Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:45


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 stycznia 2015, 13:48 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 października 2014, 10:15
Posty: 37
maniekdi pisze:
NysaGdynia pisze:
Przywrócenie do stanu fabrycznego + żołte tablice rozwiązuje problem pasów i innych sztuczek


Nie rozumiem. Mam zuka z 2 w dowodzie, robie zolte tablice, montuje z tylu lawki i co? mogę wozic ludzi?


A czy Twój żuk w chwili produkcji i pierwszej rejestracji miał ławkę i inną liczbę miejsc w dowodzie? Bo to oto chodzi. Ja mam obecnie w nysie 5 ale w chwili wyjścia z fabryki miała 9 i na tabliczce znamionowej mam te 9 a co za tym idzie chcąc ją przywrócić do stanu fabrycznego jako zabytek mam drogę ku dosztukowaniu tych 4 brakujących. Jaka baza wyjsciowa była w żuku i masz odpowiedź na swoje pytanie. I nie sobie montujesz tylko drogą urzędową najpierw przywracasz liczbę miejsc w dowodzie a dopiero potem wozisz ludzi... I to nie wiem czy jak dusza zapragnie bo ja już wiem że Córki nie wezmę bo nie mam możliwości montażu fotelika a to już guzik policjanta będzie obchodziło. Wolna amerykanka - nie, możliwość - tak.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2015, 10:55 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 czerwca 2012, 07:51
Posty: 131
Lokalizacja: Kwidzyn
BuryTom pisze:
Zmiana miejsc siedzacych w pojeździe jest mozliwa , tylko każda zmiana konstrukcyjna powoduje dostosowanie pojazdu do obecnych przepisów, wiec ławki boczne całkowicie odpadaja ( przepisy zakazują) , jesli juz to montaz homologowanych foteli wraz z pasami bezpieczeństwa ( zmiany dotycza wszystkich miejsc siedzących) w przeznaczonych konstrukcyjnie do tego miejscach :mrgreen:


A jak się do tego co kolega napisał ma przepis mówiący;

siedzenia nie mogą być skierowane bokiem do kierunku jazdy. Za siedzenia skierowane bokiem do kierunku jazdy
uważa się takie, których pionowa środkowa płaszczyzna wzdłużna tworzy kąt nie mniejszy niż 10° z pionową środkową
płaszczyzną wzdłużną pojazdu. Przepis nie dotyczy pojazdu zarejestrowanego przed dniem 20 października
2007 r., pojazdu pogotowia ratunkowego, motoroweru, motocykla, pojazdu czterokołowego oraz samochodu ciężarowego...

Też przeszedłem proces zmiany ilości miejsc. Pojazd miał na tabliczce wpisane 8 osób czyli na tyle był homologowany. W dowodzie było dwie osoby. Wizyta na SKP i papier z opisem zmian konstrukcyjnych załatwił sprawe zmian w dowodzie. Mam towosa z ławkami wzdłuż do kier. jazdy i bez pasów.
A jeśli chodzi o pasy to przepisy mówią że pojazd powinien być wyposażony;

w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa:
a) na przednich siedzeniach; warunek stosuje się do pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej
2,5 t, zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1971 r., do pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej
nieprzekraczającej 3,5 t zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1995 r. i do pojazdu o dopuszczalnej
masie całkowitej przekraczającej 3,5 t zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 20 października 2007 r.,
b) na siedzeniach innych niż przednie, skierowanych do przodu; warunek stosuje się do samochodu osobowego
zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1984 r. i do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy
po dniu 20 października 2007 r.

