Dzisiaj jest 08 maja 2024, 13:43


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03 kwietnia 2010, 20:55 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 marca 2010, 20:29
Posty: 29
Lokalizacja: 3-city
Zostałem szczęśliwym posiadaczem Nyski 522 z 1986 roku odkupionej po Ochotniczej Straży Pożarnej. Koguty zostały zdemontowane i zostaly mi na dachu dziury :-(. Zrobiłem remont układu hamulcowego, nowe cylinderki, szczęki, bębny i nowa pompa. Po jezdzie próbnej w srodku wali spalinami, bedę wymieniał układ wydechowy. Zastanawiam się czy po wymianie układy wydechowego nadal nie będzie czuć spalin bo w podłodze jest dziura , gumowa osłona dzwigni zmiany biegów jest rozwalona, ( zakleję to folią i taśmą ) jest też szczelina między drążkiem kierownicy a podłogą.
Czy odma od silnika powinna być podłączona w tym roczniku do układu dolotowego ? bo wydaje mi się że nie, i spaliny walą przez odmę.
Przy szczelnym układzie wydechowym nie powinno czuć spalin ?@!#$%
Silnik chodzi kiepsko, na ssaniu trochę lepiej bo nie gaśnie, bez ssania gaśnie na wolnych` obrotach i się dławi przy dodaniu gazu.
A najfajniejsze w tym wszystkim że muszę Nyssanem dojechać 500 km z okolic Wrocka do 3-city :D i chyba zajmie mi to ze 2 dni.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 kwietnia 2010, 21:24 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
Red pisze:
Zostałem szczęśliwym posiadaczem Nyski 522 z 1986 roku odkupionej po Ochotniczej Straży Pożarnej. Koguty zostały zdemontowane i zostaly mi na dachu dziury :-(. Zrobiłem remont układu hamulcowego, nowe cylinderki, szczęki, bębny i nowa pompa. Po jezdzie próbnej w srodku wali spalinami, bedę wymieniał układ wydechowy. Zastanawiam się czy po wymianie układy wydechowego nadal nie będzie czuć spalin bo w podłodze jest dziura , gumowa osłona dzwigni zmiany biegów jest rozwalona, ( zakleję to folią i taśmą ) jest też szczelina między drążkiem kierownicy a podłogą.
Czy odma od silnika powinna być podłączona w tym roczniku do układu dolotowego ? bo wydaje mi się że nie, i spaliny walą przez odmę.
Przy szczelnym układzie wydechowym nie powinno czuć spalin ?@!#$%
Silnik chodzi kiepsko, na ssaniu trochę lepiej bo nie gaśnie, bez ssania gaśnie na wolnych` obrotach i się dławi przy dodaniu gazu.
A najfajniejsze w tym wszystkim że muszę Nyssanem dojechać 500 km z okolic Wrocka do 3-city :D i chyba zajmie mi to ze 2 dni.


