Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 16:50


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2008, 22:55 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:06
Posty: 175
Lokalizacja: Gliwice
Zdziwiła mnie trochę twoja wypowiedź, nysanku :? . To fakt, że nie mam Nysy, ani jej nigdy nie naprawiałem. Poza tym jestem od większości z was młodszy wiekiem (prawie 19 lat), ale zdecydowanie lubię polskie dostawczaki :) . Mówisz o praktyce. Wiem, że ta robi swoje, ja podałem tylko własne obserwacje i myśli, a nie mówiłem, że ktoś pisze głupoty. Przecież od tego jest forum. Moje dzisiejsze "odgrzanie kotleta" miało na celu wyjaśnienie pewnych rzeczy, które mnie ciekawią. Jeśli chodzi o mechanikę i nadwozie Nysy, to praktyki nie mam, ale w wypadku elementów osprzętu elektrycznego wiem o czym mówię. Takich lamp miałem w rękach wiele egzemplarzy, i dokładnie wiem jak one wyglądają i jak są mocowane do nadwozia. Tak na marginesie, to jeszcze jak chodziłem do przedszkola, to tata mi przyniósł taki kompletny kierunkowskaz oraz klosze czerwony i biały, i ja bawiłem się w przekręcanie. Także mój pierwszy kontakt z takimi lampami sięga wczesnego dzieciństwa :lol: . Jedynym przypadkiem którego faktycznie namacalnie nie znam, to ta lampa obrysowa. Mówiąc "oświetlenie wnętrza w Żuku" miałem na myśli lampę będącą w każdym modelu, umiesczoną nad przednią szybą.
Skoro z kolegą dziwnym magiem doszliście do porozumienia, to proszę bardzo o jakieś fotki obrazujące różnice między kierunkowskazem do Nysy a Żuka :) .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2008, 23:40 
jak ci chodzi o fotki to niema problemu , jutro popatrze jakie mam kierunkowskazy , ale wiem ze jeden taki komplet nysowy uzywany kiedys wywalilem bo te gumy byly pekniete , na allegro ostatnio bylo to widoczne klosz nysy i klosz zuka patrzalem za ta aukcja ale niema obecnie, sprawa zostanie jak najbardziej otwarta :wink: to ty chyba przez te klosze kierunkowskazow co ci tata przynosil na swiat patrzyles i zakodowaly ci sie te ZEMY :D przypomnialo mi sie mialem fotki zrobione z nysowych i zukowych dla kolegi dziwny mag , zeby w sklepie rozgladal sie za odpowiednimi do nysy , przemek napewno pamieta :D cieszy mnie to ze pytasz sie o roznego rodzaju zmiany produkcji , od tego jest forum 8)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 stycznia 2008, 09:52 
znalazlem te fotki ktore kiedys przemkowi wyslalem, widac ten z nysy i obok klosz , czubek klosza niejest prosty ma lekkie wybrzuszenie , oraz sa tam takie krazki odblaskowe w szkielku

Obrazek

tu widac gume kierunkowskazu z zuka ma wieksza srednice , i takie zwezenie na koncu gdzie kabel wychodzi


Obrazek

nysowy :
Obrazek

wyszperalem te kierunki dzisiaj i zrobilem dodatkowe zdjecia :

z gory patrzac na nysowy:


Obrazek

z boku patrzac na nysowy, widac lekkie wybrzuszenie :

Obrazek

z gory patrzac na zukowy, jest mniej krazkow odblaskowych w szkielku :

Obrazek

z boku patrzac na zukowy, widac ksztalt trapezu niema wybrzuszenia :

Obrazek

po lewej zukowy po prawej nysowy , jest roznica w oprawkach gumowych :

Obrazek

szkielko zuka ,w srodku widac ta blaszke odblaskowa, w nysowym szkielku niema takich wypustow w srodku gdzie by sie ta blaszka trzymala :

Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 stycznia 2008, 15:27 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:06
Posty: 175
Lokalizacja: Gliwice
Wielkie dzięki nysanku za szczegółowe fotki kierunkowskazów :D . Nareszcie zrozumiałem dokładnie o co ci chodzi :D .
Jeśli chodzi o moje zbiory to aktualnie posiadam (z tych przyniesionych jeszcze przez tatę :wink: ), nową oprawę z gumą kierunkowskazu "nysowego" oraz klosze: pomarańczowy (dokladnie jak przedstawiony przez ciebie "żukowy", lecz nie ma on odblasku) oraz w kształcie jak "nysowy" czerwony i biały. Ponadto mam jeszcze cały kierunkowskaz "żukowy" (ma cieńszą gumę z przewężeniem i klosz, ale też bez odblasku (tutaj nie będę się sprzeczał, czy właściwy, bo pochodzi z Żuka kundla '1978) oraz kawałek czerwonego klosza, ale ten to z kolei jakaś lampa przeciwmgielna (bo nie ma okrągów wewnątrz, ale prostokąciki, jak na przykład lampy zderzaka tył PF 126p).
Mając na myśli klosze "tego kształtu jak oświetlenie wnętrza w Żuku" chodziło mi o klosze "nysowe", a "z takim wystającym kółkiem na środku" właśnie o "żukowe" :) . Jednak tylko zaznaczyłem, że istnieją dwa rodzaje, ale nie wiedziałem, który dokładnie gdzie występował :roll: .
Teraz nie wiem, czy czasami te "nysowe" nie są pierwotnie przeznaczone do Syreny Bosto na tył (tam można spodkać właśnie często "nysowe" klosze). Trzeba tylko znaleźć na pewno fabryczną Bostonkę i zobaczyć grubość gumy :) .
Poza tym kolejne pytania :roll: :
- czy spotkałeś się z kloszem czerwonym, o kształcie jak kierunkowskazu "żukowego" (bo ja nie),
- czy wszystkie kierunki "żukowe" mają odblask :?:
Ze swojej strony dodam tylko, że jak tylko zobaczę gdzieś Nysę, lub Syrenę Bosto, oglądam jej kierunki, biorąc oczywiście poprawkę, że mogą być niefabryczne :D .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 stycznia 2008, 17:20 
ta blaszka odblaskowa mogla byc tak samo w czerwonych kloszach spotykana dla swiatla stopu , ja tez sie niespotkalem z takim kloszem na tylnych lampach jak ten kierunkowskaz w zuku , syrena bosto mogla miec takie kierunkowskazy z tylu jak nysa z przodu :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 stycznia 2008, 21:08 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2007, 17:46
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
w żuku występowały przynajmniej 2 typy kierunkowskazów jak i tylnych czerwonych świateł . Te bardziej zaokrąglone i te trapezowe , z innym układem szkła . Doskonale widać różnicę przy włączonym oświetleniu , pomiędzy żukiem z kloszami z lat 80 a tym z 90.

_________________
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'87
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'91
Polski Fiat 126p 650E FL Bielsko Biała '92
Romet Ogar 205 r.'91
Jawa 210 r.'80


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2008, 14:02 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
A duże kierunkowskazy też nie były jednakowe wszystkie chyba co nie :?:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2008, 18:37 
Robo pisze:
A duże kierunkowskazy też nie były jednakowe wszystkie chyba co nie :?:


jednakowe byly dla syreny , warszawy , nysy ,dodatkowo wystepowaly te takie biale klosze za ktore niektorzy 200-300 zl placa do warszaw.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2008, 19:55 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
moze tak odbiegam od temetu kierunkowskazow, ale mam pytanie, moze ktos wie...
Wujek mi opowiadal, ze w trakcie produkcji wielokrotnie zmieniala sie rama podwozia... (chodzi o okres czasu, kiedy konczyli produkowac 501ki do czasu ostatniej Nysy..) Wie ktos może coś więcej na ten temat??? jakie to były zmiany i wogole...

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2008, 20:11 
rozne uchwyty (plaskowniki) dochodzily do zamocowania osprzetu takie jak , pompa hamulcowa servo, kosz na kolo zapasowe , itd


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2008, 20:26 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Aha.. no właśniue myślałem ze to cos w tym stylu.. pewnie też jakieś mocowania na dodatkowy zb. paliwa w milicyjnej itp..

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2008, 23:17 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
1) - rama N59, 501, 521 - pompa hamulcowa jednostopniowa, amortyzatory tylne ramieniowe, mocowania resorów nitowane do podtsawek przy ramie (wąskie resory)
2) - rama wczesnych 522 - jak wyżej, tylko z dospawanym mocowaniem na serwo od 2stopniowej pompy hamulcowej
3) - rama późniejszych 522 - mocowanie na serwo, nad mostem dodatkowa poprzeczka, która jest jednoczesnie górnym mocowaniem amortyzatorów teleskopowych, mocowania resorów są integralną częścią ramy (resory szerokie).

+ wspomniane już drobne różnice wynikające z wersji czy wyposażenia.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 stycznia 2011, 21:37 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 20 września 2009, 13:15
Posty: 55
Lokalizacja: Poznań
Wrócę do tematu kierunków. Może ktoś mi podpowie jak były mocowane metalowe ramki na duże kierunki?? Kierunki zdjęte z nysy ramki kupione na aledrogo mosiężne pochromowane no i inne gumy to podkładki bo z tych co były dużo nie zostało. Próbowałem przez wciskanie tylko w tą gumę ale jedna ramka wchodzi druga nie niestety guma ma mniejszą średnice?? Nie wiem jak to ruszyć Pomoże ktoś??

_________________
Wódka ma sponiewierać a nie smakować.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 stycznia 2011, 22:16 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
kot0072 pisze:
Wrócę do tematu kierunków. Może ktoś mi podpowie jak były mocowane metalowe ramki na duże kierunki?? Kierunki zdjęte z nysy ramki kupione na aledrogo mosiężne pochromowane no i inne gumy to podkładki bo z tych co były dużo nie zostało. Próbowałem przez wciskanie tylko w tą gumę ale jedna ramka wchodzi druga nie niestety guma ma mniejszą średnice?? Nie wiem jak to ruszyć Pomoże ktoś??


dziwne normalnie te ramki wchodza :roll: rzemioslo jakies kupiles

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 stycznia 2011, 22:21 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 20 września 2009, 13:15
Posty: 55
Lokalizacja: Poznań
to wiem ale jak ta ramka metalowa ta ozdobna jest mocowana tylko na wcisk w tą gume co jako pierwsza przychodzi?? Tak wg mnie pasi ale czy ta ramka nie wypadnie w trakcie jazdy itp

_________________
Wódka ma sponiewierać a nie smakować.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net