i dalej można przeczytać;

w pasy bezpieczeństwa na siedzeniach wyposażonych w punkty kotwiczenia; przepis stosuje się do:
a) przednich siedzeń w samochodach osobowych, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu:
– 30 czerwca 1971 r. – z silnikiem o pojemności skokowej powyżej 1400 cm3,
– 31 grudnia 1971 r. – z silnikiem o pojemności skokowej od 1000 cm3 do 1400 cm3,
– 30 czerwca 1972 r. – pozostałych,
b) siedzeń innych niż przednie – w samochodach osobowych zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 30 czerwca
1993 r.,
c) siedzeń w pojazdach innych niż wymienione w lit. a i b, wyposażonych w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa
– zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r

Tutaj można przeczytać dokładnie http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0130000951


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 marca 2016, 20:45 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:39
Posty: 160
Lokalizacja: Katowice
stasiu pisze:
w Katowicach stacja diagnostyczna jest razem z warsztatem , pan diagnosta który robi przeglądy ma także papier na dokonywanie zmian konstrukcyjnych w samochodach w tym że warsztacie , więc sam sobie wystawia papier z warsztatu o dokonanych zmianach daje kwitek z przeprowadzonego przeglądu i z tymi dwoma kwitakmi jedziesz do wydziału komunikacji , z mojej rady/miejscówki stacji skorzystały już dwie osoby , więc jest to mozliwe , adres mogę podać na PW



Panowie całkiem nie dawno się zmieniły przepisy i wszelkie zmiany mogą dokonywać tylko stacje okręgowe , więc ta o której wspominałem nie robi już tego typu przeróbek (info od jednego z zainteresowanych któremu dałem namiary)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 marca 2016, 23:09 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
W maju 2013r. swoją Nysę z wersji " towos " przerabiałem na " camper " .
Pierwszy przegląd oczywiście na Stacji Okręgowej . Oczywiście na tej stacji
była też firma , która za jakieś niezbyt duże pieniądze wystawiła mi kwitek ,
że wykonała przebudowę samochodu dostawczego na camper .
Z wersji 8 osób zamieniono mi na 2 osobowy . Tu mi akurat pasowało .
W wydziale komunikacji bez żadnego problemu dostałem dowód rejestracyjny
p.n." samochód specjalny - campingowy " .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2016, 09:33 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 marca 2015, 12:54
Posty: 1259
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Żuk A07D 1996.31.12, 4C90
Spoko, będzie na 9 osób. :twisted:

_________________
Byliśmy na 2015/ 2016/2017
WOODSTOCK


~Pojazd wielozadaniowy stworzony z myślą o podniebnych wojażach, widziany przez niektórych nad strefą 51'

Zagorzały miłośnik bębnowego pisku - szanuj bęben - jedź poboczem
Czy widział pan, Panie władzo, by ktoś leciał bokiem, ŻUKIEM?!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2016, 11:15 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lutego 2015, 21:39
Posty: 291
Lokalizacja: Kraków
Pojazd: Żuk A07
Napisz co i jak w temacie jak Ci się uda to załatwić chyba,że te 9 osób to związane z ogłoszeniem o poszukiwanie żuka ;)

_________________
https://www.facebook.com/zukolak/


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2016, 13:43 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 marca 2015, 12:54
Posty: 1259
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Żuk A07D 1996.31.12, 4C90
Powiem tak, szukałem możliwości legalnej i znalazłem legalną.

Samochód "A" nie różni się konstrukcyjnie od samochodu "B" - bo to te same modele żuka
Technicznie żuk "A" posiada ławki takie sam jak żuk "B" - oba mają różne liczby miejsc wbite w dowód.
ZA DIABŁA NIE CHCĘ MONTOWAĆ FOTELI - bo mam taki kaprys.


Problem zaczyna się przy próbie przerejestrowania na większą ilość miejsc. Wszyscy wiemy, o co kaman. Najlepiej crash testy i ławki z 4 punktowymi pasami. - Jasne urwa. Może zaświadczenie z N.A.S.A?

