Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 14:02


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17 maja 2011, 14:56 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Wujek Mariana na forum! Hura :D Pozdrów go :D

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 maja 2013, 15:33 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 sierpnia 2012, 13:51
Posty: 15
Lokalizacja: a stąd (Kostrzyn Wlkp.)
Panowie, odgrzewam trochę kotleta, ale w tym roku planowałem jechać Nysą do Chorwacji. Niestety skusiła mnie okazja i z powodu zakupu zwykłego auta osobowego nie jestem już wstanie przeznaczyć kasy na dopieszczenie Nyski. Do Chorwacji pojadę prawdopodobnie w tym roku, ale osobówką, co nie zmienia faktu, że jakąś dalszą wyprawę Nysą założę na przyszły rok. Jeszcze nie wiem gdzie, ale może Włochy, Grecja albo gdzieś południowy wschód. Poza samym przygotowaniem auta nie wydaje mi się, żeby koszty takiej wyprawy były jakoś szczególnie wysokie. W 2011r byłem z żoną we Francji, mieliśmy jechać stopem, ale że padało to co kawałek podjeżdżaliśmy autem na lepszą trasę i tak w końcu objechaliśmy całą północną Francję a w drodze powrotnej zostaliśmy na jeden dzień w Paryżu. Spaliśmy cały wyjazd w nieprzygotowanym absolutnie do wyjazdu bagażniku Fiata Punto 3D, jadaliśmy ryż z sosem ze słoiczka i tego typu śmieci. Przejechaliśmy 4714km i na cały wyjazd wydaliśmy niecałe 2700zł. Pragnę jeszcze dodać, że to była Francja gdzie płaci się w Euro no i gdzieniegdzie bywaliśmy w jakiś muzeach w wieży Eiffla a to nie było tanie.
A teraz konkrety... Obliczałem już orientacyjnie taki wjazd i zakładając np Chorwację. Trasa Poznań - Opuzen (najdalszy zakątek) to niecałe 1500km x2 + na górkę 1000km na objazdy, dojazdy, błądzenie i omijanie płatnych dróg to daje w dwie strony jakieś 4tyś.km. Ja do mojej Nysy chcę wstawić przekładnie 10-cio zębatą dla poprawy osiągów i liczę bez zbędnego zmniejszania że spali 12L na trasie. Przy dzisiejszej stawce paliwa wychodzi ok 2600zł (ja jeżdżę na gazie, więc będę miał trochę taniej, ale podejrzewam, że montaż instalacji zwróciłby sie na jednym wyjeździe). jak to się rozłoży na liczbę członków danego auto to nie robi się tak źle. spanie w aucie lub pod namiotem (darmowe), żarcie do zabrania z polski. Jedyne co to przygotowanie auta, ale jak Żuki na Złombolu jeżdżą bez szykowania remontów kapitalnych silnika to nie ma co świrować.

_________________
Automobil Garaż Mechanika pojazdowa, renowacja pojazdów zabytkowych


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2013, 18:06 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 marca 2008, 13:20
Posty: 49
Lokalizacja: Komorów
Rany, pomysł mega, trzymam kciuki, że wyprawa się powiedzie! Jeśli wypad ma być latem, to szczególną uwagę zwróciłbym na chłodzenie i hamulce. W lipcu i sierpniu jest tam czasem ekstremalnie gorąco, a jeśli chcielibyście się pokręcić gdzieś po "interiorze", to czasem są bardzo strome podjazdy/zjazdy, więc i silnik i hamulce mogą się ostro przegrzewać. Śmigałem sporo po Bałkanach i 2 razy miałem problem z samochodem "niezabytkowym" :)
Może pomyśl też o klimie ;), chociaż szyberdachy w Nysie działają rewelacyjnie :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 maja 2013, 22:46 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 sierpnia 2012, 13:51
Posty: 15
Lokalizacja: a stąd (Kostrzyn Wlkp.)
Podstawa to łopata wentylatora 5 a nie 4 łopatkowa no i jakiś tunel na chłodnicę. Atak z talerzem w tylnym moście 10 zębaty więc długie dystanse są przyjemniejsze a poza tym na takiej wyprawie nie można się spieszyć z dojazdem. Co do terminu to jeszcze nie jest podjęta decyzja ale wskazane jest ominąć szczyt sezonu :)

_________________
Automobil Garaż Mechanika pojazdowa, renowacja pojazdów zabytkowych


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2013, 09:50 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
tak sobie na próbe zamontuj smiglo 6 lopatkowe z gaza 69 , gwarantuje tobie 60 km/h to max , przekroczysz 60 , uszy ci odpadna :wink: gwarancja na dobre chlodzenie jest przeczyszczenie kanalów wodnych w bloku silnika , jak tez szczelna uszczelka pod glowica , wtedy mozna miec orginalny wiatrak + ewentualnie tunel chlodnicy zrobic jak ja u siebie , i chlodzi ladnie :wink:

a tak cos dodac do podrózy to bylo o ile sie niemyle w 73 roku jak mariana wujek tam jechal z ekipa , to mozna porównac do dzisiejszych czasów jadac VW T5 , na tamte lata nysa byla tak samo dobra ja VW czy Transit , no i niebylo takiego ruchu na drogach wyjedz teraz na autostrade to musisz dobre 95 km/h gonic zebys nieblokowal ciezarówek

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2013, 11:46 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Nie trzeba jechać autostradą, a poza tym klimat za wiele się nie zmienił i tam dalej jest gorąco, żar się leje z nieba i ludzie z naszego równoleżnika nie wytrzymują :D
Bez elektrycznego wentylatora do chłodnicy moze być ciężko, co nie znaczy, że jest on niezbędny. Jednak z pewnością chłodzenie będzie największym problemem. Jak wujek jechał z ekipą to mieli grube chłodnice, węże ekranowane i chyba ten rozdzielacz wody po obu stronach głowicy, kiedyś <nysa-service> opisywał ten patent gdzieś tu na forum.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net