Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 16:52


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2009, 16:15 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 czerwca 2009, 17:55
Posty: 9
Lokalizacja: Piła
Słuchajcie no więc wykręciłem i wyjąłem lewar, a potem odkręciłem tą pokrywe od skrzyni na której jest zamocowany lewar. No i jak patrze od środka to te wodziki wyglądają okej. Jedynie ta dźwignia która idzie od lewara jakość luźno chodzi o te wodziki. Zaraz bede miał tego fotke to zobaczycie czy tak powinno być. A po zdjęciu tej pokrywy wyleciało bardzo mało oleju. Czy to tak powinno być ? Czy ta pokrywa powiedzmy nie powinna być do połowy zalana olejem, ile tam wchodzi tego oleju do skrzyni biegów?

Mam jeszcze prośbe do kogoś kto ma serwisówke od Żuka czy mógłby ktoś mi zrobić fotke na stronach dotyczących tego zmieniacza od biegów i rozrusznika ? Ewentualnie jeśli ktoś ma na komputerze całą książke albo jakieś schematy to chętnie je przyjme ;).

Oto fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdro

_________________
ŻUK TRANS- INTERNATIONAL TRANSPORT SPEDITION

WARSAW-MOSCOW


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2009, 16:48 
po drugiej stronie masz taka srube co ma w srodku taki czerokat to jest sruba wlewu oleju jak rowniez kontrola stanu oleju , po wykreceniu tej sruby olej powinien sie lekko wylewac , taki cienki strumyk wtedy masz odpowiednio zalana skrzynie biegow , wlewa sie tam olej hipol 80 przekladniowy 1,2 L , tam w tej pokrywie bocznej jest taka kulka obsadzona sprawdz czy niema duzego luzu to moze byc przyczyna ze biegi ci niewchodza , sa dostepne zestawy naprawcze pokrywy bocznej w sklepach, cos okolo 90 zl kosztuja

do odkrecenia tej sruby czterokatnej wez od narzedzi grzechotki taka nasadke przedluzke co ma czterokat 3/4 cali

widac ze bylo w tej skrzyni juz grzebane bo masa uszczelniajaca wszystko wypaprane :x
ksiazki i instrukcje obslugi sa na allegro popatrz :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 czerwca 2009, 20:19 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 czerwca 2009, 17:55
Posty: 9
Lokalizacja: Piła
Dzieki za odp dostałem nową pokrywe i jutro zakładam także myśle ze powinno wszystko chodzić. Mówisz że 1,2 l oleju :D jak sciągnąłem teraz tą pokrywe to nie wylało sie prawie nic, ale z tego co patrzałem zębatki od skrzyni są w idealnym stanie więc nic sie przez to nie zniszczyło.

pozdro

_________________
ŻUK TRANS- INTERNATIONAL TRANSPORT SPEDITION

WARSAW-MOSCOW


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2009, 10:40 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lutego 2009, 10:18
Posty: 437
Lokalizacja: Skąd Inąd
Kolejne pytanie laika :oops:

Czy pokrywa boczna skrzyni biegów taka z z dwiema dźwigniami i zewnętrznym mechanizmem zmiany biegów pasowałaby do skrzyni 4-biegowej tej z której wychodzi drążek zmiany biegów bezpośrednio :?:

_________________
www.facebook.com/blachoterapia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lipca 2009, 17:40 
najprostrzy sposob jaki moze byc , to jak masz 2 takie pokrywy porownaj je i tyle , normalnie powinna pasowac ale na 100% niewiem wiec jezeli masz starego typu i nowego typu to porownaj je


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 lipca 2009, 23:46 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lutego 2009, 10:18
Posty: 437
Lokalizacja: Skąd Inąd
baaaa
gdybym miał pokrywę starego typu to bym nie zadawał tego głupiego pytania tylko przymierzył ;)
Niestety jak się właśnie dowiedziałem, nie pasuje pokrywa 3 do 4 biegowej, wiec temat mogę uznać za nie aktualny