jak masz gaznik jikov to odma bedzie niepodlaczona , znaczy masz otwarty uklad , jak masz gaznik weber to masz zamkniety uklad odmy. Splaliny moga walic do srodka bo masz przedmuchy na kolektorze wydechowym , najprawdopodobniej nakretki luzne na tych szpilkach , dokrec nakretki kolektora ssaco-wydechowego , jezeli bedziesz w nieskonczonosc dokrecal jedna z nakretek nieczujac dociagu twardego nakretki to szpilke wyciaga z glowicy , wtedy musisz naprawic wszystkie gwinty w glowicy inaczej kolektora niedociagniesz.Taka guma na drazek zmiany biegow to udalo sie nawet nietak dawno duza ilosc zakupic marianowi 15 zapytaj sie jego czy ma jeszcze. A jak uklad spalinowy czyli rura i tlumnik przerdzewialy to tez bedzie spaliny ciagnac do srodka , z odmy otwartej podczas jazdy nieczuc duzo.Masz Jikova ktory ma wyrobiona oske przepustnicy i dlatego tak chodzi ten silnik o ile masz jikova, gazniki montowali i jikovy i webery niema to nic wspolnego z rocznikiem.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2010, 21:39 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 marca 2010, 20:29
Posty: 29
Lokalizacja: 3-city
Gaznik mam Jikova. W mojej Fso Wa-wa gaznik ten sprawuje sie doskonale.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2010, 21:44 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
no to niepowiedziane ze w nysie sie bedzie sprawowac doskonale , ja to wywalilem tego jikova dosyc nerwow stracilem przez niego , odkad mam webera niema problemow zadnych :wink: te jikovy najczesciej ciagna falszywe powietrze wlasnie przez ta oske przepustnicy jak ma duzy luz , wtedy bedzie chodzil jak mu sie podoba ty bedziesz regolowac nawet 1 tydzien i nieustawisz go.Poprostu jikov jest za prosto zbudowany , w pewnym sesie moze sie to zdawac latwiejsze ale tak niejest , weber ma wiecej zastosowan takich zeby silnik chodzil rownomierniej.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2010, 21:49 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 marca 2010, 20:29
Posty: 29
Lokalizacja: 3-city
< nysa - service > pisze:
no to niepowiedziane ze w nysie sie bedzie sprawowac doskonale , ja to wywalilem tego jikova dosyc nerwow stracilem przez niego , odkad mam webera niema problemow zadnych :wink: te jikovy najczesciej ciagna falszywe powietrze wlasnie przez ta oske przepustnicy jak ma duzy luz , wtedy bedzie chodzil jak mu sie podoba ty bedziesz regolowac nawet 1 tydzien i nieustawisz go.Poprostu jikov jest za prosto zbudowany , w pewnym sesie moze sie to zdawac latwiejsze ale tak niejest , weber ma wiecej zastosowan takich zeby silnik chodzil rownomierniej.


Powinienem mieć kolektor pod Webera w piwnicy jeśli dobrze pamiętam.
Z częściami do Webera pewnie łatwiej.... to ten sam co w Polonezie ?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2010, 22:02 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
tak ten sam powinien to byc tylko dysze wieksze , dla silnika S-21 od 1986 roku oznaczenie webera z elektrozaworem jest takie 28/35 S2A1

moge ci dac liste z rozmiarami dysz , tak ze mozesz polonezowego przerobic pod silnik S 21 o ile gardziele 28/35 lub 35/35 stary weber bez elektrozawora

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2010, 22:30 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Gratuleję Nyski ! Widze uparłeś sie -to dobrze :D

Red pisze:
A najfajniejsze w tym wszystkim że muszę Nyssanem dojechać 500 km z okolic Wrocka do 3-city :D i chyba zajmie mi to ze 2 dni.


Jak masz jechac na ssaniu :twisted: to lepiej pomyśleć o lawecie - raczej taniej wyjdzie 8)


Ostatnio zmieniony 03 kwietnia 2010, 22:35 przez AdministratorNysaVan, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2010, 22:30 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 marca 2010, 20:29
Posty: 29
Lokalizacja: 3-city
Do Webera będę potrzebował chyba inną obudowę dolotu powietrza, filtra ? podłączenie do odmy ?

W środku na podłodze mam wykładzinę PCV we wzorki jak parkiet drewniany, to chyba nie jest oryginalne..


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2010, 22:42 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
Red pisze:
Do Webera będę potrzebował chyba inną obudowę dolotu powietrza, filtra ? podłączenie do odmy ?

W środku na podłodze mam wykładzinę PCV we wzorki jak parkiet drewniany, to chyba nie jest oryginalne..


tak do webera potrzebna inna miska olejowa z wyjsciem taki krociec rurka , inna pokrywa odmy , inna puszka filtra powietrza z fiata 125p , wykladzina niejest orginalna, ale niekoniecznie odrazu to ci potrzebne bedzie mozesz z czasem czesci , takie jak miska olejowa , albo pokrywa odmy znalesc , a puszke filtra fiat to szukaj juz , jak masz gaznik webera.Na ssaniu niewolno jezdzic caly czas wyplukuje to film olejowy , zostaje przerwany film olejowy niema smarowania silnik moze sie zatrzec przez nadmiar paliwa.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net