się wydaje) rozwiązaniem, dla tych którym kończy się na dniach OC dla 25+ , a którzy nie dostali oferty przedłużenia polisy w PZU na preferencyjnych warunkach , jest wyrobienie opinii rzeczoznawcy i wypowiedzenie obowiązującej umowy z ostatnim dniem jej trwania. W przeciągu najbliższych miesięcy (tygodni), sądzę że rynek ubezpieczeń zaoferuje dla nas jakieś korzystne warunki ubezpieczeń. Koszt opinii i tak będzie tańszy niż różnica wynikająca z 70 % upustu , a taka opinia jest " bezterminowa" i może być wykorzystana w późniejszym okresie przy rej. np na żółte, dochodzeniu roszczeń z powodu szkody czy dowolnego przerywania ciągłości OC.


Załączniki:
Compensa.JPG
Compensa.JPG [ 58.21 KiB | Przeglądany 5911 razy ]

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2018, 13:09 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Panowie, może by stworzyć listę znanych/sprawdzonych/zaprzyjaźnionych rzeczoznawców z różnych regionów naszego kraju? Bo ja szczerze powiedziawszy nie miałem takiej potrzeby do tej pory i nie zaznajomiłem się z żadnym rzeczoznawcą...

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2018, 13:32 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 grudnia 2014, 17:51
Posty: 434
Lokalizacja: gdynia
Dobry pomysł, ale oficjalnie na publicznym forum podawanie takich info może być dobra reklama jak i pewnie nasze cudowne rodo

_________________
Fiat 126p 97”
Nissan Cherry 83”
Fiat 126p i 125p 82”
Fiat 126p 77”
Niewiadow n126 75”
Trabanta 601 72”
Wsk 125 58”


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2018, 15:40 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Jeżeli rzeczoznawca wyrazi zgodę na podanie swoich danych i nasza administracja nie wyrazi sprzeciwu to chyba będziemy zgodni z wszelkimi zasadami. Poza tym mamy przecież wątek o wartych uwagii sklepach a to różniłoby się tylko produktem usługa vs produkty.

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2018, 16:41 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
po takim ruchu PZU, stary i nieruchawy PZM po prostu zniknie. Czy ktos kiedyś słyszał by PZM wystapił w jakiejkolwiek sprawie w obronie ( w interesie) kierowców? jakaś inicjatywa legislacyjna? Ja, nie słyszałem. Moim zdaniem to tylko przechowalnia dla wiadomej maści emerytów i przykrywka dla januszów biznesu. A co do samej zmiany przepisów w PZU:postępując w ten sposób ta firma pokazuje ( po raz 100000000000000000 ) w jakim głębokim poważaniu ma swoich klientów. Ale za to teraz rzeczoznawcy i "rzeczoznawcy" mają swoje 5 minut i żniwa :-)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2018, 17:46 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
POWOLI.

Jak na razie - czytając komunikat z PZU LITERALNIE - to jedyne kryterium to żółte tablice - bez względu na to, jak uzyskane (i jaką bzdurą jest cała reszta komunikatu, skoro użyto spójnika "oraz").
Bije na kilometr, że ktoś, kto pisał to ze strony PZU gó..o wiedział, o czym pisze, poza tym że drogie stare auta majom żółte blaszki, a tani stary gruz białe 8) Jak na razie, to różni agenci INTERPRETUJĄ to pismo NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Teraz gdybologia:
Żeby ten komunikat od PZU był jasny, miał sens i i można go uznać za logicznie poprawny, to
1) albo musiałby się kończyć na stwierdzeniu, że żółte blachy, żółte blachy i tylko żółte blachy
2) albo zamiast spójnika "oraz" (w "oraz spełniać jeden z poniższych warunków") zawierać spójnik "lub".

Według BIEŻĄCEGO zapisu sama opinia o historycznej wartości pojazdu nie gwarantuje tej zniżki (agent nadal może jej udzielić, wklepać do systemu, ale po weryfikacji z centrali firmy mogą wyjść jaja - i wtedy już tylko od podejścia agenta zależy, czy weźmie temat na klatę i stanie murem za klientem, czy powie "sorry, ale centrala to i tamto, trzeba dopłacić").

Natomiast taka opinia pozwala nam legalnie przerwać ciągłość OC - i to jest jej najważniejszy atut.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Co do sensu istnienia PZMotu i ich relacji z ubezpieczycielami / ich biznesów - to nawet szkoda strzępić języka ;)

Mnie niesamowicie zaskoczył taki ruch PZU z dwóch powodów:
1) SPOSÓB wprowadzenia zmiany
2) kryterium (dla pojazdu) - z którego wynika, że nie wiedzą, co ruszają...

Chyba, że do pracy w takiej firmie naprawdę wystarczy umiejętność klikania "ctr+c" i "ctrl+v", nawet bez znajomości języka polskiego? :mrgreen: :roll:

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2018, 22:18 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Byłem dzisiaj w agencji ubezpieczeniowej ubezpieczyć swojego Forda. Przy okazji zapytałem o tą historię z PZU. No i pani odpowiedziała mi, że "były jakieś straszne patologie z ubezpieczaniem aut przez te 2 lata obowiązywania tej 70% zniżki i że to już nie wróci". Hmmm PS - to nie moje słowa, ale tylko cytat tego, co usłyszałem...

Jeśli PZU nie zmądrzeje do tego bodaj 2021 roku, to najwyżej będę musiał na żółte przerejestrować swojego Forda i takiego wała wtedy z pełnym OC 8) (jeśli rzecz jasna nic się w przepisach nie zmieni).

