Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:50


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27 marca 2020, 15:01 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 27 marca 2020, 14:23
Posty: 5
Pojazd: Nysa 522
:lol:
Witam kolegów...
i zaczeło się... taka zielona z 1991 z olx stoi w garażu...kilka wątków miałbym do kolegów...
Ogólnie to chce ją przejrzec i ponaprawiać różne rzeczy aby jeździła...terz coś ją trzyma...hamulce na dzień dobry do zrobienia...odpalił pięknie po długim postoju...i chodzi ładnie...chyba powinienem pojeżdzic troszkę aby wyszło co cieknie i gdzie... a później...właśnie od czego zacząć i jak to robić... pojęcie o mechanice mam na 3+ chęci na 5... myślę że wykonanie na 4 powinno wypaść...
na pewno będe malowanie robił na czerwony metalik i ecru na felgach orginalnych ale poszerzonych z chromowanymi deklami ...

Jak zdjąć ...sposób na... nadwozie aby je zdjąć i odjechać ramą... co trzeba dodatkowo oprócz tych 8 śrub odkręcić...rozłączyć w którym miejscu, co i jak???
Proszę o kąkretne wskazówki luzy w zawieszeniu gdzie są i jak zbadać... uszczelnienie silnika ,skrzyni, mostu...
gdzie kupić... jakie te uszczelki ...ramki chrom na lampy... całe lampy przód i tył...
hamulce planuje z lublina...poradze sobie...

I proszę jeśli ktoś ma coś z licznik duży deska pod duży licznik.. zegarek z Jelcza... kapliczka... lamp chromów kierunki z chromem duże hamulce lublin uszczelki pisać z ceną...

ale na tą chwile najbardziej mnie interesi szczegółowo za pomocą czego...pasy...winda... i jak podnieść to nadwozie z ramy aby nią wyjechać i wyczyścić... uszczelnić resztę...później składamy i lakiernik

Pozdrawiam i dziękuje


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2020, 15:59 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Witaj :)

Czym / jak podnieść nadwozie, to zależy, jakim zapleczem dysponujesz. Można podnieśc na pasach HDSem z ciężarówki, można wyciągarką łańcuchową na hali, można podnośnikami, kawąłek po kawałku, podkąłdając co tam się bezpiecznie nadaje, można traktorem z ładowarką czołową...

Do rozłączenia masz przede wszytskim przekąłdnię z kolumną kierowniczą... Jak zaczniesz dłubac i pooglądasz uwaznie, to wsyztsko jets na wierzchu i widać... pedął gazu z cięgnami, wiazki elektryczne...

Zerknij choćby tu viewtopic.php?f=1&t=2486&start=75 i w inne tematy z dzialu też. Poczytaj trochę forum - praktycznie wsyztsko o co pytasz było opisywane kilkukrotnie :wink:

No i pokaż Twoją Nyskę :D

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2020, 18:41 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Zanim zaczniesz ściągać budę zobacz czy nie jest zgnita kratownica podlogi nadwozia, jesli jest mocno zgnita to wspawaj jakies rozpórki przed demontazem, zeby Ci sie nie rozjechalo/nie złożyło. :)

A jak juz zdejmiesz to 10x przemyśl ten kolor......

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2020, 06:43 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 27 marca 2020, 14:23
Posty: 5
Pojazd: Nysa 522
Dziękuje za podpowiedzi ... można liczyć na was i to od pierwszego posta...

Dziękuje

Jest wielokrążek 3 T...na dwuteowniku ... łądowarka...no i szyby wysiągać... i za dach można czy bezpieczniej jest za przód i tył...ja kolega !?

Kolor mówisz... a mi się marzy ten mazdy i ecru... propozycje jakieś...jaki byłby odpowiedni...

listwy alu zostawiać czy nie zakładać... też dylemat mam...

dzięki ... dzięki za odpowiedzi... podjarany jestem jak zajączek na wielkanoc...
Pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2020, 08:55 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 grudnia 2014, 17:51
Posty: 434
Lokalizacja: gdynia
Nysy najlepsze w kolorach „pastelowych”

_________________
Fiat 126p 97”
Nissan Cherry 83”
Fiat 126p i 125p 82”
Fiat 126p 77”
Niewiadow n126 75”
Trabanta 601 72”
Wsk 125 58”


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2020, 17:08 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Bez listew wyglądają jak "niedorobione" wg mnie. Ale to moja opinia oczywiście i jest to jedyna słuszna opinia... dla mnie :mrgreen: A ile osób tyle różnych spojrzeń na daną sprawę. Jednak zazwyczaj największe wrażenie robią auta oryginalne, ale po prostu dobrze zrobione. Od A do Z, zgodnie ze sztuką. A róznego typu przeróbki nielicznym tylko wychodzą naprawdę dobrze, więc piszę to tylko, żebyś przemyślał to jeszcze na chlodno ;)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 marca 2020, 17:16 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kolor - rzecz gustu :wink: Mi osobiście metallic nie pasuje do bryły Nysy - efekt metallicu, bez względu na kolor.

