Dzisiaj jest 28 marca 2024, 15:40


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 czerwca 2014, 17:13 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 21 czerwca 2014, 21:03
Posty: 23
Wiatam czy jest możliwoś zmiany w dowodzie liczby miejsc z 5 na 8 osób?
Może ktoś już to przerabiał.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2014, 17:19 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Jest taka możliwość, ale wg mojej wiedzy nowe fotele muszą spełniać obecne wymagania, czyli muszą być homologowane. Najlepiej podjedź do stacji diagnostycznej i dopytaj, to oni podbijają takie modyfikacje.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 czerwca 2014, 12:17 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 21 czerwca 2014, 21:03
Posty: 23
byłem dziś w okregowej stacji kontroli pojazdów i miły pan wyjaśnił mi że nie mam możliwości takiej zmiany. W ogóle nie podobało mu sie jeżdzenie na ławkach w nysie dodam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2014, 19:36 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 czerwca 2014, 12:06
Posty: 1
Jako, że to mój pierwszy post na tym forum, najpierw oficjalnie witam wszystkich forumowiczów ;-).

Co do tematu, ja również interesowałem się zwiększeniem ilości miejsc w dowodzie (w górę). U mnie chodziło o Żuka. Diagnosta powiedział mi, że jest to możliwe, ale fotele muszą być przymocowane do oryginalnych uchwytów pod nie. Trzeba wtedy przedstawić jakiś papierek od firmy, która wykonała taką przeróbkę oraz musi być zatwierdzone przez przedstawiciela producenta, że fotele zostały przymocowane do oryginalnych uchwytów, i właśnie tu jest pies pogrzebany, gdyż takiego przedstawiciela (z tego co ja wiem) nie ma.
Podobno takie obostrzenia weszły z jakąś niedawną zmianą przepisów. Wcześniej nie byłoby z tym większego problemu.

Dodam jeszcze, że ze zmianą ilości miejsc w dół nie powinno być żadnego problemu ;-)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2014, 19:48 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
jak to dobrze ze sa nysy towos z siedzeniami bocznymi :mrgreen:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2014, 21:11 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:39
Posty: 160
Lokalizacja: Katowice
w Katowicach stacja diagnostyczna jest razem z warsztatem , pan diagnosta który robi przeglądy ma także papier na dokonywanie zmian konstrukcyjnych w samochodach w tym że warsztacie , więc sam sobie wystawia papier z warsztatu o dokonanych zmianach daje kwitek z przeprowadzonego przeglądu i z tymi dwoma kwitakmi jedziesz do wydziału komunikacji , z mojej rady/miejscówki stacji skorzystały już dwie osoby , więc jest to mozliwe , adres mogę podać na PW


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2014, 23:22 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
kozak22 pisze:
byłem dziś w okregowej stacji kontroli pojazdów i miły pan wyjaśnił mi że nie mam możliwości takiej zmiany. W ogóle nie podobało mu sie jeżdzenie na ławkach w nysie dodam


To jakiś nieuświadomiony diagnosta. Jeśli Nysa fabrycznie ma fotele składane, to ma prawo je mieć, bo tak byłą homologowana wychodząc z fabryki. Co innego, jakbyś teraz chciał dodatkowo takie ławki zamontować.

Co do najnowszych przepisów odnośnie takich modyfikacji, ciężko mi się wypowiedziec. Możliwe, że się zmieniły, podejrzewam jednak, że dużo zależy od dobrej woli diagnosty. Jak chce pomóc, to znajdzie sposób, a jak niechętny, to szukać innego, nie ma co się handryczyć z takim...