Reszta ferajny z mojego garażu powinna i tak się załapać na zniżki... (bo najmłodsza Nysa jest z 1981 r)

...żeby było śmieszniej - zapytałem w agencji o ewentualność ubezpieczenia pewnej Nyski Towos z 1969 roku i uwierzcie mi, że paniusie nie umiały znaleźć w swojej bazie danych pozycji: "NYSA". Najstarszy rocznik, jaki mieli w swojej bazie to 1987 i to była pozycja w bazie danych WARTY, a w PZU "Nysa" jako pozycja wcale nie widniała (ani FSD, ani ZBNS, ani ZSD, ani FSO z dopiskiem "Nysa"). Bajzel na serwerze? Bajzel w PZU?, czy to "kompetencje" pracowników agencji ubezpieczeniowej?

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2018, 23:06 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Najbardziej to ostatnie... Zwłaszcza, że "ta zniżka" istniała w tej konkretnej formie i postaci od dziesięciu lat, a wcześniej, w nieco innej formie, też była praktykowana "kilka" lat..

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2018, 23:19 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 stycznia 2018, 09:40
Posty: 170
Pojazd: Żuk 82
Pytanie jak wyglądały przekręty. Co ludzie podstarzali samochody czy firmy specjalnie kupowały stare dostawczaki? Jedyny przekręty o którym ja słyszałem że dało się załatwić -70% bez karty PZM
To da się rozwiązać uszczelnieniem systemu. Ale u nas komputery w urzędach są po to żeby ludzie mieli więcej roboty. Mamy 21 wiek a wymiana danych między różnymi urzędami wygląda jak 15 lat temu. Nie ma co narzekać, kto może musi poczekać


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 grudnia 2018, 00:08 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
pewnie "przekrętem" dla niektórych urzędasów będzie to, że za kilka lat będę chciał swoją zachodnią osobówkę z lat 90-tych potraktować jako zabytek, a nie wywieźć na złom i kupić nowe auto, jak by wielkie koncerny chciały...

...tylko, że o Maluchach też jeszcze parę lat temu można było usłyszeć opinię "przecież to żaden zabytek - to tylko Maluch". Podobnie było kiedyś z Syrenkami. Czytałem artykuł kiedyś z lat 90-tych, gdzie wielką sensacją było to, że Syrenki 100 z 1957 roku można uznać już za zabytek :wink:

...inna możliwość "przekrętu" w moim przypadku jest taka, że traktując swój wóz jako youngtimera mógłbym "przypadkiem" zapłacić mniejsze OC :wink:

Tylko, że dla mnie przekrętem jest to, że choć przejechałem w ciągu ładnych paru lat, ładnych parę tysięcy km, to nie dostałem ani jednego mandatu, bo jeżdżę ostrożnie, staram się przestrzegać przepisów i prędkości, dbam o swój wóz, a mogę zabulić tyle samo za OC, co pirat drogowy, który takie ryzyko co chwilę stwarza i naraża towarzystwa ubezpieczeniowe na wypłatę odszkodowań...

...a tak już całkiem na serio - przekrętem dla mnie jest diametralna zmiana zasad gry w trakcie jej trwania.
Ktoś kupuje jakiegoś Żuka na białych blachach, robi sobie budżet na utrzymanie tego wozu w przyszłym roku, a tutaj "takiego wała" mówi PZU i po kieszeniach - "płać 100% jak chcesz fanaberie z takim autem" :x

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 grudnia 2018, 17:53 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Co do listy rzeczoznawców - nie wiem jak obecnie jest w kontekscie ustaw o ochronie danych osobowych, ale pare lat temu natknąłem się na jakis oficjalny spis rzeczoznawców, dostępny wszem i wobec.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 grudnia 2018, 18:53 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
no nie przesadzajmy z tym rodo :D , ciągle widzę na mieście ciężarówki pt:" Przeprowadzki Alojzy Rozpieprznik" czy też "Agencja ochrony Onufry Zbój" :wink: :D Myślę, że rzczeczoznawcy nie będą chcieli się utajniać :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2018, 00:20 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Temat można odpowiedni założyć, rzeczoznawca to nie anonimowy Jan Kowalski - i tak za treść posta w pełni odpowiada pisząca go osoba ;)

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2018, 19:33 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Jako, że jestem świeżo po zakupach polis na poloneza i malucha to podaję info:
- Polonez 1978 - polisa stara do 31/12/2018 - dostałem wznowienie na dotychczasowych warunkach (tak jak z kartą PZMOT), jako, że miałem szkodę na innej polisie to koszt wzrósł z 174 do 224 zł na 2019 rok
- Maluch 1987 - kupiony w listopadzie, polisa też kończyła się 31/12/2018 - tutaj nie było już możliwości skorzystania ze zniżki na PZMOT, PZU zaoferowało mi 408 zł za OC, w Compensie zapłaciłem 200 zł (ale kobitka nie miała pojęcia o żadnej zniżce na "zabytki" - dałem jej zadanie do odrobienia - zorientowanie się jak z tą Compensą ma być)

Identyczną sytuacje jak Ja z polonezem kumpel miał z Citroenem BX - też dostał wznowienie na kolejny rok na starych zasadach. Jak gadałem z sympatyczną kobitką z PZU to stwierdziła, że mieli przygotowane polisy na starych warunkach i nie zdążyliby już ich pozmieniać dla wszystkich - jest więc szansa, że takie "burdello" potrwa u nich jeszcze trochę...

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Moderator: monterr07

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net