Listwy - bez nich Nysa robi się bardzo ciezka optycznie i taka "nadmuchana". Wg mnie powinny zostać. :)

Poszerzane felgi z kolei to coś, co mi sie podoba 8)

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 31 marca 2020, 07:04 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2019, 08:34
Posty: 149
Lokalizacja: Mysłowice
Pojazd: Junak M10 1963
Będzie się działo :D
Powodzenia to Twój projekt i ma się podobać Tobie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 31 marca 2020, 09:09 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
nyska pisze:
:lol:
Jak zdjąć ...sposób na... nadwozie aby je zdjąć i odjechać ramą... co trzeba dodatkowo oprócz tych 8 śrub odkręcić...rozłączyć w którym miejscu, co i jak???

Koparką :twisted: -> viewtopic.php?f=16&t=4296&start=15#p55455


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 31 marca 2020, 12:11 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Może poniższe zdjęcia Cię zainspirują. ja podnosiłem po trochę hi-lift'ami i postawiełem na czymś w rodzaju koziołków dedykowanych do budy (wyspawałem je sobie):

Załącznik:
IMG_4512.JPG
IMG_4512.JPG [ 708.53 KiB | Przeglądany 9052 razy ]


Załącznik:
IMG_4513.JPG
IMG_4513.JPG [ 872.9 KiB | Przeglądany 9052 razy ]


Załącznik:
IMG_8420.JPG
IMG_8420.JPG [ 749.33 KiB | Przeglądany 9052 razy ]

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwietnia 2020, 22:44 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Jak ja robiłem swojego żuka, to przy demontażu budy, po prostu "zrzuciłem" ją z ramy, oczywiście nie dosłownie. Wszystko było rozkręcone do ostatniej śrubki i zostało tylko to, czego już odkręcić się nie dało, nie bez cięcia. Potem wrzuciłem ją na starą ramę z kołami, oczywiście podobną metodą, bo tak rozkręcona buda żuka, nie jest jakimś specjalnie ciężkim elementem. Po prostu ją postawiłem z boku i już, nie była ciężka. Na tej ramie robiłem wszystkie prace blacharskie, czyszczenie, mycie dokładne całego nadwozia i podkładowanie. Malowałem budę i drzwi osobno i dopiero skręcałem do kupy, bo fabryka tak nie robiła i np. pod zawiasami drzwi, czy klapy tylnej, siedzi sobie piękna korozja, polecam sprawdzić. Wracając, ramę docelową miałem już uzbrojoną w silnik i całą resztę, więc wepchnąłem nadwozie na starym podwoziu do innego garażu, gdzie miałem możliwość zawieszenia podnośnika łańcuchowego. Tył nadwozia jest względnie lżejszy, więc udało się go podnieść swoimi siłami i oprzeć na drewnianych klockach po obu bokach, natomiast przód, nie dość, że cięższy, to musi być uniesiony dosyć wysoko, ze względu na silnik (nie wycinałem żadnego pasa przedniego, ani nic). Przód podniosłem już właśnie podnośnikiem łańcuchowym. Włożyłem grubościenną rurę pod maskę, w sensie, z przodu, żeby z obu stron zapierała się o wzmocnienia kabiny, tą blachę, która jest po obu stronach nagrzewnic, gdzie są przykręcane kostki łączenia instalacji. Jest to dosyć wytrzymały element (o dziwo) ale uważać trzeba. ładnie się nawet podniosło do góry. Wyjechałem starą ramą i wepchnąłem docelową. Ciężko było trafić jak należy, ale się udało. Poskręcałem wszystko do kupy, wyjechałem i dopiero wtedy podkręcałem brakujące elementy nadwozia i polakierowałem w kolor. Oczywiście nie polecam metody zrzucania nadwozia z ramy, jak ja zrobiłem, bo to trzeba zrobić stopniowo, a nie od razu bęc. Ja miałem drugą osobę do pomocy i podłożyłem stare opony, żeby nie walnęło od razu na glebę. Zrobiłem tak, bo miałem pewność, że się nie uszkodzi, a i tak całe miało być malowane, więc ewentualne uszkodzenia lakieru były nieważne. Miałem po prostu szybciej, bo musiałbym więcej roboty dołożyć z podnoszeniem całości i wkładaniem na podwozie "tymczasowe" bo nie mam takiego garażu, żeby się z tym wszystkim pomieścić. Teraz to nawet myślę, ze dobrze by było zrobić pas przedni przykręcany i tak samo poprzeczkę ramy, gdzie siedzi chłodnica. Wtedy nie trzeba tak wysoko podnosić, bo silnik bez problemu wyjdzie. Samo nadwozie, bez drzwi i całej reszty, szyby itd. jest zaskakująco lekkie, ale kompletne, to już większy problem i trzeba się brać za to rozsądnie, żeby łba nie przygniotło.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net