Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:46


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 listopada 2020, 18:18 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 11 listopada 2020, 18:09
Posty: 11
Pojazd: Żuk s21,1985,blaszak
Witam.
Rozważam zakup Żuka blaszaka z 1985r.
Auto jest praktycznie w stanie idealnym blacharsko bo było od nowości garażowane.
Jedyny mankament to brak dokumentów od tego pojazdu.
Jest jedynie naklejka na szybie (współczesne tablice Rej.).
I książka pojazdu z 1986/7.

Domyślam się, ze w tym wypadku zostaje jedynie rzeczoznawca i robić go na zabytek?
Czy jest jakaś inna opcja rejestracji ?

Przy okazji zapytam szanowne grono czy jest sposób by zarejestrować go na więcej niż 2 osoby?
Może przed przybyciem rzeczoznawcy wstawić ławki/ krzesełka na pakę?
Czy to coś da?
Nie bardzo chce go mieć tylko na 2 osoby bo to będzie mijało się z planami które mam co do tego żuczka.
Pzdr.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 listopada 2020, 22:02 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Sprawdź w cepiku, co wyskoczy po numerach rejestracyjnym i Vin. Jak zezłomowany, umarł w butach. Jak go nie ma w cepiku, to możesz zrobić wszystko - tylko najpierw gadaj z rzeczoznawcą, co chcesz zrobić, a on Ci powie jak :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 listopada 2020, 23:37 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Rzeczoznawca i opinia na pojazd historyczny / unikatowy - i mogą byc białe blachy.
Biała karta ( z rzeczoznawca lub bez, zaleznie od województwa - tak, to bez znaczenia, że Polska nie jest federacją województw 8) ) - i żółte tablice jako pojazd zabytkowy.
Po drodze są pewne niuanse, ale wsyztsko jest do zrobienia.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2020, 12:19 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 11 listopada 2020, 18:09
Posty: 11
Pojazd: Żuk s21,1985,blaszak
ogólnie od rana to gadałem już z kilkoma rzeczoznawcami...
dwóch że oryginał i ch**j nic nie wolno ruszać bo ma być oryginał..
ale trafiłem na dwóch młodszych od węgla i Ci już gadali normalnie..
że to co bedzie mnie interesować powinno przejść.
bolączką są te fotele na pace, mimo że zamontuję je "fabrycznie" czyli bez patentów, spawania i rzeżbienia to kluczem do tego jest diagnosta który klepnie i weżmie na siebie to.
mowa o braku pasów bezpieczeństwa, mimo że w tamtych czasach tak auta wychodziły z fabryki.
tu jest łamigłówka..
twierdzą że zrobić go na żółte mogę bez problemu a pózniej starac się o zwiekszenie w dodowdzie rej wiekszej ilosci przewozonych osób.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2020, 15:14 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Boś się wychlapał. Napiszę jeszcze raz - sprawdź w cepiku, jak się pokaże że złomowany, to lipa bo będą dane auta. Ale jak nic w nim nie ma,.to możesz sobie go i na 9 osób zrobić, bo rzeczoznawca ze stanu faktycznego będzie robił opis. Tylko "wszystko" musi się zgadzać.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2020, 16:06 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Jak sprawdzić w cepiku jak sie nie ma daty pierwszej rejestracji?

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2020, 16:30 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
co wy z tymi rzeczoznawcami macie :mrgreen: :shock: :lol:

Przecież auto swoje lata ma na żółte blachy.

Po co w tym wypadku jakiś rzeczoznawca? Robisz białą kartę sam, zgodnie ze wzorem, zdjęcia , kopię dowodu własności ( zakładam że masz jakąś umowę na to auto ) i wysyłasz pocztą do konserwatora ( dowolnego, bo w tej kwestii NIE MA rejonizacji ) Po wpisie do rejestru, przygotowujesz opis techniczny zgodnie ze wzorem, robisz przegląd wieczysty w jakiejś normalnej okręgówce i do rejestrujesz. To nie ma żadnych cudów, standardowa procedura.

Gorzej jak nie masz umowy ( dowodu własności ) wtedy nic się nie da zrobić dopóki jej nie uzyskasz.

Zastanawiające są te współczesne tablice ( rozumiem że białe ) , naklejka na szybie i książka pojazdu. Gdyby pojazd był np. złomowany to by ich nie było. Powinieneś dotrzeć do poprzedniego właściciela ( np po rejestracji ) bo auto może być objęte prawem spadkowym lub mieć innego garba...

Działaj nie poddawaj się, powodzenia z rejestracją :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2020, 17:05 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
A jakiekolwiek zmiany typu ilośc miejsc czy podobne - PRZED zrobieniem białej karty. Na badaniu zgodności na okręgówce to, co stoi na kanale ma się zgadzać z tym ,co jest w białej karcie. Nieważne, co było wcześniej.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2020, 08:34 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
Biała karta nie ma żadnej "mocy" w takim wypadku. Dla diagnosty i WK nie ma znaczenia co klepnął konserwator . Przerabiałem temat z Polonezem DC, który fabrycznie jest skonfigurowany jako 5os, a w przeszłości otarł się o VAT-1 i zmieniony został na ciężarowy 2 os. Ani diagnostę, ani WK totalnie nie obchodziło to co podbił WKZ. Każdy teraz trzęsie gaciami i w d....ie ma jakiś fanatyków starej myśli technicznej.

