Dzisiaj jest 28 marca 2024, 13:52


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10 października 2009, 16:55 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 17:36
Posty: 813
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Żuk A-0701J i A-111J
mam pytanie na temat złomaowania samochodów. Mój kolega który jest instruktorem na "L"-ce interesuje sie fiatami 125 i mówił że kupił jakiegos ale ze nie bardzo sie oplacala jego reanimacja to rozebral go na czesci i oddał gołe nadwozie i mu jeszcze zaplacili za kg zlomu wystalili zaswiadczanie do urzedu komunikacji warunek wazne OC robił to w najwiekszej stacji w Lublnie. ale jak szukam w necie to wszedzie strasza ze auto za darmo trzeba oddac i w dodatku w takiej samej wadze jak w dowodzie.

podzielcie sie swoja wiedza na ten temat z góry dzieki:)

_________________
"Ozdobą wszystkich dróg jest lubelski żuk"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 października 2009, 17:49 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 14 września 2009, 14:15
Posty: 2
Lokalizacja: Zabrze
Witam. Wiem że na forum nieznany zbytnio jestem, ale od jakiegoś czasu przeglądam. To tyle tytułem wstępu.
Miałem kiedyś taka sytuację o ile nie gorszą. Oddawałem spalonego transportera T3 bez silnika i skrzyni biegów,dodatkowo, samochód nie był na mnie zarejestrowany bo miałem tylko umowę ale przyjęli go bez problemu (oczywiście nieodpłatnie). Więc jeśli chodzi o proceder to sytuacja jak widać jest możliwa, niech kolega po prostu podejdzie na jakąś stacje demontażu i zapyta, czy przyjmą sama budę w zamian za zaświadczenie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 października 2009, 19:26 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 17:36
Posty: 813
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Żuk A-0701J i A-111J
dzieki :) a to pytanie to zuka poniekad dotyczylo tylko bo mam kilka aut ktore stoja i sie placi oc wiec w wyniku szukania kosztow na reanimacje zuka czy tez na zakup nowego musze cos z nimi zrobic...

_________________
"Ozdobą wszystkich dróg jest lubelski żuk"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 października 2009, 10:23 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 czerwca 2009, 00:16
Posty: 142
Lokalizacja: Warszawa
przestań po prostu płacić OC ;) moja nysa nie miała płaconego przez dobre 10 lat i nikt niczego od niej nie chciał ;) Stała po prostu bez przeglądu, bez OC, nieruszana, niedotykana, niepalona ;) IMHO szkoda złomować cokolwiek :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 października 2009, 14:52 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 grudnia 2008, 11:55
Posty: 54
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Przestań płacić, stała 10 lat i nic nie było... tylko że jak w końcu kraj nasz skomputeryzują i nie daj Boże kwiatki takie wyjdą to będą stresy.
Trudno nie złomować samej skorupy w imię ratowania zabytków, bo i cóż za zabytek ze zgnitej ramy jak leży w krzakach i gnije dajej.
Popytaj po złomach. z reguły chcą całe auto za darmo ale trafiają sie tacy co zapłacą i jeszcze pozwolą wyjąć co lepsze.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 listopada 2009, 01:54 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Jak ktoś przestał płacić OC 10 lat temu - przed nowelizacją ustawy o obowiązkowym ubezpieczeniu OC ... bla bla bla - to ma spokój. Nowelizacja była (chyba - kto potrzebuje, niech sprawdzi) w 2004 roku. Jeśli auto nie miało OC wcześniej, to jest spokój, jeśli zaś miało OC jeszcze po wejściu w życie tej nowelizacji, to właściciela przestaje ono obchodzić albo gdy sprzeda samochód, albo gdy go zezłomuje (oczywiście z wyjęciem z tego samochodów więcej niż 40 letnich albo z opinią rzeczoznawcy o zabytkowym/unikatowym charakterze pojazdu).


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Moderator: monterr07

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net