Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:45


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07 listopada 2010, 22:25 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 21:39
Posty: 301
Lokalizacja: JW
Super Nyski... taką nowiutką fabrycznie teraz dostać to skarb :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 listopada 2010, 22:36 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
a kiedys taka fabrycznie nowa tez nie kazdy kowalski dostal .

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 listopada 2010, 23:04 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 listopada 2010, 23:06
Posty: 8
Lokalizacja: Brzeg
Panowie jeżeli będzie potrzeba kiedyś w przyszłości mógłbym się tym zająć mieszkam w Opolu ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 listopada 2010, 14:05 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 września 2010, 18:42
Posty: 56
Lokalizacja: Lubliniec
HGRBRZEG pisze:
Panowie jeżeli będzie potrzeba kiedyś w przyszłości mógłbym się tym zająć mieszkam w Opolu ;)

To ja mam inny pomysł.W necie jest mało fotek fabryki w ktorych powstawaly nysy-TROCHE ODBIEGAM OD TEMATU ale czy moglbys pojechac tam kiedys i popytac co jest teraz z tym zakladem ? gdzies na tym forum bylo pokazane ze nysa niby nadal produkuje ? znajdziecie pod nazwa '' nysa 2009 '' .Moze cos tam jeszcze robia i moze jest jakas firma ktora sie tym interesuje.Do nysy jade na wakacje i na pewno tam wstąpię popytam się ochreony zakładu może pozwolą wejść.

_________________
Kacper


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 listopada 2010, 18:07 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 listopada 2010, 23:06
Posty: 8
Lokalizacja: Brzeg
jasne ;) postaram się cos wykombinować ale na pewno nie do 1 grudnia bo kończę studia i zaliczenia ostatnie :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 listopada 2010, 19:01 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 września 2010, 18:42
Posty: 56
Lokalizacja: Lubliniec
HGRBRZEG pisze:
jasne ;) postaram się cos wykombinować ale na pewno nie do 1 grudnia bo kończę studia i zaliczenia ostatnie :D

Spoko-moża tam też zajrzeć przy okazji-wtedy kiedy tam będziesz.
Ciekawi mnie to jaki jest los tych maszyn, i jaki jest stan zakładu to jest najważnoiejsze.Kiedy będe w nysie i myślę że już niedługo to postaram się dowiedzieć najwięcej.

_________________
Kacper


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 listopada 2010, 19:44 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Hehe.. bywam w Nysie co jakis czas, bo mam tam wujka. Na zlocie Nys też byliśy pod fabryką i chcieliśmy wejsci to ochrona nas nie wpuściła.. Zasadniczo w fabryce nic się speclajnego nie dzieje. Wiekszość hal stoi pusta, place zarośnięte zielskiem, a w jakiejś części fabryki rok temu produkowali części do hamulcow, chyba do dzis to dziala.. Żadnych Nys tam nieprodukują i najprawdopodobniej nie będą produkowac samochodow, bo czytałem gdzies w gazecie u wujka, ze wiekszosc inwetstorów woli zbudowac nowe hale podporzadkowane nowym standartom niż ulepszac, stare hale, które nie spełniaja odpowiednich warunków i jeszcze wymagaja remontu... Co sie stało z maszynami - nie wiem, podejrzewam, że zostały wyprzedane na jakichś przetargach po upadku.. ale tego nie wiem na 100%.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 listopada 2010, 22:02 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
HGRBRZEG pisze:
Panowie jeżeli będzie potrzeba kiedyś w przyszłości mógłbym się tym zająć mieszkam w Opolu ;)

Jeśli tylko masz czas i ochotę, to zdecydowanie tzreba skupic sie na archiwum. Z samej farbyki nic juz sie nie dowiemy - można tlyko trafic na informacje czy zdjęcia, które moga ułatwic remonty czy uporządkować posiadane informacje... Tak czy siak - FSD Nysa to już historia.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 listopada 2010, 15:34 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 września 2010, 18:42
Posty: 56
Lokalizacja: Lubliniec
Marian15 pisze:
Hehe.. bywam w Nysie co jakis czas, bo mam tam wujka. Na zlocie Nys też byliśy pod fabryką i chcieliśmy wejsci to ochrona nas nie wpuściła.. Zasadniczo w fabryce nic się speclajnego nie dzieje. Wiekszość hal stoi pusta, place zarośnięte zielskiem, a w jakiejś części fabryki rok temu produkowali części do hamulcow, chyba do dzis to dziala.. Żadnych Nys tam nieprodukują i najprawdopodobniej nie będą produkowac samochodow, bo czytałem gdzies w gazecie u wujka, ze wiekszosc inwetstorów woli zbudowac nowe hale podporzadkowane nowym standartom niż ulepszac, stare hale, które nie spełniaja odpowiednich warunków i jeszcze wymagaja remontu... Co sie stało z maszynami - nie wiem, podejrzewam, że zostały wyprzedane na jakichś przetargach po upadku.. ale tego nie wiem na 100%.

