Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:18


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 września 2019, 10:19 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Polmos, jeżeli to nie problem to daj namiary na priv. Nie wiem czy z racji nowych przepisów o konieczności przerejestrowania pojazdów do miesiąca od zakupu nie będę musiał na "gwałt" załatwiać ubezpieczeń na Żuka i Gazika.

Gorzej jest, że z przeglądami będzie lipa, a bez ważnego przeglądu nie przerejestrują...

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 września 2019, 11:22 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Chociaż może z tym przerejestrowaniem jakieś patenty się pojawią - np:
https://spidersweb.pl/autoblog/kara-za- ... e-tablice/

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 września 2019, 21:31 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Właśnie chciałem ten wątek poruszyć, bo dwa dni temu przeczytałem ustawę wraz ze wzmiankami od a do z i też mnie ukłuło stweirdzenie "zawiadomienie", ale przyznam, że nie słyszałem wcześniej o zawiadamianiu o nabyciu. O zbyciu i owszem, ale zdawało mi się, że zawiadomienie o nabyciu jest równoznaczne z koniecznością przerejestrowania. Załóżmy, że ten artykuł rozwiewa wątpliwości, jednak jeśli ktoś ma coś do dodania lub na potwierdzenie, tym lepiej:)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 września 2019, 09:29 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Więc tak - wczoraj jak zobaczyłem wrzuty Drewnianego to skontaktowałem się ze znajomą która jest zastępcą nadczelnika w jednym z mozowieckich wydziałów komunikacji i wiele skazuje na to że gość z tego blogu ma rację. W ustawie (Prawo o ruchu drogowym) jest mowa o zawiadomieniu a nie o rejestracji - prawda. Wniosek do starosty o rejestrację pojazdu nie jest umocowany prawnie jako jedyna dopuszczalna forma zawiadomienia starosty o nabyciu pojazdu - o którym mowa w ustawie (rozporządzenie o rejestracji pojazdu i rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności urzędu (...) nie zawierają takiego obostrzenia). Starosta ani Wydział Komunikacji nie ma narzędzia prawnego zmuszającego właściciela do rejestracji pojazdu - może w odpowiedzi na list polecony wezwać właściciela do rejestracji - ale nie może podać podstawy prawnej, więc takie wezwanie można olać. I zaczynają się ale - po pierwsze nie wysyłamy listu poleconego, tylko jedziemy z pismem i kopią do kancelarii starostwa albo WK i składamy oryginał a na kopii bierzemy potwierdzenie złożenia - bo samo pocztwe potwierdzenie odbioru naszego poleconego nie obejmuje treści listu. Dwa - jeszcze kilka miesięcy temu byłby problem, kiedy w dowodzie rejestracyjnym skończyły by się pieczątki na przegląd - bo "nasz" wydział komunikacji nie wyda nam nowego dowodu rejestracyjnego z danymi poprzedniego własiciela - przez wzgląd na RODO i przepisy szczegółowe (tłumaczenie, że i tak mamy te dane nic nie da - bo kiedy urząd da nam dowód to udostępnia nam dane innej osoby a niema do tego prawa bez jej zgody), a WK poprzedniego właściela może nie chcieć tego zrobić - i tutaj moja koleżanka ma sprawdzić dlaczego. Ale - idąc dalej, od niedawna dowód rejestracyjny potrzebny jest nam tylko w dwóch przypadkach - w momencie zakupu i sprzedaży auta, a przeglądy diagności wbijają do CEPiK'u więc w sumie....olać pieczątki.
Ciekawe zagadnienie - lubię takie tematy..


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 września 2019, 10:03 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Dzięki roosman, jak ustawa wejdzie faktycznie w życie to nie będzie wyjścia i będę testował to rozwiązanie.

Prośba do admina, żeby wziął ten nasz oftop i zrobił nowy wątek o np, "Obowiązek przerejestrowania pojazdu do miesiąca po zakupie".

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 września 2019, 10:22 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 stycznia 2018, 09:40
Posty: 170
Pojazd: Żuk 82
Trzeba przenieść bo nikt nie będzie szukał informacji o rejestracji w dziale z tarpanami

Nie ma to jak walka z systemem. Rejestrując każdy pojazd 3 razy sprawdzam papiery, wytyczne, podstawy prawne i ostatnio idzie mi to nawet przyjemnie. Każda wyprawa do wydziału ruchu drogowego jest trochę jak wyprawa na wojnę. Jak się nie przygotujesz wracasz z kwitkiem.

A może jeśli ktoś posiada nieprzerejestrowany samochód powinien wyprzedzić system i zgłosić to teraz. Zanim pojawi się za to kara. Ustawa nie zmienia sposobów zgłaszania. Teraz nie grozi za to nic więc jest czas na testy.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 września 2019, 10:47 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Mam dwóch takich "delikwentów" (w porywach nawet trzech jak się jeden wynalazek nie sprzeda) do przerejestrowania. Żaden z nich nie przejdzie jeszcze przeglądu, więc będzie to dobry materiał na testy zgłoszeń o nabyciu pojazdu.

Polmos, jak będziesz o-line to nie zapomnij o namiarach na tego agenta ubezpieczeniowego.