Słyszałem, że temat ilości miejsc najlepiej załatwić przez "muzealia" a nie WKZ. Ale na niektórych stacjach w ogóle nie chcą rozmawiać z klientem, który ma wpis do muzealiów. W tym wypadku klient musi szukać innej SKP.....mającej dobre stosunki z muzealnikami ;-)

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2020, 09:55 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
Ale w przypadku gdy nie ma dokumentów ani historii w cepik podstawą oceny jest opis techniczny przygotowany przez np. właściciela i tabliczka znamionowa w samochodzie :D a to pozwala mieć nadzieję na pozytywne załatwienie sprawy zgodnie z oczekiwaniami... :D

Na niektórych SKP nie chcą ( nie mogą ) rozmawiać bo przeglądy pojazdów wpisanych do ewidencji zabytków mogą wykonywać tylko stacje okręgowe a więc oczko wyżej w hierarchii :wink:

Tam nie mogą odmówić przeglądu :D a zakwestionowanie tabliczki i opisu technicznego zgodnego z danymi fabrycznymi dla danej wersji ( w tym liczby miejsc) to gruba sprawa i tego z pewnością nie trzeba się obawiać. To tak jakby podważali homologację :mrgreen:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2020, 10:14 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
Oczywiście z tym SKP, to był skrót myślowy, bo gdybym napisał SKO, to niektórym skojarzyłoby się to z książeczkami oszczędnościowymi i też by mnie prostowali , ale....
...bez dokumentów sprawa wygląda jeszcze gorzej. Niestety ale w dzisiejszych realiach, to diagnosta bierze na siebie ryzyko podbicia miejsc , które są niezgodne z obecnymi przepisami. I ze świecą szukać takiego, który się na to zdecyduje ....

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2020, 10:36 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
W obecnych realiach to na jednej ze stacji diagnosta, przy przejściu z białych tablic na żółte, w GAZiie 69, miał problem ze zmianą typu pojazdu z ciężarowego na osobowy - terenowy; miał problem ze zmianą ilości miejsc, mimo obecności fabycznych ławek, miał problem z tym, że gazik miał plandekę a nie hardtopa(!) i mial problem z numerem ramy malowanym (fabrycznie tak było) a nie nabitym... Generalnie miał problem ze sobą. Inna stacja, diagnosta, który znał i rozumiał przepisy - i nagle zero problemów :)

A że wszystkie doświadczenia opisane w tym wątku sa prawdziwe, to inna sprawa. Póki co państwo i jego przedstwiciele działają jak działają - w jednym urzędzie załatwisz sprawę normalnie, w innym nie przeskoczysz - mimo, że 100% legal i to samo - tylko miejsce i ludzie inni...

P.S. Dla uzupęłnienia obrazu sytuacji - ten pierwszy za to nigdy nie miał problemów z istnieniem instalacji LPG nie wbitej w dowód 8)

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2020, 13:29 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
lbs5 pisze:
Oczywiście z tym SKP, to był skrót myślowy, bo gdybym napisał SKO, to niektórym skojarzyłoby się to z książeczkami oszczędnościowymi i też by mnie prostowali , ale....


to mnie bardzo rozbawiło, dzięki za dobry humor na cały dzień :D :wink: :lol:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2020, 16:23 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 11 listopada 2020, 18:09
Posty: 11
Pojazd: Żuk s21,1985,blaszak
nie mam daty pierwszej rejestracji ani vinu.

dysponuje jedynie tymi danymi.
auto jutro ma do mnie przyjechać.
jesli ktoś potrafi coś wiecej rozszyfrować, sprawdzić lub pomóc a nie wróżyć z fusów
stawiam whisky.
Pzdr.


a z diagnostą już ustalone że bedzie na wiecej osób jak 2 :mrgreen:


Załączniki:
IMG_3792.jpg
IMG_3792.jpg [ 63.38 KiB | Przeglądany 4599 razy ]
IMG_3789.PNG
IMG_3789.PNG [ 227.78 KiB | Przeglądany 4599 razy ]
A14D8DFA-ACBD-4D30-B474-268E61E4E0A6.JPG
A14D8DFA-ACBD-4D30-B474-268E61E4E0A6.JPG [ 329.97 KiB | Przeglądany 4599 razy ]
IMG_3770.jpg
IMG_3770.jpg [ 249.01 KiB | Przeglądany 4599 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2020, 16:54 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
wydaje mi się, że wszystkie posty w tym temacie zostały napisane po to aby Ci pomóc :D

Ps. Nie wiem czy znajdą się chętni na whisky z fusami :lol:

pozdrowienia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Moderator: monterr07

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net