Ochrona a pytałeś się co oni tam pilnują ? tam i tak mozna wejsc rozwalonym plotem ?

_________________
Kacper


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 listopada 2010, 19:46 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Fajnie by było zobaczyć hale tą w której jest zdjęcie ostatniej nyski. Nawet jak teraz jest zarośnięta. Ciągle widzę tylko te same fotki jakichś garaży i tyle - a gdzie budynek w którym była produkcja i biura....

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 listopada 2010, 21:16 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
powróce do tego co przemek napisal wyzej ze nysa dawno do historii przeszla , nawet ta data 1994 ostatnia nysa to takie dla mediów wtedy bylo , bo jak ja dla mojej nysy w 2001 roku kupowalem czesci blacharskie ktore jeszcze byly na magazynie , to facet ze sklepu mowil mi ze to owiele wczesniej wszystko zostalo wycofane bo on wie potym jak cos zamawial , np. te dywaniki pod nogi kierowcy to jakis prywaciaz wziol sie zato w 90 latach , bo z fabryki nieszlo dostac tych takich brazowych orginalnych, mi sie wydaje ze to juz wszystko wygaslo od 86 roku jak FSO wprowadzilo tam montaz poloneza trucka , ale czego mi brakuje to takiego czegos gdzie by mozna bylo cos zwiedzic , wlasnie muzeum nysy ! :cry: jak ogladalem legendy prlu 2 tyg temu to bylo o skodach czeskich i byly ogromne pomieszczenia z dokumentacja archiwalna nawet z 20 lat , bardzo dbaja o historie ! Ale jak nawet ta symboliczna nysa ostatnia w 94 roku niezostala zachowana w calosci , tylko zostala sprzedana jako standardowe auto , to takie cos jest smutne i zalosne ! pisanie w 70 latach i nawet w ksiazkach dzisiejszych ze te samochody byly hitem eksportu , a potem takie jaja w 94 roku ! To juz poniezej pasa :!: A jedno jest pewne historii sie niecofnie teraz my mamy to w naszych rekach , i bardzo dobrze ze teraz piszemy na ten temat i ze teraz staramy sie miec odremontowane nysy !

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 listopada 2010, 21:18 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Płot jest raczej nierozwalony... ale nie obchodziłem całej faryki dookoła, żęby szukać lewych wejść. Nie robiłem szturmu na fabryke i nie błagałem ochroniarzy zeby wejsc tam za wszelkę cenę, bo jakoś nie czuję tak palącej potrzeby... Podejrzewam, że wujek byłby w stanie mi załatwić jakieś wejście na fabrykę... ale nie wiem, kiedy tam znów będe.

___ Edycja:
widze, że Tomek mnie uprzedził z postem ;) No tak, masz rację Tomek- są takie niesmaczne rzeczy w tej kwestii i wogóle to, ze fabryka to historia też jest prawdą...

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 listopada 2010, 21:30 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
nobo ja nierozumiem jednego ,moze jestem inny ale zdaje mi sie ze mam racje , a mianowicie chodzi mi oto , jak to na poczatku produkcji niektorzy pracownicy ta grupka ludzi zapalencow nawet swoje narzedzia z domu przynosila zeby moc pracowac , i blachy klepac na workach piachem wypelnonym , no to ludzie takie cos nalezy upamietnic w muzeum :!: + ladne egzemplarze nys wstawic tam , ale bylo minelo kropka :? Te akty archiwalne sa pewnym wlasnie teraz ostatnim dinozaurem.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 listopada 2010, 22:13 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No to jest pewna szansa na zgromadzenie tego w jakąś zwartą całość, z najważniejszymi informacjami ;) Tomek, masz rację, ale fakty są takie, że dzisiaj otwarcie takiego muzeum wymaga duzego wkładu finansowego, który podejrzewam nie zwróci się w całości i na pewno ogromnego smozaparcia.. No bo wiadomo, że nikt dobrowolnie nie odda swojej wyremontowanej Nysy-perełki do muzeum, a porzadna renowacja Nyski też kosztuje... nawet gdyby chcieć mieć dwa różne modele, czy cztery, bez już poszczególnych wersji to i tak trzeba miec na to kase... no i siedzibę, materiały reklamowe... Trzeba by mieć sponsora :)
Choć wujek coś kiedyś mówil, ze ktoś w Nysie przebakiwał o tym, ze miasto kupiło jakąs Nysę i chce robic jakies tam pseudo muzeum.... Ale to tylko takie "ktos komus, o tym, że coś, co może, ale nie wiadomo..."

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 listopada 2010, 00:09 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Marian - wyłacz sztywnośc myślenia ;) Kto mówi, że prywatna osoba ma ODDAĆ cokolwiek? Są wypożyczenia, sa wystawy stałe i czasowe itd - fakt faktem, że nawet małe, skromne muzeum to jednak jest pewna inwestycja - albo raczej wyłożenie kasy - to prawda. Ale przy dobrej woli grupy ludzi można bardzo dużó zdziałać. Potrzeba "TYLKO" tej dobrej woli i chęci działania :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net