Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 09:38


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10 sierpnia 2012, 09:58 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 31 stycznia 2012, 23:45
Posty: 14
Lokalizacja: Konin
Witam. Kochani nie wiem ile jest bębnów z taśmą na hamulcu ręcznym... Prościej- czy hamulec ręczny jest na jedno czy dwa koła bo chcę zakupić:

http://allegro.pl/hamulec-reczny-tasma- ... 55900.html

i nie wiem czy jeden czy dwa komplety??? Proszę o odp. Serdecznie pozdrawiam maniaków.
A może same opaski wystarczą?
I jeszcze jedno pytanie. Czy serwo hamulcowe pasuje od poloneza i jeżeli tak to od jakiego modelu, bo z tego co wiem są kilka...
http://allegro.pl/serwo-hamulcowe-fso-p ... 30113.html Muszę wiedzieć na 100%


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sierpnia 2012, 23:30 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
To co w aukcji,to jest bęben z taśmą montowany na wale napędowym i jest tego tylko tyle,ile widać na aukcji.Masz taki ręczny,czy normalny w kołach?Bo jeśli taki,to potrzebujesz tylko tego co w aukcji,czyli bęben i taśmę,resztę przełożysz ze swojego.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: hamulec
Post: 11 sierpnia 2012, 09:54 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 31 stycznia 2012, 23:45
Posty: 14
Lokalizacja: Konin
buźka pisze:
To co w aukcji,to jest bęben z taśmą montowany na wale napędowym i jest tego tylko tyle,ile widać na aukcji.Masz taki ręczny,czy normalny w kołach?Bo jeśli taki,to potrzebujesz tylko tego co w aukcji,czyli bęben i taśmę,resztę przełożysz ze swojego.


Nie wiem. Mam Nyskę z 1992 r. Jeżeli chodzi o ręczny, który byłby na wale- rozumiem, że jak się nachylę to będzie widoczny gdzieś na wale???. Jeżeli w kołach to czy ten sam zestaw, który w aukcj czy inny?
Mój mechanik wyjechał a ja chcę pozbierać trochę części aby jak najwięcej nowych części zamontował....
A co z tym serwem hamulcowym? Mam jeszcze jedno pytanie. Czy też na przedniej szybie w narożnikach porobiły wam się szpary (pomiędzy uszczelką a blachą)???


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2012, 13:02 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
jak z 92 to nie kupuj tego,
to co w aukcji powinno być widoczne za skrzynią biegów - jeśli nie ma to masz nowy typ na linke
co do serwa to powinno pasować jak dasz dłuższy popychacz pompy - ja tak zrobiłem u siebie. Podobno można dać serwo z poloneza bez przeróbek, ale wtedy trzeba wywalić łącznik między serwem a pompą.( PODOBNO !)
A do do uszczelki to sie kurczy od słońca , deszczu itd. Musisz dać albo nową albo uszczelnić

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2012, 15:28 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Tak jak koledzy piszą - 92 w oryginale ma ręczny na oba tylne koła, raczej z mechanizmem samoregulacji, ale podkreślam - raczej, nie na 100%, sprawdzić można zasadniczo tylko rozbierając. Ręczny działa normalnie na szczęki tylnych hamulców poprzez rozpieracz.
Co do serwa, pasuje zdaje się od dużego Fiata, ale czy od poloneza, to nie wiem...

Co do szyby - owszem, miałem to samo, jedną szybę musiałem wymienić, dałem inną uszczelkę i wszystko po odpowienim włożeniu pasuje jak ulał i nic nie cieknie. Tak więc przypuszczalnie musisz wyjąc szybę, założyć inną (dłuższą) uszczelkę, dać odpowiednie gumy rozporowe na środku i nie powinno być problemów.


Co do opisów z allegro - w kwestii Nys i Żuków NIGDY nie ufaj bezgranicznie opisom sprzedawców, bo to co ludzie sprzedają pod hasłem Nysa Żuk, to często nawet nie jest polskiej produkcji i ni w ząb nie pasuje. Jeśli nie jestes pewien, lepiej kogoś zapytaj, albo sprawdź u siebie, jaką masz oryginalną część..

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2012, 16:18 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
to co kaczka napisal trzeba zmienic ten lacznik , pozatym wszystko takie same jak zuk nysa z tym serwem

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: hamulec itd
Post: 12 sierpnia 2012, 13:42 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 31 stycznia 2012, 23:45
Posty: 14
Lokalizacja: Konin
< nysa - service > pisze:
to co kaczka napisal trzeba zmienic ten lacznik , pozatym wszystko takie same jak zuk nysa z tym serwem


Ok. Dzięki za podpowiedź. To może, gdzie można kupić serwo hamulca oryginalne?
Druga sprawa, gdzie kupić nowe uszczelki (chodzi o osoby, które kupiły i załozyły) na przednią szybę. Słyczałem, że są węższe i szersze (zapewne szersze są lepsze...
Poszukuję też prawy stopień od strony pasażera kierowcy z blacharki to tylko już tego mi brakuje...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net