_________________
www.facebook.com/blachoterapia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 sierpnia 2009, 16:52 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Witam :) Mam kolejne pytanie z serii głupich. Otóż dostałem skrzynie po regeneracji (nowe lozyska, nowe synchronizatory i NOWA OBUDOWA), No i właśnie ta obudowa jest pewnym problemem, bo w nowej skrzyni nie bylo kołnierza napędu szybkościomierza i trzeba bylo przelozyc ten kolnierz ze starej skrzyni. Okazalo sie jednak, ze ta nowa obudowa jest jakaś inna, mianowicie różni się mocowaniem łożyska. W nowej skrzyni lozysko (to od strony walu napedowego) bardziej wystaje, bo jest dodatkowo osadzone w tulei. W starej jest bezposrednio w obudowie. Dlatego stary kolnierz (flansza) nie nachodzi na nowa skrzynie. Pytanie, czy wiecie cos o isniejacych dwoch typach obudów? Czy mozna kupic taki kolnierz tego drugiego typu? Czy jedynym wyjsciem jest przelozenie "bebechow" z nowej skrzyni do starej obudowy?
TAk to wygląda w nowej:
Obrazek
A tak w starej:
Obrazek

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sierpnia 2009, 17:40 
przymierzales juz ta pokrywe od starej skrzyni ? jezeli nachodzi to przykrec i wszystko gra , to i to jest skrzynia 4 ? bedziesz musial na zlomach jakies zuki szukac co maja taka obudowe odpowiednia , jaki numer jest na obudowie skrzyni nabity ? albo najprosciej wymierz wysokosc tego wypustu ze starej skrzyni i niech ci ktos zrobi z kawalka grubej blachy taka jak by podkladke do tego po 2 uszczelki papierowe i bedzie ok.


Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2009, 17:49 przez nysanek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 sierpnia 2009, 17:48 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
nie wiem czy bedzie ok, bo moze sie okazac, ze wal napedowy do takiej podkladki jest za dlugi.. :/ Pewnie, ze probowalem nalozyc to, nie nachodzi wlasnie, odstaje...

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sierpnia 2009, 17:51 
wal napedowy mozna wyciagnac lub schowac , z aluminiowej blachy ladna podkladke dystansowa zrob i powinno byc dobrze


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 sierpnia 2009, 18:37 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
no masz racje, spróbuje ;) Zawsze to mniej roboty, niz przekladac cala skrzynie do starej obudowy ;)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sierpnia 2009, 19:25 
oczywiscie ze tak, wezmiesz uszczelke lub ta pokrywe i dasz ja jakiemus fachowcowi co robi na maszynie CNC frezarka i wedlug uszczelki ci dorobi taka forme tej podkladki dystansowej , lub samemu rozrysuj forme na blache aluminiowa niewiem jakas 4 mm bedzie odpowiednia musisz wymierzyc nastepne pilka i pilniczkiem wyrzezbisz takie cos :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 października 2009, 17:44 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 czerwca 2009, 00:16
Posty: 142
Lokalizacja: Warszawa
Wniosek z tego taki, że nie warto wymieniać 3-biegowej na 4-biegową. A nie wiecie może czy piątka pasuje wymiarami do Nysy/Żuka?
Chciałbym pokombinować nad zmniejszeniem obrotów silnika przy szybszej jeździe co by mniej paliwa żłopał.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 października 2009, 17:53 
warto wymienic jak sie jezdzi obciazonym to 3 biegowa niedaje sobie tak rady jak czterobiegowa , tak jak dla kogos kto malo obciaza auto to ta 3 biegowa starczy i niemusi tez tak duzo mieszac w biegach jak z 4 biegowa :wink: o 5 biegowych niemoge nic powiedziec bo niewiem


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 października 2009, 17:55 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 czerwca 2009, 00:16
Posty: 142
Lokalizacja: Warszawa
Co rozumiesz przez nie daje sobie rady?
Jedyny wniosek, patrząc na przekładnie, jaki mi przychodzi na myśl to, że ciężej ruszyć.
Chyba że siedzi w tym coś głębiej ;)
Na razie nie jeżdżę obciążony, ale nie wykluczam tego w przyszłości..


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net