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 05 sierpnia 2014, 06:37 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 09 kwietnia 2013, 07:58
Posty: 2
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zmiana miejsc siedzacych w pojeździe jest mozliwa , tylko każda zmiana konstrukcyjna powoduje dostosowanie pojazdu do obecnych przepisów, wiec ławki boczne całkowicie odpadaja ( przepisy zakazują) , jesli juz to montaz homologowanych foteli wraz z pasami bezpieczeństwa ( zmiany dotycza wszystkich miejsc siedzących) w przeznaczonych konstrukcyjnie do tego miejscach :mrgreen: . Chcąc byc zgodnie z litera prawa jak wcześniej ktorys kolega pisał podparte powinno to być jakimś kawałkiem papiera ( typu homologacja od producenta ,(( do ominiecia)) że dany pojazd konstrukcyjnie ma mozliwość zamontowania dodatkowych foteli. O muszacych się zgadzać wagach i naciskach po zmianie nie wspomnę. Tak więc mozna to zrobić w wiekszości pojazdow ale nie w Nysie tym bardzie j Towos :mrgreen:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2014, 22:00 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 października 2014, 10:15
Posty: 37
Z tego co czytam to rozumiem, że umarł w butach... Mam konwojówkę ale klasycznie ze straży i strażacy wymontowali fotele z przedziału dla zatrzymanych a które tam na bank wrócą i wtedy chciałem móc wrócić do 9 z piątki która mi została... Czy się da, czy nie i tak fotele wrócą :P
PS; to ja poproszę o ten adres z Katowic ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2014, 22:25 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Ale problem istnieje tylko, jeśli chesz zachować sposób rejestracji na "zwykłe" tablice. Rejestracja "na zabytek" rozwiązuje ten akurat problem od ręki.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2014, 23:10 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
napisze to jeszcze raz, niech każdy sobie to zanotuje na stałe i nie zawraca więcej dupy.
Wiem z doświadczenia własnego, że dopisanie miejsc jest możliwe i najważniejszym aspektem są siedzenia w kierunku jazdy z zagłówkami i pasy 3 punktowe czy jak sie to tam nazywa.
Więc robimy tak : mocujemy te fotele lub jeden fotel jak najmniej inwazyjnie do podłogi i pasy do ścianki. Ja wywaliłem akurat w nysie towos prawy tylny górny boczek, skręciłem to dobrymi wkrętami do jakiegoś słupka i zakryłem prowizorycznym boczkiem żeby mocowania nie było widać.
Pojechałem na stacje diagnostyczną która wydaje takie zezwolenia. nikogo tam nie znam i byłem tam pierwszy raz. Przyszedł pan, usiadł na fotelu pobujał się, pociagnął ręką ze pas ze 2 razy i tyle. Zapłaciłem 60 coś zeta, dostałem kwit i zmieniłem ilosć miejsc z 8 do 9.
Tego samego dnia wywaliłem brzydki fotel z VW i wstawiłem ławkę od towosa.
Ot cała filozofia

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 stycznia 2015, 07:24 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 09 kwietnia 2013, 07:58
Posty: 2
Lokalizacja: Stalowa Wola
A kiedy to było ? Bo chyba przynajmniej ze 4-5 lata wstecz. Choc już wtedy jak przerabiałem ilości miejsc w terenówkach to wymagane była jeszcze zaświadczenie o wykonanym montażu foteli i pasów przez warsztat samochodowy.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 stycznia 2015, 08:06 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 sierpnia 2012, 15:13
Posty: 117
Lokalizacja: Gdynia
Przywrócenie do stanu fabrycznego + żołte tablice rozwiązuje problem pasów i innych sztuczek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 stycznia 2015, 10:56 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
w tamtym roku

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 20 stycznia 2015, 12:25 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 02 stycznia 2012, 07:48
Posty: 6
Lokalizacja: Elbląg
NysaGdynia pisze:
Przywrócenie do stanu fabrycznego + żołte tablice rozwiązuje problem pasów i innych sztuczek


Nie rozumiem. Mam zuka z 2 w dowodzie, robie zolte tablice, montuje z tylu lawki i co? mogę wozic ludzi?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net