Teraz tak, rama jest elementem nośnym oznakowanym, który jest wymienny. Tak samo jak nadwozie. NP.Wiele jest ulepów które są na naszym forum. Jakiś strażak z ramą a07 itd...
Nie wiem jak jest w innych żukach, ale mój ma dwie tabliczki znamionowe. Na ramie oraz na kuwecie.
Wszystko da się fajnie odkręcić, a jeśli chcemy super legalnie, przenosimy ramę i kuwetę na nasze auto. Czyli wymieniamy te dwa elementy, bo nasz dawca wymagał naprawy, Nikt nam nic nie udowodni, bo sprawa zależy od interpretacji co zostało naprawione. Prawda? :) Taki sam bigos gotujemy urzędowi - czyli wysługujemy się tą gównianą papirologią. Korzystamy z prawa.

Jednak o co chodzi? Znajdujemy żuka z 9 miejscami w ważnym dowodzie, kupujemy w cenie złomu. Stan auta nie musi być rewelacyjny- sztuka z dokumentami na 9 osób, ot co!
Dokumenty tego auta będą nasze.
Upewnijmy się, że poprzedni właściciel nie był zadłużony w kwestii OC - najlepiej wykupmy sobie nowe. (co nie mało, bo czasem 700zł - niech to będzie nasza opłata na rzecz 2 dodatkowych miejsc)
W czasie kilku dni dokonujemy cudu. Mamy auto w pełni odrestaurowane.

Nasze auto(dokumenty na 7 miejsc) doklejamy do naszego dawcy, albo dokonujemy wyrejestrowania. I mogą nas w dupę całować. Amen. Cieszymy się co prawda nowym zyciorysem auta i przykładowo nie będzie już figurowało jako 97 ale jako 94 - ale trudno.

Numery możemy przebijać przekładać bo są to elementy nośne które ulegają zużyciu.
Cytuj:
Jest chyba jakaś opcja że trzeba to zgłosić, ale nikt was ganiać nie będzie o pożal się "żuka".


Ktoś mi zaraz powie że łamię prawo. Otóż nie. Dokonuje naprawy gotowymi elementami z mojego żuka, którego wyrejestrowałem. Przełożyłem budę na ramę która ma 9 miejsc. TUTAJ KROPKA dalej urząd nie czyta. - Czyli się zgadza? Mamy auto 9 miejsc, urząd ma zafajdany papier.
Nie jest to gorsze rozwiązanie od montowania pasów na trytki albo foteli na gwoździe.
Fizycznie auto niczym się nie różni. Urząd daje nam spokój.

Załatwiamy papirologię i mamy święty spokój.

_________________
Byliśmy na 2015/ 2016/2017
WOODSTOCK


~Pojazd wielozadaniowy stworzony z myślą o podniebnych wojażach, widziany przez niektórych nad strefą 51'

Zagorzały miłośnik bębnowego pisku - szanuj bęben - jedź poboczem
Czy widział pan, Panie władzo, by ktoś leciał bokiem, ŻUKIEM?!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2016, 14:37 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Jednego nie rozumiem z powyższego wywodu - jak wyrejestrować pojazd? Ja znam tylko dwie możliwości:
- sprzedajemy go i na podstawie umowy do wydziału komunikacji
- złomujemy go i na podstawie kwitów do wydziału komunikacji; a jak złomujemy to teoretycznie nie mamy ramy do "przeszczepu"...

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2016, 14:44 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 czerwca 2015, 23:30
Posty: 647
Lokalizacja: Wrocław
Pojazd: Żuk A07J 2.4TD
Ostatnio chciałem kupić lublina na części wykręcić silnik i trochę innych rzeczy.
Zadzoniłem do specjalnych punktów kasacji pojazdów i powiedziano mi, że będę musiał dopłacić tą wagę..
Około 400-600 zł :)

_________________
Żuk Kazik:
http://www.forum.polskiedostawczaki.pl/ ... =16&t=2875
https://www.facebook.com/Zuk.Kazik


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2016, 15:17 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 marca 2015, 12:54
Posty: 1259
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Żuk A07D 1996.31.12, 4C90
Drewniany pisze:
Jednego nie rozumiem z powyższego wywodu - jak wyrejestrować pojazd? Ja znam tylko dwie możliwości:
- sprzedajemy go i na podstawie umowy do wydziału komunikacji
- złomujemy go i na podstawie kwitów do wydziału komunikacji; a jak złomujemy to teoretycznie nie mamy ramy do "przeszczepu"...