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 września 2019, 20:15 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwietnia 2011, 19:24
Posty: 209
Lokalizacja: Włocławek
Pojazd: Škoda 105l '82
Jakieś światełko w tunelu się zapaliło, być może faktycznie uda się to jakoś obejść. Mój samochód posiada akurat przegląd, ma dane tablice od nowości i naprawdę szkoda by było oddawać im 37 lat historii. Próbować będę nie wcześniej niż w październiku, może do tego czasu coś więcej już będzie wiadomo, jeśli nie to przetrę szlaki :wink:


Załączniki:
WLD2300.jpg
WLD2300.jpg [ 166.06 KiB | Przeglądany 14041 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 września 2019, 20:47 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Hej, a jak to się ma do pojazdów, które chcę na żółte sobie zarejestrować (bo czarnych blach nie mają, a ja nie mam formalnie innego sposobu ich zarejestrowania)?

Syrenkę 102 sobie kupiłem w 2015 roku i jak na razie czeka na swoją kolej...

Nysy 521 T w tym roku też nie zdążę - zgłaszać zakup tego to towarzystwa w urzędzie?

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 września 2019, 21:26 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Ja bym zgłaszał. Szczerze to też niedawno do Żuka dokupilem Nyse i też jest na czarnych blachach - z tym że akurat ja chcę białe więc nie będę testował, ale nie masz ryzyka - przecież, jeżeli urząd napisze do Ciebie jakieś mądre pismo to żadne sankcje Ci nie będą grozily - zglosisz wiec hest ok, a jak coś to najwyżej przerejestrujesz :) A poza tym prawo nie działa wstecz - jeżeli zakupiles pojazd i 30dni minęło przed wejściem nowelizacji to i tak mogą sobie z torby strzelić... Chyba że coś zapisza - ale wątpię.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 września 2019, 22:30 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Cały myk polega na tym, że żadne z aut w najbliższym czasie nie będę rejestrować na żadne blachy - Nysa dopiero wiosną/latem 2020.
Nysa ma umowę Kupna - Sprzedaży z 24 czerwca 2019 - czyli faktycznie "prawo wstecz nie działa". Problem tylko w interpretacji przepisów przez nasze niektóre śmierdzące biurwy - czy tutaj ktoś nie zacznie mnie ścigać, bo będzie chciał się wykazać nadgorliwością itp

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 września 2019, 22:53 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
roosman pisze:
A poza tym prawo nie działa wstecz - jeżeli zakupiles pojazd i 30dni minęło przed wejściem nowelizacji to i tak mogą sobie z torby strzelić... Chyba że coś zapisza - ale wątpię.


Muszę jakiegoś papugę dopytać - jeżeli to faktycznie tak interpretować, to mogę położyć na temacie "lachę" i spokojnie dłubać przy sprzętach, a rejestracja się zajmę jak już będzie można na legalu je zarejestrować. Obawiałem się, że zadziała to tak - wchodzi ustawa w styczniu i po 30 dniach wszystko co było kupione wcześniej musi być zgłoszone, bo jak nie to trzeba dużo monet się pozbyć na karę.

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 września 2019, 23:00 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
No właśnie jak tak sobie teraz pomyślałem to może tak być. Bo nie ma narzędzia "scigania" osób niezglaszajacych - zwyczajnie osoba naruszajaca przepis, w momencie gdy przyjdzie zarejestrować pojazd, powiedzmy po 2 latach to mówiąc kolokwialnie - samopodpie....lenie za 650 punktów - i w tym momencie prawo zadziała wstecz, bo tak jakby wykrycie naruszenia przepisu nastapi w momencie obowiązywania sankcji.. I lipa... Chyba jednak najłatwiej jest zgłosić nabycie pojazdu i nie rejestrować - bo wtedy raczej nic nam nie będzie groziło.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 września 2019, 23:53 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Ale dopóki zgłosisz przed wejściem w życie ustawy, to cytując klasyka "mogą Ci skoczyć". A mam jedno auto, które muszę zgłosić, a kupiłem dawno, przejdę sie do urzedu na dniach i zobaczę co powiedzą na "zawiadomienie", bo przeglądu oczywiście nie ma... :P

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 04 września 2019, 12:23 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Dobra Pany - szach mat.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA z dnia 11 grudnia 2017 w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych - § 17.1. W przypadku zawiadomienia o nabyciu pojazdu zarejestrowanego, organ rejestrujący dokonuje rejestracji pojazdu na wniosek właściciela pojazdu.
- Czyli legislator rozróżnił czynność zawiadomienia i złożenia wniosku - tym baradziej że w § 17.1. jest odwołanie do § 2 w którym czytamy
§2.1. W celu rejestracji pojazdu właściciel pojazdu składa do organu rejestrującego wniosek o rejestrację pojazdu na formularzu, którego wzór jest określony (...)
Dziękuję - pozamiatane.
Historyk - moim zdaniem, aby nie mieć problemów w momencie jak będziesz chciał wreszcie rejestrować swoje archetypy polskiej motoryzacji powinieneś do właściwego terenowo starosty napisać takie pismo:
"Na podstawie Artykułu 78 ustęp 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym, informuję Pana Starotę o nabyciu dnia XX.XX.XXXX pojazdu : Marka, typ (model) nr VIN i nr rej oraz dnia XX.XX.XXXX pojadu (etc)." - albo w sumie nawet nie pisać dat nabycia....
i na tym zakończyć. Złożyć kwit w kancelarii starostwa, wziąć na kopii potwierdzenie odbioru i walnąć piwo. I


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Moderator: monterr07

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net