Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 10:12


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 kwietnia 2014, 17:50 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
No ja tam nawet nie stawiam sobie terminów "rok" czy "dwa lata". Jeśli przywrócenie Nyski jednej czy drugiej zajmie mi 5 lat, to i tak będzie to dla mnie powód do dumy :)

Jeszcze co do kolekcjonowania starych samochodów to trzeba napisać o jednym. Kolekcjonerzy zabytkowych aut można tak powiedzieć, że dzielą się na 2 kategorie:

- pierwsza kategoria, to bardzo bogaci "duzi chłopcy", czyli prezesi, dyrektorzy, którzy mają nadmiar kasy i kupują za nią "duże zabawki" czyli gotowe pięknie odrestaurowane zabytkowe auta. Mają kasę więc nie zawracają sobie głowy takimi trudami jak odbudowanie auta. Wielu z nich nie potrafi przy takim aucie praktycznie NIC zrobić. Znam takiego jednego nowobogackiego, co za każdy zderzak do swojej syrenki płacił po 1 000zł i wynajmował mechanika do przykręcenia każdej śrubki... Niestety w społeczeństwie naszym pokutuje dzisiaj stereotyp, że każdy kolekcjoner zabytkowych samochodów to multimilioner, którego można skubać ile się tylko da. Parę osób mniemało kilka lat temu, że i ja jestem jakimś bogaczem którego można naciągać ile się da - niestety nic z tego. Parę osób próbowało mi już wciskać Syrenki za kosmiczne sumy, bo myśleli, że skoro jestem grubszym panem z wąsikiem i po doktoracie, to znaczy, że śpię na kasie. Tym czasem faktycznie jestem bezrobotnym nauczycielem pracującym tu i ówdzie dorywczo...

- drugi typ kolekcjonera zabytkowych samochodów, to człowiek niebogaty, ale obrotny, który potrafi zdobyć zabytkowe auto za jakąś możliwą dla przeciętnego Polaka kwotę i odremontować ten samochód na własną rękę w miarę wolnego czasu i posiadanych pieniędzy. Często taka kolekcja czeka wiele lat zanim dojdzie do dawnej świetności... Do takiej kategorii zaliczam się ja i myślę, że większość naszych forumowiczów. Niestety społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy z tego i powszechnie nadal pokutuje stereotyp bogacza - kolekcjonera. Później taki głupi minister Rostowski wyskakuje z pomysłem opodatkowania zabytkowych samochodów w Polsce - normalnie mi się nóż otwarł w kieszeni, jak usłyszałem o takim pomyśle (to było chyba w grudniu 2012 roku). Nie dość, że poświęcam własny czas i własne skromne środki finansowe, to jeszcze mam być karany za to, że ratuję zabytki polskiej myśli technicznej ?? !!
Na szczęście później nie słyszałem o tym głupim pomyśle...

Na koniec dodam, że od początku, od kiedy zawitałem tylko na to forum, to byłem wręcz zaskoczony bardzo wysokim poziomem kultury, życzliwością i chęcią niesienia pomocy przez WSZYSTKICH użytkowników i administratorów tej strony. Nikt tutaj nikogo nie wyśmiał i nie obraził, nawet jeśli by się nie wiem jak głupie pytanie zadało. I taka wręcz rodzinna atmosfera mi się tutaj bardzo ale to bardzo podoba. Piszę to nie z chęci przylizania się komukolwiek, ale dlatego, że można polegać na wiedzy i doświadczeniu innych osób i pytać się praktycznie o wszystko bez obawy zostania wyśmianym, skrytykowanym itp...

aby zobaczyć o czym piszę jeśli chodzi o "atmosferę" na forum, to wystarczy zajrzeć tylko na inne fora, gdzie non stop można przeczytać różne docinki personalne, przekręcanie loginów itp - tutaj z takimi patologiami się nie spotkałem jak dotychczas. Każdy widzi w innych użytkownikach "bratnie dusze" z którymi może sobie pogadać na temat wspólnej pasji...


...a tak w ogóle, to gratuluję Ci zdania prawa jazdy ;) Wiem, jak trudno dzisiaj zdać "prawko" ;) Nie wiem jakim cudem udało mi się to zrobić za pierwszym razem, wylosować całkiem dobre Renault Clio i przyjaźnie nastawionego egzaminatora;)

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 18:00 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Co do garażu, to blaszak moim zdaniem wcale nie jest najlepszym pomysłem, bo taki szczelny i ocieplony do tego blaszak to puszka. A najważniejsze jest, żeby garaż był nie tylko suchy, ale i przewiewny. MUSI być wentylacja i przepływ świeżego powietrza. Jak nie masz warunków, to nawet wiata byłaby dobra, nie musi być od razu garaż.

Co do Nyski - musisz się z tym przespać, nie podejmować pochopnych decyzji, podejść do tego trochę na zimno, ale z zaangażowaniem. Wtedy coś się z tego urodzi.

