Dzisiaj jest 02 maja 2024, 07:04


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12 września 2010, 17:37 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
Witam. Zakupiłem ostatnio Nysę, o niej więcej napisze jutro, dodam zdjecia itd, Lecz zanim to zrobie miałbym kilka prostych, a zarazem jakże ważnych pytań. Prostych dla kogos kto w temacie siedzi, a ja jestem początkujący
Pierwsze pytanie: gdzie w Nysie jest zawór nagrzewnicy tylnej tej co dmucha na pake ? tam gdzie powinien byc jak sie osłone silnika zdejmie w kabinie to z przodu silnika jest blaszka. Nysa jest z 77 roku moze jest w innym miejscu akurat a o tym nie wiem...?
Kolejna sprawa to gdzie mozna nabyć te plastikowe "ząbki" drzwi rozsuwanych ? te co pod spodem prowadzą drzwi zeby sie trzymały? To pytanie głównie do użytkownika Robo :):)
Następnie gdzie mozna dostać gumy w których chodzą okna przesuwane, chodzi i te uszczelki w kształcie litery E
A ostatnie pytanie to od chłodnicy, koło korka powinien isc wężyk. Nie mam wężyka ani nie wiem gdzie powinien isc,ktoś cos mówił o jakims zbiorniczku wyrównującym, ale nie wiem o co chodzi dokładnie ??;/ Mile widziane zdjęcia :D :D :P
dzięki za pomoc i pozdrawiam 8) :lol: i\


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 września 2010, 18:51 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
kaczka pisze:
Witam. Zakupiłem ostatnio Nysę, o niej więcej napisze jutro, dodam zdjecia itd, Lecz zanim to zrobie miałbym kilka prostych, a zarazem jakże ważnych pytań. Prostych dla kogos kto w temacie siedzi, a ja jestem początkujący
Pierwsze pytanie: gdzie w Nysie jest zawór nagrzewnicy tylnej tej co dmucha na pake ? tam gdzie powinien byc jak sie osłone silnika zdejmie w kabinie to z przodu silnika jest blaszka. Nysa jest z 77 roku moze jest w innym miejscu akurat a o tym nie wiem...?
Kolejna sprawa to gdzie mozna nabyć te plastikowe "ząbki" drzwi rozsuwanych ? te co pod spodem prowadzą drzwi zeby sie trzymały? To pytanie głównie do użytkownika Robo :):)
Następnie gdzie mozna dostać gumy w których chodzą okna przesuwane, chodzi i te uszczelki w kształcie litery E
A ostatnie pytanie to od chłodnicy, koło korka powinien isc wężyk. Nie mam wężyka ani nie wiem gdzie powinien isc,ktoś cos mówił o jakims zbiorniczku wyrównującym, ale nie wiem o co chodzi dokładnie ??;/ Mile widziane zdjęcia :D :D :P
dzięki za pomoc i pozdrawiam 8) :lol: i\


ciegno zaworu ogrzewania masz tutaj w tym pasie nad maska wewnetrzna oraz ,ciegno ssania, i otwieranie maski zewnetrznej

uszczelki sa dostepne te E mechate !!!!!! na allegro gosciu sprzedaje 3 metry 1 szt :wink:

wezyk od chlodnicy to jest ten przelewowy mocowany jest na szyjce wlewu chlodnicy , twoja nysa z 77 r niemiala jeszcze zbiorniczka wyrownujacego , w starszych nysach zwisal ten wezyk w dol , w nowszysz szedl do zbiorniczka

jak chcesz zdjecia to wejdz w moj temat nysa 522 , 1986 turkusowa

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 września 2010, 19:46 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
zawór jest przymocowany do głowicy od przodu, tzn jest umieszczony analogicznie do tej blachy zaślepiającej tylko po drugiej stronie silnika, zobaczysz go po otwarciu maski zewn. Tomek - czyli w Żuku ze starym typem chłodnicy weżyk powinien wisieć luźno ?

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 września 2010, 19:59 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
tak luzno zwisa przy chlodnicy

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 września 2010, 22:24 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
czyli moge sobie taki zbiorniczek wyrównujący zrobic, bo nie widzi mi sie dolewac płynu ciągle...;/
aha co na allegro trzeba wpisac zeby te uszczelki znalazło
aha, simon ja twoją galerię turkusowej znam na pamięc ;], ale zdjecia tego zbiorniczka wyrównującego nie mogę za nic znalesc :cry:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 września 2010, 09:12 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Tu masz tego gościa od uszczelki:
http://allegro.pl/uszczelka-szyby-lubli ... 42067.html
Też niedawno od niego kupowałem- poza all. za pobraniem - i wszystko było ok - tylko gośc rzadko na maila zagląda :wink:

Zbiorniczek wyrównawczy... jeśli Nysa Ci nie gubi płynu, to on nie jest w tej konstrukcji praktycznie potrzebny... Zresztą, górna częśc chłodnicy pełni poniekąd tą rolę. A jeśli gdzieś płyn by uciekał, to do zbiorniczka tak samo trzebaby dolewać.

P.S. Nysa service vel Nysanek to nie Simon :wink: Ale też mały łobuz Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 września 2010, 10:01 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
sory za błąd nysanek :oops:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net