Inaczej sprzedaj ze złomuj z twoimi dokumentami ale stan faktyczny będzie inny.
Czy pójdzie zdezelowana rama z budą - kogo to bedzie obchodzić. Sztuka z odpowiednimi dokumntami.

_________________
Byliśmy na 2015/ 2016/2017
WOODSTOCK


~Pojazd wielozadaniowy stworzony z myślą o podniebnych wojażach, widziany przez niektórych nad strefą 51'

Zagorzały miłośnik bębnowego pisku - szanuj bęben - jedź poboczem
Czy widział pan, Panie władzo, by ktoś leciał bokiem, ŻUKIEM?!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2016, 16:15 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
AudioBas pisze:
Ostatnio chciałem kupić lublina na części wykręcić silnik i trochę innych rzeczy.
Zadzoniłem do specjalnych punktów kasacji pojazdów i powiedziano mi, że będę musiał dopłacić tą wagę..
Około 400-600 zł :)


Można jeszcze znaleźć desperata co kupi od Ciebie ten pojazd - tzn. podpisze się pod umową jako kupujący weźmie sobie dowód i tablice (i odpowiednią gratyfikacje), a później odejdzie w siną dal. Ponoć występują takie osobniki w naturze - ja osobiście jeszcze takiego nie spotkałem.

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2016, 18:41 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Takim osobnikiem jest każdy, kto ma ważny dowód osobisty (a w zasadzie kto zna i pamięta swój pesel) , nie ma majątku i ma dochód poniżej minimum socjalnego. Jemu już żaden komornik nic nie zajmie...

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 marca 2016, 14:55 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 marca 2015, 12:54
Posty: 1259
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Żuk A07D 1996.31.12, 4C90
Czy Żuki A07 - dostawąły w dowody 9 osób mimo faktu że posiadały tylko ławeczki ?

_________________
Byliśmy na 2015/ 2016/2017
WOODSTOCK


~Pojazd wielozadaniowy stworzony z myślą o podniebnych wojażach, widziany przez niektórych nad strefą 51'

Zagorzały miłośnik bębnowego pisku - szanuj bęben - jedź poboczem
Czy widział pan, Panie władzo, by ktoś leciał bokiem, ŻUKIEM?!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 sierpnia 2016, 11:28 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 lipca 2016, 13:41
Posty: 28
Lokalizacja: Gdańsk
Pojazd: Żuk A07 1996
Poprawcie mnie, jeśli powinienem napisać w innym wątku.

Mój problem jest taki, że mam Żuka A07 z 7 miejscami wbitymi w dowodzie. Po poprzednim właścicielu nie ma oryginalnych ławek, za to są fotele przykręcone do podłogi (deski), dwa rzędy naprzeciw siebie, bez pasów, jeden bez zagłówków. Nie interesuje mnie zmiana liczby miejsc w pojeździe, chcę tylko uzyskać ważne badanie techniczne. Czy i jakie są przeciwwskazania do jego otrzymania w związku z taką modyfikacją foteli?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 sierpnia 2016, 18:01 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lutego 2015, 21:39
Posty: 291
Lokalizacja: Kraków
Pojazd: Żuk A07
Jedź na przegląd i nic nie mów :)
A w przyszłości to tak jak pisałem Emilii , wspawajcie profile w ramę i do nich kręćcie fotele, na deskach to strach kogoś wozić. Zagłówki obowiązkowo, nie ma co ryzykować.

_________________
https://www.facebook.com/zukolak/


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net