A jeśli Nysa jest zarejestrowana, to nie bój się nią wracać na kołach, lepiej na kołach, niż na lawecie, przynajmniej od razu poznasz samochód, potencjalne rzeczy do poprawienia, naprawienia, a jak przywieziesz na lawecie, postawisz i nadal nie będziesz wiedział, co w niej jest nie tak...

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 18:08 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 19 kwietnia 2014, 17:14
Posty: 16
Lokalizacja: Garwolin
Historyk1985, właśnie już wspominałem o atmosferze na forum :) Naprawdę jestem zdziwiony poziomem kultury i pomocy. Dziwi mnie, że wam, bardziej doświadczonym chce się pisać tyle, aby pomóc laikowi.

Marian, właśnie na wiatę mogę chyba liczyć w najlepszym wypadku. Oczywiście jeśli znajdę zarejestrowaną nyskę to spróbuję wrócić na kółkach. Tylko muszę znaleźć coś z mojego regionu.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 18:31 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
mój blaszak jest ocieplony i w środku całkiem przyjemnie jest zawsze - bez względu na warunki na dworze.
Wentylację chcę sobie zrobić z moskitierą, żeby w środku nie zalęgła mi się jakaś gadzina z pobliskiego parku.
Fakt, że rozbita Nyska rolnicza stoi sobie w środku rozgrzebana do maksimum i nie muszę niczego sprzątać po każdej robocie, nie muszę zaciągać na nią plandeki, martwić się złomiarzami czy patrzeć z niepokojem na pogodę - robię przy niej kiedy mam na to czas i ochotę, a nie wtedy, kiedy mi na to pogoda pozwala. To jest właśnie największy plus garażu...

...a poświęcamy Ci też tyle czasu z racji, że możesz stać się szansą na uratowanie życia kolejnej Nysce :wink:

Tak jak już koledzy pisali - musisz dokładnie przekalkulować i zastanowić się nad tym, jaka opcja Ci się najbardziej opłaca, a następnie zacząć działać... Wszyscy będziemy trzymać wtedy kciuki za Ciebie i Twoją Nyskę ;)

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 19:07 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 czerwca 2012, 07:51
Posty: 131
Lokalizacja: Kwidzyn
Spójrz na tą wygląda przyzwoicie, jest mobilna i cena nie powala.http://olx.pl/oferta/nysa-1985-r-2-1-be ... d5ac2cdd17


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 20:07 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
jasio ma racje :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 20:20 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Wygląda na szpachlowóz, ale w tej cenie, jeżdżąca, trzymająca fason - można brać :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 20:39 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
No, Jasio ma rację :) Wygląda całkiem przyzwoicie. Oby jeździła też tak, jak wygląda:)
Brakuje jej listewek bocznych, ale to nic w porównaniu np z moją Towoską - tzw "Belferką"

No i cena - tak, jak mówiłem 2500zł :)

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 20:43 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 czerwca 2012, 07:51
Posty: 131
Lokalizacja: Kwidzyn
No takie czasy się zrobiły, że szpachla kosztuje :wink:
Nie ma co grymasić, naprawdę coraz trudniej o nyskę w jednym kawałku za przysłowiowe 2 tysie


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 20:53 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
bez tej szpachli tez nic niezrobisz , musze powiedziec wam ze przez te 12 lat od remontu mojej nysy , ta szpachla na tylnych naroznikach sie trzyma :!: z czego jestem tez zdziwiony widoczne tam nadwozie tak niepracuje zeby pekala , wiec ta niebieska z ogloszenia moze tez tak dlugo trzymac bedzie :mrgreen:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 21:10 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 19 kwietnia 2014, 17:14
Posty: 16
Lokalizacja: Garwolin
Nysa super, ale dzieli mnie od niej 500 km


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 21:12 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
na osi wracaj , pojedz pociagiem a nysa wrócisz :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 21:14 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 19 kwietnia 2014, 17:14
Posty: 16
Lokalizacja: Garwolin
Prawko mam :) Prawdopodobnie bym kogoś wziął, ale co będzie jak na tej trasie nysa odmówi posłuszeństwa? :) Z książką zejdę na pobocze i będę naprawiał? :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 21:19 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
nysa da rade , jak ladnie odpali bedzie silnik równo pracowal to niebedzie wiekszych problemów :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 22:32 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Dojedziesz na kołach, jakbyś miał jakieś problemy w drodze możesz do mnie dzwonić, ale najważniejsze to mieć podejście, ze dojedziesz, bo z podejściem, że "coś może kleknąć" to na pewno coś klęknie...

Ja jak kupowałem moją Nysę miałem tylko teoretyczne pojęcie o mechanice, wyciągniete z książek o Nysach, pojechaliśmy całą rodziną po Nysę też ponad 500km od domu, z tatą tylko wracałem mającym jeszcze mniejsze pojecie niż ja całe te 500 km, bez gaśnicy, trójkąta z kołem zapasowym bez powietrza, a całym naszym zapleczem narzędzi był klucz do kół i scyzoryk.
Zastanów się - samochody zostaly stworzone po to, by jeźdizć, nie stać. Więc używając samochód w tym celu, w którym został stworzony on się tylko cieszy :D

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net