Dzisiaj jest 28 marca 2024, 12:11


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
Post: 07 maja 2020, 09:35 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 lutego 2014, 10:15
Posty: 349
Rzucę kolejne pytanie i może ktoś się dołączy do mojego monologu :lol:
Mam nadzieję, że admini nie zrugają mnie za post pod postem.
Podążając za mechaniczną intuicją i tym, że stara pokrywa była trudna w odratowaniu (do wymiany miałbym wszystkie wodziki i wybierak) postanowiłem poszukać czegoś "nowego, nieużywanego, regenerowanego" czyli składaka. Trafiłem takie coś dość szybko i przystąpiłem do rozłożenia i mycia (te czynności zawsze mają sens jak kupuje się jakieś leżaki czy regenerowane graty).
Weszły mi w ręce komplety innych sprężyn od zatrzasków i pomimo takich samych wymiarów zachowują się inaczej. Same sprężyny da się choć odrobinę ugiąć palcami, wodziki da się przestawiać zapierając się śródręczem.
Poprzednie sprężyny mogły się przyczynić do nadmiernej dewastacji wodzików.
Więc uczulam na przyszłość jakbyście składali pokrywy.

A teraz pytanie z innej beczki. Osadzenie kamienia wybieraka. W pokrywie którą mam sam kamień jest ok. Pytanie o jego ustawienie.
Czy osadzenie nie do końca prostopadle, tak jak na zdjęciu tj. z lekkim odchyłem w lewo jest prawidłowe czy to skucha w montażu i lepiej to przestawić.
Załącznik:
20200507_094704.jpg
20200507_094704.jpg [ 176.01 KiB | Przeglądany 8893 razy ]
Wybierak w wodzikach porusza się ok.

Edit: OK. Popatrzyłem na wodzik i blokadę wstecznego więc sam sobie odpowiedziałem. Kamień przełożony. Myślałem, że będzie ciężko a to 20 minut roboty.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2020, 13:39 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 lutego 2014, 10:15
Posty: 349
Czy w którejś z książek serwisowych jest rysunek techniczny z wymiarami kontrolnymi wałka głównego do skrzyni IV wzmocnionej?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net